Bir doğum günü meselesi

Okurken ben de yoruldum. :) Şimdi siz biraz da daha önceden çocuğun bir anısı olamadı çocukla ilgili hiçbir kutlama yapamadık diye biraz da özeniyorsunuz ama çocuk için her zamanki günlerinden pek farklı olmayacak anı yaşayacak. O yüzden kendiniz nasıl rahat hissedecekseniz öyle rahat bir davet düzenleyin hem sizin hem de konuklarınız için.

Ben olsam tavuk pilav işine girmem, mevlüt yemeği gibi geliyor bana. Tek lokmalık şu kanepelerden yapardım, üzerine salam labne ezme ıvır zıvır sürerek süslü kürdanlarla servis ederdim. Tost ekmeğiyle de yapabilirsiniz kreple de çok güzel oluyor rulo yapıp dilimlersiniz. Mini hamburgerler yapabilirsiniz çocuklar çok seviyorlar kuzenimin çocuklarına yapmıştım bayılmışlardı. Şişlere takılmış renkli marshmellowları da seviyorlar. Yetişkinler için de güzel bir börek, zeytinyağlı sarma ve minik trufflar falan yapabilirsiniz. Bir de güzel bir yaş pasta yaptırırsınız tamamdır. Onun dışında alkol sunup sunmayacağınız size kalır. Gerisi hep birlikte olmak, gülüp eğlenmek, güzel fotoğraflar çekilmek.

Yeni yaşı şimdiden kutlu olsun miniğin, sevdikleriyle nice güzel seneleri olsun. :)

Canım mercimek köftesi yapın, makarna salatası, kısır, patates salatası, börekler poğaçalar, cupcakeler yeter zaten. Pastayı mutlaka yaptırırdım ben. Sonuçta yılda birkez oluyo özel olsun. Tavuk pilava gerek yok bence. Çok guzel uygun süsler var kapalicarsida. Siparişde verebilirsin istersen sitenin adresini veririm. Iyı kutlamalar şimdiden :KK200:
Teşekkür ederim, bakabilirim siteye; hani nereden ne alacağım hepsi karıştı, netten sipariş güzel fikir ya, aklıma gelmedi hiç. :) Tavuk-pilav annem diretiyor ya bence de uygun değil ama işte, yemek gibi bir şey olsun bir tane de ne olur ne olmaz diyor.
Pastayı yaptırmak en iyisi sanırım, doğru.

Tekrar teşekkür ederim ^_^

Ozendiyseniz yapin hic bir sey icinizde kalmasin. Jelibon kasesi de cupcake de...
Ben yiyecek sektorundeyim. Asciyim. Bize o kadar siparis geliyor ki... sok oluyorum.

Kendi elimden geliyor ama oglumun dogumgununde pasta yaparim
Guzel giydiririm
Bir de bi kac balon
En yakinlar biz yeter

Ama tavuk pilav yapmayin bence. Yaz gunu ben cok cekiniyorum zehirlenme vs vok oluyor. Bir de konseptinize uygun degil..

Bol bol pogaca borek kurabiye ne yaparsaniz yapin. Yine doyurucu olur. Kalanlar ilerleyen gunlerde yenir ne de olsa.

Salincak almak falan abarti ama bence..

Onemli olan senin keyfin. Baska da bisey degil..

Aynı gün taze yapılacağı ve ev içinde muhafaza edebileceğimiz için zehirlenme olayı olmaz da işte, uygun değil doğru diyorsunuz.
Salıncak, bahçeye güzel gider, sonrasında kalır bizim bebe de oynar durur dedikti, yani illa alınacak bir şey de erken alınacak sadece.
Teşekkür ederim yorum için, kapkek filan onları da sorayım en iyisi, neden yapmadım demem en azından.

'Okurken yoruldum' demezsem eksik hissedeceğim kendimi neredeyse. Senin konularında da moda oldu bunu belirtmeden geçmemek :KK53:
Bu tarz organizasyonlarda büyüklerin karnını,küçüklerin de enerjisini ve gözünü doyurmak önemlidir.
Yani aslında olay tamamen BÜYÜKLER daha doğrusu BÜYÜK ABLALAR içindir :KK53:
Organizasyon videoları izlemek harika fikirler sunabilir.
Öpüyorum bebişi :KK200:

Bir organizasyon şirketiyle görüşmeni öneririm . Madem uygun bir bahçe var ,bir sürü de masraf cikarmissiniz, herşey tam olsun .. şirket beni aşar ,çok masraf olmasın dersen de instagramda doğum günü için aradığın herşeyi bulabilirsin .. bir resim bastırıp bahçenin en uygun köşesine koyarsın ..konseptin ne bilmiyorum ama atıyorum Mickey Mouse , bardakların ,tabakların ,pipetlerin, pecetelerin, balonların ,küçük flamalarin buna göre gönderilir .. pastani da konsepte uygun seçersen ogluşunun hoşuna gider .ne kadar anlamasa da çizgi karakterler dikkatini çeker .. bunun yanı sıra kapkeklerini de aynı konsepte göre hazırlayabilirsin .bahçede olacağı için enerji sarfiyatı maksimum seviyede olacak ..acıkan defalarca masaya koşacak ..büyüklerin de katılacağı bir organizasyon olduğunu varsayarsak ,börek ,poğaça ,sarma üçlüsünün yani sıra tatlı birşeyler de olmalı ..kurdan batırılmış çikolata topları harika oluyor ..menüyü zengin tut bence ..hicbirsey kalmıyor ..mısır patlatabilirsin bide. .çocuklar bayılır ..küçük paketlere bonibon koyup ,ucunu kurdeleyle :) baglayabilirsin. Miniklerin hoşuna gider ..kremanin içine oreo kırıp dondurabilir, soğuk ikram edebilirsin . Yine kurdanlara kurdele :) bağlayıp ,sapladigin meyvelerle meyve sepeti hazırlayabilirsin. Aklıma geldikçe yazarım :) kurdele hevesin de artık kusacak kıvama geldiğin için geçer :) her yer kurdele oldu

Konsept parti hiç düşünmedimdi onu, o da olabilir. Büyük kuzen geçen sene mi ondan önceki sene mi minik oğlan için korsan temalı bir kutlama yapmıştı, restoranda olmuştu onların baya rahattı. Biz kendi başımıza konsept olayını yapabilir miyiz bilmiyorum, o kısım çok civcivli geliyor bana. Organizasyon şirketi de olabilir dediğiniz gibi ama kendim yapmak istiyorum, kendim uğraşayım, özeneyim, tek tek hazırlayayım diyorum. El işi bir şey olsun diye öyle...

Mısır da iyi fikir onu da yazıyorum, basit ve etkili ^_^
Meyve de olmalı evet, meyve sepeti çok iyi fikir teşekkür ederim.

Bu tarz şeyleri pek sevmiyorum bir pasta bir mum bir de minik bir hediye almak benim için yeterli sadece bebeğiniz için iyi dileklerimi sunmaya geldim iyi ki doğmuş sağlıklı yaşlara :)

Anlıyorum, esasen büyük kutlamalar pek benlik değil, ama işte heves ettim bir kere, heyecan da yapıyorum ilginçtir ki :))
Bol bol eğlenilsin, bir araya gelinsin falan fıstık öyle...
Teşekkür ederim, amin ^_^

Merhaba hanımlar :KK3:

Aslında bir dert değil, ama benim için şu an tatlı bir dert; baştan özet geçeyim: benim bebenin ilk yaş günü yaklaşıyor (Bir haftadan az kaldı) ve istiyorum ki güzel bir kutlama olsun, eğlenceli bir gün geçirelim. Konu bu.

Biraz açacağım:

Böylesi zamanlarda hep bir şeyleri eksik yaparız, hep bir şeyler unutulur, ya bilmeyiz yapamayız, ya da yarım yamalak karman çorman olur, ya da "Gerek yok" der geçeriz. Düğün zamanım mesela, insan kapıya iki kurdele filan bağlar, yok; dümdüz, öyle oldu geçti, hiçbir ayrıntıyı önemsemedik, hoş, çok da takılmadım. Hamilelik zamanı baby shower filan "Salla ya, gerek yok" dedik yapmadık. Bizim bebe doğdu, hastane odası süsleme vb. şeylerle uğraşmadık "Olm burası hastane, abartmayalım" dedik, annemin dantel işli pikesi-çikolata-bebek süsü filan oldu bitti. Oğlanın sünneti oldu 7 aylıkken, salt stüdyoda fotoğraf çekildik hatıra kalması için, kutlama olmadı-olmasını istemedim. Vs vs...

Şimdi sıra geldi ilk doğum gününe... Bir tarafım "Ya çocuk zaten bir şey anlamayacak, boşuna kendini yoracaksın. 2. yaş gününü kutlayın, çocuk da farkına varsın, daha güzel olsun" derken, diğer yanım "Ya ilk doğum günü hatırası olsun çocuğun, anlamasa bile fotoğraflardan görsün, bahaneyle arkadaşlar, dostlar, akrabalar bir araya gelsin, muhabbet olsun ya" diyor. Bu fikir şu an daha ağır basıyor; biz de ufaktan hazırlıklara başlayalım dedik. (Zaten günü gününe yetişmeyecek, haftaya pazar olsun, önden de haber edelim herkes kendini ona göre ayarlasın, rahat olunsun diye düşündük)

Liste yapıyorum şimdi; restoran vb. boşuna masraf olmasın, biz bize olalım evde, hem daha özel, samimi olsun derken, bahçeli evde yapalım dedik. Bahçeyi düzenlemek lazım, her yer yıkanacak, yabani otlar var bazı yerlerde onlar temizlenecek, demirler boyanacak, salıncak alınacak (Gelen çocuklar oynasın-eğlensin diye), hamak bahçeye kurulacak, minderler kaplanacak, masa indirilecek vs derken zaten biz baya kendimize iş çıkardık bile. Bugün boyaları alıp gelecek eşim, ikindi gibi başlarız ufaktan.

Yiyecek olarak yaş pastanın yanına ne yapılabilir (Pastayı da kendimiz yapalım dedik), içecek olarak ne gider diye düşündük, biraz kararsız kaldık:
Poğaça-Patates salatası-Tavuklu pilav yapalım diyor annem, doyurucu da olsun diye.
Ben de, abartıyorsun diyorum ama bilmiyorum da. Garnitürlü makarna salatası-poğaça yeter diyorum.
Karar veremedik menüye.

Şekerleme olarak, kendimiz çöp şişlerin ucuna marşmelovları geçirelim, iki kurdele ile sunum yapalım dedim, zaten şu psikolojide her şeye kurdele bağlayabilirim mazur görün lütfen. :KK53:
Bir orta boy kase içinde de jelibonlar olsa yeter sanırım.

İçecek olarak:
Çay ikram edilir, kola alınır ne olur ne olmaz diye, bir de vişne kompostosu olsun dedik, nasıl olsa annem bol bol yapıyor her zaman.

Böyle planlayıp duruyorum, oraya buraya balon bağlasak filan, rengarenk, tamamdır ya diyorum. Ama netten filan bakıyorum, daha farklı süslemeler var, mesela fotoğraflarını çıkartıp pano gibi yapıştırıyorlar filan, öyle bir süsleme biçimi var, sonra "1 yaş" yazan balonlar var metalik mavi renklerde, şeker hamurundan rengarenk pastalar, süslü kapkekler... Sanki onlar olmazsa olmayacak gibi geliyor, ne bileyim tam olsun istiyorum. Gidip iki süs alması zor değil elbette ama bir yandan da diyorum "Ya şeyini çıkarma kadın tamam işte yeter, süs püs hepsi çöp olacak" filan...

Sizlerin de fikrini almak istedim; güzel bir doğum günü kutlamasında, nelere dikkat edersiniz, ne olmasını beklersiniz? Bizim üzerine tartıştığımız menü olmuş mu-olmamış mı, ya da ne eklenebilir? Orijinal süsleme filan, ne yapılabilir?

İlla öyle de böyle de yapılacak bu kutlama, dediğim gibi maksat muhabbet olsun ama işte bunun bari başı kçı düzgün olsun, güzel olsun istiyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. :KK28:

Hatıra olarak bile olsa bence de ilk yaş doğum günü yapılmalı en azından daha sonra aklını keseceği bir yıl toplu olarak yine kutlarsınız.

Menü olarak bence pek olmamış tavuk pilav mevlüt gibi geldi gözüme :KK48:Börek, Mercimek köftesi, Çikolata sosuna batırılmış marsmalowlar(dediğiniz gibi çöp şişlere batırılmış), Şekerlemeli toplar bisküvili de olabilir, Patates salatası, Yaprak sarması, Makarna salatası gibi bu liste uzar gider böyle bir menü daha güzel yakışır gibi doğum gününe ve bence hiç abartı olmaz sonuçta yenecek bir tek pastayla insan doymaz ki az doyurucu olmalı:KK52:Pasta açıkcası durumunuz müsaitse bir kere yapılıyor dışarıdan süslü kremşantili bile olur o tarz bir şey yaptırın derim ama değilse de kendiniz yapsanız da hatıra olur tabi:KK200:

Ben bahçe de yapacak olsam kenarlara dediğiniz gibi süslemeli balonlar bir kaç resim çıkartırım ağaç süslemesi gibi bir şey yapardım. Renkli tabaklar bardaklar kullanıp kombin yaparsınız hem bulaşık derdinde kurtulursunuz:halay:Aşağıdaki gibi bir takım süslemeler olabilir bence :KK16:Nice sağlıklı mutlu yaşları olsun inşallah :nazar:

Eklentiler

• TUN_9916.jpg
    TUN_9916.jpg
    154,4 KB · Görüntüleme: 77
  • 23.jpg
    23.jpg
    195,1 KB · Görüntüleme: 92
  • bahcede-dogum-gunu-partisi-2.jpg
    bahcede-dogum-gunu-partisi-2.jpg
    243,2 KB · Görüntüleme: 429
Ben de kızım 4 olacak öyle büyük parti yapmadım, içimden gelmiyor ama yapan da güzel yapıyor hani.

Ben bu sene istiyorum açıkçası, her sene yok bayrama yok bilmem neye denk geldi. Bu sene bir kafede yapçam, evde uğraşasım yok. İçecekler kafeden olur, 100-150 gibi para tutuyor. Pasta yaptırırım, birkaç poğaça, tuzlu tatlı kurabiye alırım diyorum. Öyle sarma kısır gerek yok ya. Abartamam o kadar.

Bir de ek olarak şu pinyata denen şeyler var ya, hazır da satılıyor, kendinde yapabiliyorsun, çocuklar vura vura patlatıyor içinden şeker çikolata saçılıyor falan. Çocuklar bayılıyor ona, ben bile o patlayınca fırlayıp toplayasım geliyo yere dökülenleri ama koca kadın olarak yapmıyorum öyle bir şey. :KK45: Yanıma denk gelirse çaktırmadan alırım ama..

Bir de 50-60a falan palyaço tutuluyor burada. O da güzel oluyor çocuklar için. Bence masrafları kısıp çocukları mutlu edecek şeylere masraf yapabilirsiniz. Gerçi bilemiyorum siz de çok çocuk olur mu, biz de doğumgünlerinde 10-15 çocuk oluyor...

Bebenin Doğum günü kutlu olsun, nice sağlıklı güzel günleri olsun ammaaaaa konu bdvlik değildi, kuralları bilenler kurallara uymazsa bilmeyenler ne yapsın.

Konsept parti hiç düşünmedimdi onu, o da olabilir. Büyük kuzen geçen sene mi ondan önceki sene mi minik oğlan için korsan temalı bir kutlama yapmıştı, restoranda olmuştu onların baya rahattı. Biz kendi başımıza konsept olayını yapabilir miyiz bilmiyorum, o kısım çok civcivli geliyor bana. Organizasyon şirketi de olabilir dediğiniz gibi ama kendim yapmak istiyorum, kendim uğraşayım, özeneyim, tek tek hazırlayayım diyorum. El işi bir şey olsun diye öyle...

Mısır da iyi fikir onu da yazıyorum, basit ve etkili ^_^
Meyve de olmalı evet, meyve sepeti çok iyi fikir teşekkür ederim.

Anlıyorum, esasen büyük kutlamalar pek benlik değil, ama işte heves ettim bir kere, heyecan da yapıyorum ilginçtir ki :))
Bol bol eğlenilsin, bir araya gelinsin falan fıstık öyle...
Teşekkür ederim, amin ^_^
Rica ederim .. pasta dışındaki herşeyi kendin yapabilirsin .istanbulda yaşıyorsan Eminönü'nde her türlü malzeme mevcut ..net ortamında da bir sürü tarif var ..tamamen konsept de olmayabilir ..uydurabildigin kadar ..düzen açısından güzel görünür ..ama pasta olayına hic girme .. hatıra kalacağı için güzel bir butik pasta yaotirabilirsin. .

şahsen çocukluğumdan beri benim için yapılan doğumgünü kutlamalarında hep bir utangaç olmuşumdur. Sinirim bozuk olurdu..konu basliginda mesele yazmissiniz..zaten 1-5 yas arasi pasta yemek mama yemektir...

Japon gözlüm solmuş:/

Tavuk pilavdan ziyade atistirmalik tarzi olmasi daha guzel olur bence..
Kanepeler, zeytinyağlı yaprak sarmasi olabilir. Mercimek koftesi vs gibi. Tatli tuzlu kurabiyeler şekilli renkli cocuklarin da dikkatini cekebilecek..
Halam da her sene bahcesinde yapar, cocuklar icin oyun köşesi yapar oyuncak top vs koyar. Kucuk cocuk masa sandalyesi kiralar onuda arastirabilirsin..

Guzel bir yere masa konumlayip ortu ortup ikramliklari koyarsın. Cevresini suslersin. Ayni zamanda pastayi orda kesersiniz arkasi duvar olur orayada .... 1 yasinda pankart olur fotoğraflarini orda cekersiniz.

Yani elbette cocuk birşey anlamayacak ama ilerde ani kalmasi guzel olur. Uzun zamandir görüşmediğin insanlarla görüşmüş olursun, sohbet guzel acik hava herkese iyi gelir.

Musmutlu yillar canim.

Bebenin Doğum günü kutlu olsun, nice sağlıklı güzel günleri olsun ammaaaaa konu bdvlik değildi, kuralları bilenler kurallara uymazsa bilmeyenler ne yapsın.

Teşekkür ederim Mune müdürüm. :)
Bu altı günlük ban sürecimde demirleri boyadık bitirdik, bahçeyi yarı yarıya düzenledik, menüyü belirledik, süslemelerin bir kısmını aldık. :KK70:
Vakit de arttı biraz, caps hazırladım, avatarım yapayım diyorum birini :p
x1030433_89acc75077be880345c6f8abb8e8e076.jpg.pagespeed.ic.jpg

_57063cdbc73bd.jpg

hmpf.jpg

Mune hanım, bir de ceza sistemi hep artarak gidiyor ya, 6 gün ban yedim mesela; nolcak bu işin sonu? Bir diğer ban 7 gün olucak filan, 20-30 günü bulacak böyle giderse. Sistem belli bir aralıkta sıfırlama yapmıyor mu, nasıl oluyor, vaktiniz olursa bir öğrensem onu, mümkün müdür?

Bahçe fikri süper, bolca balon ve ışıklandırma ile harika olur.
İkramlar çok az geldi bana. Kızımın 5 yş doğum günü yaklaşık 25 kişilik bir kutlamaydı.
Fikir vermesi açısından hazırladığım ikramlıkları yazayım.
Pastayı hazır aldık, (1 yaş doğum gününde kendim yapmıştım, yorucu oluyor.)
Mercimek köftesi
Beyaz lahana sarması
Kıymalı milföy börek
Ispanaklı kol böreği
Patatesli börek (kayınvalidem yapmış.)
Peynirli poğaça
Kurabiye
Zebra kek

Eki Görüntüle 2033560

Biz oğlumun ilk doğum gününde hatıra kalması için sadece eşim, ben ve oğlum olarak stüdyoda fotoğraf çekimi yaptırdık.

Kutlamalarla ilgili olarak evimizin yakınındaki bir parkın cafesiyle anlaştık kahvaltı için. Pasta yaptırdık, ufak hediyelikler oldu. Kahvaltıyı zaten mekan veriyordu. Hep beraber bir kaç saat geçirdik.

Süs olarak sadece bir kaç balon ve anı panosu vardı. Sade ama samimi bir ortam oldu istediğimiz gibi.

Bizimkilerden birini davet etmesek diğeri gönül koyar, 20-30 kişilik bir şey düşünüyordum ama, akraba kaynıyor bizim taraf da eşimin taraf da, sanırım 50 kişiyi bulup geçebilir. Artık başladık bir kere, kalkarız altından umarım.

Okurken ben de yoruldum. :) Şimdi siz biraz da daha önceden çocuğun bir anısı olamadı çocukla ilgili hiçbir kutlama yapamadık diye biraz da özeniyorsunuz ama çocuk için her zamanki günlerinden pek farklı olmayacak anı yaşayacak. O yüzden kendiniz nasıl rahat hissedecekseniz öyle rahat bir davet düzenleyin hem sizin hem de konuklarınız için.

Ben olsam tavuk pilav işine girmem, mevlüt yemeği gibi geliyor bana. Tek lokmalık şu kanepelerden yapardım, üzerine salam labne ezme ıvır zıvır sürerek süslü kürdanlarla servis ederdim. Tost ekmeğiyle de yapabilirsiniz kreple de çok güzel oluyor rulo yapıp dilimlersiniz. Mini hamburgerler yapabilirsiniz çocuklar çok seviyorlar kuzenimin çocuklarına yapmıştım bayılmışlardı. Şişlere takılmış renkli marshmellowları da seviyorlar. Yetişkinler için de güzel bir börek, zeytinyağlı sarma ve minik trufflar falan yapabilirsiniz. Bir de güzel bir yaş pasta yaptırırsınız tamamdır. Onun dışında alkol sunup sunmayacağınız size kalır. Gerisi hep birlikte olmak, gülüp eğlenmek, güzel fotoğraflar çekilmek.

Yeni yaşı şimdiden kutlu olsun miniğin, sevdikleriyle nice güzel seneleri olsun. :)

Amin, teşekkür ederim.
Aynen pilavlı milavlı tuhaf olurdu, menüyü değiştirdik; buradaki fikirlerden ekleme de yaptım baya.
Artık duruma göre peynirli ekmekli lokmalıklar da ekleyebilirim. Alkol kullanılmaz, sarma işlerine girersek de çıkamayız muhtemelen çünkü baya kişi gelecek gibi..

'Okurken yoruldum' demezsem eksik hissedeceğim kendimi neredeyse. Senin konularında da moda oldu bunu belirtmeden geçmemek :KK53:
Bu tarz organizasyonlarda büyüklerin karnını,küçüklerin de enerjisini ve gözünü doyurmak önemlidir.
Yani aslında olay tamamen BÜYÜKLER daha doğrusu BÜYÜK ABLALAR içindir :KK53:
Organizasyon videoları izlemek harika fikirler sunabilir.
Öpüyorum bebişi :KK200:

İş saydım o kadar, okurken de yaparken de yoruldum amma haklılar :KK53:
Kaldı son bir hafta, büyük ablalar elleri boş gelmezler herhalde, iki kek dökseler oradan bir iki çeşidi kurtarırım :KK70:
Biz de öperiz seni :* :*

Hatıra olarak bile olsa bence de ilk yaş doğum günü yapılmalı en azından daha sonra aklını keseceği bir yıl toplu olarak yine kutlarsınız.

Menü olarak bence pek olmamış tavuk pilav mevlüt gibi geldi gözüme :KK48:Börek, Mercimek köftesi, Çikolata sosuna batırılmış marsmalowlar(dediğiniz gibi çöp şişlere batırılmış), Şekerlemeli toplar bisküvili de olabilir, Patates salatası, Yaprak sarması, Makarna salatası gibi bu liste uzar gider böyle bir menü daha güzel yakışır gibi doğum gününe ve bence hiç abartı olmaz sonuçta yenecek bir tek pastayla insan doymaz ki az doyurucu olmalı:KK52:Pasta açıkcası durumunuz müsaitse bir kere yapılıyor dışarıdan süslü kremşantili bile olur o tarz bir şey yaptırın derim ama değilse de kendiniz yapsanız da hatıra olur tabi:KK200:

Ben bahçe de yapacak olsam kenarlara dediğiniz gibi süslemeli balonlar bir kaç resim çıkartırım ağaç süslemesi gibi bir şey yapardım. Renkli tabaklar bardaklar kullanıp kombin yaparsınız hem bulaşık derdinde kurtulursunuz:halay:Aşağıdaki gibi bir takım süslemeler olabilir bence :KK16:Nice sağlıklı mutlu yaşları olsun inşallah :nazar:

Pastayı yaptırmaya karar verdik, biz ne kadar uğraşsak da bir profesyonel gibi süslemesini yapamayız illa ki. Kendimiz de artan vakitte çeşit ekleyeceğiz yanına. Liste yaptım.
Bahçe süslemesi kolay olacak gibi, boyanıp düzenlenince baya kılığa girdi.
Amin, teşekkür ederim ^_^

Vay be ne tatlı yazmışsınız :KK30:
Çok hoşuma gitti,bir fikrim yok ama fikir verenlerde şahane :KK36:

Teşekkür ederim ^_^
Evet, buradaki fikirler baya işime yaradı, menüyü düzenledim, sağ olsunlar.

Ben de kızım 4 olacak öyle büyük parti yapmadım, içimden gelmiyor ama yapan da güzel yapıyor hani.

Ben bu sene istiyorum açıkçası, her sene yok bayrama yok bilmem neye denk geldi. Bu sene bir kafede yapçam, evde uğraşasım yok. İçecekler kafeden olur, 100-150 gibi para tutuyor. Pasta yaptırırım, birkaç poğaça, tuzlu tatlı kurabiye alırım diyorum. Öyle sarma kısır gerek yok ya. Abartamam o kadar.

Bir de ek olarak şu pinyata denen şeyler var ya, hazır da satılıyor, kendinde yapabiliyorsun, çocuklar vura vura patlatıyor içinden şeker çikolata saçılıyor falan. Çocuklar bayılıyor ona, ben bile o patlayınca fırlayıp toplayasım geliyo yere dökülenleri ama koca kadın olarak yapmıyorum öyle bir şey. :KK45: Yanıma denk gelirse çaktırmadan alırım ama..

Bir de 50-60a falan palyaço tutuluyor burada. O da güzel oluyor çocuklar için. Bence masrafları kısıp çocukları mutlu edecek şeylere masraf yapabilirsiniz. Gerçi bilemiyorum siz de çok çocuk olur mu, biz de doğumgünlerinde 10-15 çocuk oluyor...

Palyaço ben hazzetmiyorum, palyaço fobisi gibi bir şey mi varsa nedir, görünce bi kanım çekiliyor :KK53:
Çocuklar için oyun bölümü gibi bir yer hazırlayacağım bahçede, salıncağı da o tarafa kurup.
Her yer oyuncak zaten, oynasın dursunlar ^_^
Pinyata tehlikeli olabilir gelecek çocukların yaş grubu için belki. Ama güzel fikir.
Doğum günü kutlu olsun bebenin.:anne:
Tüm yavruların ömrü hayırlı olsun inşallah.:KK68:
Partide kısır varsa kapıp hediyemi gelirim.:hamarat:
Ben bu işlerden pek anlamam,sadece kendini de aileni de çok yorma diyecektim. :KK31:

Teşekkür ederim.
Kısır ile mercimek köftesi arasında kaldım ama mercimek köftesi servis açısından daha rahat olacağı için kısırdan vazgeçtim.
Partiye gerek yok, her zaman olur kısır, yapılır, gelmek isteyin yeter ^_^

şahsen çocukluğumdan beri benim için yapılan doğumgünü kutlamalarında hep bir utangaç olmuşumdur. Sinirim bozuk olurdu..konu basliginda mesele yazmissiniz..zaten 1-5 yas arasi pasta yemek mama yemektir...

Zaten bebiş için bi mesele değil, benim için mesele. Ondan. :)

Japon gözlüm solmuş:/

Tavuk pilavdan ziyade atistirmalik tarzi olmasi daha guzel olur bence..
Kanepeler, zeytinyağlı yaprak sarmasi olabilir. Mercimek koftesi vs gibi. Tatli tuzlu kurabiyeler şekilli renkli cocuklarin da dikkatini cekebilecek..
Halam da her sene bahcesinde yapar, cocuklar icin oyun köşesi yapar oyuncak top vs koyar. Kucuk cocuk masa sandalyesi kiralar onuda arastirabilirsin..

Guzel bir yere masa konumlayip ortu ortup ikramliklari koyarsın. Cevresini suslersin. Ayni zamanda pastayi orda kesersiniz arkasi duvar olur orayada .... 1 yasinda pankart olur fotoğraflarini orda cekersiniz.

Yani elbette cocuk birşey anlamayacak ama ilerde ani kalmasi guzel olur. Uzun zamandir görüşmediğin insanlarla görüşmüş olursun, sohbet guzel acik hava herkese iyi gelir.

Musmutlu yillar canim.

Soldum ya, hemi de 6 gün :KK70:

Pilav işinden vazgeçirdim bizimkileri, menüyü de belirledik
Şöyle bir şeyler yazdım ama ekleme-değişim yapabilirim:
1)Pasta (Yaptırılacak)
2)Peynirli poğaça
3)Havuç topları
4)Patates salatası
5)Mercimek köftesi
6)Renkli kurabiye
7)Patlamış mısır
8)2 çeşit meyve
9)Çikolatalı marşmelov çubukları
10)Jelibon kasesi

Böyle şimdilik.

Sarma filan çok oyalayacak bizi, baştan eledim. Çünkü baya davetli olacak, mecbur. Birini çağırıp diğerini çağırmasak olmayacak, böyle böyle en az 50 kişi olacak gibi :/ Bakalım.

Zaten bebiş için bi mesele değil, benim için mesele. Ondan. :)

Soldum ya, hemi de 6 gün :KK70:

Pilav işinden vazgeçirdim bizimkileri, menüyü de belirledik
Şöyle bir şeyler yazdım ama ekleme-değişim yapabilirim:
1)Pasta (Yaptırılacak)
2)Peynirli poğaça
3)Havuç topları
4)Patates salatası
5)Mercimek köftesi
6)Renkli kurabiye
7)Patlamış mısır
8)2 çeşit meyve
9)Çikolatalı marşmelov çubukları
10)Jelibon kasesi

Böyle şimdilik.

Sarma filan çok oyalayacak bizi, baştan eledim. Çünkü baya davetli olacak, mecbur. Birini çağırıp diğerini çağırmasak olmayacak, böyle böyle en az 50 kişi olacak gibi :/ Bakalım.
Mesele olmak yada olmamak cok mesele yapmayin...zaten mesele sizindir...minicik cocuk ta degil dir..allah kolaylik versin ...gayet guzel hazirliklar...mutlu yillar...

X