Bir erkek neden karısını korumaz

aytensakarya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2023
26
25
34
İyi geceler hanımlar. 17 yıllık evliyim eşim haksızlıklar karsisinda hiç bir zaman beni ve cocuklarimi korumadi. Bu saatten sonra değişmez eminim fakat gün geçtikçe bileniyorum.
Bir kaç örnek vereyim. KV dem abuk subuk laf sokar, eşim yanımda duymamazliga gelir. Haliyle ben cevap veriyorum ama çirkef ben oluyorum o hep iyi. Ve esim bunu duyup hala hiç bir şey olmamış gibi eeeee anneciğim diye sohbete devam ediyor ayar oluyorum..
Veya kaynım çocuklarimi acımasızca eleştirir, yine esimden tepki yok. Kendimi yanlız hissediyorum tek başıma korumaya çalışıyorum herşeyden herkesden kendimi ve çocukları.
Bunu ona söylediğimde annemle/kardesimle kötü mü olayım diyor.
Ee herkese karşı böylesin dışarıda yaşanan olaylarada Ses cikaramiyor. Ölsem çocuklarımız sahip kalacak ☹️
Nasıl yapsam da bu saatten sonra adam gibi davransa.

Öyle böyle 17 yıl geçmiş. Boşanamıyorsanız farz edin ki o bir kırlent. Kırlentten ailesini korumasını bekleyemezsiniz. Böyle hem içiniz rahatlar beklentiye girmez önünüzü görürsünüz hem de hiç yerine konmanın acısı nasıl bir şey anlamış olur eşiniz.

İyi geceler hanımlar. 17 yıllık evliyim eşim haksızlıklar karsisinda hiç bir zaman beni ve cocuklarimi korumadi. Bu saatten sonra değişmez eminim fakat gün geçtikçe bileniyorum.
Bir kaç örnek vereyim. KV dem abuk subuk laf sokar, eşim yanımda duymamazliga gelir. Haliyle ben cevap veriyorum ama çirkef ben oluyorum o hep iyi. Ve esim bunu duyup hala hiç bir şey olmamış gibi eeeee anneciğim diye sohbete devam ediyor ayar oluyorum..
Veya kaynım çocuklarimi acımasızca eleştirir, yine esimden tepki yok. Kendimi yanlız hissediyorum tek başıma korumaya çalışıyorum herşeyden herkesden kendimi ve çocukları.
Ee herkese karşı böylesin dışarıda yaşanan olaylarada Ses cikaramiyor. Ölsem çocuklarımız sahip kalacak ☹️

Aşkım ben çok üzülüyorum, annenler senin yanında bana saygısızlık yapıyorlar, sen sonuçta bizim ailemizin erkeğisin, senin yanında böyle saygısızlık yapmamaları gerek. Seni hala ailenin küçük çocuğu olarak görüyorlar. Ama biz seni çocuklarımızla evimizin reisi olarak görüyoruz.

Gibi şeyler de. Sen konuşmuyorsun, korkaksın deme. Yavaş yavaş içten içe işle adamı, gözünü aç.

Bu ca şeye sessiz kalan adam bu saatten sonra değişir mi sanmıyorum. Çocuklarınıza kendilerini koruyacak özgüveni verin. Siz de gerekene gereken cevabı vermeye devam edin.

Birde geçen gün yaşadığımız olayı yazayım. 2 yıl önce tatile gitmiştik. Tekrar oraya gitme muhabbeti açıldı. Bende oraya gitmek istemediği oradaki apart sahibinin sonradan bana asildigini mesaj attığını söyledim. Şok oldu neden o zaman söylemedin diye kızdı.
Hiç aklıma söylemek gelmedi engelledim Biz başımızın çaresine bakmayı ogreneli yıllar oldu dedim. İkisi aynı seymi diyor.

Birde şu var, ailesine değer veren erkeklerin eşlerine kimse birşey diyemiyor. Yani annesi size laf söylediğinde kızıp cevap vermesi değil olay. Annesinin size eşinizin yanında laf söylemeye cesaret edememesi gerekir.
Aynen öyle sonra ben kendi kendime gelin güvey olan oluyorum. Ne dedikki biz deyip siyriliyorlar.
Ben deliyim çünkü yapılan muameleyi anlamıyorum.

E bu evliliğe 17 sene devam etme motivasyonunuz ne? Çocuklarım için demeyin, adam cocuklarini ezdiren birisi, iskele babası.
Bu adam eve para getiriyor, bakımınızi sağlıyor vs. Di mi? Eğer evliliğe devam edecekseniz adamdan bir şeyler beklemeyi bırakın. Eve para getiren, bu yüzden katlandığınız biri olarak görün onu. Cok da umursamayin..ha ille umursayacagim, ben ilgili kocaya layigim vs derseniz çocuklar büyümüş, bir işe girin, çalışın. Onlar üniye gidince de adamı hayatınızdan def edin gitsin

İlk evlendgimde benimde eşim boyleydi ben söylene söylene değişti. Sen açıkça konustunmu hiç eşinle.
Ben diyordum sen nasi erkeksin beni korumuyorsun o annense ben karınım senin ailen burası diyordum tabi yillar gectide yeni savunuyor iste smdi kimseye bişe dedirtmez.o dedirtmeyince KV dede karışmıyor bana artin

E bu evliliğe 17 sene devam etme motivasyonunuz ne? Çocuklarım için demeyin, adam cocuklarini ezdiren birisi, iskele babası.
Bu adam eve para getiriyor, bakımınızi sağlıyor vs. Di mi? Eğer evliliğe devam edecekseniz adamdan bir şeyler beklemeyi bırakın. Eve para getiren, bu yüzden katlandığınız biri olarak görün onu. Cok da umursamayin..ha ille umursayacagim, ben ilgili kocaya layigim vs derseniz çocuklar büyümüş, bir işe girin, çalışın. Onlar üniye gidince de adamı hayatınızdan def edin gitsin
Mesleğim var calisiyorumda. Tek sorunumuz bu.

İlk evlendgimde benimde eşim boyleydi ben söylene söylene değişti. Sen açıkça konustunmu hiç eşinle.
Ben diyordum sen nasi erkeksin beni korumuyorsun o annense ben karınım senin ailen burası diyordum tabi yillar gectide yeni savunuyor iste smdi kimseye bişe dedirtmez.o dedirtmeyince KV dede karışmıyor bana artin
Ben yeni evlenicem, kuzenim habire bana diyor ki söyle kocana seni korusun ailesine ezdirmesin falan, bende söyledim. Benimki ne dedi beğenirsin. Ben eziliyorsam sende ezilirsin.😱. Dedim öylemiii, tamam senin ailen sen ezilebilirsin ama ben kendimi ezdirmem.🤣🤣🤣

Mesleğim var calisiyorumda. Tek sorunumuz bu.
E bu küçük bir sorun mu? Eğer biraz akıllı çocuk yetistirdiysen onlar da zaten kendilerini ele ezdiren babasına çok bayılmıyordur. (Ama ezik çocukların varsa onlar iki gram övgü alabilme ugruna kendilerini ezenlere düşkün olurlar. Umarım akıllı çocuklarınız vardır)
Yani evli kalmak için motivasyonunuz ne?
Benim akrabam bana ağır eleştiride bulunacak, annem babam öyle bekleyecek, milletin egosunu tatmin etmesini. Bu ebeveynlik mi?
Madem paran pulun da var. Şimdi sınav senesi dersin, bahanen vardır. Kendini boşanmaya hazırla, ev dışında bir dünya kur. Çocuklar üniye gidince de kurtul şu adamdan da ailesinden de.
Yok bosanamam dersen de o zaman çok düşünme, beklentiye girme, huzurunu kaçırma.
Başka da çözüm yok yani. Anası bacısı gardasi olmedikten sonra adam degismez

Çok kez konuştum. Hatta bir keresinde KV dem yine 6 yaşındaki cocuguma akıl mantik dışı ithamlarda bulununca çıldırdım. O an eşime döndüm ben artık kaldiramiyorum. Annen söylüyor sen susuyorsun ben kaç yasinda insanım tek başıma mücadele edeceksem bosuyorum seni dedim. Aldım çocuklarımı çıktım. Sonrası malum ozurler yalvarmalar üzerine cocugum kendini suçlu hissedip hastanelik oldu. Yavrum resmen anne babam gitmesin diye diye ağladı. Malesef ne kadar koruyup dikkat etsekte cocuklarin şahit olduklari olaylar oluyor.

İlla bosatacaklar seni, çünkü kendi evlilikleri dört dörtlük.🤣🤣
En azindan daha nişanlıyken
Ben eziliyorsam sende ezilirsin😱
diyip kendini ayan beyan gösteren ezik adamlarla evlenmemeyi tercih ediyoruz . Her şey seçimlerden oluşuyor. İnsanlar bazen çevre baskısından, bazen yalnız kalma korkusundan, bazen 'girdik bir yola' diye, bazen aşk sandığı ilkel güdülerden vs yanlış olduğu besbelli yollara girebiliyor. Yanlışı görünce yalnız kalma pahasına dönmek de bir meseledir.
Yoksa bir ömür boş bir insana hayatını verirsin, mutsuz çocuklar yetistirirsin
Konu sahibinin anlattığı olaylar gerçekse sırf birileri egosunu tatmin edecek diye ninesi halası amcası tarafından elestirile eleştirile büyüyen, anne babasının kendisini korumaktan aciz olduğu bir çocuk ne kadar özgüvenini geliştirebilir, ne kadar sınırlarını koruyabilir ki? Belki 'yavrum ninen öyle dedi ama seni sever o' diye teselli edildiyse KKda konu açan bazı kadınlar gibi hakaret duysa 'aslinda beni seviyor' diye içinde yumuşatan biri olma ihtimali çok yuksek. Bosanmayip böyle çocuk sahibi olmak daha mı güzel?

Gerekirse ailen için kötü de olacaksın yapacak bir şey yok erkek dediğin çekirdek ailesini savunacak eşim de önceden abisine karşı sesini çıkarmazdı çok ciddiyim boşarım net yani benim ailem çekirdek aileme saygılı ise onun ailesi de saygılı olacak olmazsa bir arada durmam zaten siz de bir araya gelmeyin görüşmeyin.

Yani evli kalmak için motivasyonunuz ne?
Benim akrabam bana ağır eleştiride bulunacak, annem babam öyle bekleyecek, milletin egosunu tatmin etmesini. Bu ebeveynlik mi?
Madem paran pulun da var. Şimdi sınav senesi dersin, bahanen vardır. Kendini boşanmaya hazırla, ev dışında bir dünya kur. Çocuklar üniye gidince de kurtul şu adamdan da ailesinden de.
Yok bosanamam dersen de o zaman çok düşünme, beklentiye girme, huzurunu kaçırma.
Başka da çözüm yok yani. Anası bacısı gardasi olmedikten sonra adam degismez
Bende bu dik tavırları anlayamıyorum.
Sizin düşündüğünüz boşanma fikrini ben dusunemiyor muyum?
Herkesin hayatı dört dörtlük mu?
Ortak baginizin oldugu her olayda kapıya koyulabilecek biri mi eş, cocuklarımın fikride önemli.
Herkesin çocuğu sizin evladınız gibi relax karşılayamıyordur belkide.

Gerekirse ailen için kötü de olacaksın yapacak bir şey yok erkek dediğin çekirdek ailesini savunacak eşim de önceden abisine karşı sesini çıkarmazdı çok ciddiyim boşarım net yani benim ailem çekirdek aileme saygılı ise onun ailesi de saygılı olacak olmazsa bir arada durmam zaten siz de bir araya gelmeyin görüşmeyin.
Gorusmuyorum zatenn. Fakat bu sahiplenmeyide öğrensin istiyorum

X