Bir Eş Düşünün..

Okurken "eski" eşiniz gözümün önünde canlandı,tiksindim. Haftada 2 gün gelip görsün diye iyi düşünmüşsünüz. O günlerde de olmuyormuşsunuz zaten. Siz bir anne olmaktan önce bir kadınsınız lütfen unutmayın. Özverinin de bir sınırı vardır

iğrendim adamdan. bence kalmasın sizde uzak tutun evinize sokmayın orası sizin mahreminız.bu şekilde o adam ayrılmış havasına giremez çünkü.Tatilde gibi kendi evi var çocukları görüyor sizin evde oh ne ala gelip sırnaşıyor keyfine keyif dışarda ve kendi evinde rahat rahat o pisliği gene yiyor.Yapabilecegin ilk şey evine sokma sonrasında çocuklar onun evine gitsin sıkılırlarsa da çıkartsın gezdirsin madem çocukları için geliyor ya hani yapsın işte babaciklik. öyle size gelip iki çocukları görüp size sırnaşmasına izin verme. gerekirse de çocuklara soyleyin ki ben olsam önce kendini düşünürüm.kendinizi cocuklaein yerine koyun, mutsuz bi anneleri var kafayı yemek uzere.igrenc bi baba var.hadi babalarının bu pislikleri yaptigini bilmiyorda annelerinin mutsuz olduguny hissetmezler mi ? siz ne kadar sağlıklı ve mutlu olursanız bu enerji çocuklara yansır.Bahane etmiş gibi oldunuz cocuklari bence.Yapmayin uzak tutun adamı.bak o evlenicek herhalde diyosun adam hayatına bakabiliyor siz onum evine götürün çocukları o zaman karı kız atıp eve hayatına bakabiliyor mu? duyguların varsa ki olabilir gönül bisey diyemem allah yardımcın olsun ama kaldır rafa duyguları aklı basında akıllı bi kadin olarak mantıklı hareket et.bu şekilde ne sen bu hayatı yaşayıp mutlu olursun ne de o adam gram üzülür. evlense bile evdeki karıyı bırakıp çocuk ayağına sana gelip sirnasacak. akıllı ol.bi adamı köpek edemezsin böyle uzemezsin de.Seni anlamaz da.tek acı çeken sen olursun. Yıllarca kendine acıyıp durursun. en sonunda çocukların ya mutsuz bi ananın yanında büyür veya anasız büyür. aklını başına devşir güzelim
Cok doğru yazdıkalrınIz genel olarak olarak ama zaten bu adam kapımda köpek olacak bi ruha sahip değil .Ya da toprağı ben olmadığım için yeşermedi.Aynen dediğiniz gibi güzel bi tatilde ancak aksi olsa da umru değilim onun .Cocukları düşünüp nefsimi susturmaya çalışıyorum .Adamı yola getiremediğim için boşadım zaten zerre ümidim kalsa çırpınırdım yine.

Okurken "eski" eşiniz gözümün önünde canlandı,tiksindim. Haftada 2 gün gelip görsün diye iyi düşünmüşsünüz. O günlerde de olmuyormuşsunuz zaten. Siz bir anne olmaktan önce bir kadınsınız lütfen unutmayın. Özverinin de bir sınırı vardır
Çocuklarım için de olsa özverim artık kendime küstürdüğü için bitti zaten .Kendime saygı duymayı yitirmiş bi kadın olarak ondan ne bekliyordum ki.

Arkadaşım farkındaysan cinsel tacize uğruyorsun. Evi küçükse büyük eve taşınacak çocuklarını rahat ettirecek. Zaten evler yakınmış sabahtan alıp götürecek gezdirecek yedirip içirecek yatacak yer yoksa bile akşam yatmaya getirecek öbür gün tekrar alacak. Bir de çocuklar ne zamana kadar bu yalanın içinde yaşayacaklar? Bence öğrenmeliler

bu zamana kadar çocuklar için katlanmışsanızda bu saatten sonra mecburiyetiniz yokki alsın dışarda görsün gelip sizin evde kalması hiç doğru değil böyle nereye kadar ?

bir anne ne kadar mutlu olursa çocuklarıda o kadar mutlu olur önce siz mutlu olmaya çalışın derim

gitsin daha buyuk bir ev tutsun cocuklari haftasonlari alsin. bu aile yapısı hem cocuklar icin hem de sizin icin cok zararli.

Arkadaşım yaşadıklarına çok üzüldüm..
Ama hala diyorsun ki çocuklarım için
Amenna herşey çocuklarımız için bunda hemfikiriz...
Ama o adamın seni evine gelip aman çocuklarıma şimdi babalık yapacak çocuklarımın da psikolojisi süper olacak ümidiyle kendine tacizde bulunduruyorsun farkındaymısn!!
Be iğrenç düşünce, hayallerler ile ...
Senin psikolojin ne olacak ??
Boşnmıssınz hala onun o tür sapıklıklarına sözlü fiziksel tacizlerine katlanıyorsunuz...

Bi hoşşşştttttt deyin artık şu pislik adama s..gt deyin..

“Önce benim psikolojim sonra çocuklarımın”
Sizin önce bu olguyu kabullenmeniz lazım...
Siz psikoloji hep böyle çökük olacak ama çocukların süper 👍🏻 öylemi ...

Kendinize yazık ediyorsunuz sizin adınıza çok üzüldüm.
Boşanmış olmanıza rağmen sanki hala evli gibisiniz ve çocuklarınıza söylediğiniz gibi eski eşiniz işe gidip geliyor gibi öyle bir durum yani sizinkisi.
Bence bir pedagog yardımıyla çocuklara bu durumu anlatın.
Çocuklar babalarıyla sizin aranızdaki durumu bilsin her türlü yıkıcı olmayacak mı zaten?
Güçlü bir kadınsınız anladığım kadarıyla, zaman her şeyin ilacı.
Fakat gözünüz görmese daha toparlayıcı olur sizin için.
Çocuklar önce aranızdaki gerçek durumu öğrenmeli. Tabiki bir uzman yardımıyla. Ardından babalarının evlerini bilsinler.
Bırakın kalmak isterseler kalsınlar siz annesiyseniz o da babası, sorumluluğunu bilsin.
Zaten küçüklermiş . Daha ana kuzuları... 1 gün kalır 2 gün kalır sonra kalmak istemezler zaten, annelerini isterler.
Siz bu kadar sık görüşmek zorunda değilsiniz yapmayın kendinize bunu.
Evet çok iyi bir anne olmaya çalışıyorsunuz ama kendinizinde Özgür bir alanı ve hayatı olduğunu unutmayın.
Bu hayata bir kere geliyorsunuz bunu kendinize zehir etmeyin.
Değerli bir insan olduğunuzu ve biricik olduğunuzu unutmayın lütfen.
Sizi kocaman kucaklıyorum...

Cocukalrım babaları ile bir şeylerin farkındalar aslında .Büyük oğlum biliyor ayrılığı ,böyle yaşayacağımızı.Sadece babasının ayrı bi evi olduğunu bilmiyor.Sorgulamıyorda. Ayrılığın başlarında çok zorlanmıştı.Küçük oğlum çok farkında değil işte olduğunu o düşünüyor .

gitsin daha buyuk bir ev tutsun cocuklari haftasonlari alsin. bu aile yapısı hem cocuklar icin hem de sizin icin cok zararli.
Dibine kadar batakta şimdilik öyle bi imkanı yok.Maası yarısı ayan benim oturduğum ev kredisine gidiyor zaten .Şimdilil büyük ev neredeyse imkansız .Bu evi de hazır eşyalı olarak kiraladı zaten.

Co
Ama o adamın seni evine gelip aman çocuklarıma şimdi babalık yapacak çocuklarımın da psikolojisi süper olacak ümidiyle kendine tacizde bulunduruyorsun farkındaymısn!!
Boşnmıssınz hala onun o tür sapıklıklarına sözlü fiziksel tacizlerine katlanıyorsunuz...

çok haklısınız

Nefsimin de kabullenemediği tam da bu sanırım hala neden bu zulum diye .Diğer türlü de bırak zaten on yıl çektik kadın kız bulunca istesen de babalık yapmayacak şimdi hazıe yapıyorken beslensin çocukların babalarını hatırlasınlar büyüyünce babasız büyüdük biz demesinler diye bi ummansız çabadayım

iğrendim adamdan. bence kalmasın sizde uzak tutun evinize sokmayın orası sizin mahreminız.bu şekilde o adam ayrılmış havasına giremez çünkü.Tatilde gibi kendi evi var çocukları görüyor sizin evde oh ne ala gelip sırnaşıyor keyfine keyif dışarda ve kendi evinde rahat rahat o pisliği gene yiyor.Yapabilecegin ilk şey evine sokma sonrasında çocuklar onun evine gitsin sıkılırlarsa da çıkartsın gezdirsin madem çocukları için geliyor ya hani yapsın işte babaciklik. öyle size gelip iki çocukları görüp size sırnaşmasına izin verme. gerekirse de çocuklara soyleyin ki ben olsam önce kendini düşünürüm.kendinizi cocuklaein yerine koyun, mutsuz bi anneleri var kafayı yemek uzere.igrenc bi baba var.hadi babalarının bu pislikleri yaptigini bilmiyorda annelerinin mutsuz olduguny hissetmezler mi ? siz ne kadar sağlıklı ve mutlu olursanız bu enerji çocuklara yansır.Bahane etmiş gibi oldunuz cocuklari bence.Yapmayin uzak tutun adamı.bak o evlenicek herhalde diyosun adam hayatına bakabiliyor siz onum evine götürün çocukları o zaman karı kız atıp eve hayatına bakabiliyor mu? duyguların varsa ki olabilir gönül bisey diyemem allah yardımcın olsun ama kaldır rafa duyguları aklı basında akıllı bi kadin olarak mantıklı hareket et.bu şekilde ne sen bu hayatı yaşayıp mutlu olursun ne de o adam gram üzülür. evlense bile evdeki karıyı bırakıp çocuk ayağına sana gelip sirnasacak. akıllı ol.bi adamı köpek edemezsin böyle uzemezsin de.Seni anlamaz da.tek acı çeken sen olursun. Yıllarca kendine acıyıp durursun. en sonunda çocukların ya mutsuz bi ananın yanında büyür veya anasız büyür. aklını başına devşir güzelim
Tekrar okudum yazdıklarınızı çok harbi ve net cidden bu adam arsız arsızlığı ile nasıl başa çıkarım bilmiyorum .Haftanın bir gününü çıkarmama rağmen ellerinde yiyeceklerle çıkıp geliyor bugünü çıkartamazsın cocukalrın bana ihtiyacı var diye .Evin elektrik su yakıt vs ihtiyaçlarını felan da o karşılıyor bunalrda sanırım söz sahibi yapıyor onu.Oturudgum evin yarısını ben ödedim yarısını o ödüyor kredi cekmişti .Kendi evim diye bi rahatlık var sanırım .Protokolde ev bana verilmiş olarak görünüyor ama tapu onda henüz.

Cocuklara bir uzman yardimiyla bosandiginizi ama her zanan inlarin anne ve babasi olarak kalacaginizi soyleyin. Eski es de cocuklarini mahkemenin belirledigi takvim de gorsun. Evi kucukse de olmadi yatili vermezsiniz.

Ya size çok üzüldüm ben
Ne kötü bir adamla evlenmişsiniz yani özür dileyerek soruyorum çok aradınız mi bu adami?

Neyse. Boşanmışsınız. Kararınızı tebrik ederim
Fakat boşanma sonrasini hiç iyi yönetememişsiniz.

Adam gelip kalmasin sizde. Görmek size iyi gelmiyor. Ve gelmeyecek.

Baskabir plan olusturun.

Cocuklarla dışarı filan çıksın. Ama evde kalmasin. O evde siz disarlarda filan olmaz
Illaki kalmali olacaksa onun evinde olsun. Siz evi terk edip onlara birakmayin.

Cocuklara da söyleyin bosanma meselesini. Çok dramtize etmeyin. Çocuklar kırılıp dökülmez hemen.

Bu yol yol değil. Bu şekilde olmaz.

Dibine kadar batakta şimdilik öyle bi imkanı yok.Maası yarısı ayan benim oturduğum ev kredisine gidiyor zaten .Şimdilil büyük ev neredeyse imkansız .Bu evi de hazır eşyalı olarak kiraladı zaten.
o zaman park bahce avm falan gezdirip biraksin. yani evinizde size teklifsizce sarilmaya kalkmasi falan cinsel tacizden farksiz.

Ben de hiç tanık olmadım etrafımda .Ama herkesle aynı olmak zorunda değil diye düşünüyordum hep
Sizinkini ben uzaktan görsem ayrılmış bir çift değil sorunlarını çözmeye çalısan çift gibi gözükürdü. Şuanda da ayrılık gibi gelmedi. Adamın evinize gelip sarılmaya çalışması falan bilemedim.

Ya size çok üzüldüm ben
Ne kötü bir adamla evlenmişsiniz yani özür dileyerek soruyorum çok aradınız mi bu adami?

Neyse. Boşanmışsınız. Kararınızı tebrik ederim
Fakat boşanma sonrasini hiç iyi yönetememişsiniz.

Adam gelip kalmasin sizde. Görmek size iyi gelmiyor. Ve gelmeyecek.

Baskabir plan olusturun.

Cocuklarla dışarı filan çıksın. Ama evde kalmasin. O evde siz disarlarda filan olmaz
Illaki kalmali olacaksa onun evinde olsun. Siz evi terk edip onlara birakmayin.

Cocuklara da söyleyin bosanma meselesini. Çok dramtize etmeyin. Çocuklar kırılıp dökülmez hemen.

Bu yol yol değil. Bu şekilde olmaz.
Evlenmeyecektim çok beğendiğim özellikleri vardı ama olmayacağımız baştan belli idi aslında .

Sizinkini ben uzaktan görsem ayrılmış bir çift değil sorunlarını çözmeye çalısan çift gibi gözükürdü. Şuanda da ayrılık gibi gelmedi. Adamın evinize gelip sarılmaya çalışması falan bilemedim.
Sorun çözmeye çalışan bir çift yok ortada.Bizim sorunumuz ne nasıl halledebiliriz diye düşündüğü ettiği olaydı evli ilken konuşabilir bu noktaya gelmezdik . .Biz en basından anlaşamıyorduk olmayacağımız belliydi iki ayrı zıt kutup iki deli bir arada olmaz biri alttan alan tip olması lazım demişti zaten ayrılık sonrası kendisi ve bi çabası olmadı boşanma sonrası.Ne ben ne o bi beklenti içinde değiliz olmayacağımızı ikimizde kesin biliyoruz .

Cok doğru yazdıkalrınIz genel olarak olarak ama zaten bu adam kapımda köpek olacak bi ruha sahip değil .Ya da toprağı ben olmadığım için yeşermedi.Aynen dediğiniz gibi güzel bi tatilde ancak aksi olsa da umru değilim onun .Cocukları düşünüp nefsimi susturmaya çalışıyorum .Adamı yola getiremediğim için boşadım zaten zerre ümidim kalsa çırpınırdım yine.
o zaman alma evine hiç, kullandirtma kendini

X