Bir garip öğretmen adayı

şimdiden size kolay gelsin ne güzel önünüzde iki yıl gibi bir zaman var eksiklerinizin neler olduğunu da biliyorsunuz hazırlanmanız daha kolay olacaktır bu nedenle
bu sene ben girdim ve 92 puan aldım tarih ve eğitim bilimleri sıfırdı tarihten 5 net yapsam çok şükür diyordum sınavda 20 net yaptım. Dersane yardımıyla tarihi de eğitimi de halledebildim sana tavsiyem tarih için internette videolar var ramazan yetgin in de videoları var benim hocam oydu o yüzden rahatlıkla tavsiye edebilirim matematik için de videolara başvurabilirsin bu yıl için eline konu anlatımlı kitap alıp videolardan konu dinlersin aynı zamanda kitaptan da takip edebilirsin benim alanım matematik yapamadığın sorulara yardımcı olmaya canı gönülden evet derim :) eğitim bilimleri için de bir defterim vardı her konudaki ana hatları ve anahtar kelimeleri yazıyordum çok işime yarıyordu bilirsiniz sorulardaki anahtar kelimeleri bildiğiniz anda soruları rahatlıkla çözersiniz:) biraz uzun oldu kusuruma bakma

Dersaneye git. İki sene fazla gelirse bu sene kendi programında -her gün bir eğitim bilimkleri+1 gk gy- çalış. seneye dersaneyle takip et.

Bende konservatuvar öğrencisiyim,seninle aynı fikirdeyim canım son 2 senem.Son sene formasyon,okul,konserler,dershane hepsiyle nasıl başa çıkıcam bilmiyorum...Bende okuduğum şehirde kpss için dershane araştırmaya başladım.Hatta gittim fikir aldım bir dershaneden.Benim amacım atanıp öğretmenlik yaparken aynı zamanda yüksek lisansımı tamamlamak,şuanda da ales çözüyorum.Denemelerden 70 puan falan alıyorum.Ama kpss çok çok daha zor.Matematik adına hiç bişey yok şuan sıfır desem yeridir...Hakkımızda hayırlısı olsun.

Daha önünde 2 yıl varmış canım. öncelikle başaracağına inan. 2 yılda gidebilirsin dershaneye son yılda senin çalışma programına bağlı. ben de girdim bu yıl kpss ye ve 80 aldım. benim bölümüm için yeterliydi. dershaneye gitmedim kendim hazırlandım. video dersleri, konu anlatımları ve bol deneme çözerek geçirdim kpss sürecini (benim de matematiğim yok sınavda 8 soru yaptım) umutsuz olmayın arkadaşlar :KK54:

Bende atanamayan resim ogretmenlerindenim..siz kadere razi gelenlerdensiniz..muzik ogretmenleri 55 ile atanirken 900 kadro veriliyor.resimcilere verilen kadro ortada..haftada 1 saat resim dersi yetmiyor..cozum dersin haftada 2 saat olmasi.yillardir yok sayiliyoruz..lutfen facebook twtr uzerinden destekleyin..bircok kampanya duzenledik...zira 2 yil sonra 80 puana kadar cikacak puanlarimiz.
Gorsel zekasi baskin olan bizler icin fazla..ne matematik gorduk ne tarih ne turkce ne vat....atanan resimciler ise matematigi cok iyi olan istisna resimciler ve bu ise 2 yil uc yil deli gibi calisip matematik acigini kapatmaya calisan resimciler..lutfen bu duzene razi gelmeyelim..2 yil uzun bi sure.sistemli calisin.yine 75 alin ama lutfen susmayin...en pasif kalan biziz...resim ogretmenleri

Bende atanamayan resim ogretmenlerindenim..siz kadere razi gelenlerdensiniz..muzik ogretmenleri 55 ile atanirken 900 kadro veriliyor.resimcilere verilen kadro ortada..haftada 1 saat resim dersi yetmiyor..cozum dersin haftada 2 saat olmasi.yillardir yok sayiliyoruz..lutfen facebook twtr uzerinden destekleyin..bircok kampanya duzenledik...zira 2 yil sonra 80 puana kadar cikacak puanlarimiz.
Gorsel zekasi baskin olan bizler icin fazla..ne matematik gorduk ne tarih ne turkce ne vat....atanan resimciler ise matematigi cok iyi olan istisna resimciler ve bu ise 2 yil uc yil deli gibi calisip matematik acigini kapatmaya calisan resimciler..lutfen bu duzene razi gelmeyelim..2 yil uzun bi sure.sistemli calisin.yine 75 alin ama lutfen susmayin...en pasif kalan biziz...resim ogretmenleri
baştan sona haklısınız en azından müzik öğretmenlerinin yerinde olmak isterdim. İmza kampanyalarına sürekli katılıyorum. yolda bile görsem imzz atıyorum. Ama malesef gerçekten pasifler çok. Okul arkadaşlarımda dahil buna. Malesef işimiz çok zor. allah hepimizin yardımcısı olsun.

Silen_women peki ben bişey öğrenmek istiyorum.Normal branşlarda KPSS de alan bilgisi oluyormuş,bizde nasıl oluyor?Resim veya Müzik öğretmenliği için girenler genel kültür,genel yetenek ve temel bilimler mi çözüyor beni bilgilendirirsen çok sevinirim.Atanma konusuna gelince haklısın sonuna kadar,bu sene müzik öğretmenliği taban puanına baktım 52 gibi komik bir puan.Şaşırdım...Ben Ankara yada İstanbul istiyorum ilk etapta ama bu iller kaç puan istiyor onuda bilmiyorum.Herkesin hakkında hayırlısı olsun canım.

Canım bence iki yıl çok fazla dersane için. Bu sene konu anlatımların i bitir, seneye dershaneye de giderek farklı kaynaklardanbolca soru çöz. Ben öyle yapmıştım. Hatta konuyu yazın çalışıp bitirmistim. Bir de bu sınavlar taktiğe bakar, bölümün genel olarak hangi dersleri yapamiyorsa ordan iyi net çıkar. Ki herkes öğretmenlik okuduğu için eğitim bilimlerinden yapılan aşağı yukarı aynı. Daha çok gk gy puan getirir.

X