bir gelin geldi ve abinizi elinizden aldi, annenize, size kötü davraniyor ??

white_flowers

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
154
0
hep kotu kaynanalardan bahseliliyor?
peki kotu gelin yok mu?

malesef bizde birtane var? benim annecim o kadar saf kalplidir ki? butun gun kuran okumaktan hepimizin iyiligi icin dua etmekten baska bisey yaptigi yoktur, kimselere laf sokmayi bile beceremez, siyaseti ise hic beceremez.. gelinine kizim der.. ilk evlendiginde gelini calisiyor diye camlarini sildi, tullerini yikadi evini temizledi gelininin... hamileliginde keza oyle......... yaptiklarini burda saymakla bitiremem..
bana gelince, kazancim abime gore iyiydi, evlenecegi sirada herseylerine kostum, hem maddi hem manevi yardimci oldum.. kendimi ovmeyeyim burayi kisa kesiyorum

simdi ise; abimin evine gidemiyoruz bile; cunku ayda yilda bir gittigimizde gelinimizde beskaris surat; bir cayi zorla verir; cocuguna bagirir durur; biz de yarim saat oturur kalkariz.......

reva mi bu?

peki neden gelininiz size karşı bu tavrı aldı?

arada bi şeymi yaşandı?

hicbisey ...
sanirim fazla rahatliktan simardi..

annemle babamin yillarca calisip ugrasip yaptiklari evde oturuyor.. abimle ikimizin ortak aldigi (yarisindan fazlasini ben odemistim ) arabanin da ustune kondular. bana hakkini helal et bile diyen olmadi, araba abimin ustuneydi nasilsa; kendi mallari gibi rahatca kullaniyorlar; sonra ben sinirimden gittim, birdaha borca girdim kendime yeniden araba aldim; yeniden kredi odedim...

diyorum ya anlatmakla bitmez..

evlenir evlenmez isi de birakti... tek istedigi evinde rahatca yayilip oturmak, kendi ailesi gelir gunlerce kalirlar ama bizden kimsenin 1-2 saatligine oturmaya bile gitmesine tahammulu yok..........

hicbisey ...
sanirim fazla rahatliktan simardi..

annemle babamin yillarca calisip ugrasip yaptiklari evde oturuyor.. abimle ikimizin ortak aldigi (yarisindan fazlasini ben odemistim ) arabanin da ustune kondular. bana hakkini helal et bile diyen olmadi, araba abimin ustuneydi nasilsa; kendi mallari gibi rahatca kullaniyorlar; sonra ben sinirimden gittim, birdaha borca girdim kendime yeniden araba aldim; yeniden kredi odedim...

diyorum ya anlatmakla bitmez..

evlenir evlenmez isi de birakti... tek istedigi evinde rahatca yayilip oturmak, kendi ailesi gelir gunlerce kalirlar ama bizden kimsenin 1-2 saatligine oturmaya bile gitmesine tahammulu yok..........

çok nefret ve kin dolu konuşuyorsunuz. ne ekersen onu biçersin diye bir laf vardır, hatırlatmak isterim.

zaten ben kendim icin zerre kadar uzulmuyorum,
evlerine gitmem, gorusmem olur biter........ kimseye ihtiyacim yok cok sukur.. yaptiklarimi da coktan helal ettim...
ben sadece annem icin uzuluyorum, o cocuklarina cok duskun bir annedir, oglunu da cok severdi, ve annelerin en fedakar olanlarindandir.. bu muameleyi haketmiyor.........

abimle ben hic konusmadim, cunku ben bisey diyim o gidip esiyle tartissin istemedim,
bu zamana kadar kendisi gorsun olanlari farketsin istedim ama hic farketmedi nedense... zaten onda da hic kabahat yok degil...

benim ektigim sadece neyim varsa onlara vermekti..... sadece maddi anlamda degil, tum dugun hazirliklarina onlarin izinleri yok diye ben kosturdum.............

valla çok fazla özveride bulunmuşsunuz.surat asıyorsa hiç gitmeyin derim.istiyorsa abiniz sizi görmeye gelir.yok istemiyorsa canı sağolsun.
abiniz bu durumun yani karısının size surat astığının farkında değil mi?farkında da umurunda değilse geçmiş olsun,artık yapılacak bişey kalmamış

:çok üzgünüm:

Çok şaşırdım. Burada hep melek gelinler ve şeytan kaynanalar var sanıyordum.
Açıkcası ailemin yaptırdığı evde oturup yarı parasını ödediğim arabaya binip, evine gidince bana surat asacak geline karşı sizin gibi sessiz kalmam. Ben dişlerimi gösterir hatta harttt diyede ısırırım. Abimle ister kavga etsinler ister etmesinler. Herkes haddini bilecek ona göre davranacak. Haddini bilmeyene de tarafımdan hadleri bildirilir.
Kimsenin kaprisini, manyaklığını, psikopatlığını çekmek zorunda değiliz. Ben sizin yerinizde olsam çatır çatır hesap sorarım gelin hanıma, derdi neymiş diye.

valla çok fazla özveride bulunmuşsunuz.surat asıyorsa hiç gitmeyin derim.istiyorsa abiniz sizi görmeye gelir.yok istemiyorsa canı sağolsun.
abiniz bu durumun yani karısının size surat astığının farkında değil mi?farkında da umurunda değilse geçmiş olsun,artık yapılacak bişey kalmamış

:çok üzgünüm:

aynen cok dogru soylediniz... ve de dogru tespit, farkinda ve ses cikarmiyor;
dediginiz gibi gecmis olsun...

Allah da onlari bildigi gibi yapsin; uzerlerinde bu kadar hakkim varken, Allah gorur elbet......

Bir sorun varsa karşılıklıdır mutlaka...Eğer dediğiniz gibi sadece tek taraflı ise de bu tip kadir kıymet bilmez insanlar var ve var olmaya devam edeceklerde....
Bırakın ne halleri varsa görsünler...Gün olur devran döner yine size tama etmek zorunda kalırlar....

insanlar iyilik bilmiyor kötülük eden yarıyor üzülmeyin onun suratınada siz hasret değilsiniz kimse değiştiremez o senini abin.

hep kotu kaynanalardan bahseliliyor?
peki kotu gelin yok mu?

malesef bizde birtane var? benim annecim o kadar saf kalplidir ki? butun gun kuran okumaktan hepimizin iyiligi icin dua etmekten baska bisey yaptigi yoktur, kimselere laf sokmayi bile beceremez, siyaseti ise hic beceremez.. gelinine kizim der.. ilk evlendiginde gelini calisiyor diye camlarini sildi, tullerini yikadi evini temizledi gelininin... hamileliginde keza oyle......... yaptiklarini burda saymakla bitiremem..
bana gelince, kazancim abime gore iyiydi, evlenecegi sirada herseylerine kostum, hem maddi hem manevi yardimci oldum.. kendimi ovmeyeyim burayi kisa kesiyorum

simdi ise; abimin evine gidemiyoruz bile; cunku ayda yilda bir gittigimizde gelinimizde beskaris surat; bir cayi zorla verir; cocuguna bagirir durur; biz de yarim saat oturur kalkariz.......

reva mi bu?

Yine gelinden yana çıkarmışım ben!!:lepi:
Çıkacam valla..kaydirigubbakcemile3
Şimdi; belki de evini annenizin temizlemesini,perdelerini yıkamasını gelininiz istemedi. Ben olsam asla kabul etmem mesela. O da ya sizi ya da abinizi kıramadı kabul etti sonra da pişman olup bir daha samimiyet olmaması için araya mesafe ve soğukluk koymuş olabilir..:nazar:
Evlilik aşamasında abinize maddi olarak yardımcı olmanız konusu için hiç bir şey diyemem. Kardeşin kardeşe ettiği yardımın lafı olmaz bence..:1closedeyes:

Çok şaşırdım. Burada hep melek gelinler ve şeytan kaynanalar var sanıyordum.
Açıkcası ailemin yaptırdığı evde oturup yarı parasını ödediğim arabaya binip, evine gidince bana surat asacak geline karşı sizin gibi sessiz kalmam. Ben dişlerimi gösterir hatta harttt diyede ısırırım. Abimle ister kavga etsinler ister etmesinler. Herkes haddini bilecek ona göre davranacak. Haddini bilmeyene de tarafımdan hadleri bildirilir.
Kimsenin kaprisini, manyaklığını, psikopatlığını çekmek zorunda değiliz. Ben sizin yerinizde olsam çatır çatır hesap sorarım gelin hanıma, derdi neymiş diye.

ona dugunde takilacak takilari bile ben aldim..

sonra ben evlenirken , onlar bana bir igne bile almadilar.. abim soz vermisti ben de senin ceyizine yardim ederim diye; ama dedigim gibi bir ignelerini gormedim...

yine de bu konuyu acmak aklima gelmezdi ama en son 2 gun once annem ver kizim cocugu ben yedireyim dediginde, anneme bakarak cocuga bagirmis, hayirr babaannenin elinden yemiyeceksin diye.... bu da bardagi tasirdi,
eger birkere daha tekrarlarsa, anneme karsi bir hareketi olursa karsisinda beni bulur, bulacak....

bana ilginç gelen gelininizin kötülüğü veya iyiliği değil onu bilemem ama abiniz annesiyle ollan ilişkisi

kendi elinde annesinin gönlünü alabilir eşi görüşmek zorunda değil ama abiniz belki dengeyi daha iyi

kurarsa daha sağlıklı bir iletişiminiz olabilir.

Şimdi; belki de evini annenizin temizlemesini,perdelerini yıkamasını gelininiz istemedi. Ben olsam asla kabul etmem mesela. O da ya sizi ya da abinizi kıramadı kabul etti sonra da pişman olup bir daha samimiyet olmaması için araya mesafe ve soğukluk koymuş olabilir..:nazar:
Evlilik aşamasında abinize maddi olarak yardımcı olmanız konusu için hiç bir şey diyemem. Kardeşin kardeşe ettiği yardımın lafı olmaz bence..:1closedeyes:

yoook, istemez olur mu, bayila bayila kabul etti... hatta simdi calismiyor diye annem daha artik onun temizligini yapmiyor, o da annem onun temizligini yapmiyor diye bozuluyor.......

sizde haklısınızdır mutlaka ama bir de gelinin gözünden bakılmalı bence olaya. herkes kendine göre haklıdır. neden bu şekilde davranıyor acaba mutlaka bir sebebi vardır. kimse kimseye durduk yere surat asmaz. kimse kimseyi durduk yere istememezlik etmez. konu dışardan sütliman görünebilir ama dibine inince mutlaka bir şeyler vardır.

diyorsunuzki herşeylerine koştum maddi olarak yardımım çok. bunu abinize yada abinizin eşine şununuzu ben yaptım bununuzu ben yaptım hep yardım ettim diye laf arasındada olsa şakayla karışık bile olsa telaffuz ettinizmi acaba???:1rolleyes:

kaydirigubbakcemile5

X