Bir gorumce konusu da benden.

pearl jam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2019
4.350
5.603
Merhaba hanımlar .Çok uzatmadan kısa yazmaya çalışacağım .Düşüncelerinize ihtiyacım var .Kendimden 14 yaş büyük bir görümcem var .Tanıştığımız günden beri karşılıklı olarak yıldızlarımiz barışmadı .Karşılıklı ilişki sonuçta benim de hatam olmuştur ama genel olarak hiçbir şeyi beğenmeyen ,aşağılık kompleksi olan,herkesin kendini küçük gordugunu sanıp her konuda karşıdakini ezmeye çalışan ,her konuda bilgiçlik taslayan ,mutsuz bir evliliği olan genel olarak mutsuz bir insan .Sürekli beni yok saymaya calisiyor.Bizi cagiracagi zaman eşimi arar ona rama.dedim .Karşılıklı bizi davet edeceği zaman da sadece eşimi davet ediyor gibi yüzüme bakmadan eder .Evine giderim bir surat .Ben bir şey anlatirken ya alay eder söylediğimle ,ya hiç cevap vermez ya da kafasını çevirir.Ne desem tersini söyler .Görmezden geldim takmadım ama artık sinirimi bozmaya başladı .En son gittiğimizde sadece eşime bakarak bir şeyler anlatmasi yine beni gormezden gelmesi ve eşimin de sen niye samimi değilsin diye bana suç bulması artık bardağı taşırdı .İyi bir kavga cikardim .İşi boşanmaya kadar getirdim .Artık iyiden iyiye sinirimi bozmaya başladı ve eşimin de buna hiç tepki vermemesi ,bozulmaması üstüne bir de beni suçlaması bardağı taşırdı .Sorum şu .Eşim de sürekli görüşmek istiyor .O üzülmesin diye ben üzülüyorum ve hamileyim .Çok kafaya takıyorum sonra bu kadın beni yok saydı diye ..Merak ettiğim siz böyle bir muamele ile karşı karşıya kalsanız nasıl bir yol izlerdiniz??

Merhaba hanımlar .Çok uzatmadan kısa yazmaya çalışacağım .Düşüncelerinize ihtiyacım var .Kendimden 14 yaş büyük bir görümcem var .Tanıştığımız günden beri karşılıklı olarak yıldızlarımiz barışmadı .Karşılıklı ilişki sonuçta benim de hatam olmuştur ama genel olarak hiçbir şeyi beğenmeyen ,aşağılık kompleksi olan,herkesin kendini küçük gordugunu sanıp her konuda karşıdakini ezmeye çalışan ,her konuda bilgiçlik taslayan ,mutsuz bir evliliği olan genel olarak mutsuz bir insan .Sürekli beni yok saymaya calisiyor.Bizi cagiracagi zaman eşimi arar ona rama.dedim .Karşılıklı bizi davet edeceği zaman da sadece eşimi davet ediyor gibi yüzüme bakmadan eder .Evine giderim bir surat .Ben bir şey anlatirken ya alay eder söylediğimle ,ya hiç cevap vermez ya da kafasını çevirir.Ne desem tersini söyler .Görmezden geldim takmadım ama artık sinirimi bozmaya başladı .En son gittiğimizde sadece eşime bakarak bir şeyler anlatmasi yine beni gormezden gelmesi ve eşimin de sen niye samimi değilsin diye bana suç bulması artık bardağı taşırdı .İyi bir kavga cikardim .İşi boşanmaya kadar getirdim .Artık iyiden iyiye sinirimi bozmaya başladı ve eşimin de buna hiç tepki vermemesi ,bozulmaması üstüne bir de beni suçlaması bardağı taşırdı .Sorum şu .Eşim de sürekli görüşmek istiyor .O üzülmesin diye ben üzülüyorum ve hamileyim .Çok kafaya takıyorum sonra bu kadın beni yok saydı diye ..Merak ettiğim siz böyle bir muamele ile karşı karşıya kalsanız nasıl bir yol izlerdiniz??
Eşimle konuşurdum, bidaha görüşmezdim.Eşin gidip görüşsün. Sen zaten aynı ortama girdiginde bile yok sayıyorsa, aynı ortamda bulunmanın ne anlamı var?

Eşimle konuşurdum, bidaha görüşmezdim.Eşin gidip görüşsün. Sen zaten aynı ortama girdiginde bile yok sayıyorsa, aynı ortamda bulunmanın ne anlamı var?
Bunu yapacağım bir daha teklif ederse gitmeyi ama hep onu arada bırakırım ,ailesiyle görüşmek istemeyen kötü eş okurum diye sustum ama bir daha teklif ederse konuşmayı düşünüyorum .

Bence hic birine kafa yormayin.
Bilerek yapilmis hareket bunlar,kanma oyuna gelme.
Hamilesiniz,sizi mutlu edecek insanlarla gorusmeye bakin 🤗 bebeginizi dusunun bosberin onu bunu
Benim evime geldiğinde nasıl ağırladığımi gorseniz .En azından surat yapmasın .İstediğim sadece içten bir hoşgeldin demesi.İnsanca hal hatır sorması .Kendimi değersiz hissettiriyor bana .

Bunu yapacağım bir daha teklif ederse gitmeyi ama hep onu arada bırakırım ,ailesiyle görüşmek istemeyen kötü eş okurum diye sustum ama bir daha teklif ederse konuşmayı düşünüyorum .
Ama görüşüncede problem çıkıyor. Tamam küs olma ama samimi olmak zorunda degilsin bence. Aradaki dengeyi saglayacak olan eşin. Bence eşin konuş herşeyi

Eşimle konuşurdum , bana kalırsa hiç görüşmek istemiyorum, ama sırf senin hatrın için zoraki zamanlarda görüşücem derdim.
Dış kapının mandalı için eşinizle kötü olmaya değmez inanın.
Ayrıca bu insanlar kolay kolay değişmez. Kaç yaşına gelen kadını terbiye edemezsiniz malesef ki. Size nasıl davranırsa o şekilde davranın, bebişinizi ve kendinizi üzmeye değmez🙏🏼

Ama görüşüncede problem çıkıyor. Tamam küs olma ama samimi olmak zorunda degilsin bence. Aradaki dengeyi saglayacak olan eşin. Bence eşin konuş herşeyi
Ben en son patladım ve bana her yaptığını söyledim .İki gün önce aradı yine oğluna oyun almışlar .Seni soruyor ,seni çağırıyor ,gel oynayjn diye eşimi cagiriyor.Sanki ben eşimin çantasıyim .

Ben en son patladım ve bana her yaptığını söyledim .İki gün önce aradı yine oğluna oyun almışlar .Seni soruyor ,seni çağırıyor ,gel oynayjn diye eşimi cagiriyor.Sanki ben eşimin çantasıyim .
Tamamda eşini çagırıyorsa eşin gitsin. Aynı durumu bende yaşadım. Eşime dedım ki ben senın çantanmıyım, kuyrugun muyum, ben insanların stres topumuyum, kendın gıt dedım. Tamam bi iki atıstık ama suan problem Yok aramızda. Bence mınımum duzeyde gorus.Eşini tek gıtmeye alıstır

aynı görümceden bende de vardı yüzüme bakmaz eşime bakarak konusur vs ben de aynen öyle davrandım ona hic umrumda değil görüşmüyorum belki ayda yılda bir onda da tın yani

Bırakın 1 2 tek gitsin sonra eşinizde kendiside sorunu çözmek zorunda kalırlar. Size nasil davranıyorsa oyle davranın, idare ederken idare eder olmuyorsunuz malesef hepimiz yaşıyoruz iyiyken iyiydi demiyorlar kötüyken kotu diyorlar ama

Benim evime geldiğinde nasıl ağırladığımi gorseniz .En azından surat yapmasın .İstediğim sadece içten bir hoşgeldin demesi.İnsanca hal hatır sorması .Kendimi değersiz hissettiriyor bana .
Tuhafsınız bana kendimi değersiz kimse
hissettiremez ,sadece annem babam kardeşlerim ve eşime kırılırım
Görümcede kimmiş ,mümkün değil onunla görüşmm ,eşin gitsin illa yapışık dolaşmak zorunda değilsiniz ,
Geçen 12 yaşındaki kızım arkadaşına gitti
3 kişi oturmuşlar onunla ilgilenilmeyince ev sahibine çaktırmadan çıktı geldi ,
Konuşmadı uzun süre onunla kız geldi evimize zor yüzüne baktırdım ben, affet dedim, özür diledi kız uyardı onu birdaha yaparsan sana asla bakmam dedi...
Ben şoktayım bu yaşta kimseye taviz vermiyor...

Bir süre eşi yalnız yollayın.. Gitsin sap sap otursun gelsin sonra zaten bu böyle olmuyor diye kendi söylenecek..

Hanımlar ben gitsem aynı şekilde davransam mesafeli eşimle aram bozuluyor .Kadın bana asiri soğuk davranıyor ama ben sıcak olacakmisim .Bilmiş bilmiş laflar ,tavırlar ,alçaktan görmeye çalışmalar .Kendisi hemşire ,ben öğretmenim ki hiç bir mesleğim olmasa bile kimse kimseyi degersizlestirmeye çalışamaz .Buna hakkı yok diye düşünuyorum .Bana bu şekilde davranan bir kadına da ben neden samimi davranayimki.Bu sefer gelip eşimle birbirimize giriyoruz .Ben neden bu kadına sıcak davranayim,ablan bana böyle yapıyor ,neden tepki göstermiyorsun diye .Bıktım gerçekten .

Ben görümcenin kendisiyle değil eş kişisiyle konuşurdum bu konuyu. Görümceden banane. Asla görüşmek istemediğimi, yanyana gelmek istemediğimi, suratsız tavırlarını görmek istemediğimi üstüne basa basa söylerdim. Ve eş kişisi oralı olmaz ve düşüncelerimi önemsemezse gerekli önlemler alınır.

Diyelim ki rastgele denk gelindi bir ortamda veya mecbur gittiniz onun size davrandığı gibi sizde öyle davranın. Eşinize bakarak konuştuğunda elinize telefon alın telefonda takılın ve dinlemeyin kafanızı çevirin. Bir konu hakkında konuştuğunda asla kulak asmayın soru sorarsa neyden bahsettiğini anlayamadım dinleyemediğim için... gibi okkalı cevaplar verin.

Son düzenleme:
Tuhafsınız bana kendimi değersiz kimse
hissettiremez ,sadece annem babam kardeşlerim ve eşime kırılırım
Görümcede kimmiş ,mümkün değil onunla görüşmm ,eşin gitsin illa yapışık dolaşmak zorunda değilsiniz ,
Geçen 12 yaşındaki kızım arkadaşına gitti
3 kişi oturmuşlar onunla ilgilenilmeyince ev sahibine çaktırmadan çıktı geldi ,
Konuşmadı uzun süre onunla kız geldi evimize zor yüzüne baktırdım ben, affet dedim, özür diledi kız uyardı onu birdaha yaparsan sana asla bakmam dedi...
Ben şoktayım bu yaşta kimseye taviz vermiyor...
İnanın çok ağır tepki verdiğim de oldu ama kadın çok değişik .Gorseydiniz bana hak verirdiniz.Bir şekilde üste çıkıyor ve eşim aşırı derecede benim samimi olmamı istiyor .Kafasına takıyor .Ben de evliliğimizde pürüz olmasın diye ses çıkarmadım .Yoksa tepki vermek ,kavga çıkarmak inanın en kolayı.

Hanımlar ben gitsem aynı şekilde davransam mesafeli eşimle aram bozuluyor .Kadın bana asiri soğuk davranıyor ama ben sıcak olacakmisim .Bilmiş bilmiş laflar ,tavırlar ,alçaktan görmeye çalışmalar .Kendisi hemşire ,ben öğretmenim ki hiç bir mesleğim olmasa bile kimse kimseyi degersizlestirmeye çalışamaz .Buna hakkı yok diye düşünuyorum .Bana bu şekilde davranan bir kadına da ben neden samimi davranayimki.Bu sefer gelip eşimle birbirimize giriyoruz .Ben neden bu kadına sıcak davranayim,ablan bana böyle yapıyor ,neden tepki göstermiyorsun diye .Bıktım gerçekten .
Şunu soracagım. Sen görümcenle görüşmek istemıyorsun dıye eşin boşanalım mı dıyecek? En kötü ne olabilir ki. Biri bana böyle davransa ben alttan alamam, aynı ortama girmek istemezdim kesınlıkle.

X