Bir insan böyle yüz üstü bırakılır mı?

estağfurullah yardımcı olduysam ne mutlu bana. şimdi kese kağıtları var görmüşsünüzdür içerisine bir kek atıyorum minik bir çikolata ile ağızlarına bir gülen yüz stickeri ile kapatıp götürenler var. ben hiç öyle yapmadım da 😊öyle birseyler olabilir. buna benzer güzellikler cesitlendirilebilir.bu süreci en iyi şekilde anlatacağıniza inanıyorum.
Ben de böyle birşeyler düşüneyim cuma gününe. İyi olur ya 🥰

Eşiniz haklı o şekilde vedalaşmadan giden birini daha da aramanıza filan gerek yok.Çocuklar çabuk unutur.Şuan siz kreşe odaklanın çocukların kreş için eksiği vs anca halledersiniz onlarda kreşe çabuk odaklanır umarım

Evet dediğiniz gibi bugün çıkışta full kreş hazirligini halletim
Eşiniz haklı o şekilde vedalaşmadan giden birini daha da aramanıza filan gerek yok.Çocuklar çabuk unutur.Şuan siz kreşe odaklanın çocukların kreş için eksiği vs anca halledersiniz onlarda kreşe çabuk odaklanır umarım

Ay kadına çok sinir oldum. Ama sizde garipsiniz kadını tanımıyorum diyorsunuz nasıl çocuk emanet edersiniz?

Siz farklı videolardan bahsedince kadın vazgeçmiş gibi anlatmışsınız.

Şimdi şöyle ben kızım 1.5 yaşlarındayken tv'yi kaldırdım evden. Kesinlikle kendi videoları resimleri hariç internet falan yasak.

Şuan 5 yaşında 3 yaşından beri kreşe gidiyor.

20 aylık bir oğlum ve 6 aylık bir kızım daha var.

Geçenlerde bakıcı arayışına girdim. Şartlarım;
•Çok iyi tanıdığım biri olacak.
•Tv yok zaten. Ama telefonda asla verilmeyecek çocuklarıma.

Sizde temizlik yap yemek yap dememişsiniz yani kadın boşta yani. Ne diye ellere tel.veriliyor.

Ay kadına çok sinir oldum. Ama sizde garipsiniz kadını tanımıyorum diyorsunuz nasıl çocuk emanet edersiniz?

Şimdi şöyle ben kızım 1.5 yaşlarındayken tv'yi kaldırdım evden. Kesinlikle kendi videoları resimleri hariç internet falan yasak.

Sizde temizlik yap yemek yap dememişsiniz yani kadın boşta yani. Ne diye ellere tel.veriliyor.
Sadece yemek yedirirken veriyordu. Yani ben öyle biliyordum. Demin izlettigi bir çizgi filme baktım felaket vurdulu kırdıli. Çıldıracam ya. Bir de telefondan engellemiş galiba WhatsApp fotoğrafı ben de görünmüyor annemde görünüyor. Sinirlerim bozuldu iyice. İyi tanıdığımız birinin yakın arkadaşının akrabasiydi. Biraz ona guvendjm. Bir de sessiz biriydi kendindeb birşey anlatmazdi pek. Allah'ım kime bırakmışım çocuklarımı 😭

Çocukları seviyordu ya. Hatta biz iki günden kreşe vereceğiz dedigimde çocuklara sarılmış ağlamış ben sizden nasıl ayrilcam demiş. Off bilmiyorum çok üzgünüm sadece.
Bu doğru bir davranışmı neden izin verdiniz çocuklar tabiki boşluğa düşer ağlamak nedir çocuklara sarilipta çok seviyorsa pat diye nasıl bırakmış iyi rol kesmiş böyle bir insanı asla aramayın çocuklara da izah edin anlar alisirlar

Bu doğru bir davranışmı neden izin verdiniz çocuklar tabiki boşluğa düşer ağlamak nedir çocuklara sarilipta çok seviyorsa pat diye nasıl bırakmış iyi rol kesmiş böyle bir insanı asla aramayın çocuklara da izah edin anlar alisirlar
Ben görmedim. Kızım dedi ki x teyzeyi üzdük. Ne oldu dedim. Ağladı dedi. Ben de öyle ablaya sordum. Bu kreş işi çıkınca çocukları bırakacağı için ağlamış güya. Çocuklara anlattık eşimle birlikte. Artık buyuduklerini kreşe gideceklerini x teyzenin başka işleri olduğunu ama onları hep çok seveceği söyledik. Hayırlısı ama çok kızgınım ofkeliyim artık

Sadece yemek yedirirken veriyordu. Yani ben öyle biliyordum. Demin izlettigi bir çizgi filme baktım felaket vurdulu kırdıli. Çıldıracam ya. Bir de telefondan engellemiş galiba WhatsApp fotoğrafı ben de görünmüyor annemde görünüyor. Sinirlerim bozuldu iyice. İyi tanıdığımız birinin yakın arkadaşının akrabasiydi. Biraz ona guvendjm. Bir de sessiz biriydi kendindeb birşey anlatmazdi pek. Allah'ım kime bırakmışım çocuklarımı 😭
Asıl yemek yedirirken verilmez çocuğa telefon veya televizyon. Çünkü çocuk oraya odaklanır ve ne yediğini bilmezmiş. Çocuklar bizim gibi değiller biz hem yer hem izleyebiliriz yetişkiniz ne yediğimizi biliriz. Ama çocuklar ekrandan bişeyler izlerken kendilerini kaptırıyorlar hipnoz olmuş gibi oluyorlar ve ne yediklerinin tadına ve farkına varamıyorlar. (Bir kitapta okumuştum bunları)

Kendinden bişey anlatmazdı sessizdi diyorsunuz yani gerçekten kendinden bişey anlatmamasi güven verdi mi size

Benim öyle bakıcım olacak heralde evin heryerine kameralar yerleştirirdim. Acaba çocuklarıma bişey mi yapiyor diye. Gizemli sessiz falan. (Gerçi ben öyle birini bakıcı olarak kabul etmezdim ama hadi şartlarda anlaştık kabul ettim diyelim zamanla sessizliği geçmesi ve bana da alışması gerekir kendinden bişeyler anlatması gerekir. Baktım hâlâ aynı hemen yolları ayırırım)

Zaten videolardan bahsedince kaçmış belli daha beter şeyler izletti. Hatta çocukların ağzını biraz arayın ( o kadınla neler izlemişler veya ne tür oyunlar oynamışlar)

Ya konuyla alakası yok ama benim de benzer yaşlarda bebeklerim olduğu için soruyorum 20 aylık olanı kreşe küçüğü bakıcıya mi bırakacaksınız. Yoksa tek balığı ikisine birden mi bakacak. Eylülde işe başlayabilirim ben de kafamda deli sorular

Sen ne kadar eli bol, cömert bir insansın, çocukların için hiçbir şeyini eksik etmeyip ücretleri fazla fazla vermişsin .Özel yerler bile kuruş kuruş kesiyor, birde ayrılırken dikey Süpürge ve çanta alacakmissin🥰 canım benim. Çok ayıp etmiş kadın, bazıları böyle çıkıyor yüz bulunca simariyorlar.10 yıl önce demans olan anneme yatılı bakıcı tutmuştuk, ücretini fazla fazla anlaştık rahmetli babamda çok bonkördu .Yeter ki İyi baksın diye hiç paranın lafını etmezdi, kadın üzerinde bir mutfak önlüğü bütün gün öyle gezerdi, yemek bilmezdi marulu maydonozu bizden öğrendi, yatakta uzanıp telefon bakarken yakalardik, Yanı diyeceğim o ki kimi böyle ,gösterdiğin İyi niyeti görmezden geliyor ,üzülme yanı.Kreş çok İyi olur, kreşte öğretmenlik yapmıştım küçük yaşta ,öğretmen çok önemli, müdür falan değil, anaç bir öğretmen denk gelir inşallah alışirlar merak etme sosyallik olur en güzeli kreş

Gerçekten bol bol ücret vermişsiniz ne demek 1 ay çalışmayıp tam ücret almak kim alabiliyor ki bunu
Büyük nankörmus ama emin olun gittiği yerde sizi mumla arayacak siz resmen binde bir rastlanılan şans olmuşsunuz onun için ama bilememiş 1 gün fazladan gel 3 bin vereyim diyorsunuz hayır diyor şok oldum kimin günlüğü 3 bin
Allah karşınıza iyiler çıkarsın sizin
Çocuklarınıza gelince emin olun onlar değişikliğe yeniliğe bizden bile kolay adapte oluyorlar hiç üzülmeyin böylesi çok daha iyi Allah size merhamet etmiş
Ben sezgileri kuvvetli bir insanım o kadın size dönecek biliyor musunuz
Yazın buraya olur mu
Sevgilerimle

Asıl yemek yedirirken verilmez çocuğa telefon veya televizyon. Çünkü çocuk oraya odaklanır ve ne yediğini bilmezmiş. Çocuklar bizim gibi değiller biz hem yer hem izleyebiliriz yetişkiniz ne yediğimizi biliriz. Ama çocuklar ekrandan bişeyler izlerken kendilerini kaptırıyorlar hipnoz olmuş gibi oluyorlar ve ne yediklerinin tadına ve farkına varamıyorlar. (Bir kitapta okumuştum bunları)

Kendinden bişey anlatmazdı sessizdi diyorsunuz yani gerçekten kendinden bişey anlatmamasi güven verdi mi size

Benim öyle bakıcım olacak heralde evin heryerine kameralar yerleştirirdim. Acaba çocuklarıma bişey mi yapiyor diye. Gizemli sessiz falan. (Gerçi ben öyle birini bakıcı olarak kabul etmezdim ama hadi şartlarda anlaştık kabul ettim diyelim zamanla sessizliği geçmesi ve bana da alışması gerekir kendinden bişeyler anlatması gerekir. Baktım hâlâ aynı hemen yolları ayırırım)

Zaten videolardan bahsedince kaçmış belli daha beter şeyler izletti. Hatta çocukların ağzını biraz arayın ( o kadınla neler izlemişler veya ne tür oyunlar oynamışlar)
İlk çocuğumu ekransiz büyüttüm ama ikiz olunca ikisine birden yedirirken ben yapamadım yapana helal olsun :)

Ya konuyla alakası yok ama benim de benzer yaşlarda bebeklerim olduğu için soruyorum 20 aylık olanı kreşe küçüğü bakıcıya mi bırakacaksınız. Yoksa tek balığı ikisine birden mi bakacak. Eylülde işe başlayabilirim ben de kafamda deli sorular
Benimkiler ikiz. O yüzden artık ikisini birden kreşe verip bakıcı defterini kapattim. Ben izne ayrilmadim süt izni zamanında annelerle idare ettik. 1 buçuk yılda bakiciyla baktık. Artık kreş safhasındayiz şükür

Ya aslında şöyle; ben ev hanımıyım. 5 yaşındaki kızım kreşte tüm gün. 20 aylık oğlum ve aylık 2 tane daha var. Eşim bakıcı tutalım sen normal ev işlerini hallet gez toz kafa dağıt diyor. Yani eşim 2 çocuğa tek bakıcı diyor ama evde bende olunca o çocuklar benden ayrılmaz ki.
Bende tam tersi; günlük yemek temizlik ütü falan yapacak bir yardımcı istiyorum ben çocuklarımla çıkar dışarı 3 saat gelmem eve yeter ki evde biri evi çekip çevirsin yani.
Hem kreşteki kızımı da alırım onunla da daha uzun zaman geçirebilirim diye düşünüyorum.

Ama sizin durum farklı. Büyük olan kaç aylık. Büyük 3 yaşında varsa kreşe verin. Küçüğü bakıcıya. Ama şöyle bir sıkıntı oluyor büyük olan gitmek istemiyor küçük evde olunca biz o konuda kızımı 3 yaşındayken kreşe gönderirken 3 aylık oğlumu her sabah evden çıkarıyordum eşimle kızımda balkondan bakıyordu ben oğlumu servise bindirmeye götürüyormuş gibi yapıyordum kızımın göremediği yerde arabada annemle babam bekliyordu oğlumu veriyordum onlara. Yarım saat kızım gidene kadar arabada bekliyorlardı.

Kızımın servisi gelip kızımı alip gidince oğlumu alıyordum yoldan 🤭

Ya aslında şöyle; ben ev hanımıyım. 5 yaşındaki kızım kreşte tüm gün. 20 aylık oğlum ve aylık 2 tane daha var. Eşim bakıcı tutalım sen normal ev işlerini hallet gez toz kafa dağıt diyor. Yani eşim 2 çocuğa tek bakıcı diyor ama evde bende olunca o çocuklar benden ayrılmaz ki.
Bende tam tersi; günlük yemek temizlik ütü falan yapacak bir yardımcı istiyorum ben çocuklarımla çıkar dışarı 3 saat gelmem eve yeter ki evde biri evi çekip çevirsin yani.
Hem kreşteki kızımı da alırım onunla da daha uzun zaman geçirebilirim diye düşünüyorum.

Ama sizin durum farklı. Büyük olan kaç aylık. Büyük 3 yaşında varsa kreşe verin. Küçüğü bakıcıya. Ama şöyle bir sıkıntı oluyor büyük olan gitmek istemiyor küçük evde olunca biz o konuda kızımı 3 yaşındayken kreşe gönderirken 3 aylık oğlumu her sabah evden çıkarıyordum eşimle kızımda balkondan bakıyordu ben oğlumu servise bindirmeye götürüyormuş gibi yapıyordum kızımın göremediği yerde arabada annemle babam bekliyordu oğlumu veriyordum onlara. Yarım saat kızım gidene kadar arabada bekliyorlardı.

Buna herkesi nasıl ikna ettiniz 😅 bence de evi çekip çeviren biri daha elzem oluyor alisirlar çocuklar bazen bir iki saat iş yokken sizde çıkarsınız

Ay inanmıyorum baya zorlayıcı olmuştur kreşe giderken sizin için. Aslında bizimki şimdiki durum eşinizin dediğine benziyor ama bizde şöyle bakıcı abla büyük oğlanın yemeğini hazırlıyor yediriyor mutfak çamaşır katlama yemek ütü vs. Günlük işleri hallediyor. Küçük çoğunlukla bende oluyor. Ben ikisine birden kitap okurken filan da yemek hazırlıyor etrafı topluyor.büyük uyuyunca küçüğü bakıcıya bırakıp spora gidiyorum bazen. Ben iki çocukla birden evden çıkamıyorum siz çıkabiliyorsanız tebrik ederim nasıl başarıyorsunuz🙈 büyük olan eylülde 3 oluyor işte küçük de 1.O zaman büyüğü kreşe versem küçük bakıcıyla mı kalsa diyorum ya da büyüğü kreşe versem de küçük için ücretsiz izne devam mı etsem. Kafam karışık.

Buna herkesi nasıl ikna ettiniz 😅 bence de evi çekip çeviren biri daha elzem oluyor alisirlar çocuklar bazen bir iki saat iş yokken sizde çıkarsınız
🤣🤣 Valla ikna etmeme gerek kalmadı herkes kabul etti. Bu arada bende anne okuluna gidiyorum sanıyor. "Orada sana çok güzel yemekler yapmayı öğreniyorum"falan diyordum. Babada işe gidiyor e evde kimse yok o da okula gitmem lazım diye düşünüyordu 😂 şimdi 3.olunca ben evdeyim bebekle diğerleri evde yok sanıyor.

Yani evet işte aynı şeyi düşündüm bende mesela her gün temizlik yapılıyor ya ev zaten temiz bugün yapma bebeklerle ilgilen ben dışarı çıkacam derim. Ama işte bizim buradaki bakıcıların özel istekleri oluyor. Kimse gelmiyor

Ay inanmıyorum baya zorlayıcı olmuştur kreşe giderken sizin için. Aslında bizimki şimdiki durum eşinizin dediğine benziyor ama bizde şöyle bakıcı abla büyük oğlanın yemeğini hazırlıyor yediriyor mutfak çamaşır katlama yemek ütü vs. Günlük işleri hallediyor. Küçük çoğunlukla bende oluyor. Ben ikisine birden kitap okurken filan da yemek hazırlıyor etrafı topluyor.büyük uyuyunca küçüğü bakıcıya bırakıp spora gidiyorum bazen. Ben iki çocukla birden evden çıkamıyorum siz çıkabiliyorsanız tebrik ederim nasıl başarıyorsunuz🙈 büyük olan eylülde 3 oluyor işte küçük de 1.O zaman büyüğü kreşe versem küçük bakıcıyla mı kalsa diyorum ya da büyüğü kreşe versem de küçük için ücretsiz izne devam mı etsem. Kafam karışık.
İki bebekle veya 3'ü bir aradayken hiç yalnız çıkamıyorum ki. Arkadaşlarımla görüşüyorum arabası olan arkadaşım geliyor beni alıyor ve gittiğimiz ortamlarda arkadaşlarım mutlaka bebeklerden biriyle ilgineliyor. Sonra da eve getiriyor kapıya kadar çıkarıyor. Yada eşimle ailecek gideriz. Sizin ki bana göre daha lüks geldi spor falan 😍
En iyisini yapıyorsunuz kendinize vakit ayırmak güzel bişey.

Bencede büyük olanı kreşe verin mutlaka. Ama en başta sizde yapın planınızı bakıcı aşağıda görünmeyen bir yerde beklesin onu öperek okula göndersin sonra siz büyüğü gönderin. Sizin ve eşinizin de işe gideceğini biliyor evde kimse yok diye düşünecek.

Yada şimdiye kadar sizin ise gitmediğini görmediyse 2 ay bakıcı ikisini de idare etsin sizinde gittiğinizi görsün her gün. Sonrasında onları halledin 🤭

Küçük olana gelince ben olsam heralde 1 yıl daha ücretsiz izin alırdım onunla vakit geçirdim. Sonrasında ise başlardım.

Kadin daha cok para veren bir yer bulmus o yuzden gitmis ayrica bu sekilde ayrilik olmaz dogru duzgun su tarihten itibaren ben gelmeyecegim demeliydi aramayin sormayin cpcuklar kucuk unutur merak etmeyin krestede daha mutlu olurlar video falanda hic izlememis olurlar bu sekilde bosverin boylesi daha iyi

Merhaba hanımlar
Bizim bı bakici ablamiz vardi. Bir buçuk yıldır birlikte çalıştık. Genel olarak memnundum, çocuklarım onu seviyordu o da çocuklarıma oldukça merhametli bir teyze olmuştu. Bizim çok muhabbetimiz olmazdı çünkü o gelirdi ben cikardim, ben gelirdim o çıkardı. O yüzden çok iyi tanidigimi söyleyemem sessiz sakin kendi halinde bir ablaydi. Memnunduk yani.

İlk başladığı zaman konustugumuzdan daha yüksek maaşla başlattım. Her yıl Ocak ve temmuz da da zam yaptım. Asgari ücret zammına eş şekilde. 3 buçuk gün geliyordu. 3 gün 8-16, bir günde 8-13 şeklinde. Kalan bir günü çok zor idare ettim. Resmi tatillerde, okulların tatil olduğu zamanlarda gelmezdi, ben ücretini yine tam verirdim. Hatta yazın 1 buçuk ay yarım gün geldi 1 ay hiç gelmedi yine de tam verdim parasını. Bayramlarda hep ayrıca ödeme yaptım. Evime aldigim özel birşey olsa ona da aldim. Şehir dışına çıksam mutlaka hediye getirdim. Ailemden biri gibi gördüm.

Dedim ki bir gün abla o bir boş gününde ben çok zorlanıyorum o günde yarım gelsen ücretini de 3 bin daha arttirsam dedim istemedi.

Seneye için artık kreş düşünüyordum abla da biliyordu. Kreş icin erken kayıtlarına gidince bu yıl içinde yarım gün hesabıyla haftada 3 gün gelebilirler dendi benim için de daha uygun oluyordu yarım günden de bu yıla kayıt yaptırdım. Ablaya da ayıp olmasın diye 3 gün kreşe gitme hakları olduğu halde 2 gün kreş 3 tam gün senle halledelim ücretin yine aynı kalsın demistim. Onun için oldukça avantajlı bir teklifti. Böyle düşündüm en azından.

Son günlerde çocukların (ikiz bizimkiler) oyunlarında bir farklılık gördüm. YouTube videolarında ki çocukların çekimlerin deki tarzda kovalamaca kaçmaca ve tepki değişiklikleri. Bazı korku öğeleri vs. Büyük oğlumda anne abla senin izin vermedigin videoları izletiyor demişti zaten. Ben de ablaya ilk kez çocukların eğitimiyle ilgili benim yolladığım videoları izlesinler sadece olur mu dedim. O da izlettiklerini gösterdi ve evet benim asla olur vermeyeceğim tarzdaydi. İnanın başka birşey demedim. Sadece benim yolladiklarim olsun olur mu dedim. O da bana sen kreşe 5 tam gün ver beni dert etme çocuklar için daha iyi olur dedi. Ben de abla biz sözleştik seninle ,çocuklarda küçük daha 5 tam gün zor olur dedim konu kapandı sandim. Bu konuşma cuma günü oldu. O günde ikizlerden biri onu yanina çağırdı gelemem çok yorgunum dedi. Ben de bozuldum ama yorulmuştur ramazan da sonuçta diye düşündüm. Ben ilgilendim.

Bu sabah hazirladim evden cikcam abla gelmedi. Aradım uykudan uyanmış şekilde açtı. Abla hayırdır bir sorun yok ins evden cikcaktim seni bekliyordum dedim. Ben san 5 gün kreşe ver dedim ya dedi. Ya hu biz ne böyle birşey konuştuk ne vedalaştık pat diye çekti gitti kadın. Abla sen şimdi ben gelmiyorum mu diyorsun yani dedim. E yani dedi. Peki bu şimdi mi denir ise gitmem gerek giyindim seni bekliyordum aşkolsun yani ne diyeyim yolun açık olsun deyip kapattım telefonu. Şok oldum ya şok.

Annemi aradım geldi şükür ben de çıktım. Ama o kadar üzüldüm ki. Genelde önemli konusmalarda konuşulanları eksik hatirlayabiliyorum o yüzden de konuşmamızı kaydetmiştim. Açtım dinledim. Asla öyle birşey yok yani. Asla... Zaten öyle olsa vedalasilir. Çocuklar ben giderken hala daha ablanın adının söyleyip agliyorlardi. Çok seviyorlardı.

Şimdi ben ikilemdeyim. Çocukları mecbur 5 gün kreşe vereceğim. Ve büyük oğlum okuluna babasıyla giderken artık ikizleri eşim birakmak zorunda olacağı için oglum komşuyla okula gidecek. Kendi hazirlanacak saati gelince çıkacak ama yaşı 9 😔 ona ayrı üzülüyorum. İkizler yeni 3 yaşına girecek bu ay. Tam 5 gün kreşi yapabilecekler mi o da sorun. Abla o gün ki konuşma da başka birileriyle görüştüğünü söyledi. Ben abladan yemek ev temizliği vs istemedim hiç. Çocuklara bı çorba yaparsin evde birşey yoksa bir de evi ben düzenli bırakırım senden de öyle isterim dedim. Sağolsun hep de yaptı. Bulaşık makinami boşaltıldı, çocukların kıyafetlerini yıkar kurutur katlardi. O da kendinden yaptı hep. Temizliğe eve başka abla geliyordu. O abla ayarlamış başka yeri seneye için hesabına güya. Diğer çocuğuna bakacağı kadın haftada iki gün temizliğe gelen ablayı alıyormuş. Muhtemelen fiyatı da benden fazla söyledi. Allah bilir tabi.

Diyorum ki bir düzen oturtup ablayı arayıp böyle bitmesin çocuklarım seni seviyir en azindan bayramlar da seni görsünler saysinlar diyeyim. Eşim de asla arama sorma kendi bilir o vaz geçti bunu da en olmayacak şekilde dedi, diyor.

Keske devam edemiyorum deseydi. Böyle olmazdı kendimi sırtımdan vurulmuş, kandırılmış hissettim resmen 😔

Sizce eşim mi haklı yoksa çocuklarımın çok sevdiği bir insanı hayatlarindan tamamen cikartmalarini istemeyen ben mi? Tabiki asla geri dönsün istemiyorum. Sadece bağları birden kopmasın. Çocuklar cidden çok seviyordu

Çok uzun oldu. Kusura bakmayın. O kadar üzgünüm ki...
bakıcı tarafına değinmeyeceğim, o konuda zaten size hak verdim.

3 yaşındaki çocuklar 5 gün neden kreşte yapamasın, bu kısmı anlayamadım pek.

benim kızıma da 26 aylık olana kadar annem baktı, ikisinin arasında nefis bi bağ oluştu, hala devam ediyor o bağ, kızım annemin eksikliğini hala çok hissediyor ama yeni hayatına da çok çabuk uyum sağladı.. annem kendi yaşantısına döndükten sonra yani kızım 26 aylıkken başladı kreşe, tabii ki yavaş yavaş alıştırdık, bir anda 5 gün bırakmadık ama çok hızlı aktı süreç.. şu an 3 yaşında, nerdeyse 1 yıldır kreşte..

çocuklarınız sosyal çocuklar ise çabuk hallederler, bence bu bakıcı işini fırsat bilip bir an evvel başlatın kreşe..

X