bir insanlık sorgulaması ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadar silik karakter sergilerseniz dua edin daha bu kadarla kaldiklarina. Azcik bi onurlu gururlu davranin evin anahtarini degistirmisler bu bile tek basina omurluk kusme sebebi. Kirilmayin ama durum tam tukurseler yarabbi sukur dedim yine de yaranamadim konusu.
silin…
Unutun….
Tanimayin….
Gorusmeyin…

Hepsini okudum. Öncelikle ailenize çok üzüldüm, adamlar bir verip iki almışlar. Hamilesiniz elbet üzmek istemiyorum sizi ama neden kendi ailenizi de maddi külfet altına koydunuz ki yok ev alıcaz yok araba alıcaz bilemiyorum okuyunca onlara üzüldüm.

Siz de artık kayınaileyi düşünmeyi bırakın, ödleri kopmuş işte para istersiniz diye, herşey yoluna girsin cocuk doğsun borç kalmasın sizi arar borç bile isterler siz de muhtemelen verir eşinizi de paket niyetine taşımaya devam edersiniz...
Sağlıklı doğum diliyorum, sağlıkla kucağınıza alın inşallah ❤️
babam kendi destek cıkmak istedi.
biz arabamızı kendimiz aldık tamamen . ev içinde babam 25 milyar verdi. kardeşim var aynı seyi onun için de yapar. balkonumuzu kapattı.
ama bize de dedi ikinizde calşıyorsunuz.ikimizde eşiöle kredi cektik. para biriktirmiştik onlarla falan aldık. yani o sadece ufak bir kısmı destekledi ama sürekli yanımdalardıx.
ev sahibi yapmak istedi bizi .

durumu olan her anne baba evladına destek olmalı. babamdan biz istemedik o vermek istedi.o vermese 25 kadar fazla cekerdik krediyi.

hatta tüp bebek ilkinde olmasaydı onun içinde para veririz dedi annem sen yeterki stres olma kızım dedi. yüklü kredi cektigimiz için bunteklifi etti .
cok şükür benim kredim de yakında bitecek rahatlıcsz . kısa vade cektigimiz için oldu .

Bu kadar silik karakter sergilerseniz dua edin daha bu kadarla kaldiklarina. Azcik bi onurlu gururlu davranin evin anahtarini degistirmisler bu bile tek basina omurluk kusme sebebi. Kirilmayin ama durum tam tukurseler yarabbi sukur dedim yine de yaranamadim konusu.
silin…
Unutun….
Tanimayin….
Gorusmeyin…
en son tamamen bitmişti . ki bunlarınyaptıkları süreclerde ztn biz 1-2 yıl hiç konuşmadık.

ama cocukları kanser hastası oldugu zaman da söylemesi zorunda kaldık. sonra onlar hiç bişey yapmamışlar gibi davranmaya calıştılar bende bunu sindiremeyip cocugumu bile sahiplenmeye kalktıkları için ztn suan asla konuşmak istemiyırum.
normalde onursuz gurursuz bi insan degilim sadexe onlra saygısızlık etmek istemedim ve sinmenin karakterime uygun olmaması sebebiyle ztn paikolojim bozuldu

babam kendi destek cıkmak istedi.
biz arabamızı kendimiz aldık tamamen . ev içinde babam 25 milyar verdi. kardeşim var aynı seyi onun için de yapar. balkonumuzu kapattı.
ama bize de dedi ikinizde calşıyorsunuz.ikimizde eşiöle kredi cektik. para biriktirmiştik onlarla falan aldık. yani o sadece ufak bir kısmı destekledi ama sürekli yanımdalardıx.
ev sahibi yapmak istedi bizi .

durumu olan her anne baba evladına destek olmalı. babamdan biz istemedik o vermek istedi.o vermese 25 kadar fazla cekerdik krediyi.

hatta tüp bebek ilkinde olmasaydı onun içinde para veririz dedi annem sen yeterki stres olma kızım dedi. yüklü kredi cektigimiz için bunteklifi etti .
cok şükür benim kredim de yakında bitecek rahatlıcsz . kısa vade cektigimiz için oldu .
Babanız 25 bini kredi çekmiş öyle yazmışsınız adamın parası olsa kredi çeker mi allah aşkına elden direkt verir. Parası olan ebeveyn evet yardım etmeli ama parası olmayan evlatta boyundan büyük işlere girmemeli.

Sanki oğlunu kaçırıp nikah bastın aaa sen de tam adamdan yararlanacaklari sırada evlenmişsin hevesleri yatım kalmış
Sen sağlıkla kucağına al.bebegini insallah artık ugrasma

Eşin bile kendi ailesinden yaka silkiyorken senin bu yaranma çabanı anlıyorum ama boşver. Kendi oğluna acımayan aileye senin kendini parçalaman birşey ifade etmeyecek. Yorulduğunla kalacaksın. Kimse sana Allah razı olsun demeyecek, yüzsüz diyecekler arkandan, bi dövmediğimiz kaldı hala düşmüyor yakamızdan diyecekler. Uzak ol, eyvallah etme, sizden kıymetlisi olmaz o zaman. Hiç yoktan nefret ile karışık bir saygı duyarlar.
ben onlardan bişey görmek için yaranmaya calışmadım.
bana ailem terbiye verdigi için kötü gelin olup eşimi bunları sil at agzına geleni söyle demedigim için bunlar yasandı biliyorum.

onlardan bişey beklesem dügünümden önce gelinligimi kendi almazdım.
imam nikahı yapıldıgı gün kv im sanki oglunu calmışım gibi davranıp elini uzatırken kafasını ceviridignde sessiz kalmazdım.

bizim onlardan beklentimiz olmadı. evet borca harca girdik eşyalarımızı en iyisini kendimiz aldık.
evimde onalra ait bir çöp bile yokZ
eşimde bende iyi kazanan insanlarız .
ben onalrdan sadexe insanlık bekledim. herkes kv kp i ile övünüp beni şöyle düşündüler böyle düşündüler diye anlatırlarken.

en azından hamile iken kızım cok seye katlandın allah razı olsun senden demelerini bekledim.

maddi olarak cok iyiler bizim oturdugumz evi satıp bi yazlık bir araba aldılar.
arabayı da kaynımın üstüne yapmışlar bekar cıcuk.

ekstradan oturdukları ev de kendilerinin.
maddi olarak bişey beklemedim . evladımı sahiplenmeleri işi bitirdi.

Sanki oğlunu kaçırıp nikah bastın aaa sen de tam adamdan yararlanacaklari sırada evlenmişsin hevesleri yatım kalmış
Sen sağlıkla kucağına al.bebegini insallah artık ugrasma
kocam calıştıgı parayo zatn onlara yedirmiş.
ilk kurbanda . biz kurban kesemicez 1 hisseye birlikte girelim sizin adınıza kesilsin dediler.
öyle kurbn olmaz dedik kabul etmedik.

eşim üniden beri calışmış. bir kurbanda bekarlen kurbanlıgını bile almış .
arabasını almış bi kısmını annesinden borc alıp . arabsını kullandırmış.

ama suan bekar kaynıma araba alıp cocugunüstüne araba yapmışlar

ben onlardan bişey görmek için yaranmaya calışmadım.
bana ailem terbiye verdigi için kötü gelin olup eşimi bunları sil at agzına geleni söyle demedigim için bunlar yasandı biliyorum.

onlardan bişey beklesem dügünümden önce gelinligimi kendi almazdım.
imam nikahı yapıldıgı gün kv im sanki oglunu calmışım gibi davranıp elini uzatırken kafasını ceviridignde sessiz kalmazdım.

bizim onlardan beklentimiz olmadı. evet borca harca girdik eşyalarımızı en iyisini kendimiz aldık.
evimde onalra ait bir çöp bile yokZ
eşimde bende iyi kazanan insanlarız .
ben onalrdan sadexe insanlık bekledim. herkes kv kp i ile övünüp beni şöyle düşündüler böyle düşündüler diye anlatırlarken.

en azından hamile iken kızım cok seye katlandın allah razı olsun senden demelerini bekledim.

maddi olarak cok iyiler bizim oturdugumz evi satıp bi yazlık bir araba aldılar.
arabayı da kaynımın üstüne yapmışlar bekar cıcuk.

ekstradan oturdukları ev de kendilerinin.
maddi olarak bişey beklemedim . evladımı sahiplenmeleri işi bitirdi.
Demezler işte. Bir Allah razı olsun demezler. Mecbur yapacak derler. Ben birşey yapmak zorunda değilim derler. Saygı müessesesi bir tek bana işler sırf çeyrek asır önce doğduğum için derler. Her insan özünde iyi değil, o öze ulaşmak için bu kadar paralamayın kendinizi.

ilk kurbanda . biz kurban kesemicez 1 hisseye birlikte girelim sizin adınıza kesilsin dediler.

Sen onların altın yumurtlayan tavuğunu almışsın, seni sittin sene sevmezler.

Hepsini okudum. Öncelikle ailenize çok üzüldüm, adamlar bir verip iki almışlar. Hamilesiniz elbet üzmek istemiyorum sizi ama neden kendi ailenizi de maddi külfet altına koydunuz ki yok ev alıcaz yok araba alıcaz bilemiyorum okuyunca onlara üzüldüm.

Siz de artık kayınaileyi düşünmeyi bırakın, ödleri kopmuş işte para istersiniz diye, herşey yoluna girsin cocuk doğsun borç kalmasın sizi arar borç bile isterler siz de muhtemelen verir eşinizi de paket niyetine taşımaya devam edersiniz...
Sağlıklı doğum diliyorum, sağlıkla kucağınıza alın inşallah ❤️
ha bu arada para verme konusu hassas konum.
asla onlara para vermem öleceklerini bilsem.

eşimi de paket yapsam artık o gitmez.
cünkü en son bu aramamaları konusunda benden daha sinirli.
neyin tribünü yapıyorlarsa.
paket yapıp götürcek halim kalmadı artık. nasip olursa cocugumu paket yapıp köpek gibi gezecegim :KK66:

Demezler işte. Bir Allah razı olsun demezler. Mecbur yapacak derler. Ben birşey yapmak zorunda değilim derler. Saygı müessesesi bir tek bana işler sırf çeyrek asır önce doğduğum için derler. Her insan özünde iyi değil, o öze ulaşmak için bu kadar paralamayın kendinizi.
cok haklısınız
28 yasında bir sürü beyazım var .
en güzel cicim yıllarımı ben neden bylle bi hayat yasadım ben ne den diye diye hasta oldum.
suan burda anlattıklarımla bir kişi bile onlaromhaklı görmediyse .
demek ki vicdanen düşünecek bişi yok.
yakın arkadaslarımız bile bazen şok oluyor anlatıyoruz bu olanları.

Torun hayali kurmaları bile kabahat olmuş. Ne güzel babaannesi dedesi evladımı düşünüyor diyeceğinize evladımı sahiplendiler diyorsunuz. Tamam eş ailesi sorunlu ama siz de yaranacağım diye cılkını çıkartmışsınız. Eşinizi bile siz götürmüşsünüz çok mu lazımdı barışmaları? Durumu olan anne baba evladına yardım etmeli diye bir şey yok bu arada ister eder ister etmez, bu zorunluluk değil.

Zaten hep öyle olur kıymeti evlenince ortaya çıkar
Ama en azından esin de görmüş ne olduğunu

Sen görüşme eşim isterse kendi gitsin, istemezse de zorlama. Çocukla ilgili de evine sokma, evlerine gitme, dışarda görsünler isterlerse. Hamilesin, bunları tekrar hatırlayıp kendini yıpratma, derdini yenileme. Başka güzel şeyler düşün güzel şeylere odaklan. Ne halt ederlerse etsinler. Eşin de bundan sonra kimseye zırnık koklatmasın öncesinde giden gitmiş geri gelmediği gibi yapmasaydın derler.

Ya eşiniz konuşmak istemiyor görüşmek istemiyorken neden zorla götürüp barıştırma derdine düşüyorsunuz ki? Siz de yaranma peşindesiniz.
Devamı az sonra şeklinde değil tek seferde yazın yazacaklarınızı. Ve o aileyle bütün bağınızı koparın

Bende oraya kadar okudum. Hazir görüsmüyorsun, aile tutarsiz uzak durur insan.

Torun hayali kurmaları bile kabahat olmuş. Ne güzel babaannesi dedesi evladımı düşünüyor diyeceğinize evladımı sahiplendiler diyorsunuz. Tamam eş ailesi sorunlu ama siz de yaranacağım diye cılkını çıkartmışsınız. Eşinizi bile siz götürmüşsünüz çok mu lazımdı barışmaları? Durumu olan anne baba evladına yardım etmeli diye bir şey yok bu arada ister eder ister etmez, bu zorunluluk değil.
eşim askerdeyken de hamile olabilridim ?torun hayalimi.
torun hayali kurmadılar cocuk bizim cocugumuz dediler.
ben onlardanmyardımm beklemedim benim annemin babamıni durumu vardı onlar ettiler . bizde illa yardım edin demedik.
siz konuların hepsini okuyun bence .
torun hayali kuracak yüzleri olsaydı kurdurturduk.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X