Bir iş konusu da benden

MissCherryBlossom

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Pro Üye
23 Ağustos 2012
47.487
217.562
Sevgili kkdaşlar,
Özellikle yaşça büyük deneyimli üyelerden yorum bekliyorum. Malum yurtdışında yaşıyorum, birkaç aya 32 olucam, teknik bir işte çalışıyorum.

Şimdi canlar, benim önümde 2 iş teklifi var(dı) biriyle deneme süresi yapmaya başladım bile. Yaşadığım yerden uzun süredir sıkılıyorum, bana göre kimse yok daha serbest/rahat yaşayan tipler, öğrenciler, liboş tipler var diyeyim. Uzun süredir taşınmak istiyordum taşınmak istediğim yerdeki bir şirketten de teklifim var. Lakin olduğum yerdeki bir şirketten de çok süper kariyer fırsatları sunan bir teklif var, burda deneme süresindeyim işi de çok sevdim.
- Bu şehirden max 6 ay içinde taşınmak istiyorum, kalmak gibi bir fikrim kesinlikle yok.
- Burdaki işi gerçekten çok sevdim
- Bir süredir özel hayatım olmaması sebebiyle tükenmişlik yaşıyorum. Hayatımın bir tarafı komple eksik, uzun süredir sevgilim yok, olduğum yerde kafama göre kimse de yok bir türlü tanışamadım. 4 yıldır burdayım hayatımda bu anlamda hiçbir ilerleme yok.
- Diğer şehir gayet bankacıların, doktorların vb ciddi abilerin olduğu bir şehir. :halay:Dişime göre biri çıkar diye düşünüyorum.
- Bu şehirdeki şirket büyük bir şirket, düzgün bir şirket, çok da para veriyor. Lakin iş çok bayık, potansiyelimin altında.
- Güzel olan iş yorucu bir iş, özel hayatıma enerji ne kadar kanalize edebilirim bilmiyorum. Diğer şehirdeki iş tüketici bir iş değil. Malum 32 olucam bu konuya çaba koymam gerek:halay:
- Öbür taraftan diğer şehre gidince hemen aşkı bulucam diye de bir şey yok orda da yine yalnız kalırsam hem de b.k gibi bir işle baş başa kalırsam felaket olur:bicak:
- Bu işle volemi vurup daha sonra daha az yorucu bir iş bulma fikrim vardı. Bu güzel işin temposunu 6-8 aydan çok taşıyamam gibime geliyor.

Bilemedim yani. Konuştuğum bir eleman bana .... şehri kaçmıyor dedi ama, o şehirde yabancı olarak iş bulmak zor şu anki kadar paralı iş bulmak da zor.

Başka bir arkadaşımla konuştum sevmediğin işi yapma için çürür dedi. Öte yandan sonsuza kadar da programlama yapmak istemiyorum çünkü gerçekten yorucu ve tüketici bir iş. Bu işi yapmazsam içimde kalıyor, yaparsam süper bir kısmet elimden kaçıyor.

Yani sevdiğim işi yorulana kadar yapayım sonra da istediğim şehirde emekli olayım kafasındayım ama yedirmiyorlar maalesef:halay:

Her türlü fikre açığım teşekkür ederim:eğlence:

Son düzenleme:
32 yaş daha yolun başı, potansiyelinizin altında bir işte çalışırsanız muhtemelen mutsuz olacaksınız. Benzer işe sahip biri olarak böyle düşünüyorum.
Sevgili de kısmetse köyde bile karşınıza çıkar diyerek teyzeye bağlayayım :))

Katılıyorum panpacım ama
- yaşadığım yerden bezdim eninde sonunda kaçıcam
- bu işten 3 ay sonra yorulur muyum tükenir miyim kestiremiyorum

Fikir için çok sağ olun.

6-8 ayda nasıl voleyi vuracaksın.6 ay sonra illa gidicem diyorsun.6 ayda bu iş sana ne fayda sağlıyacak.

Asıl istediğin şehirdeki fırsatı kaçırmış olacaksın.6 ay sonra bu fırsat bir daha önüne gelecek mi?

Bence istediğin şehre git.O işe başla.O arada gene iş kovala, başka yere atla.

İş iş de, koca koca da bulunurmuş:KK71:

32 yaş daha yolun başı, potansiyelinizin altında bir işte çalışırsanız muhtemelen mutsuz olacaksınız. Benzer işe sahip biri olarak böyle düşünüyorum.
Sevgili de kısmetse köyde bile karşınıza çıkar diyerek teyzeye bağlayayım :))
Ama aşkta havada filizlenmez,malum tohumun yeşermesi için ışık,oksijen,hava vs vs:KK51:

Valla ben de kararsız kaldım. Ama tebdili mekanda ferahlık vardır derler. Ben şehir değiştirirdim.

Vallahi sormayın tebdili mekan bana da öyle iyi gelecek ki resmen ohhh çekicem. Ohh çekerim de 4 ay sonra işten bayar mıyım, yoksa burda tükenir miyim orası belli değil.

İşi beğenmişsin işe devam

Gidersen hep bu iş aklında kalır

Bu işte çalış bıkarsan her halükarda gidersin diğer şehire

Valla panpacım başka yerlerle de görüşmüştüm bu şehirde hepsi bir garipti yani birinde İK aşırı agresifti, diğerinde mülakat yapan 3lü üstüme atladı onlar bir garipti....en dostça ve efendice davranan yer burası oldu. Yok yani yabancı olarak iş bulunmuyor o şehirde, geçen yaz da aradım cık yani.

Sevdigim bir uyesin. Neyi secersen sec dilerim mutlu olursun. Anlattiklarina bakacak olursak is mi ask mi ikileminde is daha sabit bir parametre.
Ben olsam yuksek gelirli, kariyerimde piril piril parlayan, rahatca yapabildigim, mutlu oldugum bir deneyim olacak isi secerdim. Ask nasip isi o nasibi ortaya cikaracak sosyallesme ortamlari bir sekilde yaratilabilir gibime geldi.

Aradaki para farkı yüksek mi,bi de çalışma saatleri filan nasıl? Ben işyerinde çok uzun mesai saatleri geçiremiyorum,günlük max 8 saat:deli: MissCherryBlossom MissCherryBlossom

Diğer şehir daha pahalı, para farkı ona gidiyor. Para aşağı yukarı aynı
İkisi de 9-5 ama beğendiğim işte kafa yanıyor:bicak:Yani akşam eve gelip ancak yemek yemeye enerjim oluyor .

Yeni sehir derim.
Koy gibi yerde omrunu curutme.
Yeni yerdeki iste basamak olur, belki sonrasinda daha zevk alacagin bi is bulursun.
Buyuk sehir iyidir, hele bekarsan daha iyidir.
Almanyanin kucuk sehirleri bizim huzurevlerinden bin beter.
Bogulacaksan buyuk sehirde bogul, bosver bayik bayik kasabayi/ koyu/ kucuk sehri.

X