Bir isteğim için bir tane dua yeter yeterli mi yoksa bir tane dua edip onun yanında bir sürü dua okumalı mıyım. Lütfen yardım edin...

mavsbulut

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2023
164
5
21
Ben Salat-ı Tefriciye duasını yeni bitirdim. Ama içimde bir huzursuzluk var sanki kabul olmayacakmış gibi hissediyorum bilemiyorum belki de şeytan vesvese veriyordur. Bu duamın sonucunu mu beklemeliyim yoksa birkaç tane daha dua okumalı mıyım. Lütfen yardım edin

Ben Salat-ı Tefriciye duasını yeni bitirdim. Ama içimde bir huzursuzluk var sanki kabul olmayacakmış gibi hissediyorum bilemiyorum belki de şeytan vesvese veriyordur. Bu duamın sonucunu mu beklemeliyim yoksa birkaç tane daha dua okumalı mıyım. Lütfen yardım edin

Konunuz yanlış yerde. Dua bölümüne açmalısınız Mune Mune

Bir niyetle dua edilir dualar okunur ama kabul olacağına tam hüsnü zan edilerek. Fakat bekliyorum gerçekleşsin diye sabırsızlık edilmez. Gerçekleştiğini görürseniz şükredersiniz olmazsa Allah ın vardır bir hikmeti deyip ahirete kaldığını bilirsiniz. Mutlaka duaların karşılığı var ama dünya ama ahiret Allah bilir en hayırlısını. Dua etmek ibadet. Başka dualarda edin okuyun güzel olur İnşaAllah Allah kabul etsin.

Bir niyetle dua edilir dualar okunur ama kabul olacağına tam hüsnü zan edilerek. Fakat bekliyorum gerçekleşsin diye sabırsızlık edilmez. Gerçekleştiğini görürseniz şükredersiniz olmazsa Allah ın vardır bir hikmeti deyip ahirete kaldığını bilirsiniz. Mutlaka duaların karşılığı var ama dünya ama ahiret Allah bilir en hayırlısını. Dua etmek ibadet. Başka dualarda edin okuyun güzel olur İnşaAllah Allah kabul etsin.
Ya aslında ben kabul olacak mı olmayacak mı diye düşünmek istemiyordum. Yani en başta kabul olacak diye düşünüp bir daha hiç düşünmeyecektim bu konuyu ama olmuyormus🤷 Aynen ben yine dualar okumaya devam ediyim😊

Sevgilim olması için okumuştum ama öyle eğlence amaçlı değil. Onla ilerde evlenebilmek istiyorum yani diğer kizlar gibi değilim laylaylom peşinde koşmuyorum.

Sevgilim olması için okumuştum ama öyle eğlence amaçlı değil. Onla ilerde evlenebilmek istiyorum yani diğer kizlar gibi değilim laylaylom peşinde koşmuyorum.
Yaşınız daha küçük bunun için dua etmeniz ilginç. Evlilik için dua edin tamam da sevgili için edeceğiniz duanın kabul olacağını çok sanmıyorum. Hem gerçekten erken ya . Hayatta yapacak çok şey var sevgililik dışında

Yaşınız daha küçük bunun için dua etmeniz ilginç. Evlilik için dua edin tamam da sevgili için edeceğiniz duanın kabul olacağını çok sanmıyorum. Hem gerçekten erken ya . Hayatta yapacak çok şey var sevgililik dışında
Yani o kadar da küçük değil🙊 ama tabiki de hayatımda tek odak noktası bu değil. Bunun dışında isteklerimde var ve yapıyorum😀

Bu kaçıncı konu açışınız..
Sevgili için dua eden ilk sizi görüyorum
Farkındaysan başlıkta sevgiliye dair bir söz yazmamışim. Üstelik yukarda da bahsettim ben öyle gezip tozmak için istemiyorum. Ben hiç sevilmedim ve sevilmek nasıl bir duygu bilmiyorum mantıken ve artık bilmek istiyorum. Ama eğer sevgilim olunca hemen o ilk kişiyle evlenmek istiyorum insAllah da öyle olur.

Farkındaysan başlıkta sevgiliye dair bir söz yazmamışim. Üstelik yukarda da bahsettim ben öyle gezip tozmak için istemiyorum. Ben hiç sevilmedim ve sevilmek nasıl bir duygu bilmiyorum mantıken ve artık bilmek istiyorum. Ama eğer sevgilim olunca hemen o ilk kişiyle evlenmek istiyorum insAllah da öyle olur.
Başlıkta yazmamıssın ama konuda bunun için dua ettiğini belirtmişsin..
Neden bu kadar takıntı haline getiriyorsun
Sevgilin olunca çok mutlu olmuycaksın , karşına çıkan ilk kişiyle evlenmekte doğru değil.
Herşeyi geçtim duanın kabul olmasını istiyorsan duanın takibini bırakmalısın ne zaman olucak ne zaman gerçeklesicek diye beklememelisin

Acınası komik geldi bu konu bana. Sevgilim olsun diye dua etmek, duanın kabul olma süresini falan hesaplamak ne biliyim üzücü.
Sevgilim olsun diye dua mı edilir ya? Daha çocuk yaşta ayy sevgilim olsun da evleneyim hayalleri falan çok vizyonsuz geliyor bana. Ne bileyim bi okul okuyayım, şöyle bir kariyer yapayım, şu hobileri edineyim, kendimi başarayım falan demeniz gereken yaşta 'koca' temalı dua etmek... Burada sizin gibi bir kaç üye var, nam da salmış vaziyetteler erkek de erkek diye. Sizin onlardan tek farkınız araya dua karıştırmak olmuş. Enteresan.

X