BİR İYİ BİR KÖTÜ

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

dolunayece

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2019
6
1
33
merhaba arkadaşlar

ben eşimden şiddet gördüğüm için bir kızımla boşandım ögretmenim 4 yıl ailemle yaşadıktan sonra benim gibi bi öğretmenle tanıştım o bekar ailesinin sorun edeceğini söyleyip uzaklaştım ama annesi geldi benimde ailem boşandı ne üvey baba ne üvey anne sahip çıkmadı ortada kaldım erkenden evlendim çok çektim benim oglum kızına babalık abilik yapar vs ailemin yanında aglamalar kızıma hediyeler bizde dedik çocuğa güzel bi aile olur zaten seviyoruz biz birbirimizi anlaşıyoruz da aileside çok iyi daha ne ister insan illa nişan diye tutturdular nişan altın dış çekim hediyeler her şey rüya gibi ne kadar iyi insanlar deyip deyip şükrediyorum ayaklarım yere değmiyor evlerine davet ettiler gittim bir gün sadece farklı illerde yaşıyoruz selfi çekiyoruz görümcekle dedim ki ışık ne kadar zayıf elektrikçi evi böyle mi olur şakayla karışık kayınvalide beni gördü hastayım üşüyorum yattı hastaneye gitti geldi ne oldu anlamadım Döndüm eve geldim aradan 20 civarı gün geçince nişanlım aradı annemler at yüzüğü diye baskı yapıyor şok oldum neden dedim ışık kötü demişim begenmemişim çalışıyormuşum iki çocuktan fazla çocuk yapmazmışım bi bagırmaya boşanırmışım zaten daha önce boşanmışım şoklardayım bu insanlar demez böyle şeyler diyorum sonra aradı kayınbaba kaynana sen 50/60 yaşındasın (27 yaşındayım) saçlarım dökülmüş yalan çirkinmişim (ela gözlü çok güzel bi yüzüm var)çocuğum varmış e sen demedin mi çocugun benim gibi olmasın mtlu bi yuvası olsun sonra küfürler hakaretler babamı arayıp kızına da torununa da kötülük yaparız şeklinde tehditler 2 hafta böyle sürdü yeter dedim no değiştirdim attım yüzük felan hiç bir şey istemiyorum dedim ama çok seviyorum sonrasında nişanlım geldi onları sildim dedi sen beni bil beni tanı başkası yok hayatımızda en az zaten 5 yıl sürer aramam sormam gitmem gelmem rezil ettiler beni başımı yere eğdiler dedi tamam dedim biliyorum it kuyruğunu bırakmaz ama seviyorum nikah kıydık diken üstünde gelir basarlar rezillik çıkarırlar bin bir sıkıntı hiç bir hayalimiz gerçekleşmedi ne dğün ne balayı evimize geldik eşyalarımızı aldık borç borç hepsini ödedik bitirdik 6 aylık hamileyim huzurluyuz mutluyuz hergün şükrediyoruz vazgeçmedik diye kızımda okula gidiyor 1.sınıf hiç bir sorunumuz yok hala çok seviyoruz birbirimizi babası arayıp duruyor en başından beri annesiyle hiç konuşmuyordu hasta felan dedi babası ara dedim bayram da mübarek gecelerde boşver biz küçüğüz dedim aradı agladı vs şimdi bebeği duydular iki de bir arıyorlar soruyorlar eşime kaynana demiş kızın kalbini kırdık nasıl gönlünü alacagız bilmiyorum önümüzdeki ay gelecekler miş karnıma bi agrı düştü ettiği küfürler bağırmaları hala kulagımda nasıl yüzlerine bakacam baktıkça kötü olacam onlar hangi yüzle geliyorlar onu da anlamış değilim çok sıkıntıdayım eşim herkes kendine yakışanı yapar diyor geçmiş geçmişte kaldı diyor gelmeyin diyemem diyor bende gelme demem düşmanım bile olsa ama ne olacak nasıl olacak bilmiyorum psikolojim çöp çünkü önce çok karşı çıktılar sonra eşim seviyorum diye diretince iyi oldular istediler sonra kötü olup nikahı burnumuzdan getirdiler şimdi yine iyi olmaya çalışıyorlar artık art niyet arıyor biz bebek beklerken herşey yolunda giderken yine zararları dokunacak diye korkuyorum kusura bakmayın uzun oldu çok morelim bozum taktım iyice gelişlerine yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Hadi diyelim bişeye kızdılar ve sizi istemiyorlardı, bunun karşılığı böyle iğrenç aşağılayıcı hakaret etmek mi? Eşiniz doğru demiş herkes kendine yakışanı yapar, demekki onlar kendilerine bu lafları yakıştırıyorlar. Ancak ben böyle insanlarla görüşmeyi kendime yakıştırmazdım. Kavganın da bir adabı vardır ve insanın kim olduğunu ortaya koyar. Bu insanlar kötü kalpli ve cahiller.illa geliyorlarsa yüz vermeyin hatta tavrınızı sağlam koyun. Sakın yumuşak davranmayın. Pişmanlıkları hiç samimi gelmedi bana.

Eskisi gibi yumuşak yüzlü davranmayın. Mesafenizi koruyun. Ki zaten aksi içinizden gelmez.
İlgisiz durun. Bebek için hiçbir yardımlarını kabul etmeyin.

Eşinize hiç ara falan diye ısrar etmeyecektiniz bence. Arı kovanına çomak sokmuşsunuz.
Bende çok pişman oldum, ama insan ne düşüneceğini ne hissedeceğini bilemiyor bazen ben bütün ailemle konuşurken o tek bir kişi ile görüşmüyor bayramda üzülüyordur diye düşündüm bir insanı sevmenin bedeli bu kadar ağır olmamalı felan işte sonuç bu,

Gelmesinler bu tipler arsız olur. Gelir gider eskisi gibi olurlar yine. Planlı yapmışlar gibi geldi bana kavga, dövüş çıkar oğlanı sal, masraf yapmadan evlensin sonra çocuk olunca hiç emeği olmayan eve gel çök. Doğumdan sonra özledik diyip diyip gelir kendi evleri gibi davranırlar bir de. Yüz vermeyin, görüşmeyin. Eşiniz neden görüşüyor bu da yanlış bence.

Cocugunuzu tehdit ettiler farkındaysanız. Onları eve alsanız en büyük suç sizde olacak. Esiniz de ne güzel dönmüş hemen

merhaba arkadaşlar

ben eşimden şiddet gördüğüm için bir kızımla boşandım ögretmenim 4 yıl ailemle yaşadıktan sonra benim gibi bi öğretmenle tanıştım o bekar ailesinin sorun edeceğini söyleyip uzaklaştım ama annesi geldi benimde ailem boşandı ne üvey baba ne üvey anne sahip çıkmadı ortada kaldım erkenden evlendim çok çektim benim oglum kızına babalık abilik yapar vs ailemin yanında aglamalar kızıma hediyeler bizde dedik çocuğa güzel bi aile olur zaten seviyoruz biz birbirimizi anlaşıyoruz da aileside çok iyi daha ne ister insan illa nişan diye tutturdular nişan altın dış çekim hediyeler her şey rüya gibi ne kadar iyi insanlar deyip deyip şükrediyorum ayaklarım yere değmiyor evlerine davet ettiler gittim bir gün sadece farklı illerde yaşıyoruz selfi çekiyoruz görümcekle dedim ki ışık ne kadar zayıf elektrikçi evi böyle mi olur şakayla karışık kayınvalide beni gördü hastayım üşüyorum yattı hastaneye gitti geldi ne oldu anlamadım Döndüm eve geldim aradan 20 civarı gün geçince nişanlım aradı annemler at yüzüğü diye baskı yapıyor şok oldum neden dedim ışık kötü demişim begenmemişim çalışıyormuşum iki çocuktan fazla çocuk yapmazmışım bi bagırmaya boşanırmışım zaten daha önce boşanmışım şoklardayım bu insanlar demez böyle şeyler diyorum sonra aradı kayınbaba kaynana sen 50/60 yaşındasın (27 yaşındayım) saçlarım dökülmüş yalan çirkinmişim (ela gözlü çok güzel bi yüzüm var)çocuğum varmış e sen demedin mi çocugun benim gibi olmasın mtlu bi yuvası olsun sonra küfürler hakaretler babamı arayıp kızına da torununa da kötülük yaparız şeklinde tehditler 2 hafta böyle sürdü yeter dedim no değiştirdim attım yüzük felan hiç bir şey istemiyorum dedim ama çok seviyorum sonrasında nişanlım geldi onları sildim dedi sen beni bil beni tanı başkası yok hayatımızda en az zaten 5 yıl sürer aramam sormam gitmem gelmem rezil ettiler beni başımı yere eğdiler dedi tamam dedim biliyorum it kuyruğunu bırakmaz ama seviyorum nikah kıydık diken üstünde gelir basarlar rezillik çıkarırlar bin bir sıkıntı hiç bir hayalimiz gerçekleşmedi ne dğün ne balayı evimize geldik eşyalarımızı aldık borç borç hepsini ödedik bitirdik 6 aylık hamileyim huzurluyuz mutluyuz hergün şükrediyoruz vazgeçmedik diye kızımda okula gidiyor 1.sınıf hiç bir sorunumuz yok hala çok seviyoruz birbirimizi babası arayıp duruyor en başından beri annesiyle hiç konuşmuyordu hasta felan dedi babası ara dedim bayram da mübarek gecelerde boşver biz küçüğüz dedim aradı agladı vs şimdi bebeği duydular iki de bir arıyorlar soruyorlar eşime kaynana demiş kızın kalbini kırdık nasıl gönlünü alacagız bilmiyorum önümüzdeki ay gelecekler miş karnıma bi agrı düştü ettiği küfürler bağırmaları hala kulagımda nasıl yüzlerine bakacam baktıkça kötü olacam onlar hangi yüzle geliyorlar onu da anlamış değilim çok sıkıntıdayım eşim herkes kendine yakışanı yapar diyor geçmiş geçmişte kaldı diyor gelmeyin diyemem diyor bende gelme demem düşmanım bile olsa ama ne olacak nasıl olacak bilmiyorum psikolojim çöp çünkü önce çok karşı çıktılar sonra eşim seviyorum diye diretince iyi oldular istediler sonra kötü olup nikahı burnumuzdan getirdiler şimdi yine iyi olmaya çalışıyorlar artık art niyet arıyor biz bebek beklerken herşey yolunda giderken yine zararları dokunacak diye korkuyorum kusura bakmayın uzun oldu çok morelim bozum taktım iyice gelişlerine yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...
Böyle insanlar gene arıza çıkarır gorusmeyin

merhaba arkadaşlar

Ogretmen oldugunuza emin misiniz size nokta virgul ogretmedilermi yahu.. mesajinizi okudum anladim ama cile cekerek...
Esiniz konuşsun siz bence konuşmayin boyle insanlar yine problem cikartabilir

Bence geçmişi unutun atın kafanızdan. Bu şekilde evliliğinizi sağlıklı şekilde yürütemezsiniz. Eşinizden anne babasını tamamen silmesini istemeniz çok bencilce olur ve bu sonradan eşinizde size karşı öfke beslemesine sebep olur. Onlar da anne baba onlarında çocuklarının evlerine gelmeye hakkı var. Evet hata yapmışlar ama sizi kırıp üzdüklerinin farkındalar ve gönül almaya çalışıyorlarsa siz bu saatten sonra gelmesinler diye diretirseniz bu sefer siz kötü niyetli durumuna düşüceksiniz. Bence bırakın gelsinler. Hizmetinizde kusur etmeyin eşinizin hatrına onun anne babasıdır deyin. Belki içten bir özür bir gönül alma faslı yaşanacak buzlar eriyecek ve sağlıklı bir evlilik temeli oluşacak. Torunlarını görmeye de hakları var. Ha deseydinki hala tehdit ediyolar hala yüzsüzce gelmek istiyolar tabi o zaman başka yazardım eve kabul etme derdim. Ama görüyorum ki pişmanlar. Bence saygınızı bozmadan mesafenizi koruyarak iletişim kurarsanız siz kazanırsınız. Mesafeyi koruyabilirsiniz bence toy da değilsiniz daha önce başınızdan bir evlilik te geçmiş. Eşiniz sizi kızınızı hayatına nasıl senkronize edebildiyse siz de eş hatrına ailesile gerektiği sıklıkta görüşmelisiniz bence:

ne olursa olsun aile bugün olmazsa yarın illaki mecburen görüşülecek , tabiki yaptıkları hiç hoş diyil , bırakın gelsinler kimbilir belki zamanla eşinizde gidip gelelim vs.. diyecek benim fikrim mesafenizi ilk günden koyun sadece çok sevdiğiniz eşinizin ailesi oldığunu düşünüp çizginizi çizin ama dikkat edin çok göze batmayın ki eşinizle huzurunuz kaçmasın ama çok samimi olmayın allah evlatlarınızı size bağışlasın ağız tadınız kaçmasın inşallah

Gelsinler, görüşün. Ama kizinizla yalnız kalmasinlar kesinlikle. Bir şey yapmasalar bile bir şey derler. Çocuğun psikolojisini bozarlar. Samimi de davranmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X