bir kişiye bile umut olabilirsem :))

fikosiyanin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2013
91
3
öncelikle merhaba sevgili kk üyeleri :))
aranıza yeni katıldım çünkü ortamınızı çok sevdim ve istedim ki beni de aranıza alın size hikayemi anlatmak istiyorum çünkü düşündükçe bu beni heyecanlandırıyor çünkü hayatımda ilk kez 17 18 gün gibi bir sürede 7 kilo verdim amacım kimseye ders vermek değil aksine belki umut olmak hatta yazdıklarımı tekrar tekrar okuyorumki bir daha gaza geleyim :)

doğrusu ben çocukkende çok şişmandım hatta obez bile denilebilir arkadaşlar çünkü benim zaafım makarna 10 11 yaşında çocuklar yemek yemez diymi ben salata tabağıyla makarna yiyodum annem pişirmediği zamanda ağlıyodum sürekli ben tek kardeşim ve o zaman istanbulda oturduğumuzda annem dışarı çıkmamada müsaade etmiyordu bende sıkıldıkça yemek yemeye alıştım sanırım ( ki hala sıkıldıkça ilk buzdolabını bir kez açarım :)) )
fakat biz yalovada bir yazlık aldık ve ben genç kız oluyodum ve bu çok farklı bir psikoloji yaşamayan bilemez :)

o yaz denize gir oraya git buraya git derken benim hatlarım çıktı kışında okulda halk oyunlarına bir yazıldım annemin genç kızlık kotlarına girdim ki bacağım girmezdi o nasıl bir motive edici biliyorsunuz :)

sonra liseye geçtiğimde okul ev arası derken arkadaşlar bende bir hareketsizlik yemek ye ders çalış uyu ki bizim ailede gece kalkıp yemek yenir değinmiycem çok uzattım farkındayım ama anlatmadan da mutluluğumu nasıl paylaşıcağımı bilemedim :)

lise 2 de yalvar yakar spor salonuna yazdıldım haftada 3 gün allah bilyo tepin tepin bir iştahım açıldı bir iştahım açıldı 1 kilo aldım üstüne deli oldum ..
birde şu vardır bir elbise tshirt vs beğenip bir beden küçüğünü alırım ben belki benim gibi olan vardır hırs yapıp zayıflarım belki diye ama nerdeee sanki vücut inadına şişiyo ..
ki şuda bir gerçek her sene daha kalıplı olduğumu hissettim ve moralim çok bozulduu şu an lise son sınıftayım ..

biliyorsunuz ya her sınıfta bir tane gereksiz vatandaş vardır canınızı sıkar genelde kuyruk acısı vardır onun ve birini aşağılayarak kendinin havalı olduğunu kusurlarının görünmediğini sanır neysee..

o kadar canıma tak etti ki afedersiniz düşündüm dedim millet 140 kilodan 50 kiloya düşüyo canından can çıkıyo yapamazmıyım ( o zaman 72 kiloydum boyum 1.58 :)) ) yaklaşık bir ay önce

okul çıkışı eve geldim kız arkadaşımda benimle annemde aksine o kadar güzel bulgur pilavı yanına kaz ve yoğurt şeklinde bir menü hazırlamış ki
o an ne olduysa oldu nefsimmi köreldi anlamadım yemiycem ben dedim annem şok olduu normalde ben yerim annem dur der çünkü :KK70:

yemiycem diyetteyim dedim şans eseride dolabı bir açtım bir şişe kefir var doldurdum bir bardak arkadaşımla annem yemek yerken ben küçük küçük kefirimi içtim soğuk kanlılık la ve kalktım hani zor zamanda bir dayanma gücü gelir ve soğursunuz yaa .. o bende çok oluyo mesela denize atlarkende bir kerede atarım kendimi :KK70::KK70:

neyse başınızı çok şişirdim acıkamadım o gece bir türlü yatmaya yakın midem de sesler duydum ama duymamazlıktan geldim ..

sonra dedim ki 1 lokmada yesem aynı haz 5 tabakta peki tabak tabak yemek mi güzel bir fizik mi dolapta bir yığın kıyafet var ama giyecek yok neden çünkü giremiyosun içine o da kuru gürültü görünüyo..

diyet listelerine bakıncada yok bir kibrit kutusu peynir bir lokma fazla olmayacak yok 3 kaşık bundan bir tutam bundan yasaklar insanı dürtüyo dozu kaçıyo mesela bir doğum gününe gittin ee bir dilim pasta yedin vücut öyle panik yapıyo ki kasılmaktan yedin bi kere boz diyo yada benim bünyem kural tanımıyo sonra okula gidiyorum ben ve öğlen çıkan yemekler listene uymaya biliyo baktım olmuyo bende kendimi kendime beslenme koçu ilan ettim evet aynen öyle yaptım :KK70:

dedim ki benim ne yiceğimi benden daha iyi kim bilebilir kii..

sizde öyle yapın mesela ben hayatta tereyağ yiyemem istifra ederim afedersiniz çocukluktan gelen bişey ama yağsız beynirde sevmem yada light süt diye bir şey var afedersinizde sanki vitamini proteininden çalınmamış gibi yağ bahanesiyle nelerini daha aldılar ben onu bana fayda etmiycekse posa diye niye içiyorum şöyle anlatıyım

bu düşüncelerle 17 18 günde 7 küsür kilo verdim ben nasıl mıı anlatıyım :)

ama öncelikle şunu anlatıyım ki çok inanıyorum ki başıma geldi ne yerseniz yavaş yavaş ve iyi çiğneyerek yiyin ki doyasınız :)

her sabah muhakkak bir haşlanmış yumurta yedim çünkü tok tutuyor bunun yanında göz kararı peynirimi yedim tabiki abanmadım peynire :KK70: ama ben kibrit kutusu kadar peynirle doymam :KK70: yanındada salatalık domates ve akşam yemeğinde ne pişti ve canım ondan ne çektiyse ondan biraz yedim ( buradaki amacım insan birşeye nefis ettiği zaman onu içinizde o kadar büyütüyorsunuz ki o çook kıymetli gibi oluyo ve diyet bitince saldırıyosun boşa gidiyo ) ve bunu sabah daha rahat yakıyosunuz

öğlen okulda çıkan yemeklerde gözüme masum gelenleri yedim mesela diyelimki menüde çorba yoğurt köfte ve patates var ben yarım kase çorba yarım kase yoğurt ve köfteleri yedim neden yarım kase derseniz beyni şartlayınca yiyemiyor mesela akşam yemek yemeden önce bir tane salata yedimde afedersiniz patlıycak gibi oldum diyceksiniz salatadan ne çıkar diymi bende düşününce öyle söylüyorum ama herşey beyinde bitiyor kesinliklee..

ben ki günde bir bardak su ya içerdim yada unuturdum günde 2 litre su içmeye başladım bunuda nasıl yaptım öğle yemeğine kadar 1 şişe yarım litrelik suyu bitirmeye özen gösterdim hem miğdenizde su olunca zaten daha tok hissediyosunuz ve eve gelmeden yarım pet şişe daha yani günün yarısında 1 litre hayli hayli bitmeli eve gelincede dereceli bir kupam var benim onu koydum çalışma masama dersten sıkıldık ça bir yudum bile olsa içtim gözünün önünde bisküvi olupta nasıl hayır diyemiyosan stres anında suyada diyemiyosun :KK70:

gelelim akşama bir kaç gün akşamları sadece bir su bardağı kefir içtim ama kefir o kadar sağlıklı bir şeyki zaten o kadar araştırdım bir süre sonra bir kaç gün akşamları birer tane yumurta yemeye başladım çünkü tok tutuyor bazen bir kaç tane meyve yedim tabbiki yeşil çayla destek oldum bunlara sonra yaban mersinini öğrendim faydası saymakla bitmez ki kilo vermeyede yardımcı çünkü tatlı isteğinizi kaybettiriyo ki fıstıklı çikolata manyağıyımdır :))

kahvaltıyla öğlen arasındaki ara ile öğlenle akşam arasındaki aralardan bitinde bir meyve diğerinde bir avuç yaban mersini yedim spor derseniz yapmadım sonralarda 10 ardan 2 set mekik çektim derken noldu anlamadım 2 sene önce 2 gömlek almıştık annemle ikiside kollarımı feci sıkıyodu benim zaten kollarım baya kalın yaa :KK43:

annem her zamanki zayıflar giyersin demişti korka korka denedim ama o da ne baktım kolum girdi hemde sıkmıyor allah allah diğerini de giydim diyete girmeden önce o üstüme olmayan kolumu mengene gibi sıkan şey oldu kolumaaaaaaaaa yuppiiiiii :KK70::KK70::KK70:
sadece iki dirseğimi yaklaştırınca sıkma oluyor ki daha kilo vermem lazımdı hem zaten gömlek sıkar biraz :KK70:

bu şekilde 7 . küsür ( gr değişiyo ) kilo verdim ödem deseniz su deseniz 7 kilo su olmazdııı :)

sonra annem bana ara vermem gerektiğini söyledi işte yıl başı gecesi bıraktım ama miğdem küçülmüş egoist gibi zorlaya zorlaya yemek yedirdim kendime afedersinizde sonra istifra etmeme rağmen tekrar bişeyler yedim ve kendime aslında farketmeden nasıl zarar verdiğimi farkettim ki salata tabağıyla makarna yiyen birisi olarak yeni yıla nasıl girersen öyle derler yaa.. bir kaç gün daha derken arkadaşlar ipin ucu kaçtı bende sanırım miğdem yine genişledi :KK70:
ve işte o günden bu güne dört buçuk kilo almışım yaa ama gömlek oluyo :KK70:

işte sitede gezerken o lapa diyetini yaptım bugün ve şok oldum gün içerisinde tartıldım 700 gram vermişim buda moral oldu hem ödemimi atmış oldum birde şu sizin elma diyetini kendime göre düzenleyeyim diyorum

buda benim hikayemin özü sevgiyle kalın soru sorun yada sorayım destek olalım birbirimize çünkü tek başına kolay olmuyor diyet mesela annem yanımda güzel yemekler yerken direnmem için birilerinin desteğine ihtiyacım var :))

canım ben akşam 5te okuldan geliyorum ve 6 gibi yeme işlemimi bitirip daha çok su çay ( çayların kalorisi yok hem insanın ağız tadını değiştiriyor :)) ) içmeye başladım :)

bir ara bitki çaylarıyla zayıflayabileceğimi sandığım için 5 i bi yerde 9 u bi yerde gibi çaylarım kalmıştı malum boğazı tutmayınca olmuyo onları değerlendiriyorum :)

Yani 6dan sonra yemedin öylemi
ben sabaha karsi yatiyorumm cook acikincada bozuyorumm
peki ekmek yedinmi

hayır bu süreçte ekmek tüketmedim hiç hatta makarna bile yemedim :KK70:

ama bir dipnot söyleyim ben normaldede ekmek yemem tost dışında birde baharatlı yoğurda ekmek doğramaya bayılırım diyet dışında tavsiye ederim :KK66: :KK70:

hayır bu süreçte ekmek tüketmedim hiç hatta makarna bile yemedim :KK70:

ama bir dipnot söyleyim ben normaldede ekmek yemem tost dışında birde baharatlı yoğurda ekmek doğramaya bayılırım diyet dışında tavsiye ederim :KK66: :KK70:

:)))) ayy ben severim ya ekmegi
canim pirinc lapasini nasil yapiyorsun

bir su bardağı pirinci suda yağsız tuzsuz haşladım sonra tabağa koyduğum zaman üzerine kekik nane tatlı kırmızı toz biber küçük bir tutamdan az da kimyon koydum bunlarda ödem ve şişkinlikleri atıyor çünkü .. birde diğer tabağıma domateste doğradım annem normal pilavdan daha lezzetli dedi bildiğin salataya pilav koymuş gibi oldu :)

çok teşekkür ederimm :))
valla okudum ya bir gaza geldim birde siz süpersin deyince valla gaza geldim ne yalan söyleyimm darısı hepimizin başına :))

bir su bardağı pirinci suda yağsız tuzsuz haşladım sonra tabağa koyduğum zaman üzerine kekik nane tatlı kırmızı toz biber küçük bir tutamdan az da kimyon koydum bunlarda ödem ve şişkinlikleri atıyor çünkü .. birde diğer tabağıma domateste doğradım annem normal pilavdan daha lezzetli dedi bildiğin salataya pilav koymuş gibi oldu :)

Tsklerrr canimm

iradene hayran kaldim valla!! tebrikler canim ya ke$ke bende senin gibi olabilsem, çok dertliyim bu konuda, bayram günü tam 65.3 kiloydum yani bayrama kadar 2 ayda 3 kilo verdim dikkat ederek, ve bazi sorunlar nedeniyle i$tahim kapanmi$ti firsattan istifade edip verdim kilolarimi ve hedefime 4 kilocuk kalmi$ken tatile gittim her$ey yedim geri döndügümde tartildim ve 2 haftada 2 kiloya yakin aldigimi farkettim, 67 küsürdüm, sonra i$e ba$ladim oturarak çali$maya ali$kin olmadigimdan ve bogazima engel olamadigimdan, 1 ayda 3 kiloya yakin aldim ve malesef 70.2 oldum :KK14:

bu hafta dikkat ettim yani dikkat ettim derken ak$amlari yemegi az yedim ama tatlimi yedim (bagimliyim ölürümde birakmam çokokremi) ve 69,8 lere dü$tüm, devam etmek istiyorum yaza kadar 62 olmam lazim mutlaka, acaba burada beni motive eden olurmukiiiiiii??????

iradene hayran kaldim valla!! tebrikler canim ya ke$ke bende senin gibi olabilsem, çok dertliyim bu konuda, bayram günü tam 65.3 kiloydum yani bayrama kadar 2 ayda 3 kilo verdim dikkat ederek, ve bazi sorunlar nedeniyle i$tahim kapanmi$ti firsattan istifade edip verdim kilolarimi ve hedefime 4 kilocuk kalmi$ken tatile gittim her$ey yedim geri döndügümde tartildim ve 2 haftada 2 kiloya yakin aldigimi farkettim, 67 küsürdüm, sonra i$e ba$ladim oturarak çali$maya ali$kin olmadigimdan ve bogazima engel olamadigimdan, 1 ayda 3 kiloya yakin aldim ve malesef 70.2 oldum :KK14:

bu hafta dikkat ettim yani dikkat ettim derken ak$amlari yemegi az yedim ama tatlimi yedim (bagimliyim ölürümde birakmam çokokremi) ve 69,8 lere dü$tüm, devam etmek istiyorum yaza kadar 62 olmam lazim mutlaka, acaba burada beni motive eden olurmukiiiiiii??????

canım öncelikle teşekkür ederim ama bak eğer sende iradeli olmasaydın 65.3 e düşemezdin mide öyle bir şey ki yemek geldikçe açılıyo genişliyor bir duru yok biz durursak anca ..:)

bir yerde bir söz okumuştum en tok insanın bile 40 lokma yicek kadar yeri var diye tam ben demiştim :KK70:

benim yemem iğrenç bir hal aldı artık diyorum ya bildiğin salata tabağıyla bol soslu makarnayı koyuyodum önüme birde tv açtımmı benden kralı yoktu ..
ama allah için annemde güzel kıyafetler buluyodu yinede :KK70: sonra arkadaşlarım da çekemeyince dalga konusu oluyodum sonra düşündümki insan bile kendisinden soğumaya başlıyo ben küçük bir tabak yemeklede aynı hazdayım kocaman tabaklarla yiyincede bir mağazaya gidince buda olmadı o kadar pişmanlık vericiki .. ahh ahh neler yaşadım o yüzden burda birbirimizi anlıyoruz destek olsak birbirimize eminim güzel olucak :)
şöyle düşün birazcık dikkat edersen istediğin bir fiziğin olucak ki insanlar dış görünüşe çok önem gösteriyo artık.. yanlış ama güzelleşince insanlar daha bir saygın bakıyo sana.. o çikolata her zaman elinin altında olucak ulaşabilirsin peki bedenin bu zulmü hakediyo mu :KK43:

canım öncelikle teşekkür ederim ama bak eğer sende iradeli olmasaydın 65.3 e düşemezdin mide öyle bir şey ki yemek geldikçe açılıyo genişliyor bir duru yok biz durursak anca ..:)

bir yerde bir söz okumuştum en tok insanın bile 40 lokma yicek kadar yeri var diye tam ben demiştim :KK70:

benim yemem iğrenç bir hal aldı artık diyorum ya bildiğin salata tabağıyla bol soslu makarnayı koyuyodum önüme birde tv açtımmı benden kralı yoktu ..
ama allah için annemde güzel kıyafetler buluyodu yinede :KK70: sonra arkadaşlarım da çekemeyince dalga konusu oluyodum sonra düşündümki insan bile kendisinden soğumaya başlıyo ben küçük bir tabak yemeklede aynı hazdayım kocaman tabaklarla yiyincede bir mağazaya gidince buda olmadı o kadar pişmanlık vericiki .. ahh ahh neler yaşadım o yüzden burda birbirimizi anlıyoruz destek olsak birbirimize eminim güzel olucak :)
şöyle düşün birazcık dikkat edersen istediğin bir fiziğin olucak ki insanlar dış görünüşe çok önem gösteriyo artık.. yanlış ama güzelleşince insanlar daha bir saygın bakıyo sana.. o çikolata her zaman elinin altında olucak ulaşabilirsin peki bedenin bu zulmü hakediyo mu :KK43:

ya ama o dönem çok sıkintiliydim ve i$tahim kapanmi$ti diyet yapiyodum bile, yoksa genel anlamda çok i$tahliyim özelliklede tatliya :KK43: ve nutella tarzi ekmege sürülen çikolatalara bagimliyim her yemekten sonrra yerim, ama hamur i$i makarna falan pek aram olmadigi için onlari yememek için iradeliyim ama gel görki tatli için hiç tutamam kendimi hatta kendime engel olamam resmen saldiririm, yaza kadar 10 kiloya yakin vermem lazim destege ihtiyacim var, ke$ke ikimiz bir olup versek kilolari.

Ben aslinda bu kadar kilo almazdim hareketliyimdir fakar bir aydir i$e ba$ladim ve masa ba$i yani günün 8-9 saatini oturarak geçiriyorum malesef, yürüme gibi bir $ansimda yok otobüs otobandan gidiyor bir durak önce inemem yani...yinede hafta içi yediklerime az çok dikkat etsemde hafta sonu her$ey mahfoluyo, bisküviler kekler tatlilar nutella....

ya ama o dönem çok sıkintiliydim ve i$tahim kapanmi$ti diyet yapiyodum bile, yoksa genel anlamda çok i$tahliyim özelliklede tatliya :KK43: ve nutella tarzi ekmege sürülen çikolatalara bagimliyim her yemekten sonrra yerim, ama hamur i$i makarna falan pek aram olmadigi için onlari yememek için iradeliyim ama gel görki tatli için hiç tutamam kendimi hatta kendime engel olamam resmen saldiririm, yaza kadar 10 kiloya yakin vermem lazim destege ihtiyacim var, ke$ke ikimiz bir olup versek kilolari.

Ben aslinda bu kadar kilo almazdim hareketliyimdir fakar bir aydir i$e ba$ladim ve masa ba$i yani günün 8-9 saatini oturarak geçiriyorum malesef, yürüme gibi bir $ansimda yok otobüs otobandan gidiyor bir durak önce inemem yani...yinede hafta içi yediklerime az çok dikkat etsemde hafta sonu her$ey mahfoluyo, bisküviler kekler tatlilar nutella....

çok haklısın gün içerisinde oturuyoruz hep ama ben bişey okumuştum mesela bol bol su için böylece sürekli tuvalete gidrsiniz yazıyordu tuvalete gitmek içinde başka katta olan tuvaletleri tercih edin hareket olsun :) hareketsiz olduğunuzda karın kaslarını sıkın ve kalça kaslarınızı bu oradaki kas grubunu çalıştırıyomul ve gün içerisinde hareketsizliktense belli bir kalori yaktırıyomul ayrıca ahh ahhh ben var ya o zamak kalıp fıstıklı çikolatalar dikdörtgen olan küçüğüde değil bir asılıyodum ona alışverişe giderken bile elimde fıstıklı çikolatayla bide az enerji almış gibi o mavi enerji içeceklerinden heleki soslu makarna erirdim yaa yemem lazım her şeye iradeliyim afedersin önümde mangal yaksınlar ( etide severim :)) )
yada ne biliyim hamburger patates kızartması banamısın demez ama makarnayla ve fıstıklı çikolata benimdi ama irademe nefsime hakim olmaya çalıştım körelttiğime inanıyorum az da olsa elimden geldiğince yemiyorum biraz bende bittiğine kanaat getirdim tabiki yanında olurum şu anda "2013 Yaza Merhaba, Kilolara Elveda Diyenlerin Paylaşım Alanı" şurda hep birlikte ablalarımla diyet yapıyoruz katı diyet yok bana bunu onlar öğretti her gün yediklerimizi yazıp birbirimizi yorumluyoruz gün içerisinde onlar leslie dedikleri aerobic yapıyolar ama yapamıyorum ben :KK43:( bende kendimce arada kalkıp dans ediyorum efendime söyliyim mekik çekmeye çalışıyorum istersen bizlere katıl birlikten güç doğar diye boşuna söylememişler gel hikayeni anlat eminim alıcaklardır aramıza :) benide çabuk kabullendiler sağolsunlar :)

X