Bir Küçük Balayı Meselesi

KaramelDelisi

Geçmiş geçmiştir, gelecekse bizim
Pro Üye
Anneler Kulübü
14 Aralık 2016
1.519
3.442
30
Herkese selamlar
Aklımı meşgul eden tatlı bir telaşım var.:deli:
Kısmetse eylülün ilk haftası düğünüm var arkasından balayı düşünüyoruz ama nerede, nasıl olsun inanın aklım çok karışık.
Ne nişanlım ne de ben daha önce otelde tatil yapmadık.:KK67:
1.Ben tesettürlüyüm, gideceğim yer otel olacaksa alkol olmamasını tercih ederim. Bazı muhafazakar otellerde erkek-kadın havuz filan ayrı giriliyormuş bu istediğim bir şey değil.:KK20:
2. olarak düşündüğüm havuzlu villa kiralamak, baş başa kalmak adına çok hoşuma giden bir fikir ama bunu söylediğimde genel olarak herkes yeme içme sen hazırlayacaksın balayının bir anlamı kalmayacak diyor.:temizlik:
3. Küçük bir ilçede tatil köyü ya da pansiyon. Bununla ilgili Antalya'nın olympos, tekirova, göynük gibi yerleri tavsiye edildi.:KK55:
Aklım inanılmaz karışık, ben Muğla tarafında düşünüyorum. Çünkü Antalya da oturacağız. Ama Muğla'nın bir ilçesinde de ablamlar oturuyor Göcek'e çok yakın oraları da sonra gezebiliriz. :KK49:
Kendi aracımızla gideceğiz. Yurtdışı düşünmüyoruz. Ülke içinde de uzak olsun istemiyorum. Yol beni inanılmaz sarsıyor.:kusmuk:
Birde balayının 3 günü geçmemesi gerektiği konusunda bir büyüğümden tavsiye aldım. Bir süre sonra boşluktan kavga edebilirmişiz:KK4:
3000 tl lik bütçemiz var.
Öneri, uyarı, fikir beyan eden herkese şimdiden teşekkür ederim.

Alkolsüz, karışık oteller var aslında.
Ama çok lüks değil.
Yani balayı için istenmeyebilir.

Mesela Elbis hotel..
Biz Kapadokya'da Karlık Evi'nde rüya gibi odada 3 gün kalıp.
Sonra bir de deniz olsun diyerek 1 hafta da oraya gitmiştik..
Çok lüks olmasına gerek yok derseniz bakabilirsiniz..
Tam pansiyondu o zamanlar..

Alkolsüz, karışık oteller var aslında.
Ama çok lüks değil.
Yani balayı için istenmeyebilir.

Mesela Elbis hotel..
Biz Kapadokya'da Karlık Evi'nde rüya gibi odada 3 gün kalıp.
Sonra bir de deniz olsun diyerek 1 hafta da oraya gitmiştik..
Çok lüks olmasına gerek yok derseniz bakabilirsiniz..
Tam pansiyondu o zamanlar..
Balıkesir de sanırım elbis otel. Dün biraz baktım ama çok detaylı incelemedim.
Fikir için teşekkür ederim:KK52:

Kaşta muhafezekar villa kiralamistik yemek size ait oluyor bizde disarda yedik. Havuz da cok rahat kimse gormuyor cokta temizdi
[/
Kaşta muhafezekar villa kiralamistik yemek size ait oluyor bizde disarda yedik. Havuz da cok rahat kimse gormuyor cokta temizdi
Dün akşam inceledim. Kaş/Kalkan dediğiniz gibi harika villalar var. :KK55:
Toplamda ne kadar ödediniz?

Sen büyüklere bakma 10 gün yaptık inan bi 10 gün daha yapardık :KK45: Biz de karar veremediğimiz için kendi aracımızla geze geze her gün başka yerde kalarak tatil yaptık çokta güzeldi

Sen büyüklere bakma 10 gün yaptık inan bi 10 gün daha yapardık :KK45: Biz de karar veremediğimiz için kendi aracımızla geze geze her gün başka yerde kalarak tatil yaptık çokta güzeldi
Dediğiniz gibi Antalya'dan Muğla'ya kıyı şeridinden gitsek inanılmaz güzel yerler var. Hem yeşil hem deniz olarak. :KK24:

Balayimizda karadeniz turu yaptik ama oyle heryeri gorelim edelim diye degil gezdik nereyi begendiysek orda yedik orda kaldik 😊 hayatimin en guzel 5 gunuydu. 3 gunde sıkılip kavga etmek fikti cok sacma. Sonucta bu insanla omur gecireceksiniz.

Tur gibi bişey düşünürseniz likya önerebilirim. Ve bence 3 gün balayı için çok az kim dediyse yanlış demiş 🙈 He balayı he aynı ev ikisinde de bolca boşluğun oluyo tartışmaya meyili olan her yerde tartışır kendinizi öyle şeylere şartlamayın 🤗

Tur gibi bişey düşünürseniz likya önerebilirim. Ve bence 3 gün balayı için çok az kim dediyse yanlış demiş 🙈 He balayı he aynı ev ikisinde de bolca boşluğun oluyo tartışmaya meyili olan her yerde tartışır kendinizi öyle şeylere şartlamayın 🤗
Kendimi şartlamamıştım aslında böyle bir şeyi ilk kez duydum biraz tuhaf geldi 3 günden fazla sıkılırsın dediler. Ben evcimen bir tipim evet ama hayatımda bir kez balayı yaşayacağım diğer zamandakiler tatil olacak. Nişanlımın iş durumundan dolayı 7 günü geçmez diye düşünüyorum zaten.
Turla tatil pek istemiyorum ama şartlar değişebilir tabi ki.
Teşekkür ederim :KK5:

Balayimizda karadeniz turu yaptik ama oyle heryeri gorelim edelim diye degil gezdik nereyi begendiysek orda yedik orda kaldik 😊 hayatimin en guzel 5 gunuydu. 3 gunde sıkılip kavga etmek fikti cok sacma. Sonucta bu insanla omur gecireceksiniz.
Tatil olarak bir gün karadeniz e gitmeyi ikimizde çok istiyoruz.
Balayı olarak bilemedim.
Huysuz olan normalde de kavga eder dediğiniz gibi.
Gün meselesi de zaten bir günü git-gel yola saysak dolu dolu geçirebilecek 2 gün kalıyor geriye.
Çok az
Teşekkür ederim:KK39:

Tatil olarak bir gün karadeniz e gitmeyi ikimizde çok istiyoruz.
Balayı olarak bilemedim.
Huysuz olan normalde de kavga eder dediğiniz gibi.
Gün meselesi de zaten bir günü git-gel yola saysak dolu dolu geçirebilecek 2 gün kalıyor geriye.
Çok az
Teşekkür ederim:KK39:
Biz yakin oldugumuz icin karadeniz tercih ettik ama aslaaa bigune sigmaz 😄 bende dugune aylar kala dugunu unutup balayi planlari yapiyodum bence daha anlamli ve guzell. Insallah cok guzel gecer 😘

Biz yakin oldugumuz icin karadeniz tercih ettik ama aslaaa bigune sigmaz 😄 bende dugune aylar kala dugunu unutup balayi planlari yapiyodum bence daha anlamli ve guzell. Insallah cok guzel gecer 😘
3 ay gibi bir süre var ama erken plan yapmak çok önemli yoksa işler hiç istediğim gibi gitmiyor:duduk:
Bende güzel geçmesini umuyorum malum cicim ayları:KK49:
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim:KK5:

Bu arada bir gün derken ileride başka bir tatil olarak söyledim yoksa dediğiniz gibi bir güne sığmaz artı o kadar yolu bir gün için gitmem:KK69:

X