Bir normal doğum hikayesi de benden

cupcakedelisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2015
203
142
36
Hamileliğimin son zamanlarında bende bur da bir çok doğum hikayesi okudum olumlu olumsuz.
Bazıların doğum da yaşadığı durumlar beni çok üzdü.Ben her okuduğum doğum hikayesinde aman ben çatır çatır doğurucam diye kendi özgüvenimi tavan yaptırıyorum..Kimi eziyetli bir doğum yaşamış,kimi eşi.kayınvalidesi tarafından incinmiş... Hepimiz farklı doğumlar yaşıyoruz,farklı hayatlarımız gibi....
Başından anlatıyım :)
37.haftamda bende kanama başladı hemen doktorumu aradım gel dedi. gittim 1cm açılman var dedi.İyi dedim ben eve gidiyim sancım olursa suyum gelirse gelirim ben dedim.Hastanede çekmiyim dedim her hangi bir durumda ararım sizi tamam dedi.Bu arada her an ulaşabileceğim rahatlıkla bir doktor olduğu için oda bu isteğimi onayladı.1 hafta kanamam çok az devam etti doktorumla hergün günde 2 kez rapor verdim.38.haftam kontrolüme gitmeden bir arkadaşımla sözleştik birlikte çok güzel kahvaltı yaptık.Yedik içtik bol sohbet dedim ben bir kontrole gidiyim çok uzun sürmez sonra tekrar buluşalım kahve içelim diğer 2 arkadaşımızda gelecek sözleştik ben doktorumun yanına gittim alttan muane etti açılman artmış dedi.ama bebek yuklarıda dedi hemen eşini arar hastaneye gidin bugün yada yarın seni sezeryana alabilirim bende bir panik ben birşey beklemiyordum biranda şok oldum.Arkadaşlara durumu bildirdim.Eşimi aradım saat 6 da hastaneye gittik nst ye bağladılar beni. sancı odasında 4 gebeyiz sadece aralarımızda paravan var camdan hepsinin sesini duyuyorum.Hepsi kıvranıyor sancıdan ağlıyorlar bağırıyorlar ben gayet rahat nst sancılar tavan yapmış çıkıyor bende tık yok ebe geliyor bu sancıları hissetmiyormusun diyor yok diyorum ben gayet iyiyim bir de gaza gelmişim hava bin beşyüz herkes ağrı çekiyor bende içimden diyorum ki benim demek ki acı eşiğim yüksek.gayet relax havalardayım.Ebem doktoruma hep talimat veriyor.Bende önceden doktorumu uyarmıştım aman bana suni sancı verme öyle bir durum yaşamak istemiyorum beni o zaman sezeryana al diye de talimat vermişim sipontene bir şekilde olsun herşey dedim.Doktorum durumumla ilgili bilgi alamak için ebemi aradı sonrabir serum torbasıyla ebe geldi dedim o ne bu arada saat 9 buçuk olmuş dedi bebek çok acıkmıştır.hem onun hem senin güç toplaman için serum takıcaz ben ok istemiyorum dedim ben sabah çok iyi beslendim bebek acıkmamıştır bende gayet iyyim problem yok onu takma bana dedim bence o suni sancı dedim ebe yok mok dedi taktımı bana o serum poşetini aboooowww 2 dk sonra o hava binbeşyüz haller gitti bende tabii bir sancı vuruyor bana zıplıcam yerinden ben başladım ağlamaya çıkarın şu serum torbasını benden hemen bu suni sancı çıkarın ebe beni hala ikna etmeye çalışıyor ben hem ayağa kalktım kıvranıyorum o sırada doktorum geldi dedim söyle çıkarsınlar bunu lütfen doktorum çıkarttırdı serumu sonra o serum yolundan bana başka bir sıvı verdiler ben ağrıdan kendimdde değilim o sırada suyum geldi ben yine kıvranıyorum doktorum yanımda bana nasıl nefes almam gerektiğini söylemeye başladı bende o ne dediyse yaptım doğru nefes aldıkça sancıların şiddetini daha az hissetmeye başladım.Kakan gelir gibi olunca çatala gidicez dedi o sırada benim kakam gelir gibi olmaya başladı.Çatala aldılar beni ebe doktor hemşire çevremdeler ama ben acı çekiyorum dedim ben yapamıcam ne olur beni sezeryana al bacağımı indirmeye çalışıyorum çataldan ebe diyor ki dur yapma ya dedim doğurmucam zorlamı inanın ki o acıdan aptallaşıyor insan sonra dedim yapacak birşey yok ıkın dediler onların dedikleri şekilde ıkındım 3.ıkınmamda bebeğin kafası çıktı.Kesik atılmış hiç hissetmedim.Bebek çıktıktan sonra eşi falan çıkıyor v.s ya onları hiç hissetmedim.Bebek çıktı ben derin bir nefes aldım.sonra dikme işlemine geçecek doktor ben dedim öyle kalsın dikme beni indirin burdan doktor başladı gülmeye dedi saçmalama olur mu öyle şey olur ya dedim beni bir indirin şurdan tekrar ikna edildim diktiler dikilme olayınıda hiç anlamadım ama bir kere korktum ya ben o noktama herhangi bir müdahale beni strese sokuyordu.Neyse güzelce diktiler beni bebeğimede elhamdüllillah sağlıklı sihhatli kavuştum 45 gün oldu rabbime şükürler olsun.Ben sadece 3 saat gibi bir süre sancı çektim çoğu kişi 19 saat falan çekiyormuş sancı yani bir çok doğuma göre benim doğumum kolaymış:)
Herşey geçiyor gidiyor bitiyor. Sonra lohusalık durumu var o ayrı komedi durumu...Herkese kolay doğumlar dilerim
Hamile arkadaşım benden sana tavsiyeler.
1.internetten doğum hikayelerinden önce bence muhakak doğru nefes tekniklerini araştır ve çalış...
2.bol bol dua et.
3.rabbi yesir duasını doğum anında çokça oku.
4.doğumuna 1 ay kala göğüslerine göğüs kremei sabah akşam sürmeye başla ki emzirme dönemin benimki gibi eziyetli olmasın.
5.Herşey çok çok güzel olacak unutma...
Rabbim bütün hamillerin yar ve yardımcısı olsun
Rabbim kimseye yokluğunu göstermesin kimseyi evladıyla imtahan etmesin.
Rabbim isteyen herkese bu duyguyu tatttırsın
sevgiler saygılar.
okuduğun için teşekkürler.
ben olsam bu kadar uzun bir yazıyı çoktan yarıda bırakmıştım.. :))

7 cm acikliktan sonra suni sanciyla desteklenen bir dogum yapmis biri olarak, tebrik ederim arkadasim cok iyi ustesinden gelmissin. Bana da suniden once o bos serumu taktilar. Bisey yemiyoruz ya gucsuz dusmeyelim diye. Ama o hakikaten bos serumdur. Cunku sonradan takilan suni sanci serumuyla aradaki farki bariz anliyosun...
Bi de suni sanci verince nst'ye baglanman lazim. O yuzden ilki bos serumdur yani. Kimse kandirmamistir seni :)
Tekrar tebrik ederim. Rabbim saglikla buyumeyi nasib etsin bebisine.

7 cm acikliktan sonra suni sanciyla desteklenen bir dogum yapmis biri olarak, tebrik ederim arkadasim cok iyi ustesinden gelmissin. Bana da suniden once o bos serumu taktilar. Bisey yemiyoruz ya gucsuz dusmeyelim diye. Ama o hakikaten bos serumdur. Cunku sonradan takilan suni sanci serumuyla aradaki farki bariz anliyosun...
Bi de suni sanci verince nst'ye baglanman lazim. O yuzden ilki bos serumdur yani. Kimse kandirmamistir seni :)
Tekrar tebrik ederim. Rabbim saglikla buyumeyi nasib etsin bebisine.
Ya hep muallaktaydım:)) o zaman doğru ama o serumdan sonra herşey değişti ya ondan dolayı bende bir şüphe oluşmuştu :))

X