Bir Öğretmen Memur Hikayesi

Breave Heart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2022
553
1.003
Merhabalar sevgili kadınlar kulübü kadınları. Öncelikle yıllardır takipte olduğum siteye konu açmak için yeni bir üyelik açmış bulunmaktayım. Aklınıza fikrinize deneyimlerinize ve görüşlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim :KK36:

Şimdi efendim kararsızlığım şu şekil: Ben atanamamış Okulöncesi Öğretmeniyim, 10 yıldır da bir kamu kurumunda memurluk yapmaktayım. Evliyim 2 çocuk annesiyim büyükşehirde yaşıyorum bir düzene sahibim şükürler olsun. Şimdi son zamanlarda aklımı kurcalayan acaba dediğim durum ise bazen olur ya iş arkadaşların çok sıkar yapılan haksızlıkları görürsün ama bir şey diyemez susarsın hiyerarşinin varlığı seni durdurur ya hıh işte tam da o cinsten olduğunda; çocukluktan beri hayalim olan öğretmenliğe geçmeyi düşünürüm. Şu yaşıma kadar adam akıllı çalışma fırsatı bulamamam ve bu sene de Okulöncesi Öğretmenliğin alımının hayli çok olacak olması sebebiyle kpss ye hazırlanma düşüncesine girdim ve fakat bir yandan da düşünüyorum şimdi gözümde büyüttüğüm o öğretmen olsam acaba mutlu olur muyum? Atamam nereye çıkacak doğu görevim olacak sonra tekrar büyükşehire gelebilecek miyim acaba o çocuk cıvıltılarını kaldırabilecek yaşta mıyım? Sevgili velilerin dertlerine veya şikayetlerine çözüm üretebilecek güce sahip miyim? burada takılıp kalıyorum! Sizden ise aranızda öğretmen olan, özellikle okulöncesi öğretmeni olan hanımların görüşleri, nasıldır öğretmen olmak? Ben ilkokulda hep dayak yiyerek geçirdiğim yılları düşündükçe o öğretmenime inat yıllardır istediğim öğretmenlik mesleğini icra etmeye acaba değer mi? veya gerçekten şu yaştan sonra ben olsa idim........ diyebilecek bir fikre ihtiyacım var.

Şunu da yazmak isterim öğretmenlik kutsal bir meslektir duygusallığa yer yoktur tüm zorluklara rağmen öğretmen olmak istiyorsak isteriz bunun bilincindeyim ama benim derdim bambaşka... Olsa idim 20 li yaşlarımda arkama baktığımda beni bağlayan kimse olmasa idi kesinlikle öğretmen olmak isterdim bu kadar net, ama insan evli ve çocuklu olunca her şeyi düşünmek zorunda olduğundan bu konuyu açtım. Herkese şimdiden teşekkür ederim değerli yorumlarınız için iyiki varsın kk, En Büyük KK Konumu üyelere gönderebilir misiniz uygunsa Mune Mune K Kazen

Son düzenleme:
X