Bir okur musunuz?

edlammm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2017
989
853
32
Öncelikle merhaba.İçime dert olan bir konuyu tecrübe sahibi kişilerle paylaşmak istedim.8 aylık bir bebeğimiz var.Doğduğundan beri biraz huysuz.Sürekli ağlayan, kolik bir bebekti.Şimdi de kucak istiyor sürekli, uyumuyor ne gece gündüz.Ağirlaşti da biraz manen yorulduk.Ben, babasi, babane, dede bakan kim varsa.Bu aralar diş çikardiği için ekstra huzursuz ağliyor kucakta falan da durmuyor.Ben de izindeydim işe başladim.Çocuğumuza eşim bakti öğlene kadar dün.Durmamiş, ağlamiş, yememiş.Sonunda bi sekilde uyutmuş.Uzatmadan o gün akşama doğru online toplantım olduğu için eşime verdim çocuğu baksin diye.Bizimki ağlamaya başladi durmadi yine.Kucakta arabasinda hiçbir yerde durmuyor.Eşim de sağsolsun! Bu aralar sanal paraymiş bitcoinmiş bunlarin peşinde elinde sürekli telefon.Muhtemelen yine o ara para mi kaybetti naptiysa cocuk da susmayınca cocuğa ne var lan ne var niye susmuyon oğlum bak yoruldum dedi ama böyle sinirli bir tonlamayla duydum ve toplantiyi sessize alip ciktim aldim cocuğu.Normalde cocuğuna bakan sakin bir adamdir ilk defa cocuğa bu üslupla konusunca bem tepem atti.Bana da söyleniyo kendi kendine başliycam toplantiya siçtirtma toplantiya ki bu üsluplarda ilktir.Bunların nedeni de yeni girdiği bu sanal para merakı takip edemiyor ya rahat cocuk ağlarken ilgilenirken.Bir daha bu cocuğa laf edersen senin dilini koparirim ben keyfimden mi toplantidayım alirim ücretsiz izin ödersin evini köyünün taksidini dedim.Baya söylendim aldim cocğumu toplantiya onla devam ettim.
Annesine yemeğe gidecektik annesine de durumu söyledim sinirli olduğumu gelirsem sizin de kalbinizi bi anlık öfkeyle kirabileceğimi.Annesi bugün geldi bakmaya cocuğa eşim işe gittiği için.Ben babanla konustum cikicak o para işlerinden.Sen de abartma kizim babasi bugün öyle der yarın yine oğlum da oğlum der olur böyle seyler.Cocuk yüzünden aranizi açmayin.O da sinirlenmiş para işine yorulmuş da sabah bakarken durmamiş ondan öyle olmuş dedi.Ama benim içim soğumadi konusmuyorum yüzüne bakasim da yok ben mi abartiyorum anlamiyorum ki.Ben de cok sinirleniyorum yoruluyorum ondan daha cok bakip dah cok yoruluyorum benim de ağlamasina tahammülüm kalmadiği çok oluyor belki 1 belki 2 biraz sesimi yükseltmişimdir.O da oğlum ne istiyosun nee’dir.Ki o zamanlarda eşim gelip cocuğu alip bu cocuğa öyle konusma beni sinirlendirme falan demiştir yani.İkimiz de içerleri böyle durumlarda.Ama o hep benden daha sakindir.Onun bu halini özellikle oğluna karşi bu hali beni soka uğrattiği için de delirmiş olabilirim.

Aynen dediğin gibi beklemediğin bir tavırla.karsilasinca ve o an sende telaş olunca tepki vermişin sert olmuş tepkin onun çocuğa üslubu hoş değil seninde eşine ayrıca o bebek daha bunlar.olucak belkide aranızda en olması gerekeni yapan bebek çünkü o bebek gibi davranıyor.ikinizin yaptığı hoş degil

Surekli aglayan bir cocuga verilen olagan tepkiler. Dogru demiyorum, yanlis ama tahammulu kalmadiysa hemen hemen sizinle ayni seyleri soylemis zaten
Ne var lan ne var lan li lun lu konuşma şekli ama ve sabah 4 saat bakti öğlene kadar öğleden akşama kadar hep bendeydi dinlendi uyudu akşam verdim ki yarım saat olmadi bunu yaşadik nefessiz bi tahammül durumu yok yani

Ne var lan ne var lan li lun lu konuşma şekli ama ve sabah 4 saat bakti öğlene kadar öğleden akşama kadar hep bendeydi dinlendi uyudu akşam verdim ki yarım saat olmadi bunu yaşadik nefessiz bi tahammül durumu yok yani
Gun icerisindeki tahammulsuzlukten bahsetmiyorum, 8 aydir kolik aglayan bebekti ve hepimiz yiprandik demissiniz ya

Böyle şeyler okudukça çocuk fikrinden soğuyorum. Öteleyebildiğim kadar öteleyeceğim sanırım. Bu kadar mı etkileniyor yani ikili ilişkiler bile?:/
Soğumayın her bebek bir olmuyordur.Bizimkinin derdi yok doktor dan edepsizliğinden birakin ağlasin böyle siz cok yipranirsiniz demişti ağlaya ağlaya uyumayı oynamayı kendi beşiğinde arabasında durmayi öğrenecek dedi ama biz kiyamadik alişti

Evet abartıyorsunuz. Bir anlık sinirle insan yükselebiliyor 8 aylık bebekten bahsediyoruz. Doğru yapmış demiyorum ama kimi zaman insanın tahammülü bitebiliyor farkında olmadan sesi yükselebilir. Sizin ben annesiyim benim çocuğum tavrına girmeniz hoş değil ama, uzatmayın daha fazla

8 aylik bebek de azarlanmaz ki ya...bunu 2 yasinda oglu tepesinden inmeyen bi anne olarak yaziyorum. Ikinizin de ara ara nefes almaya ihtiyaci var. Yalniz esinize kizmakta haklisiniz o keyfi bir seyi takip edemediginden agresiflesmis ama sizinki is yani. Destek olmak zorunda. Her bunaldiginda bu sekilde parlayan adam ya yarin obur gum bebek daha buyudugunde bi tane tokat ativerirse?? Simdiden parlayip onunu kesmenuz iyi olmus bi kendine gelsin.

Abimin eşi de çocuklara istediği gibi bağırır terbiye eder abim hayır oğlum ya napıyosun ayıp dese bağırma oğluma der. Sizde öylesiniz belli ki annesiyim bir tek sinirlenmek benim hakkım diye düşünüyor gibisiniz. Kolik bebeğe tahammül zordur ara ara sinirlenebiliyor insan bence fazla tepki veriyorsun. Lan lafı da artık ‘aynen’ gibi yerleşti ağzımıza bu kadar adama takma kafayı bence bakıyormuş işte, ne adamlar var çocuk orda ağlarken gidip keyfe zıbaran bakmayan..

Soğumayın her bebek bir olmuyordur.Bizimkinin derdi yok doktor dan edepsizliğinden birakin ağlasin böyle siz cok yipranirsiniz demişti ağlaya ağlaya uyumayı oynamayı kendi beşiğinde arabasında durmayi öğrenecek dedi ama biz kiyamadik alişti
Demek yabancılar gibi büyütmek gerek diye doğru söylüyorlar. Çocuklara kıyamayıp taviz verdikçe onlar da kullanmaya başlıyor://

Demek yabancılar gibi büyütmek gerek diye doğru söylüyorlar. Çocuklara kıyamayıp taviz verdikçe onlar da kullanmaya başlıyor://
Aynen aynen benimkiler kendini yerlere atip anirsa bile doner arkami giderim :KK53: 0 taviz olunca onlar da simaramiyor. Diyor ki kendi kendine bu kadin deli, dedigini yapiyor cok da zorlamamak gerek:KK70:

Benimde esim sanal para ile ilgileniyor. Piyasanin hareketli oldugu zamanlarda cok stresli oluyor ve telefon elinde surekli al sat yapmasi gerekiyor. Ama sunu dusunmelisiniz esiniz bu parayi aileniz icin kazanmaya calisiyor. Bence fazla uzerine gitmissiniz, 8 aylik cocuk aglama aninda azarlandigini anlamaz ki. Bir anlik ofkesi yuzunden konunun aileye tasinmasi hos degil. Burda esler kinaniyor aileler evin icindeki konulara dahil edildigi icin sizde bunu yapmissiniz.

X