Bir okur musunuz?

Öncelikle merhaba.İçime dert olan bir konuyu tecrübe sahibi kişilerle paylaşmak istedim.8 aylık bir bebeğimiz var.Doğduğundan beri biraz huysuz.Sürekli ağlayan, kolik bir bebekti.Şimdi de kucak istiyor sürekli, uyumuyor ne gece gündüz.Ağirlaşti da biraz manen yorulduk.Ben, babasi, babane, dede bakan kim varsa.Bu aralar diş çikardiği için ekstra huzursuz ağliyor kucakta falan da durmuyor.Ben de izindeydim işe başladim.Çocuğumuza eşim bakti öğlene kadar dün.Durmamiş, ağlamiş, yememiş.Sonunda bi sekilde uyutmuş.Uzatmadan o gün akşama doğru online toplantım olduğu için eşime verdim çocuğu baksin diye.Bizimki ağlamaya başladi durmadi yine.Kucakta arabasinda hiçbir yerde durmuyor.Eşim de sağsolsun! Bu aralar sanal paraymiş bitcoinmiş bunlarin peşinde elinde sürekli telefon.Muhtemelen yine o ara para mi kaybetti naptiysa cocuk da susmayınca cocuğa ne var lan ne var niye susmuyon oğlum bak yoruldum dedi ama böyle sinirli bir tonlamayla duydum ve toplantiyi sessize alip ciktim aldim cocuğu.Normalde cocuğuna bakan sakin bir adamdir ilk defa cocuğa bu üslupla konusunca bem tepem atti.Bana da söyleniyo kendi kendine başliycam toplantiya siçtirtma toplantiya ki bu üsluplarda ilktir.Bunların nedeni de yeni girdiği bu sanal para merakı takip edemiyor ya rahat cocuk ağlarken ilgilenirken.Bir daha bu cocuğa laf edersen senin dilini koparirim ben keyfimden mi toplantidayım alirim ücretsiz izin ödersin evini köyünün taksidini dedim.Baya söylendim aldim cocğumu toplantiya onla devam ettim.
Annesine yemeğe gidecektik annesine de durumu söyledim sinirli olduğumu gelirsem sizin de kalbinizi bi anlık öfkeyle kirabileceğimi.Annesi bugün geldi bakmaya cocuğa eşim işe gittiği için.Ben babanla konustum cikicak o para işlerinden.Sen de abartma kizim babasi bugün öyle der yarın yine oğlum da oğlum der olur böyle seyler.Cocuk yüzünden aranizi açmayin.O da sinirlenmiş para işine yorulmuş da sabah bakarken durmamiş ondan öyle olmuş dedi.Ama benim içim soğumadi konusmuyorum yüzüne bakasim da yok ben mi abartiyorum anlamiyorum ki.Ben de cok sinirleniyorum yoruluyorum ondan daha cok bakip dah cok yoruluyorum benim de ağlamasina tahammülüm kalmadiği çok oluyor belki 1 belki 2 biraz sesimi yükseltmişimdir.O da oğlum ne istiyosun nee’dir.Ki o zamanlarda eşim gelip cocuğu alip bu cocuğa öyle konusma beni sinirlendirme falan demiştir yani.İkimiz de içerleri böyle durumlarda.Ama o hep benden daha sakindir.Onun bu halini özellikle oğluna karşi bu hali beni soka uğrattiği için de delirmiş olabilirim.
Abartmayin yahu ikinizde yipranmissiniz iste sinirler bir yerde kopuyor ..ama 8 aylik bebeğe bagirmakta bir care degil bebek korkak bir bebek olur sayenizde oglum ne istiyorsun neee diye bagirmakta esinizden farklı yapmaz sizi siz sadece kendiniz bagirinca cok uzulmuyor baskasi ki babasi bagirinca zorunuzq gidiyor aslinda belkide sizin bagirmalarinizdan güc almistir nasi olsa oda bagiriyor diye ben 8 yasindaki oğluma dahi baska cocuklarin yaninda kardeşine sakin bağırma kizma vurma cunku evde didisirler surekli neden anne dediginde senin yaptigindan yuz bulup diger cocuklarda kardeşine kötü davranir istermisin derim hayir der disarda kavga ettiklerindede direk bana soyler anne kardesim durmuyor falan diye ...sizde çocuğunuza olan tavrinizi degistirin 8 aylik bebek ne bagirmaktan ne cezadan nede sustan anlar

Valla sinirle her söz söyleniyor 8 aylık bebekte laftan anlamaz ancak yüksek sesten korkar bence olabilir insanız sonuçta arada bağırıp rahatlatır doğru değil ama

Allah belasını versin bu dijital paranın bitcoin in borsanın. Erkeklerin beynini ele aldı resmen.

Bence abartıyorsunuz. Çocuk bu, büyüyünce yeri gelirse sert de davranmanız gerekecek, küçük cezalar vermeniz de gerekecek. Böyle giderse her dediği yapılan şımarık çocuk olur bence. Tabi şimdi küçük anlamıyor denileni ama büyüyünce ebeveyn olarak bir birinizi tutun. Kesinlikle çocuğa şiddet uygulamak, psikoloji baskıdan filan bahsetmiyorum.

Abimin eşi de çocuklara istediği gibi bağırır terbiye eder abim hayır oğlum ya napıyosun ayıp dese bağırma oğluma der. Sizde öylesiniz belli ki annesiyim bir tek sinirlenmek benim hakkım diye düşünüyor gibisiniz. Kolik bebeğe tahammül zordur ara ara sinirlenebiliyor insan bence fazla tepki veriyorsun. Lan lafı da artık ‘aynen’ gibi yerleşti ağzımıza bu kadar adama takma kafayı bence bakıyormuş işte, ne adamlar var çocuk orda ağlarken gidip keyfe zıbaran bakmayan..
Aynen ya adam gayette ilgileniyor sinirlenmis söylemiş karsi tarafi bukadar bogmak hic iyi değil... ayrıca cocuklar babaya karsi saygida duymaz sürekli anneden papara yiyen ve cocuğa bagirma diye herseferinde korunan cocuk babaya saygi duymaz kesinlikle psikolojik siddete karsiyim ama babasından duygulari var..benim teyzem cocuklara ana avrat düz gider ama enistem bir sey dese sen babanin kapisindanmi getirdinde bagiriyon bagiramazssin benim cocuklarima eee sen anneden oda baba ..cok sacma bir yetistirme tarzi..eşim kizinca o an karismam çocukların yaninda hatta oğlum gözüme bakar hani koru diye ama suclu ..cocuklar yokken yada uyuyorken kizarim cok abartiyorsun bu sekilde yanlis davraniyorsun falan diye anne baba örnek olmali cocuga

Bence abartıyorsunuz. Çocuk bu, büyüyünce yeri gelirse sert de davranmanız gerekecek, küçük cezalar vermeniz de gerekecek. Böyle giderse her dediği yapılan şımarık çocuk olur bence. Tabi şimdi küçük anlamıyor denileni ama büyüyünce ebeveyn olarak bir birinizi tutun. Kesinlikle çocuğa şiddet uygulamak, psikoloji baskıdan filan bahsetmiyorum.
Ayni dili konusuyoruz kesinlikle katiliyorum anne babanin cocuk uzerinde ortak hakki var ve otoriteside ortak olmali

Ayni dili konusuyoruz kesinlikle katiliyorum anne babanin cocuk uzerinde ortak hakki var ve otoriteside ortak olmali
Bizde daha çocuk yok ama bakıyorum ki eşim çok çok yumuşak davranır gelecekte. Şimdiden söyledim benim hayır dediğime evet deme, kötü olur 😂😂 tabi benimçin de geçerli. Eşime kalsa çocuk istediğini yapsın.

Benim oglum da kolikti ben kendi kendime oyun havasi melodili sarki yapmistim o bi bebek o bi bebek o bi bebeeek aglayacak tabii o bi bebeeek seklinde 😀😀 melodili soyleyebilsem burada keske valla baya iyiydi benimde sinirimi aliyordu kicagimda oynuyordum napayim. Analik delilik.
Esiniz ne guzel tek basina bakiyormus kv de arayi yumisatmis bence sizde sakin olun cok abartmayin Allah kolaylik versin

Aynen ya adam gayette ilgileniyor sinirlenmis söylemiş karsi tarafi bukadar bogmak hic iyi değil... ayrıca cocuklar babaya karsi saygida duymaz sürekli anneden papara yiyen ve cocuğa bagirma diye herseferinde korunan cocuk babaya saygi duymaz kesinlikle psikolojik siddete karsiyim ama babasından duygulari var..benim teyzem cocuklara ana avrat düz gider ama enistem bir sey dese sen babanin kapisindanmi getirdinde bagiriyon bagiramazssin benim cocuklarima eee sen anneden oda baba ..cok sacma bir yetistirme tarzi..eşim kizinca o an karismam çocukların yaninda hatta oğlum gözüme bakar hani koru diye ama suclu ..cocuklar yokken yada uyuyorken kizarim cok abartiyorsun bu sekilde yanlis davraniyorsun falan diye anne baba örnek olmali cocuga
Kesinlikle bende öyle düşünüyorum yeğenim abimi afedersiniz bi tarafına bile takmıyor ama annesinden ödü kopuyor annesi bi acı baksa anında efendi oluyor ama abimin varlığı belli bile değil abime sus lan diyor abim ne biçim konuşuyorsun ayıp kimseyle böyle konuşma diye çıkışıyor hemen yengem atlıyor karışma çocuğa öğrenir zamanla diye. Bu daha yanlış bi yetiştirme biçimi. aşırı kibar yetişme tarzından iplemeyen nesil yetiştirdiler malesef.

X