Doğuma Hazırlık Bir şımarıklık olarak ameliyat korkusu

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Louder

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ağustos 2012
4.926
14.434
Merhaba arkadaşlar, umarım sizler ve sevdikleriniz iyisinizdir.

Şımarıkça olduğunu düşünmekle beraber, ameliyat fikrinden korkuyorum. Haftaya bugün sezaryen olacağım. Rahmimin dışarı çıkarılıp kesilmesi ve sonra çatır çutur dikilmesi fikri tüylerimi ürpertiyor. Öncesinde kesilen katmanlardan bahsetmiyorum bile. Videolar izleyip kendime eziyet ediyorum. Pozitif sezaryen hikayeleriniz var mı kısaca? Bu pembe totoluluktan nasıl kurtulabilirim? Zor ve sürekli diken üstünde olduğum bir hamilelik geçirdim, bugünleri gördüğüme şükretmem lazım. Ama böyle de bir korkum yok değil, sizle paylaşmak ve destek almak istedim.

Şimdiden teşekkür ederim, sevgiler...

Merhaba,
En buyuk hataniz video izlemek. Göz lazeri icin aynisini yapmıştım, izlediğim ve yasadigim cok farklıydı. Yasadigim daha hafifti diyeyim size. Izlemeyi birakin bir an önce.
Beni genel anestezi ile ameliyat ettiler. Yattim, kalktim, bebişimi yanima getirdiler. Yasadigim her sıkıntıyı unuttum, sizinde öyle olacak. Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin 🌸

Şımarıkça olduğunu düşünmekle beraber, ameliyat fikrinden korkuyorum. Haftaya bugün sezaryen olacağım. Rahmimin dışarı çıkarılıp kesilmesi ve sonra çatır çutur dikilmesi fikri tüylerimi ürpertiyor. Öncesinde kesilen katmanlardan bahsetmiyorum bile. Videolar izleyip kendime eziyet ediyorum. Pozitif sezaryen hikayeleriniz var mı kısaca? Bu pembe totoluluktan nasıl kurtulabilirim? Zor ve sürekli diken üstünde olduğum bir hamilelik geçirdim, bugünleri gördüğüme şükretmem lazım. Ama böyle de bir korkum yok değil, sizle paylaşmak ve destek almak istedim.

Doğum zamanı gelmiş, zaman çok çabuk geçmiş gibi geldi bir an.Sağlıcakla kucağınıza almak nasip olsun.

Korkmakta haklısınız, hiç deneyimlemediğiniz bi durum çünkü, ama emin olun ameliyat sonrası boşuna stres olmuşum diyeceksiniz, bebeğinize kavuştuktan sonrası çok güzel çünkü.

Benim sezaryen ameliyatlarım çok kolay geçti ve ben ilk ve sonraki doğumlarım sonrasında buna mı stres yapmışım dedim, inşallah sizde benimle aynı şeyleri söylersiniz.

Şimdiden iyi doğumlar.

Merhaba,
En buyuk hataniz video izlemek. Göz lazeri icin aynisini yapmıştım, izlediğim ve yasadigim cok farklıydı. Yasadigim daha hafifti diyeyim size. Izlemeyi birakin bir an önce.
Beni genel anestezi ile ameliyat ettiler. Yattim, kalktim, bebişimi yanima getirdiler. Yasadigim her sıkıntıyı unuttum, sizinde öyle olacak. Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin 🌸
Duruma göre belki ben de genel anestezi olabilirmişim, öylesi mi daha iyi hiç bilmiyorum. Bazı hikayeler var ya genel anestezide aslında uyuşmayabiliyormuş hasta, her acıyı yaşıyormuş ama konuşamıyormuş, uyanamıyormuş falan. Neler geliyor aklıma neler :KK70: Çok teşekkür ederim ♥️

Insallah saglikla kavusursun
Sezaryenden bagimsiz insan dogum yapacagi zaman mutlaka korkuyo. Ilkinde hic bisey bilmedigim icin deli gibi korkuyodum. Ikincide herseyi bildigim icin. Her dogum yapmis arkadasin sana soyleyecegini soyleyim. Sureci birak sonuca odaklan. 7 diil 70 kat kesseler de sonucta kucagina minnak pembe bi bebek vercekler

Bence şımarıklık değil bu ya. Ben mesela ameliyattan hiç korkmayan bir insandım ayıptır söylemesi kıl dönmem var kuyruk sokumumda 🤭🤣 ama ameliyat olmaya korkuyorum. Bi şeyler oldu bana.
İşte ben de hep bunu düşünüyorum, böyle bir durumda olsam ben de yaptırmazdım korkudan. Ama G Gudugudu arkadaşımın dediği gibi bir şekilde çıkacak o çocuk. Kaçarım yok 🥺

Insallah saglikla kavusursun
Sezaryenden bagimsiz insan dogum yapacagi zaman mutlaka korkuyo. Ilkinde hic bisey bilmedigim icin deli gibi korkuyodum. Ikincide herseyi bildigim icin. Her dogum yapmis arkadasin sana soyleyecegini soyleyim. Sureci birak sonuca odaklan. 7 diil 70 kat kesseler de sonucta kucagina minnak pembe bi bebek vercekler
Sağlıklı olur mu endişesi, ölürsem ne olur endişesi, o kadar çok farklı endişe eşlik ediyor ki ameliyat korkuma. Ölürsem çocuğuma kim, ne zaman, nasıl bakacak hepsini planladım bile :KK70:

Doğum zamanı gelmiş, zaman çok çabuk geçmiş gibi geldi bir an.Sağlıcakla kucağınıza almak nasip olsun.
Gerçekten öyle oldu, çok da zorluklarla dolu bir süreçti. Hep sizlerle paylaştım ve zorluklar azaldı böyle, bu da umarım öyle olur... Çok teşekkür ederim ♥️

Ben korkmuyorum diye ameliyathaneye her ameliyat olduğumda yürüyerek girdim
Selamun aleykum aleykum selam 😂
Benim yanımda hazırladılar ıvır zıvırı
Korkunca iyiymiş bi iğne vuruyorlar
Kafa leyla
Sen de yaptırırsın

Duruma göre belki ben de genel anestezi olabilirmişim, öylesi mi daha iyi hiç bilmiyorum. Bazı hikayeler var ya genel anestezide aslında uyuşmayabiliyormuş hasta, her acıyı yaşıyormuş ama konuşamıyormuş, uyanamıyormuş falan. Neler geliyor aklıma neler :KK70: Çok teşekkür ederim ♥️
İlk ameliyatım tiroit bezimin alınmasıydı. İlk ameliyat olunca öleceğim diye ağlaya ağlaya gitmiştim hastaneye. Doktor da pişman olacaksın ağladığına demişti. Sakinleştirici de verdiler genel anestezi de aldım. Ameliyathaneye kadar ayıktım hatta. Doktor elini yıkarken gördüm en son sonrası yok. Deliksiz bir uyku gibi. Uyandığımda da başımda uyandırma ekibi mi denir ne denir işte onlar vardı derin nefes al şimdi demişlerdi. Artık ameliyat öncesi nasıl ağlayıp sızlandıysam doktor bilinçaltın bilinçli halinden güzelmiş demişti 😂😂
Spinal de oldum genel de oldum. İkisinde de ameliyatta korkacak bir şey yok. Sonrasında biraz ağrı sızı oluyor. Ama emin ol ameliyatta korkulacak bir şey yok.
Spinalde ben de ta tutmazsa demiştim. Doktor damar yolunu ondan açtık. Baktık bir sorun oldu oradan anestezi verilecek yine rahat ol demişti. Yani inan oradaki ekipler her tür soruna alışık

Canım benim öncelikle hayırlı olsun. Ama sezeryan düşünme bence. Her normal doğumda vajinada dikiş olmuyor bunu unutma öyle çıkarıp dikme olayı de herkeste yok normal doğum yaptım. İkinci sezaryenle oldu . Çok zor geçti ikinci. Şu an hamile kalaam normal doğum düşünürüm o derece iyi normal doğum korkma lütfen. Sezaryen doğum çocuk için de çok iyi değil emin ol. Zararları var . Umarım normal olur. Hep musmutlu sağlıklı olun 💚

İnsan doğum öncesi korku yasayabilir gayet normal ama keşke video izleyip bunu üst seviyeye cikarmasaydınız.
İki sezeryan doğum yaşadım. Bir haftaya toparlandim. Zorlanilan anlar olsa da öyle korkulacak türden şeyler olmuyor bunlar genel olarak. İyi şeyler düşünmeye çalışın.
Sağlıkla doğsun inşallah yavrunuz. 🌸

Son düzenleme:

Ben simdiye kadar 4 kez genel anestezi aldim. Hic bisey hatırlamıyorum, uyuyorsun :) bir sekilde bebek cikacak, bunlari dusunup kendinizi korkutmayin. Biliyorum zor, bunlari yaziyorum ama bende cok korkmuştum. Korktugum kadar olmadi, bosuna endiselenmisim

İlk ameliyatım tiroit bezimin alınmasıydı. İlk ameliyat olunca öleceğim diye ağlaya ağlaya gitmiştim hastaneye. Doktor da pişman olacaksın ağladığına demişti. Sakinleştirici de verdiler genel anestezi de aldım. Ameliyathaneye kadar ayıktım hatta. Doktor elini yıkarken gördüm en son sonrası yok. Deliksiz bir uyku gibi. Uyandığımda da başımda uyandırma ekibi mi denir ne denir işte onlar vardı derin nefes al şimdi demişlerdi. Artık ameliyat öncesi nasıl ağlayıp sızlandıysam doktor bilinçaltın bilinçli halinden güzelmiş demişti 😂😂
Spinal de oldum genel de oldum. İkisinde de ameliyatta korkacak bir şey yok. Sonrasında biraz ağrı sızı oluyor. Ama emin ol ameliyatta korkulacak bir şey yok.
Spinalde ben de ta tutmazsa demiştim. Doktor damar yolunu ondan açtık. Baktık bir sorun oldu oradan anestezi verilecek yine rahat ol demişti. Yani inan oradaki ekipler her tür soruna alışık
Genel anestezi olursa kimlere neler söylerim artık tahmin edebiliyorsundur 😂 Ayy en sevdiğim şey konu güncellemek. Bu konuyu da güzel güncellerim inşallah

X