Bir sokak kedisi için yardım almalıyım

900358

Sokak canlarına can feda bir şeyler yapmalıyım
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
238
34
Bir can buldum sokaktan ve böbrek sorunu var. Çiş yapamıyordu...:KK43: onu veterinere götürdüm. Hayatı boyunca cd hills mama kullanmalıymış. Bu mama çok pahalı. Kilosu 100 lira bütçem buna yetmez çünkü işsizim. Nereden destek bulabilirim :KK43: Onu böyle bırakamam. Bir ayda 2.5-3 kg mama yiyor.Bu mama sadece veterinerlerde satılıyor internette falan hiç bulunmuyor ucuza bulma imkanım da yok anlayacağınız.Destek gerekli:KK43: Bir gikriniz var mı?

Son düzenleme:
İsterseniz bulunduğunuz ile ait sahiplendirme sayfalarına yazın.Yardım toplayabilirsiniz.Ya da sahiplenecek biri çıkar.

1 ayda 2,5-3 kg mama fazla değil mi acaba ? 4,5 kg kızım var 1.5 kg mama bir ay gidiyor.

1 ayda 2,5-3 kg mama fazla değil mi acaba ? 4,5 kg kızım var 1.5 kg mama bir ay gidiyor.
İki kedim var
Biri normal yiyor diğeri en son 7 kg dı ağlıyor sürekli :KK43: en az 4 öğün veriyorum diğer zamanlar da da oyalıyorum istemesin diye bir ayda bazen 5 kg yedikleri bile oluyor hatta çoğu zaman 5 kg mı buluyor

Sisman olana cd vermeyin, bu kadar basit 🤷🏼‍♀️
Olur mu!! Asıl o yemeli böbrekleri hasta olan o öteki kedim hasta değil ama o da olmadın diye veriyorum veterinerin tavsiyesiyle ev kedileri fazla gezinmedikleri için böbrek yolları tıkanıyor zamanla

Olur mu!! Asıl o yemeli böbrekleri hasta olan o öteki kedim hasta değil ama o da olmadın diye veriyorum veterinerin tavsiyesiyle ev kedileri fazla gezinmedikleri için böbrek yolları tıkanıyor zamanla
Pardon ben sisman olan saglikli olan anladim. Velhasili saglikli olan su anda cd yemesin, cok sart degil.

Ona da hasta olur diye kıyamıyorum ki offf ne zorrr :KK43:. Allahım onların kısmetine bana rızıkları hiç beklemediğim bir yerden gelsin inşallahh :KK43:(

Ona da hasta olur diye kıyamıyorum ki offf ne zorrr :KK43:. Allahım onların kısmetine bana rızıkları hiç beklemediğim bir yerden gelsin inşallahh :KK43:(
İnsallah ama ben ayni anda 5 kedi baktim. Arada bobrekleri rahatsizlananlar da oldu. Hic komple ayni mamayi yedir demedi bizim vet.

Nerede baktınız evin içinde mi Benim bir arkadaşımın kedisinde de oldu o da cd hills ömür boyu kullanacakmış başka veteriner söylemiş ona da
Doğrudur aslında bu mama sürekli kullanılırsa anca yaşarlar bu 90 metrekare evde çocuklar :KK43: bir yerlerden getirtebilme imkanım olsa ucuza rahat olacak Her ay 500 +iç dış parazit ile kira verir gibi zor oluyor çalışamıyorum da kötü bir durum velhasıl
Belki bu mamayı ucuza bulabilen vardır bir fikir verirler diye yazdım

Nerede baktınız evin içinde mi Benim bir arkadaşımın kedisinde de oldu o da cd hills ömür boyu kullanacakmış başka veteriner söylemiş ona da
Doğrudur aslında bu mama sürekli kullanılırsa anca yaşarlar bu 90 metrekare evde çocuklar :KK43: bir yerlerden getirtebilme imkanım olsa ucuza rahat olacak Her ay 500 +iç dış parazit ile kira verir gibi zor oluyor çalışamıyorum da köyü bir durum velhasıl
Evet evde baktim hepsine. Cd mama kadar cok su icmeleri de onemli, onu soylemedi mi vet? Ben her koseye su kabi koymustum ve cok kotu durumdaydi benim kedim. Duzeldikten sonra cd vermedim ben, tabi sizin kedinizin durumunu bilmiyorum, benimkinde gerek kalmadi

Hiç eksik etmem sularını da kireçsiz veriyorum iki su kabı yanyana biri kireçsiz arıtıcıdan diğeri kaynak suyu hep var duları sık sık da yıkarım kaplarını susuz asla kalmadılar zaten öyle bırakılır mı!!

Hiç eksik etmem sularını da kireçsiz veriyorum iki su kabı yanyana biri kireçsiz arıtıcıdan diğeri kaynak suyu hep var duları sık sık da yıkarım kaplarını susuz asla kalmadılar zaten öyle bırakılır mı!!
Susuz biraktiniz demedim zaten, su kabi sayisini 5 hatta 10’a cikartmaktan bahsediyorum

Merhaba, çok geçmiş olsun. Mamayı nereden daha uyguna halledebilirsiniz, maalesef fikrim yok. Bahsettiğiniz böbrek rahatsızlığı kronik böbrek yetmezliği ise, aynı rahatsızlıktan muzdarip bir kedi annesi olarak zayıflatmanızın önemli olduğunu belirtmek isterim. Veterinerimizin bize sürekli olarak söylediği şey bu. Kilo, hem başka hastalıklara da zemin hazırlıyor. (özellikle yaş ileriyse) Özellikle de karaciğer fonksiyonlarını korumak için zayıflatmak önemli. Ayrıca da böbrekler zaten görevini tam yerine getiremediği için, fazladığından yediği mamalar böbreklere toksin olarak dönüyormuş maalesef. Tekrar çok geçmiş olsun.

Merhaba, çok geçmiş olsun. Mamayı nereden daha uyguna halledebilirsiniz, maalesef fikrim yok. Bahsettiğiniz böbrek rahatsızlığı kronik böbrek yetmezliği ise, aynı rahatsızlıktan muzdarip bir kedi annesi olarak zayıflatmanızın önemli olduğunu belirtmek isterim. Veterinerimizin bize sürekli olarak söylediği şey bu. Kilo, hem başka hastalıklara da zemin hazırlıyor. (özellikle yaş ileriyse) Özellikle de karaciğer fonksiyonlarını korumak için zayıflatmak önemli. Ayrıca da böbrekler zaten görevini tam yerine getiremediği için, fazladığından yediği mamalar böbreklere toksin olarak dönüyormuş maalesef. Tekrar çok geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim derdimin çaresine katkıda bulunduğun için Zayıflatmaya çalkşacağım

Bir can buldum sokaktan ve böbrek sorunu var. Çiş yapamıyordu...:KK43: onu veterinere götürdüm. Hayatı boyunca cd hills mama kullanmalıymış. Bu mama çok pahalı. Kilosu 100 lira bütçem buna yetmez çünkü işsizim. Nereden destek bulabilirim :KK43: Onu böyle bırakamam. Bir ayda 2.5-3 kg mama yiyor.Bu mama sadece veterinerlerde satılıyor internette falan hiç bulunmuyor ucuza bulma imkanım da yok anlayacağınız.Destek gerekli:KK43: Bir gikriniz var mı?
Sağlıklı olana evde mama yapabilirsiniz. Gerçekten kolay ve besleyici tarifler var. Kuru mamanın yanına takviye yaparsanız masraf azalmış olur. Sizin için tarifi buldum, umarım işinize yarar.

Eklentiler

• Capture+_2021-03-19-18-25-30.png
    Capture+_2021-03-19-18-25-30.png
    312,4 KB · Görüntüleme: 18
  • Capture+_2021-03-19-18-25-42.png
    Capture+_2021-03-19-18-25-42.png
    356 KB · Görüntüleme: 20
Sağlıklı olana evde mama yapabilirsiniz. Gerçekten kolay ve besleyici tarifler var. Kuru mamanın yanına takviye yaparsanız masraf azalmış olur. Sizin için tarifi buldum, umarım işinize yarar.
Teşekkür ederim ☺️ çok düşüncelisin
İçindeli margarin ve kuru mama zararlı olabilir niraz onlar kafama takıldı 😯

X