Gebeliğe Hazırlık bir umut olması dileği ile

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

geceninsesigibi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2022
53
67
30
herkese merhaba. birgün buraya yazacağımı düşünmezdim ama benim gibi olan varsa aranızda küçükte olsa umut olmak istedim, ben bu süreçte buradaki her yazıyı okudum. ben 4 senelik evliyim ve polikistik var. şimdiye kadar hep eşim korundu ben doğum kontrol hapı hiç kullanmadım. çocuk düşünmeye başladığım zaman iltihabım olduğunu öğrendim ve mart ayında doktora gittim. iltihaba yönelik ilaçlar ve buna ek çocuk istediğim için klomen+duphaston+folik aside başladım. adet olunca 3.gün kontrole gittim. kontrol yapıldı ve bana yine klomen+ duphaston verdi(kullanımını çoğunuz biliyorsunuz sanırım o yüzden yazmıyorum) 2 günde bir ilişki dedi. belki bilirsiniz polikistik olanlara makarna, un, pirinç yemeyin derler ve doktorumda bana bunu söyledi. nisan ayında ben ne yediklerime ne de ilaçların saatine dikkat ettim hatta bazı zamanlar unuttum içmeyi öyle düzensizdi. ve o ay yine adet oldum. psikolojiyi tahmin edersiniz...ben yoğun bir işte çalışıyorum bu arada ve sürekli denetimler vs. yani planlı olması benim için önemliydi ve olmamıştı. yine 3. gün kontrole gittim. klomenin dozunu artırdı. günde 3 tane içtim 5 gün bitince kontrole gel dedi. gittim ve doktorun pek memnun olmadığını gördüm sorma cesareti gösterdim çünkü olumsuzluktan korkuyordum. bana yumurtalıkların ilaca tepki vermiyor yani büyümüyor dedi.. sabretmen gerekiyor dedi.. neyse yine 2 günde bir ilişki ve adetin 15. gününden itibaren sabah akşam duphaston verdi. ben hemen internetten ovülasyon testi aldım. ilaçlarımı saati saatine içtim. yediğim içtiğim her şeye dikkat ettim, her gün bi iki adet kuru incir yedim, mutlaka 2 bardak süt içtim, cevizi bademi eksik etmedim, eşimede hergün bir yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi içirdim.... adetin 17. günü yumurtlama 18. günü çatlama gördüm. 2 günüde değerlendirdik. duphaston adetin 25.günü bitti. yumurtalamadan 14 gün ileri saydım.adet olmam gereken tarihte gebelik testi yaptım ikinci çizgi silikti, kan tahlili verdim 2 haftalık hamileyim. :) benim için zor bir 3 aylık süreçti. bunu şu yüzden yazdım: doktor çok önemli ne yaptığını bilmeli, tecrübeli olmalı bazıları umursamaz olur bazıları hemen başka tedaviye yönlendirir vs.., polikistik olanlar gerçekten yediklerimiz çok önemli, çocuk düşünüyorsak almamız gereken vitaminler çok önemli ve eğer benim gibi ilaç tedavisi görüyorsanız saati saatine almak çok önemli ve kesinlikle ovülasyon takibi yapın, eğer sormak istediğiniz birşey varsa özelden yorumdan mutlaka yazın içtenlikle cevaplarım

Bir solukta okundu yazınız, tebrik ederim. Sağ Salim kucağınıza almakta nasip olsun inşallah 🤗 en yakın zamanda bana da nasip olsun hamileyim demek

X