Bir yakınım için zayıflama yöntemleri...

bilmiyorummm

.....
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2012
2.138
89
arkadaşlar bu topiği bir yakınım için açıyorum ..ben tavsıye ettim burayı belki konu hakkında fikirleriniz,önerileriniz vardır ...

yakınım 1.72 boyunda, 96 kilo ve 16 yaşında:KK50:

ne yaptıysa veremıyor kilolarını ..diyetisyene gitti,diyetler yaptı,nerdeyse butun gün aç geziyor ama hiç zayıflayamadı

diyetisyende zaten saçma sapan bırşeydii:KK47:
beraber gıttık doktor bıze "şikayetınız ne dıye "soruyorr..saçmalık dıyetısyene gıden bırının şikayetı ne oılabılırkı:KK47:
neyse anlattı kız derdını doktor şekerli şeyler yeme bol bol slaata vs bıldiğmiz zayıflama edebıyatını parçaladı:KK19:
birde kıza pişkin pişkin "bana bir hafta ne yedıgını yazacaksın bende sana o listeye göre ne yıyıp yememn gerektıgını soylıcem "dedi..:KK31:

onu bızde bılyırouz mesela kahvaltıda saralle yıyorsa yeme dıcek:nazar:
salatalık yıyorsa ye dicek..:nazar:
sankı bız bılmyıoruzz ..:KK47:
diyetisyende boş cıktı ..başkada yaşadıgımız yerde diyetısyen yok ilçe dışına gıdeceksın ama imkanı yok..:KK50:
yaşadıgı bölge yürüyüş yapmaya müsayit değil...:KK31:
remsen aç gezıyor evde yaa yazık vallaha acıyorum halınee aglıyorr ben genclıgımı hep böle kılolarla mı yaşıcam dıyee:KK50:
çok isteklı ama veremıyor bır turlu ..
kk da kı diyet bölümünü full okuduk ve sirkeli kürü deniyordu ki miğde bulantısından onuda içememiş..:KK50:

.....

şimdi 9 çaylı bır bıtkı varmıs onu almayı dusunuyoruz ama sizinde böyle cevrenızde bıldıgınız gordugunuz zayıflama yontemlerı varmıı ..:44:
bu kıza yardımcı olmayı cok ıstıyorumm
cok guzel bır kız ama kiloları yzunden malesefkı ne genclıgını yasıyor nede yüzü gülüyorr..:KK50:

şimdiden teşekkürler arkadaşlarr

bu ara etrafımda herkes dukan diyeti yapıyo ve inanılmaz zayıfladı. ben de başladım. bu diyeti yapıp da kilo vermemesi imkansız. ya gizli gizli yemek yiyordur ya da gerçekten bir sağlık sorunu vardır. önce bir dahiliye uzmanına gidip tahlil falan yaptırsın bence.

Öncelikle aç gezerek zayıflayamaz zayıflasa bile hızlı bir şekilde daha fazlasını geri alır.Yakınlarda başka diyetisyen olmaması kötü olmuşş seçenek olmaması.Eve spor aletleri alabilecek gücü varsa alsn bence ya da bir spor merkezine yazılabilir varsa.

bi kere diyetisyenler doktor değildir
diyetisyenden önce doktora gidip genel bir muayene olması gerekirdi.
ayrıca sadece yememekle olmaz spor da şart mutlaka
hem hepten aç gezerse metabolizması yavaşlar ayrıca

Konu içeriği nedeniyle "Diyet soru/cevap" başlığına taşınmıştır.
Konuları lütfen ilgili başlıklara açalım.

Bence de öncelikle bir doktorla görüşsün... Belki tiroidin de filan sorun vardır... Onun harici karatay ya da dukan diyetini öneririm...

diyetisyeniniz her diyetisyenin yapacağı şeyi yapmış.diyetisyeniniz müneccimdeğil neyi ne kadar yediğini bilsin..karbonhidrat ağırlıklı mı besleniyor yoksapprotein ağırlıklı mıona bakılacak..problem diyetisyende değil kusura bakmayın sizlerde..tanıdığınız kişi gerçekten diyete niyetlenmeye karar verdiğinde tekrar diyetisyene gitsin.. bu arada daha sonraki günlerde karışıklık yaşanmaması için tanıdığınız üye olup kendi isminden konu açarsa daha iyi olur...

Birçok diyetisyen bu listeyi ister zaten. Çikolata yiyorsa yeme demeyecek; şu kadarını şu saatte ye, bu yediğinle birlikte şunları yeme, ertesi gün şunu yap v.s diyecek.

Hangi katagori ağırlıklı besleniyor onu öğrenecek.

Öncelikle bir doktorda tahlil yaptırsın.Hormonlarda sorun var mı, tiroid nasıl öğrensin.Sonra bu diyetisyenin dediğini yapsın.

Yürüyüş bantı şart değil spor için..Yüzlerce video var internette, hergun spor yapacak evde..
Spora başlayacaksa hafif egzersizlerle başlasın.
Sonra çok uygun fiyatlara satılan küçük aletler var alıp bu şekilde devam edebilir.

Aç kalsaydı emin olun zayıflardı, demek ki bir yerlerde yanlış yapıyor.

X