Bir yerlerde var mı umut

Lina23

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2020
240
58
26
Bir yerlerde umut diye birşey var mı huzurlu yuvalar sağlıklı güzel hayatlar var mı 22 yaşındayım ve aldığım nefesin bile çok görüldüğü yediklerimin haram zehir edildiği 24 saat tek bir oda içinde okul harici bir yere gitmediğim lise bitince kaç senedirli bu dört duvar içinde zindanda olduğum bi çeyrek asır geçirdim ne biliyim hayatım hep kötü sağlık aile okul para huzur iyi ve güzel olan ne varsa bende yok gülmeyi bile unuttum çok şey yaşadım daha buraya yazamadığım işin kötüsü savaşıcak gücüm de yok var mı gerçekten güzel huzurlu evleri olanlar gerçek mi o güzel hayatlar gerçekten iyi adamlar var mı dünyanın en işe yaramaz insanıyım insan bile değilim bence öyle muamele görüyorum çünki bi yerlerde var mı öyle güzellikler yoksa dünya bumu bundan ibaret mı soranlar olur belki okul yok çalışma imkanım da yok

Üniversiteye gitmene izin vermedi mı ailen?
Bu sene iyi kötü bir yer kazandım aslında ama parasızlık vede bölümü beğenmediler diye bahane uydurdular benim de gücüm kalmadı o kadar yorgunum ki usulca bıraksam kendimi denize ne olursa olsa

Bu sene iyi kötü bir yer kazandım aslında ama parasızlık vede bölümü beğenmediler diye bahane uydurdular benim de gücüm kalmadı o kadar yorgunum ki usulca bıraksam kendimi denize ne olursa olsa
Onların beğenmesi önemli değil, maddi problemler mi?

Devlet kadrolarında ve belli bir sayıda işçi çalıştıran (tam sayıyı hatırlayamadım) şirketlerde engelli kontenjanı açıyorlar. Engelli, hükümlü vs. Yani bunları deneyebilirsin belki. Yine devlet desteğiyle üni. burslu (geri ödemeli-karşılıksız burs gibi) okuyabilirsin. Umutsuz olup kendini bıraksan sulara helecekteki güzel günlerin gelişini nasıl göreceksin. Lütfen kendini topla 🙏

Devlet kadrolarında ve belli bir sayıda işçi çalıştıran (tam sayıyı hatırlayamadım) şirketlerde engelli kontenjanı açıyorlar. Engelli, hükümlü vs. Yani bunları deneyebilirsin belki. Yine devlet desteğiyle üni. burslu (geri ödemeli-karşılıksız burs gibi) okuyabilirsin. Umutsuz olup kendini bıraksan sulara helecekteki güzel günlerin gelişini nasıl göreceksin. Lütfen kendini topla 🙏
Kusura bakmayın ama yaşadığım yer kırsal zaten kimsede iş vermek istemiyor denedim zaten de olmuyor herşey için teşekkür ederim

devlet üniversitesinde mi?
Ne probleminiz var dizlerde?
Özeldi ama burslu zaten annem hep başkalarının çocuklarının zekasından ne kadar iyi olduklarından bahseder hep öylesine bi bölüm öneride bulunmak istiyorsunuz anlıyorum ama ben her yolu denedim iyi niyetiniz ve herşey için teşekkür ederim

Özeldi ama burslu zaten annem hep başkalarının çocuklarının zekasından ne kadar iyi olduklarından bahseder hep öylesine bi bölüm öneride bulunmak istiyorsunuz anlıyorum ama ben her yolu denedim iyi niyetiniz ve herşey için teşekkür ederim
Yoo hayır sakatım dediğiniz şeyin hayatınıza nasıl bir engel teşkil edeceğini anlamaya çalışıyorum.
fizyoterapistim, dizlerim sakat beni işe almıyorlar yada bölüm okusam da bu değişmez ne demek anlamlandırabilirsem, yardımım dokunur belki.

Yoo hayır sakatım dediğiniz şeyin hayatınıza nasıl bir engel teşkil edeceğini anlamaya çalışıyorum.
fizyoterapistim, dizlerim sakat beni işe almıyorlar yada bölüm okusam da bu değişmez ne demek anlamlandırabilirsem, yardımım dokunur belki.
Yani şöyle doğuştan çare yok demek açıklamak istemiyorum kusura bakmayın uzun süreli ayakta duramıyorum ince düşünceniz için teşekkür ederim bölüm okusam da değişmez demiyorum ki değişir de okuyamıyorum işte

Yani şöyle doğuştan çare yok demek açıklamak istemiyorum kusura bakmayın uzun süreli ayakta duramıyorum ince düşünceniz için teşekkür ederim bölüm okusam da değişmez demiyorum ki değişir de okuyamıyorum işte

geçmiş olsun diyeyim o halde...
Belki uzaktan egitim, açıköğretim denemek istersiniz. Evden yapabileceğiniz bir işle 3-5 bir şeyler kazanıp okul harcınızı çıkarsanız yeter. 🤷🏻‍♀️ Daha çok gençsiniz, yolun da başındasınız.

İnanın bana devlet üniversitesinde ikinci üniversitemi okuyorum açıktan ayriyeten bir bölüm daha kayıtlı olduğum için 200₺ civari bir harç ödedim yani kayıtlı olmasam 5 kuruş para harcamadan lisans okurdum . Hocalar zaten herşeyi slayttan anlatıyor kitap parası vs hiç yok. Yani demem o ki maddiyat kesinlikle eğitiminize bir engel teşkil etmiyor . Kendinizi bırakmayın bahanelere odaklanmayın 🙏🏼💕 sevgiler

Sen kendi hayatın için savaşmazsan kimse savaşmaz senin için.

Oturup ders çalışın, özel üniversite değil devlet üniversitesi kazanın. Hepimiz için hayat çok mu kolay. Mücadele hiç bitmiyor her gün bir savaş. İsterseniz atın dediğiniz gibi kendinizi denize. Kurban olmayı seçin.

Ama ben sizin yerinizde olsam bir yerden bir mucize beklemektense mücadele etmeyi seçerim.

İnanın bana devlet üniversitesinde ikinci üniversitemi okuyorum açıktan ayriyeten bir bölüm daha kayıtlı olduğum için 200₺ civari bir harç ödedim yani kayıtlı olmasam 5 kuruş para harcamadan lisans okurdum . Hocalar zaten herşeyi slayttan anlatıyor kitap parası vs hiç yok. Yani demem o ki maddiyat kesinlikle eğitiminize bir engel teşkil etmiyor . Kendinizi bırakmayın bahanelere odaklanmayın 🙏🏼💕 sevgiler
Normalde harç parası oluyor mu yani kayıtta

Sen kendi hayatın için savaşmazsan kimse savaşmaz senin için.

Oturup ders çalışın, özel üniversite değil devlet üniversitesi kazanın. Hepimiz için hayat çok mu kolay. Mücadele hiç bitmiyor her gün bir savaş. İsterseniz atın dediğiniz gibi kendinizi denize. Kurban olmayı seçin.

Ama ben sizin yerinizde olsam bir yerden bir mucize beklemektense mücadele etmeyi seçerim.
Çok haklısınız da annem bile tepemde her dakka başkalarının çocuklarının ne kadar akıllı mükemmel olduğundan bahsediyor baba denilen şerefsiz yediklerimi haram ediyor her dakikam acaba neyden sebep bulacaklarda bana laf sokucaklar aşağılayacaklar diye geçiyor sitresten beynim uyuşuyor artık kafayı yicek gibi oluyorum zaten hayatım boyunca bana tek öğrettikleri ne kadar aptal işe yaramaz olduğumdu artık kendimde kendimi toplayacak güç bulamıyorum yani

X