Biraz dertleşmek istedim🥺

O pislik yazıları yazan ahlaksızlar umarım eli maşalı kadınlara düşer de köpekleri olurlar. Böyle kişileri zaten sen istememelisin...
Evlilik aceleye gelmez sabırlı olmalısın

Ben öyle düşünmüyorum.. Tam tersine neden bilmiyorum benim de karşıma çıkan erkekler genelde benden küçük yaşta oluyorlar ve ben sorun ederken onlar umursamıyorlar. Tam tersine çocukça düşüncelerden, triplerden sıkıldıklarını söylüyorlar. Ha bazıları rahatça cinsellik yaşayacağını düşündükleri için yaklaşıyor ama anlıyorsun kimin ne istediğini, beklediğini. Sizin söylediğiniz gibi düşünen kesin cahil cühela, totosu yukarıda, kendisini görmeyen tipler. Ayrıca bunları düşünmek için çok erken yahu. Derdiniz mi yok başka? 25 yaşındasınız daha bi durun kimler çıkar karşınıza. O mantıkla bakarsak benim köprüden kendimi atmam gerek 🥲

Telefonunun yanında bu gibi şeyler konuşuyorsan ona benzer videoları görürsün. Bu aralar yaşı 40 üstü kadınların ne kadar gencim dediği videoları görüyorum. 40 yaşına bir iki ay kala kendi kendimi "AA yok canım ne kırkyaşı" diye avuttuğum zamanlar. Çokça da konuşuyorum galiba 🤣

Gençsin boşver, otur kpss çalış...

Merhaba kızlar ben 25 yaşındayım şuan kpss hazırlanıyorum.. çevremdeki yaşıtlarım hepsi sırayla evlenmeye başladı kendimi çok kötü hissediyorum benim hayatımda biri bile yok. Geçmişte çok kötü bir ilişkim oldu.. ilişki bile denmez seviyormuş gibi yapıp benden faydalananlar oldu. Neyse ki akıllandım artık ama bazen sosyal medyada 30 yaş-evlilik temalı paylaşımlar görüyorum. Erkekler tarafından yazılmış , “30 yaşını geçen kadın yaşlıdır. Kim bilir o yaşa gelene kadar neler yapmıştır, siz evlenmeyi unutun” gibi iğrenç yazılar okuyorum üstelik aldığı beğeni sayısıda 10 bin falan. Şaka gibi. Bu kadar mı cahil bir toplumdayız? Bu düşüncede olan erkek sayısının ağırlıklı olduğu bir toplumda ben kimle evlenebilirim ki. Benim de geçmişte bir birlikteliğim oldu , ben şimdi evlenilmeyecek bir kadın mıyım? Sanki erkekler sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi konuşuyorlar sinirlerim bozuluyor. Çok etkileniyorum…. Bunu mu kafaya taktın demeyin evet taktım. 30 yaşına kadar evlenmeliyim baskısı oluştu. Mantık evliliği yapmak istemiyorum tek korkum o yaşa kadar aşık olacağım, sevip sevileceğim birini bulamamak..
Bu gerçekten nasip, kısmet meselesi.
Yaş, iş, güzellik kesinlikle bunu değiştirmiyor.
19 yaşında da evlenseniz, 25 ya da 30 yaşında da evlenseniz bu o zaman olması gerektiği içindir.

Tabi ki 21 yaşındaki bir kızla, 30 yaşında benim her anlamda farkım var.
Düşünceler, tavırlar, giyim, bakış açısı, mental yorgunluk, fiziksel olarak da yıpranmışlık tabi ki farkeder.

Yaşam tarzına göre bunlar çok değişiyor ama sigara, alkol, gece hayatı, yıpratıcı ilişkiler, yorucu iş hayatı insanı erken yaşlandırabilir.

Erkekler arasında bunları söyleyenlerin sapık olduğunu düşünüyorum, eğer kendisi yaşlandığı halde bu argümanı savunuyorsa sübyancı diyebiliriz.
Aşık olur, kafalar uyar da yaş faktörü girmez araya o amenna.
Bu tip erkekler Epstein tarzı pislikler olmalı.

Merhaba kızlar ben 25 yaşındayım şuan kpss hazırlanıyorum.. çevremdeki yaşıtlarım hepsi sırayla evlenmeye başladı kendimi çok kötü hissediyorum benim hayatımda biri bile yok. Geçmişte çok kötü bir ilişkim oldu.. ilişki bile denmez seviyormuş gibi yapıp benden faydalananlar oldu. Neyse ki akıllandım artık ama bazen sosyal medyada 30 yaş-evlilik temalı paylaşımlar görüyorum. Erkekler tarafından yazılmış , “30 yaşını geçen kadın yaşlıdır. Kim bilir o yaşa gelene kadar neler yapmıştır, siz evlenmeyi unutun” gibi iğrenç yazılar okuyorum üstelik aldığı beğeni sayısıda 10 bin falan. Şaka gibi. Bu kadar mı cahil bir toplumdayız? Bu düşüncede olan erkek sayısının ağırlıklı olduğu bir toplumda ben kimle evlenebilirim ki. Benim de geçmişte bir birlikteliğim oldu , ben şimdi evlenilmeyecek bir kadın mıyım? Sanki erkekler sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi konuşuyorlar sinirlerim bozuluyor. Çok etkileniyorum…. Bunu mu kafaya taktın demeyin evet taktım. 30 yaşına kadar evlenmeliyim baskısı oluştu. Mantık evliliği yapmak istemiyorum tek korkum o yaşa kadar aşık olacağım, sevip sevileceğim birini bulamamak..
27-28 yaşlarında ben de aman hayata geç kalmayayım, aman 30’dan sonra şartları böyle iyi virini
27-28 yaşlarında iken ben de “aman 30 yaşından önce evleneyim, aman şartları iyi olan birini daha bulamam” gibi saçma sebeplerden ötürü neredeyse çok yanlış bir evlilik yapıyordum ki çok şükür fazla zaman geçmeden ayrıldım. Bu sene 30 yaşıma gireceğim ve artık direkt evlenmekten ziyade anlaşacağım birini istiyorum, onunla vakit geçirmek, eğlenmek… Evlilik zamanla olacaksa olur zaten. Bence 28 yaş civarı evlilik için bir eşik onu aştıktan sonra 30 gibi bir rahatlık sükunet geliyor. Ekşi sözlük ve sosyal medyadaki tiplere bakmayın, öyle şeyler yazanlara 30 yaşındaki bir kadın yazsa hemen boşalırlar. Öyle meriç kaynatan leş bir ortam.

Askim toplumda bir dayatma var ne yazık ki... Sanki evlilik şartmis gibi... Ama asla böyle birşey yok. O eski kafalı aptal erkeklerin görüşlerine bakacaksakk ohooo
Benim birçok tanıdığım var 40 ini geçmiş evlenmeyen. Ve çok mutlular hallerinden. Tabikide aşık olmak birine değer vermek birinin seni sevmesi çok güzel şeyler bunlar ama arayışta da olma. Hayatın akışına bırak. Sana bunu verir yada vermez bilemezsin ki. Bahsettiğim kişiler birilerini seviyorlarmi seviyorlar. Ama demekki evlilik düşünmüyorlar ciddiyete vermek istemiyorlar yada, herkesin Kendi görüşü. Bu yüzden kendini bu durumlar için sıkma. Bırak insanlar ne düşünürse düşünsün. İster 30 ister 40 karşında seni seven yaşına bakmaz geçmişinlede oyle çok uğraşmaz. İşini kurduğunda belki çok güzel yerlere gelceksin, bide kendine güvendin mi ahaa tamam bitti iş bı bakmışsın hepsi peşinde. Hersey senin kafandakileri serbest birakmanla biter .

Bende 24 yaşında KPSS ye çalışıyordum amacım kendi ayaklarımın üzerinde durmaktı. Çevre baskısı aile baskısı zorla kafama evliliği soktu atanmayı düşünürken birden evlendim. Evlendiğim adam 2 yıl peşimde koştu herşey istediğim gibi olacak evlendikten sonra sınava çalışmama karışmayacakti sözde. Evlendik istemedi atanma benim çalıştığım yeter dedi sonuç 3,5 yıl sonra boşandım ve tekrar sınava çalışıyorum çocuk yok ama giden yıllar yaşanan kötü günler var. Beni bana bırakmadılar hayallerime engel oldular ondan sonra kaç yaşına geldin ne atanması diyorlar ama ben bir umut çalışıyorum. Sende aklını başına al koca her yaşta bulunur önce ayaklarının üzerinde dur. Ayrıca 30 olsan da değer verenle evlen o yorum yapanlar cahil insanlar 20 yaşındakiyle evlense bile onuda beğenmez kadın düşmanları. Kendileri her b.ku yerler sonra el değmemiş ararlar bu insanlardan uzak dur bir abla tavsiyesi çok uzun oldu kusura bakma 😂

Bende 24 yaşında KPSS ye çalışıyordum amacım kendi ayaklarımın üzerinde durmaktı. Çevre baskısı aile baskısı zorla kafama evliliği soktu atanmayı düşünürken birden evlendim. Evlendiğim adam 2 yıl peşimde koştu herşey istediğim gibi olacak evlendikten sonra sınava çalışmama karışmayacakti sözde. Evlendik istemedi atanma benim çalıştığım yeter dedi sonuç 3,5 yıl sonra boşandım ve tekrar sınava çalışıyorum çocuk yok ama giden yıllar yaşanan kötü günler var. Beni bana bırakmadılar hayallerime engel oldular ondan sonra kaç yaşına geldin ne atanması diyorlar ama ben bir umut çalışıyorum. Sende aklını başına al koca her yaşta bulunur önce ayaklarının üzerinde dur. Ayrıca 30 olsan da değer verenle evlen o yorum yapanlar cahil insanlar 20 yaşındakiyle evlense bile onuda beğenmez kadın düşmanları. Kendileri her b.ku yerler sonra el değmemiş ararlar bu insanlardan uzak dur bir abla tavsiyesi çok uzun oldu kusura bakma 😂
Özel olcak ama boşanma nedeniniz senin çalışmana engel olmasımıydı yoksa başka neden mi.. senin için hayırlısı buymuş inşallah bu sene atanırız 🙏

Neredeyse 30 yaşında evlendim. Evlenmeden önce neleeeer neler yaptığımı anlatsam banlanırım muhtemelen 😈 Şu an çok güzel bir evliliğim var, hayatımın genelinde de huzurlu ve mutluyum. Çünkü bahsettiğiniz zihniyetteki insanlara neredeyse selam bile vermedim, hala da vermem. Birey, çevresindeki diğer bireylere göre şekil alır. Çevrenizde böyle insanlar barındırmazsanız siz de her yaşta ve her koşulda kaliteli bir hayat yaşayabilirsiniz :)

Neredeyse 30 yaşında evlendim. Evlenmeden önce neleeeer neler yaptığımı anlatsam banlanırım muhtemelen 😈 Şu an çok güzel bir evliliğim var, hayatımın genelinde de huzurlu ve mutluyum. Çünkü bahsettiğiniz zihniyetteki insanlara neredeyse selam bile vermedim, hala da vermem. Birey, çevresindeki diğer bireylere göre şekil alır. Çevrenizde böyle insanlar barındırmazsanız siz de her yaşta ve her koşulda kaliteli bir hayat yaşayabilirsiniz :)
Peki geçmişinizden eşinize bahsettiniz mi nasıl karşıladı

Peki geçmişinizden eşinize bahsettiniz mi nasıl karşıladı
Tabii ki, yaşadığım her şeyi bilir. Bazılarını genel hatlarıyla, bazılarını detaylıca. Üstelik eşim muhafazakar sayılabilecek bir insan. En azından bana göre 😅 Çoğu şey pek umrunda olmadı, bazı şeyleri sorguladı ama çoğunlukla meraktan. Çok hızlı geçen lisans hayatımı daha durgun ya da daha da çılgın yaşamış olsaydım eşimin bana bakışında bir değişiklik olmazdı. Çünkü 1) Hayatımı birleştireceğim kişinin vizyon, hayat görüşü ve kalite anlamında belirli bir kalibrede olmasını tercih ettim. 2) Yaptığım hiç bir şeyden pişmanlık duymadığım için ezile büzüle anlatmadım.

Özel olcak ama boşanma nedeniniz senin çalışmana engel olmasımıydı yoksa başka neden mi.. senin için hayırlısı buymuş inşallah bu sene atanırız 🙏
Ailesi yüzünden ayrıldık ama eski eşiminde hataları vardı narsirtti sürekli çaktırmadan kısıtlıyordu beni. Ben ben olmaktan çıktım evlenmeden önce çalışan hayalleri olan özgüvenli sosyal biri iken evlendikten bir süre sonra asosyal kocasız bir yere gidemeyen ailesine yaranmaya çalışan ezik bir karakter oldum. Bu eşime yetmedi bana sen daha değişmedin ben memnunum ama ailem senden memnun değil dedi bu son noktaydi kendime geldim anlaşmalı boşandık şu anda çalışıyorum aynı zamanda KPSS ye çalışıyorum açıktan başka bölüm okuyorum yani yarım bıraktığım şeyleri tamamlamaya çalışıyorum. Evlilik hayatımdan daha mutluyum sadece boşluk hissi var ama bir erkeğin eline bakmak o histen daha kötü bir elbise almak için dil dökümüyorum istediğimi alıp istediklerimle görüşüyorum bunlar özgürlükmüş boşanınca anladım

Ailesi yüzünden ayrıldık ama eski eşiminde hataları vardı narsirtti sürekli çaktırmadan kısıtlıyordu beni. Ben ben olmaktan çıktım evlenmeden önce çalışan hayalleri olan özgüvenli sosyal biri iken evlendikten bir süre sonra asosyal kocasız bir yere gidemeyen ailesine yaranmaya çalışan ezik bir karakter oldum. Bu eşime yetmedi bana sen daha değişmedin ben memnunum ama ailem senden memnun değil dedi bu son noktaydi kendime geldim anlaşmalı boşandık şu anda çalışıyorum aynı zamanda KPSS ye çalışıyorum açıktan başka bölüm okuyorum yani yarım bıraktığım şeyleri tamamlamaya çalışıyorum. Evlilik hayatımdan daha mutluyum sadece boşluk hissi var ama bir erkeğin eline bakmak o histen daha kötü bir elbise almak için dil dökümüyorum istediğimi alıp istediklerimle görüşüyorum bunlar özgürlükmüş boşanınca anladım
Hayatta yaşadığımız her şey birer deneyim. Karşımıza çıkan hiçbir insan tesadüf değil , hepsinin bize vermek istediği mesaj var iyi ya da kötü. Ben bunun bilincindeyim mesela ama uygulamaya gelince hiçte iyi değilim. Umarım emeklerinin karşılığını alırsın güçlü bir kadınsın sen 💪

Tabii ki, yaşadığım her şeyi bilir. Bazılarını genel hatlarıyla, bazılarını detaylıca. Üstelik eşim muhafazakar sayılabilecek bir insan. En azından bana göre 😅 Çoğu şey pek umrunda olmadı, bazı şeyleri sorguladı ama çoğunlukla meraktan. Çok hızlı geçen lisans hayatımı daha durgun ya da daha da çılgın yaşamış olsaydım eşimin bana bakışında bir değişiklik olmazdı. Çünkü 1) Hayatımı birleştireceğim kişinin vizyon, hayat görüşü ve kalite anlamında belirli bir kalibrede olmasını tercih ettim. 2) Yaptığım hiç bir şeyden pişmanlık duymadığım için ezile büzüle anlatmadım.
Burda olan hikayeleri dinleyince vay be böyle erkekler kaldı mı diyorum ama seven insan bence her şeyiyle kabul eder sevgi engel tanımaz siz severek evlenmişsiniz belli

ben de 97liyim nişanlıyım. çevremde evli çocuklu olan da var üniversiteyi bitirmemiş olan da. herkesin zamanı farklıdır. evet insan evlenmek yuva kurmak isteyebilir. ben bir kere evlilik yolundan döndüm. 20 yaşındaydım düşünün küçüklüğümü. sonra dedim ıyyy bjr daha erkekler merkekler aassla asssla nişan attım 3 ay sonra şimdiki nişanlım girdi hayatıma 🤣 evlilik değil de romantik ilişkiler olmadan insanlar zorlanıyor evet

Ahhahahhaha. Çok gülerim buna. Bu vesileyle anlatmış olayım.
Bir arkadaşımın çok ahlaksız bir babası vardı. Bir de çok ahlaksız bir babaannesi.
Babaanne ne yapmış ne etmiş oğlunu boşatmış. Bir de demişti ben sana 18lik kız bulurum.
Bulabildi mi sence ? Hayır tabi ki. 😂✨
Adam ( lafın gelişi ) 35 yaşlarında falanmış.
55 yaşında bir kadını zor buldular. Onu da bulacağız diye ilçede gezmedik kapı bırakmadılar.
Sonuç ? Gene boşandı.
Erkekler dönsünler kendilerine baksınlar.
Ondan sonra nafakaydı , tazminattı , paraya geliyor kadınlar falan filan daha çok zırlarlar.
benim kız kardeşim de benden önce evlendi (ben hala bekarım ama bu konuda bir sıkıntı çıkaracak kadar kafayı yemedim)
eniştem de abisinden önce evlendi - onların zaten arası 1 yaş ikiz gibi bir şeyler

neyse bunların da gerçekten ahlak sorunu olan bir babaannesi var
bizimkiler 6 senedir evli, biz aileyi 6 senedir biliyoruz 6 senedir kız arıyor

güya da kardeşim evlendiğinde hemen ama hemmmennn bir kız bulup evlendiriyordu altını maltını hazırdı. eniştem kardeşimden de küçük o yüzden herhalde onun evleneceğini düşünememiş, zaten gol yemiş (!) yani derhal evlendirecekti

kız buluyor ama çocuk okumuş meslekli kız istiyor
öyle buluyor, öyle kız evde elini bi işe sürmeyecek, haftanın 5 günü dışarda içecek koca istemiyor, kendi annemin yakınında oturcam veya kaynanam sürekli eve gidip gelmeyecek öyle vs. diyor -benim kardeşim sessiz, kaynanaya kaynataya hürmet bizde çoktur.
birilerini öneriyorlar etraftan onun da giyim kuşamını tarzını beğenmiyor

hem istiyorlar okumuş meslek sahibi, maaşlı, maaşını eve harcayan, bakımlı, gösterişli, boylu poslu (çocuk 190 üstü) olsun hem oturmayı kalkmayı, toplantıya cemiyete katılmayı bilsin (çocuk hem meslek hem siyaset olarak aktif, çevre geniş), hem erkeğin ailesine uysun, evi çekip çevirsin, ses etmesin, çocuk yapsın baksın, kaynatasının kahvesini pişirsin filan.
elbette ki bakire olcak.

sonuç.
işte bakalım nasip. 6 senedir iç anadolu ve doğu akdenizde yok.
gelişmeleri bildiririm.

Acilen o içerikleri izlemeyi bırak. Türkiye'de yaşıyoruz. Evlenmek isteyip çevreye haber gönderip evlenmeyen kadın daha görmedim. İllaki birileri gelir kadın kendisi beğenmez.
valla benim mesela aile çevrem için geçerli değil
çevremdeki kadınlar uzman doktor, erkekler öğretmen filan
o da benden genç olsun, öğretmen olsun, eve de baksın kafasında öğretmen

ya da erkek aile hekimi ama asla doktor kadınla evlenmez çünkü denk kadın istemez
ortaokulu bitiren kızı alıp biraz "bekletip/eğitip" evlenen doktorlarla filan dolu benim çevrem (evet, kızın yaşı 15-16 iken, 1-2 sene tarikatta adap-ı muaşeret eğitimi filan alıyorlar.)

yani öyle her çevrede kadın evlenmek isterse evlenir diye bir dünya yok benim aile çevrem evlenmeyen iyi eğitimli kadın dolu.

ha ama konu sahibi de demeli ki böyle bir çevreye doğduysam etrafım böyleyse demek ben kendime başka bir çevre inşa etmeliyim- bu konuda OK.

valla benim mesela aile çevrem için geçerli değil
çevremdeki kadınlar uzman doktor, erkekler öğretmen filan
o da benden genç olsun, öğretmen olsun, eve de baksın kafasında öğretmen

ya da erkek aile hekimi ama asla doktor kadınla evlenmez çünkü denk kadın istemez
ortaokulu bitiren kızı alıp biraz "bekletip/eğitip" evlenen doktorlarla filan dolu benim çevrem (evet, kızın yaşı 15-16 iken, 1-2 sene tarikatta adap-ı muaşeret eğitimi filan alıyorlar.)

yani öyle her çevrede kadın evlenmek isterse evlenir diye bir dünya yok benim aile çevrem evlenmeyen iyi eğitimli kadın dolu.

ha ama konu sahibi de demeli ki böyle bir çevreye doğduysam etrafım böyleyse demek ben kendime başka bir çevre inşa etmeliyim- bu konuda OK.
Benim çevremde herkes kendine denk olanı ister🤷🏻‍♀️ Konu sahibinin çevresi umarım sizin dediğiniz gibi değildir. Ek olarak dediğiniz gibi olsa dahi mesleğini eline almış bir kadın kendi çevresinden ibaret kalmamalı. Hayat akrabalardan,çevreden ibaret değil ki. Başka şehire atanınca sıfırdan hayatını kurar. Ataerkil düşünmeyen bir sürü erkek var benim hiçbir sevgilim,flörtüm benden aşağıda ol, evde işleri sen yap kafasında değildi. Böyle olmayan bir sürü erkek var,seçim bizim elimizde🤷🏻‍♀️

Burda olan hikayeleri dinleyince vay be böyle erkekler kaldı mı diyorum ama seven insan bence her şeyiyle kabul eder sevgi engel tanımaz siz severek evlenmişsiniz belli
Bakın farkımız burda, biz yaşadıklarımızı kabul edilmesi gereken şeyler ya da engeller olarak görmüyoruz. Benim kimsenin beni kabul etmesine ihtiyacım yok, engel zaten yok ortada.

Diğer arkadaş konuşmuş mesela biz konuşmadık bile. Hayatın olağan akışında iki genç insan tabii ki birbirini tanımadan önce bir şeyler yaşamıştır diye düşündük. Yaşanmamış olması tuhaftı bizim için. Flörtten evliliğe giden yolda da birbirimizi tanımak için çok zaman geçirdik, çok şey yaşadık, çok seviştik. Sonra dedik ki biz bu hayatı birlikte yaşayabiliriz ve evlenmeye karar verdik. Kimse kimseyi bakirlik bakirelik açısından sorgulamadı. Önem listesinde son sırada bile değildi çünkü.

X