Biraz geç oldu ama artık artık ayaklarımın üstünde dimdik durmak istiyorum

kumsaldakiayakizleri

Guru
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2009
260
72
Merhaba Arkadaşlar! 1999 yılında üniversiteyi bitirdim.Bir kere KPSS sınavına girdim ve yeterli puanı alamadım.Tekrar başaramamak ,rezil olmak korkusuyla bir daha da denemedim..Uzunca zamandır sitede paylaşılan konuları takip ediyorum.Burda paylaşılanlardan önce kendimin önemli olduğu ve güçlü olmam gerektiği sonucuna vardım.Ve hayatıma geçte olsa yeni bir yön vermem gerektiğini anladım.Bugün aldığım ani ve kesin bir kararla sınava tekrar hazırlanmak istiyorum.

Sizlerden bir ricam olacak.Geçen senelerde, Sınavı kazanıp ,elindeki kitapları vermeyi düşünen arkadaşlarım varsa kargo ücretini karşılayarak almak istiyorum.KPSS B GRUBU kitapları...

Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum...

Canim iyi düsünmüssün de memurlar forumunu takip ediyormusun? ne mezunusun?
kadro sayilari berbat durumda devlet kadro vermiyor adamini bulan taseron olarak belediyelere yerlesiyor ve kadroyu kapiyor sonra baska kurumlara geciyor
anliycagin bu isler cok degilsti ders calisarak kendini üzme derim ben biraz incele istersen o forumuda 85 90 puanli insanlar bile magdur artik atanamama korkusu yasiyorlar

Canim iyi düsünmüssün de memurlar forumunu takip ediyormusun? ne mezunusun?
kadro sayilari berbat durumda devlet kadro vermiyor adamini bulan taseron olarak belediyelere yerlesiyor ve kadroyu kapiyor sonra baska kurumlara geciyor
anliycagin bu isler cok degilsti ders calisarak kendini üzme derim ben biraz incele istersen o forumuda 85 90 puanli insanlar bile magdur artik atanamama korkusu yasiyorlar
Verdiğiniz aydınlatıcı cevap için çok teşekkür ederim.Çok uzunca süre oldu mezun olalı.Ziraat Mühendisiyim ben.Fakilteyi 3. olarak bitirdim ve en önemli hatamı okulda kalmayarak yaptım.Sınıf öğretmenliği formasyonumla 15 seneye yakın ücretli öğretmenlik yaptım.Artık cazip gelmiyor.(Sigorta olayı farklı ve sürekli değil,ücret çok azaldı)Ben de kendi branşımla ilgili bir memuriyet olursa diye şansımı denemek istedim.Pazar günü aldığım ani kararla açıkçası çokta araştırma yapmadan konuyu açtım:))

Verdiğiniz aydınlatıcı cevap için çok teşekkür ederim.Çok uzunca süre oldu mezun olalı.Ziraat Mühendisiyim ben.Fakilteyi 3. olarak bitirdim ve en önemli hatamı okulda kalmayarak yaptım.Sınıf öğretmenliği formasyonumla 15 seneye yakın ücretli öğretmenlik yaptım.Artık cazip gelmiyor.(Sigorta olayı farklı ve sürekli değil,ücret çok azaldı)Ben de kendi branşımla ilgili bir memuriyet olursa diye şansımı denemek istedim.Pazar günü aldığım ani kararla açıkçası çokta araştırma yapmadan konuyu açtım:))
Hmm durumunuzu anliyorum bi tanidigim sizin gibi ziraat mühendisi fakat atanamadi tibbi mümessillik yapiyor
Sinava illaki girin ama sinav icin zamaninizi harcayin diyemem son 3-4 ay ders calisin sIkI bi sekilde ama pek umut veremiycegim bu konuda maalesef cünkü kadro olayi büyük sIkInti .. Bazi mühendisliklere bildigim kadariyla kadro acmiyorlar bunlardan biriside ziraat müh . alani..
Ama Ales deneyebilirsiniz okulda kalma düsünceniz yine gerceklesebilir bence gayet mümkün bir durum.
Kendi alaninizdan özel sektörde durum parlak olmayabilir yinede arastirmak gerekir
Sizin alaniniz ziraat odalarina cok uygun türkyedeki tüm ziraat odalarina cv niz ile basvurular yapmalisiniz.
Ve güncel cikan ilanlarida takipte kalin bazen aciktan atamalarda mühendis arayabiliyorlar basvurma hakkiniz illaki doguyordur
Herseyin hayirlisi olsun sizin icin.

X