Birde benim Günlügüm Olsun :)

askimsin_99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2011
441
52
selam arkadaslar
ben daha 19 yasindayim boyum 1.63 kilom bugün tartildigimda 81.4 idi :KK50: bende tabi burda cogu insan gibi diyet cok yaptim ama olmadi veremedim bi türlü bu kilolari. aslinda bir zamanlar kilom 90a ulasmisti ama yavas yavas verdim onlari pek özel birsey yapmadan. Gecen bir bayanla sohbet ediyordum ve demistiki daha cok gencsin yüzün cok güzel bebek gibi giyebilecegin elbiseleri giyemiyorsun yazik degilmi. tabi benim moralim cok bozuldu cünki kadin hakli her nekadar aldigim elbiselerimi begensemde biliyorumki üstüme güzel oturmuyor cünki hep etler cikiyor bir sekil.ve gittim cikolata alip yedimm ama yedikten sonra cok pisman oldum.. bu sefer ciddi ciddi vermem lazim bu kilolari dedim icimden.
Sizde beni burdan takip edebilirsiniz cünki herseyi yazacagim buraya duygularimi,yediklerimi ve yaptigim egzersizleri. aslinda sporu severim ama üsenirim sürekli tembelim ama baslayincada cok zevk veriyor. :KK1: ve tabiki unutmamak lazimm cikolata hastasiyimdir özellikle can sıkıntısı ve moral bozuklugu oldugunda yerim.
yeter artik gidecek bu kilolar 2012 mart ayina kadar!!!
benden bukadarcik bayanlar :93:

canım yaş ne kadar gençse kilo vermek okadar kolay oluyor. metabolizma daha ıyı calışıyor çünkü. gençken zayıf olmak bunu ılerleyen yaşlardada korumak gerekiyor. karar vermek bile buyuk bır basarı bence. biz herzmana destekçiniz. birbirimize destek olmamzı lazım yoksa kilo veremeyiz.

evett haklisin bu yasda metabolizmamiz daha hizliymis o yüzden simdi kolayken vermek lazimm
bu arada tsk ederim :)

Son düzenleme:
gelelim yediklerime :KK59:
sabah
herzamnki gibi 1 bardak süt
2 dilim ekmek peynirli
ve yanina salatalik
kahvaltida mideme birsey dokundu galiba kustum herseyi cikardim

korkudan birkac saat birsey yemedim
öglen yemegimi demin yedim oda dayanamadigim icin
cünki pizza vardii 4 dilim yedim :KK59:
üstünede cikolatali puding yedim

bugün artik birsey yememeyi düsünüyorum. belki aksama 1 elma yerim ve yesilcay icerim
ama bugünlük birsey yemek yokk meyve haric. kendimi cok kötü his ediyorum midem sismis gibi
vee aksama yürüyüse cikmayi düsünüyorum bakalim

ayy bugün tüm gün giremedimm simdi anca girdim :KK61:
bugünn sanirsamm fazla yemedimm
menüm böyle
Sabah
2 dilim kepekli ekmek yine bi bardak süt

Öglen
bir kase mercimek corbasi
4-5 kasik makarna yaninada bol salata
bir bardak üzüm suyu..demir eksikligi varda bende.

Aksama
bir kase cornflakes
sonradan meyve

8bardak su ve yesilcay
deminde birkac dk egzersiz yaptim. Suan acim gibi ama yemicem hafta sonlari erken yatmadigim icin zorlaniyorum bana kalsa gidip bisiler yiyecemde.. :KK1:
neyse en iyisi uyuyayim simdi
Iyi geceler

başarılar canım sana.çok genç olduğun için fazlalıklarını daha çabuk verebilirsin,ara öğün sayısını da artırmaya çalış derim,çünkü ne kadar ara öğün yaparsak ana öğünlerimizde o kdar çabuk doyarız.sevgiyle kal canım:)))

Canım yaşın daha küçük ve kilon çok fazla bence bir diyetisyene gitmelisin kafana göre yapma çünkü vermen gereken çok kilo var.. diyetisyenle daha hızlı ve güvenli verirsin kilolarını ayrıca açta kalmazsın..

başarılar canım sana.çok genç olduğun için fazlalıklarını daha çabuk verebilirsin,ara öğün sayısını da artırmaya çalış derim,çünkü ne kadar ara öğün yaparsak ana öğünlerimizde o kdar çabuk doyarız.sevgiyle kal canım:)))

tsk ederimm darlingim abla,
ara ögünlerimi cogu zaman unutuyorum daha dogrusu ara ögünlerde ne yiyecegimi tam olarak bilmiyorum ve ana yemekten kac saat sonra ara ögün geliyor?

@melek1701
canim tsk ederimde ben kücüklügümden beri kiloluyumdur. 13 yasimdayken diyetisyene götürmüslerdi beni. ama ise yaramadi acikcasi. tabiiki diyetisyenin yemek konusunda dediklerini ailede uygulamasi lazimm ama onlarda pek uygulamadi az yagli yemek yapmak gibi seyler. :KK58:

bugünki menüm

Sabah
1bucuk dilim ekmek + 1Bardak süt

Ara ögün
1 Muz

Öglen
4 tane köfte biberli domatesli
1 cikolatali dondurma

1,5litre su bi fincan yesilcay ve 15 dk yürüyüs ( bu arada aksamlari 6 dan sonra birsey yemiyorum,öglen yemegimi genelde 4de yedigim icin. ve aksamda yesem kendimi cok kötü his ediyorum kilo almis gibi) ama inaninki cok acimm suannn :KK1:

bugünki menüm

Sabah
1bucuk dilim ekmek + 1Bardak süt

Ara ögün
1 Muz

Öglen
4 tane köfte biberli domatesli
1 cikolatali dondurma

1,5litre su bi fincan yesilcay ve 15 dk yürüyüs ( bu arada aksamlari 6 dan sonra birsey yemiyorum,öglen yemegimi genelde 4de yedigim icin. ve aksamda yesem kendimi cok kötü his ediyorum kilo almis gibi) ama inaninki cok acimm suannn :KK1:

Günlüğün hayırlı olsun askımsın:KK71:
Yanlış anlama ama yanlış yapıyorsun.
Evet bu yaşında metabolizma hızlı olur fakat böyle gidersen kendin zorla yavaşlatırsın.
Bir kere kahvaltını çeşitlendirmelisin. öğünlerini en az 5-6 ya çıkarmalısın. Aralarda meyva, süt veya yoğurt yiyebilirsin.
gün içinde karbonhidrat, protein, yağ, vitamin dengesini ayarlaman lazım.
Senin yerinde kim olsa açlığa dayanamaz:KK1:
Aç kalarak zayıflayamazsın canım.:KK50: Zayıflarsan da kas ve su kaybı olur.
benim günlükte 'metabolizma neden yavaşlar' diye bir alıntı var. istersen bir göz at.
Kolaylıklar diliyorum:13:

yok canim ne yanlis anlamasi..yanlislarimi tabiki bilmek isterim. :KK61:
dünden sonra gercekten anladim cok ac kaldigimi o yüzden bugünden sonra aksam ögün olarak azicik birseyler yiyecem.
sabahlarida degisik seyler yemeye calisacam müsli mesela.
senin günlügede bakayim bi.
bu arada tsk ederim :KK70:

yok canim ne yanlis anlamasi..yanlislarimi tabiki bilmek isterim. :KK61:
dünden sonra gercekten anladim cok ac kaldigimi o yüzden bugünden sonra aksam ögün olarak azicik birseyler yiyecem.
sabahlarida degisik seyler yemeye calisacam müsli mesela.
senin günlügede bakayim bi.
bu arada tsk ederim :KK70:

karışmak gibi oldu da o bakımdan dedim :KK1:
Okuyunca dayanamadım ve uyarmak istedim. Vücut uzun süre aç kalınca kendini savunmak zorunda kalıyor ve yağ yapmaya başıyor.
onun için kilo vereyim derken almak da var.
Ben çok kilolu olmadım ama çok çabuk kilo alma eğilimim olduğundan almama mücadelesi verdim hep:KK68:
zaman zaman da aldığım oldu vermek için uğraştığımdan tecrübeli oldum yani.:KK34:
Biraz da kilo takıntım olduğundan bu konuları hep doğru kaynaklardan araştırmak istedim.:KK31:
Aklına takılan konular olursa benim sayfama gelip istediğin kadar soru sorabilirsin canım.
Yardımcı olmaya çalışırım bildiğim kadarıyla.
Kolaylıklar diliyorum:nazar:

karışmak gibi oldu da o bakımdan dedim :KK1:
Okuyunca dayanamadım ve uyarmak istedim. Vücut uzun süre aç kalınca kendini savunmak zorunda kalıyor ve yağ yapmaya başıyor.
onun için kilo vereyim derken almak da var.
Ben çok kilolu olmadım ama çok çabuk kilo alma eğilimim olduğundan almama mücadelesi verdim hep:KK68:
zaman zaman da aldığım oldu vermek için uğraştığımdan tecrübeli oldum yani.:KK34:
Biraz da kilo takıntım olduğundan bu konuları hep doğru kaynaklardan araştırmak istedim.:KK31:
Aklına takılan konular olursa benim sayfama gelip istediğin kadar soru sorabilirsin canım.
Yardımcı olmaya çalışırım bildiğim kadarıyla.
Kolaylıklar diliyorum:nazar:

aynen bende cok cabuk kilo aliyorum inanki bir bardak kola bile icemiyorum hemen tartilinca fark ediliyorr
neyse sorularim olunca her türlü sorarim sana artik
sanada kolayliklar diliyorum
:nazar:

sevgili günlükk :KK1:
bugünki menüm
Sabah
3 dilim kepek ekmegi peynirli ve bol salatali (pazar kahvaltisi bi güzel oluyor o yüzden 3 dilim oldu bugün) :KK61:
1 yumurta
bi bardak süt

ara ögün
1 Mandalina

Öglen
3 tavuk kanadi ve 3kasik patates salatasi

ara ögün
cilekli yogurt

7 bardak su + 2 fincan yesilcay
spor daha yapmadim bugün keyfim yok pek ama sonradan yaparim egzersizleri.

tartilmaktan acikcasi cok korkuyorum cünki cok yavas kilo verenlerdenim ve cabuk alanlardanim. tartiya cikipta kötü rakam görürsem pes etcegimden korkuyorum
:44:

Günaydın:KK3:
Akşam yemeğini ihmal etme canım. Bir çorba bile içsen yeter.
Spora kesinlikle üşenmemelisin. Vücudun sıkılaşması için şart:KK8:
yarım saatle başla, haftadan haftaya arttırırsın.:79:

Bir de tartıdan korkuyorsan haftadan haftaya tartılmalısın.
Ben her gün tartılıyorum ama moralim bozulmuyor.
Fazla çıkarsa bir gün önce nerede yanlış yaptığımı düşünüyorum.:44:

tsk ederim herkese simdi yeni bakabildimm tüm gün ders calisiyordum

bu sabah okuldan önce
bir kase müsli
okulda 2 dilim ekmek ( ama nedense okulda hep acikiyorum 2 dilim yetmiyor ama sabahlari zamanim olursa artik meyve kesip götürmeye calisacam)

öglen 4 gibi
3kasik makarna
azicik firinda patates püresi üzerinde sebze
cacik

aksama
1 dilim ekmek
ve bir dilim diyet pasta
ve sadece 1 litre su tüm gün icerisinde.

bugün kendimi iyi his etmiyorum kalbim agiriyor.aslinda cok saglikli biriydim hastalik falan yoktu kilo fazlaligi haric. sonra kilo vermek icin duymussunuzdur Biber hapini kullandim ama keske kullanmaz olaydim.. tamam cok güzel kilo verdim ama yani sira kalp krizi geciriyordum az kalsin. kalbim okadar atiyorduki bilemezsiniz geceleri uyuyamiyordum
iste o haplari kullandigim günden beri kalbimle hep sorun yasiyorum :KK43: bazen oluyorki cok agliyorum sirf bunun yüzünden
neyse herkese iyi geceler :KK58:

Son düzenleme:
Ah be güzelim zayıflama uğruna sağlığını tehlikeye atmaya değer miydi:KK50:
Doğal diye pazarlıyorlar hepsini ama sibutramin vb. zararlı maddeler katıyorlar.
Ucuz kurtulmuşsun gazetelerde neler okuyoruz. Allah korusun.
Yine de bir doktora görünmelisin.
Sanırım üniversitede okuyorsun.
sağlığına dikkat et canım daha önemli bir şey yok:nazar:

dün giremedim kendimi cok kötü his ediyordum yattim tüm gün.. ama bugün biraz daha iyi gibi kalbim. neysee..dünki menümü yazmiyorum cünki hatirlamiorum acikcasi pek dikkatte etmedim
bugün
Sabah
2dilim ekmek peynirli salamli+1 Bardak süt
okulda
1Dilim ekmek 1 Elma

Öglen
3kasik pilav+ kuru fasulye+ salata

sonradan 4 -5 parca cips

1 litre su birazdanda yesilcay.

X