Bireysel emeklilik sistemi 10.yıl

Teklif bankadan geldiyse kendi menfaatleri vardır. Ona göre düşün bence.
Anladığım bir konu değil ama,
Ben olsam paramı çeker kendim altın alırdım.

Arkadaşlar bes sisiteminde 2021 kasım ayında 10.yılım bitiyor parayı çekeceğim nerdeyse 1 sene kaldı 380 lira yatırıyorum Bugün bankadan aradılar son seneniz yükseltelim dediler altın fonuna geçirelim dediler 1000
Liraya çıksak değer mi sizce devlet katkısının yüzde 60 I nı alacakmışm bilemedim karlı mı kendim altın alsam daha mı karlı.100 lira ile başlamıştım 46.000 lira varmış aynı mı kalsa yükseltsek mi
Size daha yenimi söylüyolar altın fonu olduğunu insanı doğru düzgün bilgilendirmiyolar siz başından altın fonu aldırmış olsaydınız inanın paranız 3 katı olmuştu 10 sene önce altının gr nekadardı şimdi nekadar bende burda öğrendim altın fonuna dönüştürüldüğünü hemen aradım dönüştürdüm karı ana parayı geçti 10 sene dolmadanda çekmeyi düşünmüyorum sizin çok az kalmış 10 seneniz doldun çekin yeniden başlatın birikim yapmak isterseniz direk altın fonundan başlatırdınız altın uzun vadede güzel kazandırıyor karar sizin

Size daha yenimi söylüyolar altın fonu olduğunu insanı doğru düzgün bilgilendirmiyolar siz başından altın fonu aldırmış olsaydınız inanın paranız 3 katı olmuştu 10 sene önce altının gr nekadardı şimdi nekadar bende burda öğrendim altın fonuna dönüştürüldüğünü hemen aradım dönüştürdüm karı ana parayı geçti 10 sene dolmadanda çekmeyi düşünmüyorum sizin çok az kalmış 10 seneniz doldun çekin yeniden başlatın birikim yapmak isterseniz direk altın fonundan başlatırdınız altın uzun vadede güzel kazandırıyor karar sizin
Bence bunu unutun. Fakir bir milletiz. Para biriktirmek çok zor. Devam..

Ben yaklaşık 4 yıl normal yatırdım sonra altin fonundan haberim olunca hemen cevirdim...Benim dr az kaldı 10 yıl dolunca çıkacağım..Sizin az kalmış bilemedim

E erdemix ne yaptın bilgilendirir misin bizi?

Bu arada 380 falan denmiş gram altına,bini aşti. İyi ki o zamanlar altın almışım valla, şükrettim . Bu nasıl ekonomi 🤬🤬

altın hesabına çevirdim gittikçe arttı 10.yılı geçti yatırıyorum hala yükseldi araba niyetimiz var toplu çekeceğim o zamana kadar devam

altın hesabına çevirdim gittikçe arttı 10.yılı geçti yatırıyorum hala yükseldi araba niyetimiz var toplu çekeceğim o zamana kadar devam
Aralık 2020'de 46 bin varmış.
Geçen 25 ayda miktar ne oldu?
İlk defa bu kadar uzun bes'li gördüm de ondan soruyorum:) hala emin olamadigim bir şey bes mi karlı , kendi paranı kendin biriktirmek mi karlı 🙄🙄🙄

X