Birikim Yapmak İçin Kredi Kartı Kullanmama Günlüğüm

Bende bu ay 800 tl harcamisim :KK1:ne aldigima baktigimda 260 tl arabaya yakit ve 100 tl de trendyoldan 3 tane bambi ayakkabu ve bot aldim kalan tutarlar da oglen arası bi kac gun disardan yedim ve bimden a 101den aldiklarim :kahve: gereksiz birsey almamis gibiyim ama genede ebde hersey tam degil

Otobüs bileti aldım
Bir de sinema bileti

Kredi kartımdan başka harcama yok
Ama devam eden taksitler yüzünden 800 tl oldu bu ayki ekstre

Bugünden sonra ölsem bitsem kredi kartını benzin ve şuan olan taksitlerim dışında kullanmıyorum. Net.
O uygulamalardan yaptığım alışverişleri de yalnızca satmak için yapıcam.

Kyk.nin kredi karti vardi bende. Ordan cok harcama yapiyordum. Yatan bursu direkt krediye veriyordum elimde hic para kalmiyordu sonra tekrar krediye yukleniyordum. Bu boyle gitmez diyip harcamalarimi kistim ve borcu kapattim sayilir 500liracik kaldi. Onu da esim maas aldiginda odeyecegim. Kredi karti daha da kullanmam. :KK70:

kaç tane kredi kartınız var kızlar ? ben kullanmaya başlayınca gidiyor o limit fulleniyor. ama sıfırsa bakiye hiç kullanmıyorum mesela

Benim kredi kartim yok. Kyk.nin verdigi burs karti vardi onun kredi bolumunden alisveris yapiyordum.

Kızlar ben en son kredi kartımı kapattırmıştım. Hatta burada da paylaştım. O gün bugündür hiç ihtiyacım da olmadı kredi kartına

aslında en güzeli hiç kullanmamak borcunuz yoksa özellikle ben acil bişey olur diye tutuyorum ama sonra hep kullanılıyor bir şekidle sonra borçla borç öde moduna geçiyor insan :KK43: nakit verince insanın içi bir cız ediyor diğer türlü psikolojik olarak hissetmiyor insan harcadığını

Bizde sürekli kredi kartı kullanıyorduk, maaş gelince kartı kapatıp, tekrar kredi kartı. Bu düzene dur demeye çalışıyoruz.
Banada kredi kartı kullanınca , bedavaya alıyor musun hissi geliyor.
Kredi kartına son

kesinlikle bedavaya aliyirmua hissi oluyor ama aslinda gelecek parayi pesin harcayip kisir dongu oluyor buyuk takaitler haric kullanilmamali.

bende borclari bitirip kapatmayi ya da minimum limitle evde bırakmayı planliyorum elimde ne varsa harcarim yoksa harcamam
bereketi olmuyor kk ile.

Selam kızlar, biz de her maas günü kira fatura kredileri yatırıp elde avucta ne varsa kk yatırıp yine ay boyu kk kullanan siniftaniz maalesef ☹️ bu ay odeyemedik sadece 500 lira yatirabildim. İki kredi kartı var biri 4100 diğeri 6800. Baktım biz kart oldukça kısmıyoruz müşteri hizmetlerini arayıp 6800 olanın kullanılabilir limiti 1200 lira idi. Kartın limitini 5600 e dusurdum. Kullanılabilir 0 oldu,harcayamayalim diye her ay bunu yapacagim. Eşim 0 olduğunu görünce beni mahvedecek ☹️

X