Birikim Yapmak İçin Kredi Kartı Kullanmama Günlüğüm

kandilll

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2012
1.231
243
Ayın 15i ve maaş günüm. Kartları ödemeye gelince iş, elimde hiç para kalmadı her zaman ki gibi.
Ve bugünden itibaren kredi kartı kullanmama diyetine giriyorum.
Eşlik etmek isteyen varsa buyursun.
Bana da bu vermiş olduğum bu karar hayırlı olsun.

Öncelikli hedefim 15 gün. Yani yılbaşına kadar kart kullanmamak.
Benim en büyük zaafım internet alışverişi.
İhtiyacım olmayanları da almaya başladığım için kartlar tıkanmaya başladı.

Önümüzdeki ilk 15 gün önemli. Hani Bismillah.. :KK200::halay::KK54:

iradeli ol kendine güven .. nakit ile olunca iki kez düşünüyor insan . benim de bitmeyen kart borcum var ama bu yil biraz frenledim kendimi ama borçsuz olmak daha iyi tabi . ve bir aydir yanima almiyorum isyerinde duruyor faydasi oldu
önümüzde ki aylarda bitirmeyi düşünüyorum darısı başına

Selam selam selam ben de geldim
Çok iyi bi diyet olmuş bu

Benim bu ay kredi kartım 5300 tl falan geldi dönem içi işlemler dahil
Bu ayki ekstre 4500 tl idi

Vee ben bunun 3000 tl sini maaşımla ödedim
Eşim de kaynağını bilmediğim (muhtemelen eksi hesabından çekti) bir para verdi ben de bağını sormayıp üzümü yedim ve kredi kartıma 1500 tl daha yatırıp ekstre borcumu kapattım

Devam eden taksitlerim var
Ama kredi kartımı hiiiiiiiiç kullanmayacağım

3 kredi kartım var
Bi tanesinin limiti 14.000
Diğerleri 2000

2000 olanlardan birini kapatmak için başvuruda bulundum daha kapanmadı bekliyorum

14.000 olanı kapatmıyorum hani çok acil ihtiyaçta elimde olması iyi olur

Ama hiç kullanmamaya karar verdim

Arkadaşım sana tavsiyem kartını internet ve telefon alışverişin kapattır

Çok gerekli durumlarda sanal kart kullanırsın

topik hayırlı olsun dilerim
kredi kartı modern çağın en büyük düşmanı
hele ki kullanmayı bilmiyorsak tam bir kabus
ben 4 ay öncesine kadar kredi kartına bağımlı bir hayat sürüyordum, daha doğrusu sürmek zorunda kalıyordum
maaşı alınca karta yatır, nakit kalmayınca yine karttan harca, ay başı yine aynı tam bir kısır döngü içerisinde gidiyordu
aktif tek kart kullanıyorum
kartıma tüm borcumu yatırıp nakit avans çektim ve taksitlendirdim. bankanın kampanyası vardı o zaman. 20 TL işlem ücreti ödedim sadece başka hiç bir faiz vs yok.
o günden beridir de kartı çok çok dikkat ederek kullanmaya çalışıyorum. her ay taksit tutarını düzenli ödüyorum.
mutlaka karttan alınması gereken birşey alacaksam, internet alışverişi gibi harcayacağım tutarı hemen karta yatırıp öyle alışveriş yapıyorum. onu alacak param yoksa kartım var nasılsa diyip almıyorum.
bir ara mutfak masrafı için ayırdığım nakiti karta yatırıp market alışverişinde kullanıyordum kredi kartını ama sonra ondan da vazgeçtim.
nakit aldığım zaman daha bilinçli alışveriş yaptığımı gördüm.
mesela abur cuburu daha az alıyorum, bu kalsın başka zaman alsam da olur diyebiliyorum
ama kart kullanırken zaten belirli bir para yatırmışım psikolojisi ile düşünmeden alışveriş yapabiliyordum
şu an sadece 2bin TL civarı taksitli borcum var onu da iki ay içerisinde kapatmak niyetindeyim

ben 4 ay öncesine kadar kredi kartına bağımlı bir hayat sürüyordum, daha doğrusu sürmek zorunda kalıyordum
maaşı alınca karta yatır, nakit kalmayınca yine karttan harca, ay başı yine aynı tam bir kısır döngü içerisinde gidiyordu
kartıma tüm borcumu yatırıp nakit avans çektim ve taksitlendirdim. bankanın kampanyası vardı o zaman. 20 TL işlem ücreti ödedim sadece başka hiç bir faiz vs yok.
o günden beridir de kartı çok çok dikkat ederek kullanmaya çalışıyorum. her ay taksit tutarını düzenli ödüyorum.
mutlaka karttan alınması gereken birşey alacaksam, internet alışverişi gibi harcayacağım tutarı hemen karta yatırıp öyle alışveriş yapıyorum. onu alacak param yoksa kartım var nasılsa diyip almıyorum.
bir ara mutfak masrafı için ayırdığım nakiti karta yatırıp market alışverişinde kullanıyordum kredi kartını ama sonra ondan da vazgeçtim.
mesela abur cuburu daha az alıyorum, bu kalsın başka zaman alsam da olur diyebiliyorum
ama kart kullanırken zaten belirli bir para yatırmışım psikolojisi ile düşünmeden alışveriş yapabiliyordum
şu an sadece 2bin TL civarı taksitli borcum var onu da iki ay içerisinde kapatmak niyetindeyim

ben de aynıydım
maaşı al karta yatır
nakit kalmasın yine karttan harca

ee kart bitmiyor ki böyle olunca

biz geçen ay paramızı nakit çektik eve koyduk bi kutuya
ihtiyacı olan oradan aldı harcadı
çok daha bereketli oldu
karttan çekince hiç anlamıyosun çok mu gitti az mı gitti

iradeli ol kendine güven .. nakit ile olunca iki kez düşünüyor insan . benim de bitmeyen kart borcum var ama bu yil biraz frenledim kendimi ama borçsuz olmak daha iyi tabi . ve bir aydir yanima almiyorum isyerinde duruyor faydasi oldu
Çok sğl canım. Bende yanıma almamayı düşünüyorum kartları. Bugün hatta market alışverişini nakit yaptım. Nakit para vermekte zor geliyor. Darısı başıma bakalım. Borçsuz bir hayat istiyorum bende.

Bende varim sizinle:KK19:
Bugun maas aldim bin lira yatiracagim karta . 200 lira ödemem var kart ile. Tek kart kullaniyorum zaten.
Nakit harcamak istiyorum ki bir
an once bitsin borcum.
Guzel topik olmus.
Kredi karti kapatma diyeti:sampiyon:
Hoşgeldin canım. Tek kart kullanarak bile benden bi tık öndesin. Hadi bakalım başladık diyete

Selam selam selam ben de geldim
Çok iyi bi diyet olmuş bu

Benim bu ay kredi kartım 5300 tl falan geldi dönem içi işlemler dahil
Bu ayki ekstre 4500 tl idi

Vee ben bunun 3000 tl sini maaşımla ödedim
Eşim de kaynağını bilmediğim (muhtemelen eksi hesabından çekti) bir para verdi ben de bağını sormayıp üzümü yedim ve kredi kartıma 1500 tl daha yatırıp ekstre borcumu kapattım

Devam eden taksitlerim var
Ama kredi kartımı hiiiiiiiiç kullanmayacağım

3 kredi kartım var
Bi tanesinin limiti 14.000
Diğerleri 2000

2000 olanlardan birini kapatmak için başvuruda bulundum daha kapanmadı bekliyorum

14.000 olanı kapatmıyorum hani çok acil ihtiyaçta elimde olması iyi olur

Ama hiç kullanmamaya karar verdim

Arkadaşım sana tavsiyem kartını internet ve telefon alışverişin kapattır

Çok gerekli durumlarda sanal kart kullanırsın
Kartın limiti arttıkça harcama miktarı da yükseliyor tabi. Ama çok yüksekmiş senin miktarlarında. Azaltırsın sende umarım kartları kullanıma kapattırma fikri süper ama göze alamıyorum. Hani diyetteyken şekerli yememek gerekir ama dayanamazsın ya onun gibi bir durumdayım. Ama kapattırmayı ciddi ciddi düşünmeliyim. En azından limiti yüksek olanı.

İyi fikir. Borcu kapatıp tek taksit ödeyip kartları kullanmamak. Darısı benimde başıma. Ben bunu bi düşüneyim. Hatta uygulamaya da geçeyim. Bir araştırayım bakalım uygun kredi var mı.

Kartın limiti arttıkça harcama miktarı da yükseliyor tabi. Ama çok yüksekmiş senin miktarlarında. Azaltırsın sende umarım kartları kullanıma kapattırma fikri süper ama göze alamıyorum. Hani diyetteyken şekerli yememek gerekir ama dayanamazsın ya onun gibi bir durumdayım. Ama kapattırmayı ciddi ciddi düşünmeliyim. En azından limiti yüksek olanı.

Sanal karta limit tanımla
Yine harca ama O limiti aşma. kartlarını evde bırak

Birden kesersen benim gibi alışveriş krizine girebilirsin
Ben 45 gün sonra ağlaya ağlaya hayattan hiç keyif alamıyorum diye kendimi avm ye attım

Allahtan ucuz atlattık o ruh halimle dünyaları alabilirdim 200 tl ile çıktık

Sanal karta limit tanımla
Yine harca ama O limiti aşma. kartlarını evde bırak

Birden kesersen benim gibi alışveriş krizine girebilirsin
Ben 45 gün sonra ağlaya ağlaya hayattan hiç keyif alamıyorum diye kendimi avm ye attım

Allahtan ucuz atlattık o ruh halimle dünyaları alabilirdim 200 tl ile çıktık
Bir ara kartlarıma eşim el koymuştu aşırıya kaçtığım için. O zaman bende niye çalışıyorum moduna girmiştim. Hiç yapmasam yeri var şu an. Boşa alışveriş yapıyorum. Ama sanal kart iyi fikir.

Ayın 15i ve maaş günüm. Kartları ödemeye gelince iş, elimde hiç para kalmadı her zaman ki gibi.
Ve bugünden itibaren kredi kartı kullanmama diyetine giriyorum.
Eşlik etmek isteyen varsa buyursun.
Bana da bu vermiş olduğum bu karar hayırlı olsun.

Öncelikli hedefim 15 gün. Yani yılbaşına kadar kart kullanmamak.
Benim en büyük zaafım internet alışverişi.
İhtiyacım olmayanları da almaya başladığım için kartlar tıkanmaya başladı.

Önümüzdeki ilk 15 gün önemli. Hani Bismillah.. :KK200::halay::KK54:
arkadaşim aynı sey hakkında bugün bende karar almıştım bu konuyu gördüğüm ıyi oldu equrumsun. karttaki kalan taksitleri ödemek ve harcama yapmamak hedefim. karti evde bırakacağım

aslında iş yerinde bırakmak daha iyi fikir sanki

X