Birikimin altın anahtarı "İsraftan kaçınma!"

ben de gelir gider hesabı yapim. ama bu ayın değil mart ayınınkini.. bu ay bizim hesaplar şaştı.
toplam gelir: 5000
kira: 500 tl
ev kredisi: 930 tl
kk: 500 tl
bi yere her ay yapılan yardım: 250 tl
faturalar da max. ( su+elektrik+aidat): 200 tl olsun
toplam: 2380 tl ödeme.. ekstra birşey çıkmazsa kalacak 2200 tl.

ben de gelir gider hesabı yapim. ama bu ayın değil mart ayınınkini.. bu ay bizim hesaplar şaştı.
toplam gelir: 5000
kira: 500 tl
ev kredisi: 930 tl
kk: 500 tl
bi yere her ay yapılan yardım: 250 tl
faturalar da max. ( su+elektrik+aidat): 200 tl olsun
toplam: 2380 tl ödeme.. ekstra birşey çıkmazsa kalacak 2200 tl.
Siz de mi geçemediniz evinize,yoksa yeni ev mi kirada?

Siz de mi geçemediniz evinize,yoksa yeni ev mi kirada?
bizim ev daha bitmedi.. elektrik su tesisatı kaldı. dolapların iskeleti takılmış kapakları kalmış. bi de duvar kağıtları.. aslında az işi kaldı ama hava şartlarından dolayı şuan çalışmıyo işçiler. havalar biraz ısınsa başlayacaklar inşallah.

bizim ev daha bitmedi.. elektrik su tesisatı kaldı. dolapların iskeleti takılmış kapakları kalmış. bi de duvar kağıtları.. aslında az işi kaldı ama hava şartlarından dolayı şuan çalışmıyo işçiler. havalar biraz ısınsa başlayacaklar inşallah.
Hayırlısıyla biter de ,huzurla oturmayı nasip eder inşallah.

Sayfanın tekrar aktif olmasına çok sevindim. Burada çok güzel paylaşımlar oluyordu. Ben de müsait oldukça yine buraya geleceğim inşallah. Paylaşacağımız ve öğreneceğimiz çok şey var :)

Aynen, dün karıştırırken gördüm burayı. En son 19 ocakta yazılmıştı. Dedim ki azcık öne çekeyim. Faydalı bir konu

Kısaca gelir-gider hesabı yapacak olursam;

Toplam gelir: 8000 TL
Kira :800 TL
Doğalgaz: 150 TL
Elektrik :100 TL (oturduğum evin iskanı alınmadığı için malesef elektrik ortak,eski evimde max.40 tl veriyordum)
Su: 30 TL (ancak ayrıldı,ilk gelen fatura bu,ortakken 100 TL den aşağı vermiyorduk)
Aidat :20 TL
K. Kartı: 1500 TL
Yeni evin borcu : 5000 TL (babama borçlandık,2 ay oldu ödemeye başlayalı.Gerekirse taksit tutarını düşürebiliriz,onun rahatlığı var)
Kalan :430 tl
Allah bereketini veriyor çok şükür.:KK51:
Merhaba. Peki bu gelir gider tablosunda mutfak masrafı falan yok, cep harçlığı vs yok. Kalan 430 tl ile geçinebiliyor musunuz gerçekten

Merhaba. Peki bu gelir gider tablosunda mutfak masrafı falan yok, cep harçlığı vs yok. Kalan 430 tl ile geçinebiliyor musunuz gerçekten
Mutfak masrafları,giyim, hafta sonu yemek sinema vs giderleri k.kartının içinde.. genel olarak çok harcamayan bir aile olduğumuz için herşeye yetiyor. Bir de şöyle birşey var iki aydır 5000 tl ödüyoruz, şimdilik sıkıntı çekmiyoruz şükür ama uzun bir dönem böyle gitmeyeceğini çok iyi biliyoruz. 2 ay sonra evimize taşınınca çok daha rahata erişiriz inşallah

Cumartesi günüm var,1000 TL para gelecek ama yeri var maalesef;yeni evimizin tezgahını benim yoğun ısrarım sonucu mütahitinkinden farklı yaptırdık. Para geldiği gibi tezgaha gidecek :KK51:

Cumartesi günüm var,1000 TL para gelecek ama yeri var maalesef;yeni evimizin tezgahını benim yoğun ısrarım sonucu mütahitinkinden farklı yaptırdık. Para geldiği gibi tezgaha gidecek :KK51:
kendi kendime alıntı yapayım.:anneadayı:

Mermerci ufak tefek işleri eksik yapmış,üstelik tezgahı da yanlış getirmiş (yenisini daha çok beğendim ) eşim de atar gider sonrasında da pazarlık yaptı,toplam 200 TL daha uyguna geldi tezgah. :KK37:

burası epeydir pasifti.sevindim açınca.acaba konu sahibi nerelerde.neyse valla biz kredi ödediğimiz için hep tasarruf hep bir kısma ömrüm hep kısmakla geçti.Ama hamdolsun bugünümüze yine de ödeyebiliyoruz bigün bitcek kendi evimizi ödüyoruz.sta canım tencerekapak olmuşsun hayırlı olsun.Bebişin evin de hayırlı olsun çok sevindim görünce.Dişini sık gerekirse biraz fazla borçlan ama hoşlanmadığın yerleri eve taşınmadan önce muhakkak düzelt canım kaldı mı kalıyo çünkü.

burası epeydir pasifti.sevindim açınca.acaba konu sahibi nerelerde.neyse valla biz kredi ödediğimiz için hep tasarruf hep bir kısma ömrüm hep kısmakla geçti.Ama hamdolsun bugünümüze yine de ödeyebiliyoruz bigün bitcek kendi evimizi ödüyoruz.sta canım tencerekapak olmuşsun hayırlı olsun.Bebişin evin de hayırlı olsun çok sevindim görünce.Dişini sık gerekirse biraz fazla borçlan ama hoşlanmadığın yerleri eve taşınmadan önce muhakkak düzelt canım kaldı mı kalıyo çünkü.

Konut kredisi ödemek çok zor ama çok şükür ki umut var, bitecek ve ev sahibi olacağız diye: )
Rabbim hepimize ödeme kolaylığı versin

Merhaba :)
Akşam bir ara eski yazışmalarımızı okudum. Ne kadar güzel ve kaliteli sohbetler olmuş. Tekrar canlandıralım bu sayfayı kızlar..Bu ara çok yoğunum yazamadım ama müsait oldukça buraya geleceğim inşallah...

bu sayfaları üye olmadan önce bende çok okuyup güzel şeyler öğrenmiştim

Merhaba kızlar, hayırlı cumalar...
Bu sabah burada daha önce öğrendiğim bir bilgi ile iki takım Çaydanligimi kurtardım. Çelikler kullaninca matlasiyor ve kireç lekeleri falan oluyor biliyorsunuz. Bu yüzden caydanliklarim gözüme hiç hoş görünmüyordu ve yenilerini almaya niyetliydim. Bu sabah cif ve market posetiyle caydanliklari bir güzel ovdum pırıl pırıl oldular. Zamanında bu bilgiyi bu sayfalara kim yazmış ise ondan Allah razı olsun. Ben de duymayanlar için buradan söylemiş olmayı istedim.

X