bitmedi derdim gitti yardım nişanlandığma pişmanım:(

Gulumse21

Sevdan hep tutkudur .
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
296
4
36
ben 1 ay önce nişanlandım.1,5 yıllık bi geçmişimz var hiç sorunumuz olmamıştı ve buyüzzden evlenme teklifini kabul ettim.ama herşeyin yalan olduğunu öğrendim.maddi durumu çok ii değil bunu biliyodum.ama bana düğün yaapr eşyaalrı alırız demişti bankada bi miktar var demişti.ama dün öğrendimki hiç bişiyi yokmuş ve hatt ahala abisinin borcunu ödüyomuş.hala düğün için para biriktirmiyo.madem gücünüz yoktu ne die geldiniz yüzük taktınız.hepisini halletcez dedi ailem yapcak dedi ama aileside borç içinde krediyle düğün yapcaklar.okadar soğudumki onlardan.yalana ne gerek vardıki.seni kaybetmemek için dedi.ben ne düşüncem bilemedim.o evden kurtulmak istiyo ve kurban benim çok sorumsuz bi ailesi var çünkü.benim ailem bi sorun daha olsa atarız yüzüüğü dedi.sen biricik kzıımızsın dedi.yinede üzlüyom nişanı atılmış kız posizyonu küçük yerde yaşıyoz.ama allahım hayırlısını versindaha
hiç bişiy düşünemiyom ya bitcek ya devam etcek ama bilmiyom .biraz zamana bırakıyım diyorum ama galiba evlenmekten soğudum.annemde hiç içim ısınmadı damada dio.

Son düzenleme:
zararın neresinden dönersen kaardır ilerde mutlu olacağını düşünüyormusun ve şimdiden sana yalan söylemiş biriyle

nişandan ayrılmış olsan bile ne fark ediyor ki boşananlar ölsün o zaman. Bazı şeyler eziyete dönüyorsa ve sonrasında daha büyük sorunlar çıkacaksa çok fazla düşünmenin ve üzülmenin anlamı yok diye düşünüyorum. Hiç kimse senden daha önemli değil. Sakın düzelir diye bakma baştan sorunlu başlarsan bi işe öyle devam eder illa bi yerde patlak verir tecrübeyle sabit sen sen ol çok iyi düşün ve kendini yıpratma.

açık açık konuştun mu hiç?

kendi sorumluluğunu alsa, abisinin borcunu ödemeyi kesse, düğün için para briktirmeye başlasa...

ha deyinde evlenecek değilsiniz ya... o zaman zarfında yeniden düşünürrsünüz bazı şeyleri

açık açık konuştun mu hiç?

kendi sorumluluğunu alsa, abisinin borcunu ödemeyi kesse, düğün için para briktirmeye başlasa...

ha deyinde evlenecek değilsiniz ya... o zaman zarfında yeniden düşünürrsünüz bazı şeyleri

konuştuk para vermeyi kesecek .para biriktircek bakalım sonumuz ne olcak

sizi kaybetmemek için maddi konuda yalan söylemiş olabilir..ama sizi sevdiğine ve mutlu edeceğine inanıyorsanız maddiyatı şimdilik çok ta sorun etmeyin ...işii gücü varsa sizinde desteğinizle bu yuva kurulur...sizi seviyor ki,kaybetmeyi göze almıyor..üstesinden gelebirse ve evlenince huzur verebilecekse ne ala...

sevdigi için yalan söylemiş bişeyde saklamamış ama..iyice düşün gene derim ..eger soguduysan iyi otur konuş guveniomusun sen ilk başta onu söle...para gelip geçiçi zamnala herşeyinizi yaparsınız..ailede önemli ailenle iice konuş

evlenip pişman olmaktansa nişandan ayrılmak çok daha iyidir, annenin sözlerine kulak ver bence...

O evden kurtulmak istiyor ve kurban benim diye yazmışsınız.
Bu düşünceyle evliliğe adım atılmaz zaten.
Ki,bunun haricinde soğuduğunuzu ve ailenizinde içine sinmediğini yazmışsınız.
İyice düşünüp taşının kendiniz hakkındaki doğru kararı siz verebilirsiniz ancak.
Kararınız netleştiğindede nişanlınıza açıkça bildirin ki o da -dediğinize göre- başka bir çözüm yolu arasın kendine.

tek sen degilsin sözden ayrılıcak olan..........evlenip pişmanlıgını yaşıyacagına .....zararın neresınden dönersen kardır de.......
kalbini yüregini dinle tabiki büyüklerinide kararını ona göre ver canım.......
hayırlısı olsun hakkında......

Hayılısı olsun canım hakkında ama bana sorarsan ne şekilde olursa olsun yalan yalandır ve bir kere soğuduysan devamı gelir?Ailelerimiz bazen bizim görmediğimiz şeyleri daha iyi görebiliyorlar bu yüzden ailenle konuş,nişanlınla konuş sonra düşün ve ne yapcağına o zaman karar ver.

Biraz süre ver kendinize ona da söyle..Lafla peynir gemisi yürütmek kolay değil..Vaadlerde bulunup o anı kurtarmaya çalışması yanlış..Evlilik zamanı yaklaşınca da naapim elimden geleni yaptım bu kadar oluyor deyip, seni iki arada bir derede bırakmasın da..
ınşallah gönlünün istediği gibi olur..Nişan atmak kötü bişey değil canım sana da tecrübe olur..Ama inşallah çözüm bulursunuz fakat kendini de fazla zorlama, yani oldurmaya da çalışma..

evliliği olabildiğince uzat ve izle bakalım bu zaman zarfında neler yapıyor nişanlın ne çaba gösteriyor...

bir zamanlar ben de tanımıştım bir yalancı,
ama ne yalancı,sevdiğinden yapmıştı sorsan,
ama ne sevmekmiş,
işe girdim bir yere dedi,
birkaç kez aradım yok böyle biri dediler,
sordum kendisine ben dışarıya çıkıyorum iş için daha da yeniyim,
bilmiyorlardır dedi,
bir süre sonra ordan ayrıldığını ,sevmediğini söyledi,
ZATEN HİÇ ÇALIŞMAMIŞ,
bana iş bulacağını söyledi,
taa memleketten ankara ya geldim iş bulacağım diye,
yalan çıktı,
aaaa unuttum en baştan yalanla başlamış zaten,
yaşı benden küçümüş,büyük olduğunu söyledi,
neyse zaman geçti,ben hep şüphelerde,
ama somut birşey yok,
iş buldum dedi,uzman çavuş sınavlarına girdim,kazandım atandım dedi,
iyi dedik,ailemin haberi var,evleneceğiz biz güya,
tayin oldu güya,ev tuttu güya,olmayan evi anlattı bana,
şurası şöyle,burası böyle,
ee tmm dedik evlenelim,
iş de var artık,
patt birden ben sarılık oldum,tedaviye başladım şimdi değil,
aile bir garip zaten,
onlar da meğer kurarmış ki,
ben biliyorum herşeyi,
onlarla oturacağım ,aynı evin içinde,
birgün annesinin bir lafından şüpheledim,sordum kendisine,
ben kullanmam bu kelimeyi tanımadığım insan için bile olsa,
aynen tahmin ettiğiniz o kelimeyi annesi için sarfetti,
bırak şu k....k kadını:1shok:
içimden allahım dedim,bu kim,ben kimim,ben ne yapıyorum,
birgün kavga ettik,yalandan ayılmalar,bayılmalar,
söylediklerim doğru dedi,kuran a el bastı,
babam dedi bize düğün alıverişi yapmamız için dedi hesp açtı dedi,
YALANNNNN,
ne anlatayım arkadaşım,bunlar özetin de özeti,
bir kurban kestik annemle,berat kandiliydi hiç unutmam,
sabaha kadar yalvardım allahıma,
bu iş ne olacaksa olsun,tükendim diye,
ertesi gün koptu herşey,
ak kara çıktı ortaya,ama ne,
bana ayrı sallamış,eve ayrı sallamış,
hepsini yazsam sayfalar dolar,
diyeceğim o ki,
seven yalan söylemez,
sen şimdi üzüldün bu duruma,
madem sevdiğisin niye üzüyor seni,
bastığınız dala dikkat edin,
ben kırılmadan kurtuldum,
ama bir hata yapsaydım ve düşseydim,
belki o ortamda kendime zarar bile verebilirdim,
o zamandan sonra şüpheci manyak bişey oldum,
neyse ki hayatımdaki insanın yalanı dolanı yok
yani beni gerçekten seviyor...

sonradan pişman olacagına yol yakınken dön..nişan bozmak boşanmaktan daha kolay bunu unutma...

X