Bitmesi gerekti ve bitti peki ya acısı?

mevzu sigara ve alkol almasını istemiyoruma evrilecek sanırım.
Bağımlılık deyince ben esrar hap falan düşündüm ya, hayret verici. İlk konusunda maddenin ne olduğunu okumamıştım. Bu kadar dram da fazla. Seyrek alındığı sürece alkole de karşı değilim ama adam sigarayı bırakıp alkole geçiş yapmış, kime kızmak lazım bilemedim.

bitti demenizi hemen kabullenip gitmesinden neden rahatsız oldunuz? ne yapması gerekirdi ki?

Her ayrilik acitir. Hani bazilari diyor ya otobusde gorup aşik olduğum biri sonraki durakda inince bile insan uzuluyor) ayriliği acisiyla kabul etmek gerekiyor. Onun kabullenmesi aslinda ne kadar senin için hayirli bir bilsen keşke. O yuzden acini kafanda fazla buyutme, dunyanin sonu, hayallerinin ve dunyanin yikildigini dusunme. Her insanin başina gelen bir olay. Kolay birsey ya da hemen gul eğlen demiyorum. Mumkun de değil. Ama kafanda eski gunleri dusunup, sanki dunyanin en bedbaht insaniymişsin gibi dusunup dramatiklesdirme. Güçlü ve iradeli ol. Benim teyzem eşini kaybetti daha bir senesi dolmadan oğlunu kaybetti. Uzerinde yillar geçti. O zaman aklini kaybeden kadin içindeki aciyi hafifletip gule biliyor. Bu hayatin kanunu. Acilar zamanla kabuklanicak. Sadece iradene yenik duşmemen gerekli. O insandan belki arkadaş olur ama eş olmaz. Bu arada yillar omce hatirliyorum haberlerde madde bagimlisi anne ve babanin çocuklari doğmuşdu. Çocuk insana bile benzemiyordu. Allah korusun. Kaninda madde olan birinde çocuk yapmak da riskli. Sigara bile uremede bu kadar zararliyken maddeyi dusunemiyorum bile
Ne kadar güzel yazmışsınız. Çok teşekkür ederim yargılamadığınız için ayrıca teşekkür ederim

Bağımlılık deyince ben esrar hap falan düşündüm ya, hayret verici. İlk konusunda maddenin ne olduğunu okumamıştım. Bu kadar dram da fazla. Seyrek alındığı sürece alkole de karşı değilim ama adam sigarayı bırakıp alkole geçiş yapmış, kime kızmak lazım bilemedim.

ben de bunu yazdım, esrar masum mu dedi ?
algısı zayıf sanırım şu an, bizim sorumuzu anlayamadı.
ayrılık şokundan çıkınca farkı anlayıp cevap verir diye umuyorum.

peki ya acısı demişsiniz size şu şarkıyı armağan ediyorum ki bakın ne kadar mantıklı, bol bol içinizden söyleyin

bugünün bir de yarını var
mutluyduk belki bugüne kadar
ya sonra?
ne yaparım senden sonra
acımadan geçer yıllar
zamanla yalnızlık başlar
yola çıkar pişmanlıklar

kaaall sevgini de aaaal gidiyorum beeen sen hoşçakaaaaalll

copy paste değil alın teri

Yok canım ya.
Her gün bir bira içmek bağımlılıkmış.
Rutine bindiği anda bağımlı oluyormuş.
Senin sabahtan akşama kadar içenler dediğin son demlerinde olanlar.

ama şu da önemli, kimisi bir bira ile sarhoş olur olay yaratır bu kötü.
ama kendine ve çevresine rahatsızlık vermez, keyifli olur o zaman "bence" abartılacak bir durum değildir.
alkol hassas bir konusu. kimisi hiç istemez kimisi önemsemez.
ben sadece madde bağımlılığı kastını sorguladım.
çünkü madde bağımlısı yazıp sigara içiyordu puroya döndü demek bambaşka bir şey.
ha sigarasına ot vs katıyor muydu bilmem.
o apayrı problem.

X