Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları bitmeyen bir çile, idrar yolu enfeksiyonu😞

gamzeli65-

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2022
40
-20
32
Merhaba kizlar, evlenmeden once 2 kere idrar yolu enfeksiyonu gecirmistim biri cocukken digeri 23 yaslarimda falandi. 1 bucuk yillik evliyim üsümeklemi alakali anlamadim (genelde üsüyünce oldugunu hissediyorum) kroniklesen bir enfeksiyonum var 3-4 kere doktora gittim hepsi tahlillerde idrarda enfeksiyon oldugunu soyledi. antibiyotik ilaclarla duzelip tekrardan bir ay sonra tekrarliyabiliyor. Artik cok sıkıldım bu durumdan insan bes dakikada bir cise gider mii ? :KK43: acaba cinsel iliskiden mi bir sey kapiyorum esimden diye dusunuyorum ama bakire iken basladi bende bu durum sonra aklima o geliyor... gecen aylarda oyle siddetlendiki böbrek agrisindan uyuyamadim sonrakiler normal gecti basima daha buyuk bir bela acacak diye korkuyorum acikcasi 1 bucuk yildir kadin dogum muayeneside olmadim hic gitmek istiyorum fakat su vajinaya sokulan alete korkumdan gidemiyorum bildiginiz sacma gelebilir ama ... yasayan cozume kavusan varsa bu enfeksiyon olayina bi el atsin pleeaseee

Merhaba kizlar, evlenmeden once 2 kere idrar yolu enfeksiyonu gecirmistim biri cocukken digeri 23 yaslarimda falandi. 1 bucuk yillik evliyim üsümeklemi alakali anlamadim (genelde üsüyünce oldugunu hissediyorum) kroniklesen bir enfeksiyonum var 3-4 kere doktora gittim hepsi tahlillerde idrarda enfeksiyon oldugunu soyledi. antibiyotik ilaclarla duzelip tekrardan bir ay sonra tekrarliyabiliyor. Artik cok sıkıldım bu durumdan insan bes dakikada bir cise gider mii ? :KK43: acaba cinsel iliskiden mi bir sey kapiyorum esimden diye dusunuyorum ama bakire iken basladi bende bu durum sonra aklima o geliyor... gecen aylarda oyle siddetlendiki böbrek agrisindan uyuyamadim sonrakiler normal gecti basima daha buyuk bir bela acacak diye korkuyorum acikcasi 1 bucuk yildir kadin dogum muayeneside olmadim hic gitmek istiyorum fakat su vajinaya sokulan alete korkumdan gidemiyorum bildiginiz sacma gelebilir ama ... yasayan cozume kavusan varsa bu enfeksiyon olayina bi el atsin pleeaseee
Merhaba.Evlilikle birlikte başlayan kronik sistitim var.Uroloji doktoruna gittiniz mi bu sorun ile alakalı öncelikle?

3 kere uroloji bolumune ve cok arttiginda acilede gitttim orasida urolojiye yonlendirdi evet esimdende kaynakli olabilir fakat bakire iken 2 kere daha yasamistim bu olayi
Kronik sistitte bir ilac veriliyor.Cinsel ilişki öncesi ve sonrası kullanılıyor.Bu şekilde mesane temizlenmis oluyor.Kroniklestiyse bu ilacı kullanmaktan başka bir çare bulamadım ben açıkçası.Ve sadece söylenilen çok ama çok su içilmesi gerektigi.

Kronik sistitte bir ilac veriliyor.Cinsel ilişki öncesi ve sonrası kullanılıyor.Bu şekilde mesane temizlenmis oluyor.Kroniklestiyse bu ilacı kullanmaktan başka bir çare bulamadım ben açıkçası.Ve sadece söylenilen çok ama çok su içilmesi gerektigi.
ilacin adi nedir? su icemiyorum suyla aram yok denecek kadar az

3 kere uroloji bolumune ve cok arttiginda acilede gitttim orasida urolojiye yonlendirdi evet esimdende kaynakli olabilir fakat bakire iken 2 kere daha yasamistim bu olayi
Bakireyken kimse enfeksiyon yaşamaz diye bir kural yok zaten. Bu kadar sık ve şiddetli yaşamanızın sebebi muhtemelen eşinizdir. Eşli tedavi görmeniz gerekebilir.

Bende bekar ilken oluyordu balayında da olmuştu bol bol su içmen lazım ve maydonoz suyu kaynat iç oda çok iyi intihap ve enfeksiyon söktürücü
Ben çok faydasını gördüm Ananem enfeksiyon sonucu çok ileri yaşlarda rahmini aldırmak zorunda kaldı ona rağmen idrar yolu enfeksiyonu geçiriyordu iç çamaşırları kuruttuktan sonra ütülerdi mikrop kırılsın diye

Bende bekar ilken oluyordu balayında da olmuştu bol bol su içmen lazım ve maydonoz suyu kaynat iç oda çok iyi intihap ve enfeksiyon söktürücü
Ben çok faydasını gördüm Ananem enfeksiyon sonucu çok ileri yaşlarda rahmini aldırmak zorunda kaldı ona rağmen idrar yolu enfeksiyonu geçiriyordu iç çamaşırları kuruttuktan sonra ütülerdi mikrop kırılsın diyea

Bende de sistit var kendimi bildim bileli var. Genç kızlık evlilik sonrası gebelik de vs belirli dönemlerde kendini daha fazla gösteriyor. Özellikle soğuk zamanlarda etkiler sıcak tutun kendinizi. Bol su için ben içmezdim hiç çok rahatsız oluyordum. Şimdi günde iki buçuk litre kesin içiyorum sulukla geziyorum bilerek. İyi geliyor. İlaç olarak da monurol rahatlatabilir ama sistit ise öyle tamamen geçmiyor diye biliyorum. Rabbim Celle Celâlühû şifa versin

Bende çok çektim bu idrar yolları iltihabından…Taa çocukken başladı hemde..Evlenince kapan da var hatta balayı sistiti deniyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ne zaman idrarımda azıcık bir yanma yaşasam su tüketimimi daha da arttırıyorum. Bir keresinde böbrek ağrısından acillik olmuştum. Purinol diye bir ilaç vardı suda eriyen ona müptelaydım. Kadın doğum uzmanınada mutlaka gidin. O alet sadece birazcık soğuk o da kayganlaştırıcadan dolayı,ağrı acı vs olmuyor kendinizi sıkmazsanız. Pamuklu iç çamaşırı giyin ve iç çamaşırlarınızı ütüleyin.Çişiniz geldiğinde tutmayın.Bol su için.

İlacın ismini burada söylemem doğru olmaz reçetesiz verilmiyor zaten.Sari bir rengi var ve idrarinizi içer içmez afedersiniz sapsarı yapıyor.idrar torbasını temizliyor tuvalete çıktıkça.ilk tuvalete çıktığınızda zaten sistit probleminiz kesilmiş oluyor.Baska bir üroloji uzmanına görünün bence.Evlendikten sonra cinsel ilişki kaynaklı olabiliyor.

ilacin adi nedir? su icemiyorum suyla aram yok denecek kadar az

Niye sacma gelsin canim.kadinlarin geneli korkar o aletten

X