Bitmeyen çilem (boşanma)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arama kayıtlarını alın ve aile bireylerinize verin. Vp dan normal mesajdan ve aramadan engelleme özelliği var telefonlarin. Her yerden de engelleyin. Rahatsız edemesin. Sizde engelleyin. Avukatiniz belli ki karşı tarafa pabuç birakmayacak, sizin hakkınızı da yedirmez siz neden size bunları yaşatmış biri için avukatimizi karşınıza aliyorsunuz. Eşek gibi ödeyecek. Avukatınıza uzaklaştırma kararı aldirabilir miyiz deyin taviz ettiğini soyleyin. Sizin yüzünüzden beni arıyor rahatsız ediyor vs. Demek bence hoş değil. O da kocanizo arayıp küfür etmiyordur. Hak hukuk bilen insan kocanız meslek sahibi kadından cekinip size saldırıyor.
Hepsi engellesin hatta o kadar rahatsiz edilenler numarasini degistirsin. Sizde cile cekmeyin onlarda cekmesin. Siz niye cile cekmek zorundasiniz ki?
Hep böyle kurtulmak için birşey yaptığım zaman üstüne bir iki koyuyor daha kötü şeyler yapıyor. Diğerleri de açmıyor ama engellendiğini anlarsa işi büyütür diye endişe ediyorum. Gerçi yine de büyütmüş zaten hakkımda dedikodu çıkarmış. Söylemediğim şeyleri söylemişsin diyip beni suçluyor. Eminim ki kendi uyduruyor.
Cok sanslisiniz boyle akrabalariniz var. Madem abinizden cekiniyor en son ona aratin sizin odeyeceginiz para olmadigini sert bir dille soylesin bir an once imzayi atmasini soylesin. Uzaklastirma aldirin bu adama bir an once de.
Avukata mesaj attım daha dönmedi. Olmasa yarın ofisine gideyim. Avukatla en son bana mesajlaştık bana anlattı imza atacağım kağıtları yollayın demiş. Avukat belgeleri yollamış. Ben dedim bana böyle böyle diyor aradı siz de anlaştık diyorsunuz nasıl oluyor? Bana dedi ki aramaları yine de açma yazılı iletişim kurun delilimiz olsun. O seni yokluyor. Öderim dersen ödettirecek. Bıktırmaya çalışıyor bezip ödemen için. Bende dedim kabul etmiyorum zaten böyle bir şeyi diye. O zaman benden haber bekleyin kağıtlar gelince arayacağım sizi yazmıştı avukat. Şimdi bu konuyu da yazdım rahatsız ediyor diye. Daha cevap gelmedi yapabiliyorsak çıkarttıracağım herkes için uzaklaştırma

Size zarar veriyor ama tavırları.
Biraz yarışa girer gibi olması evet ondan sonra acısını benden çıkarıyor. Ama avukatın o parayı alması da hakkı. O kadar uğraştı etti bu adama tahammül etmeye çabaladı uzlaşmak için hakkı yani kadının.

Bana vurduğu ve kavga ettiğimiz akşam ilk o boşanma konusunu açmıştı. Ben daha önce açtığımda hayır boşanmam git dava mı açıyorsun ne yaparsan yap karımı seviyorum derim yıllar sürer umurumda olmaz demişti (boşanmak isteyen taraf olmamı hazmedemediği için). Kendi söyleyince o akşam aileme gittim. Zaten bende istiyordum onun amacı ben istedim demekti (egoya bak). Aylarca oyaladı çekti gitti annesinin köyüne ama boşanmak ile ilgili aksiyon almadı şu zaman bu zaman açarız diye oyalıyordu beni. Oğlunu haftalarca aramadı. Paramız olup olmadığını da sormadı. Babam o dönem kötüleşti anjiyo oldu. Eve kardeşim baktı, kuzenlerim maddi yardım ettiler bize çünkü babaları vefat etti (amcam) babamı, baba gibi görüyorlardı çok kol kanat gerdi yıllarca. Babası düşünmedi ama abi dediğim kuzenlerim düşündü her gelen birşey getiriyor biri bez almış diğer abim koliyle süt almış oğlum seviyor diye. Kız kardeşim borcu olmasına ve eve bakmasına rağmen oğlumun bütün kışlık ihtiyacını cebinden veriyor. Baba olarak bir kuruş faydası yok o sıra. Daha dava açtım diye para yollamaya başladı babayım demek için. Öncesinde uzun süre mağdur etti. Hoş gönderdiği para bez ve ıslak mendile bile zor yetiyor. Ben açınca dava küplere bindi. Barodan avukat aldım başına para çıktı diye yemediğim hakaret kalmadı bilerek yaptınlar aileme iftiralar. Kötülemedikleri yer kalmadı beni ve ailemi. Oğlumu bana karşı dolduracakmış büyüyünce beni öyle tehdit etti alsam gitsem ne yapabilirsin ki vs bir sürü korkunç laf. Geçen hafta duruşma tarihi sormaya arıyor beni (avukatın numarası da var ama beni rahatsız edecek ya) telefonu açtım hakaret edeceksen dinleyecek vaktim yok (o sırada oğlumun doğum günü pastasını yapıyorum adam doğum gününü bile hatırlamıyor) ben istesem sen benimle barışmayacak mısın dedi blöf yaptım dedi giderken. Özür dileyecekmişim kendisinden o zaman konu kapanırmış. Aileme iftira attığı için tepki vermiştim tokat attı bana. Tokat yediğim için özür dilememi istiyorsan git tedavi ol hastasın dedim. Barışmak istemiyorum dedim. Aklınca ödeyeceği paradan yırtmak amacı. Bir gaflete düşüp barışsam beni yine döver hatta bu olanlar için daha kötü döver. İşkencelerini unutmadım. Hâlâ capcanlı yaşadıklarım. Oğlumu oraya nasıl götürürüm yapamam ona yazık. Zaten böyle biri koca da olmaz baba da olmaz. Baba evi çok mu rahat bazı kötü yanları da var erkek kardeşim de huzur vermiyor bana ama en azından yüzüm gözüm mosmor gezmiyorum. Bir an önce hayatımdan çıksın istiyorum avukat da maşallah iyi ki avukat olmuş şu hale koyana kadar beni uğraşıyor. Adam bununla kavga ediyor gelip saatlerce rahatsız ediyor beni. Bıktım bıktım..
Baslrim boyle
Kocaya cidden bazi insanlar insanlari cildirtiyor
Oglunu doldurma oglunu sen yetistireceksin avukatta icra yoluyla parasini alir sende adami blockla
Gitsin mesaj at beni taciz etme
De arama kayitlarini mahkemeye sun

Baslrim boyle
Kocaya cidden bazi insanlar insanlari cildirtiyor
Oglunu doldurma oglunu sen yetistireceksin avukatta icra yoluyla parasini alir sende adami blockla
Gitsin mesaj at beni taciz etme
De arama kayitlarini mahkemeye sun
İşi pisleştirmek istemiyorum çocuğu görmeye geldiğinde daha büyük sorun çıkarır eski evimde yedi düvele rezil oldum burada rezil olmak istemiyorum artık. O rezillikten utanmıyor ama ben utanıyorum.

Ben adli yardım aldığım için karşımdaki kişi karşı vekalet ücretinde baronun belirlediği asgari sınır olan maktu ücreti ödeyecek. Normalde daha pahallı

Hayır çekilmeli açtım. Danıştığı avukatlar kaybedersin demiş o yüzden korkup anlaşmak istediğini söyledi anlaşmalıya çevirmeye çalışıyoruz.
Boşver kaybetsin. Zerre haketmiyor bu kıyağını.

Bir kaç ay önce dava açtım bilenler biliyor. Adli yardım ile avukat istedim. Davayı başta söylemedim. Kağıtlar gidince öğrensin istedim (can güvenliğim için, çünkü gelip gidiyordu). Başka bir şehirde ailesinin yanına gitti. Bende ailemleyim. Bu süreç beni yıprattı çok göz yaşı döktüm. Oğlunu aramayan baba bir anda dava açtığımı öğrenince kıymete bindirdi. Bir kaç hafta velayet kavgası yaptık. Ama öyle böyle değil bana küfürler etti, hakaretler, tehditler. Avukat benim yıprandığımı söylemem üzerine onunla muhataplığı devraldı. Çekişmeli açtım ama son zamanlarda kendisi teklif etti anlaşmayı. Avukat aracı oldu uzlaşmaya çalıştık. Avukat da kendisine dik dik konuşmuş çıldırıp beni aradı açmıyorum açana kadar arıyor hakaretler ediyor açınca da. Avukata dedim süreci yokuşa sürüyorsunuz daha sakin konuşun. Peki dedi. Sonra öyle böyle anlaşma hazırlandı. Şimdi de avukatın istediği karşı vekalet ücretini burnumdan getiriyor. Yok ödeyemem yok sen öde bilmem ne. Aylardır adam akıllı para yollamadı onca çalıştı çabaladı biricik annesine yedirdi. Üç kuruş param yok kenarda dedi banane dedim. Sürekli mesaj atıyor sen öde ben çalışmıyorum diyor. Ben zaten aile evimdeyim bebeğimin bakımı ile ilgileniyorum. Ders çalışmaya başladım üniversite sınavı için. Ailem fe okumamı destekliyor biz bir varız bir yokuz geç de olsa meslek sahibi ol diye. Bu pislik çalışmadığımı biliyor ama yine de aileme parayı ödetmek için gece gündüz burnumdan getiriyor. Avukata ödeyeceğini söylemiş taksit yapmasını istemiş avukatta 4e kadar yapabiliyorken 2 diyor adam ödeyemem diyor. Geri herşeyde anlaştım karşı vekalet ücreti başıma dert oldu. Süreç tıkandı adam burnumdan getiriyor avukat burnundan kıl aldırmıyor. Sürekli beni yıpratıyor ağlıyorum. Artık bıktım. Bu işin içinden çıkamıyorum bir akıl verin lütfen.
Yaşamak katlanmak zorunda olduklarına inan çok üzüldüm bebeğin için geleceğe umutla baktığın günler gelir inş her türlü olumsuzluğa rağmen seninde hayatında çiçekler açar ödememen gerektiği aşikar ortada zaten bu da onu bildiğinden bıktırma caydırma politası uygulayarak mobing ile sana ödeyeyim kurtulayım dedirtmek için çaba veriyor ne desek boş yaşayan sensin en iyi sen bilirsin karşıdan konuşup fikir beyan etmekte bazen zor oluyor senin adına üzgünüm mutlu günlerinin çabucak gelmesi dileğimle... :KK43:

Boşver kaybetsin. Zerre haketmiyor bu kıyağını.
Evet hak etmiyor avukat da aynını söyledi. Ama artık o kadar bıktım ki al soyadını başına çal demek istiyorum. Neredesin napiyosun diye hesap sorabileceğini zannetmesinden bıktım. Demin yine aradı kağıtlar eline geçmiş ben sana yapacağımı yaptım imza atıyorsan at atmıyorsan çekişmeli devam ederiz adliyeye geleceğin günü Avukatım haber verir gelirsin duruşmaya madem dedim. Para konusunu açmaya çalıştı işim var kapatıyorum dedim kapattım.

Yaşamak katlanmak zorunda olduklarına inan çok üzüldüm bebeğin için geleceğe umutla baktığın günler gelir inş her türlü olumsuzluğa rağmen seninde hayatında çiçekler açar ödememen gerektiği aşikar ortada zaten bu da onu bildiğinden bıktırma caydırma politası uygulayarak mobing ile sana ödeyeyim kurtulayım dedirtmek için çaba veriyor ne desek boş yaşayan sensin en iyi sen bilirsin karşıdan konuşup fikir beyan etmekte bazen zor oluyor senin adına üzgünüm mutlu günlerinin çabucak gelmesi dileğimle... :KK43:
Umarım çabuk gelir bir damla huzura o kadar hasret kaldık ki oğlumla. Usandım gerçekten. Bazen diyorum ben dünyaya çile çekmeye gelmişim diye kendi kendime. Bir yol bir hayat çizemiyorum onun yüzünden kendime. Allah a sığındım artık öyle bekliyorum. İnş kurtarsın Rabbim bizi bu heriften

Umarım çabuk gelir bir damla huzura o kadar hasret kaldık ki oğlumla. Usandım gerçekten. Bazen diyorum ben dünyaya çile çekmeye gelmişim diye kendi kendime. Bir yol bir hayat çizemiyorum onun yüzünden kendime. Allah a sığındım artık öyle bekliyorum. İnş kurtarsın Rabbim bizi bu heriften
umarım herşey gönlünce olur ...

Bir kaç ay önce dava açtım bilenler biliyor. Adli yardım ile avukat istedim. Davayı başta söylemedim. Kağıtlar gidince öğrensin istedim (can güvenliğim için, çünkü gelip gidiyordu). Başka bir şehirde ailesinin yanına gitti. Bende ailemleyim. Bu süreç beni yıprattı çok göz yaşı döktüm. Oğlunu aramayan baba bir anda dava açtığımı öğrenince kıymete bindirdi. Bir kaç hafta velayet kavgası yaptık. Ama öyle böyle değil bana küfürler etti, hakaretler, tehditler. Avukat benim yıprandığımı söylemem üzerine onunla muhataplığı devraldı. Çekişmeli açtım ama son zamanlarda kendisi teklif etti anlaşmayı. Avukat aracı oldu uzlaşmaya çalıştık. Avukat da kendisine dik dik konuşmuş çıldırıp beni aradı açmıyorum açana kadar arıyor hakaretler ediyor açınca da. Avukata dedim süreci yokuşa sürüyorsunuz daha sakin konuşun. Peki dedi. Sonra öyle böyle anlaşma hazırlandı. Şimdi de avukatın istediği karşı vekalet ücretini burnumdan getiriyor. Yok ödeyemem yok sen öde bilmem ne. Aylardır adam akıllı para yollamadı onca çalıştı çabaladı biricik annesine yedirdi. Üç kuruş param yok kenarda dedi banane dedim. Sürekli mesaj atıyor sen öde ben çalışmıyorum diyor. Ben zaten aile evimdeyim bebeğimin bakımı ile ilgileniyorum. Ders çalışmaya başladım üniversite sınavı için. Ailem fe okumamı destekliyor biz bir varız bir yokuz geç de olsa meslek sahibi ol diye. Bu pislik çalışmadığımı biliyor ama yine de aileme parayı ödetmek için gece gündüz burnumdan getiriyor. Avukata ödeyeceğini söylemiş taksit yapmasını istemiş avukatta 4e kadar yapabiliyorken 2 diyor adam ödeyemem diyor. Geri herşeyde anlaştım karşı vekalet ücreti başıma dert oldu. Süreç tıkandı adam burnumdan getiriyor avukat burnundan kıl aldırmıyor. Sürekli beni yıpratıyor ağlıyorum. Artık bıktım. Bu işin içinden çıkamıyorum bir akıl verin lütfen.
Karşı vekalet ücreti nedir her boşanma da bu kadar yüksek bı meblağ mi oluyor anlayamadım tam olarak bende avukatla görüşeceğim de

Hicbiriniz acmak zorunda degilsiniz. Birakin cekismeli devam etsin, anlasmayin. Gecen sene 30-35 bin civari istiyordu avukatlar cekismeli.bosanma icin. Simdi 40-45bin olmustur fiyatları. 17 bin vermeyen adam gitsin 40bine avukat tutsun kendine, tutabiliyorsa. Tutamiyosa da hak kaybina ugrar oda sizin isinize gelir. Hem anlasmali boşanıp tazminattan vazgececeginize cekismeli boşanıp tazminat alin daha iyi.
Devletin verdiği avukatlarda mi aynı yazmış oldugunuz ücreti istiyor anlayamadım

Karşı vekalet ücreti nedir her boşanma da bu kadar yüksek bı meblağ mi oluyor anlayamadım tam olarak bende avukatla görüşeceğim de
Karşı vekalet ücreti dava edilen tarafın davayı kaybettiği takdirde avukatın alacağı kanuni hak olan bir ücrettir. 17900 tl maktu olan tutarı. Bunu davayı kaybederse ödemek zorunda oluyor. Karar çıktıktan sonra hakim bunu kararda belirtiyor zaten. Karar çıkınca avukat isterse icra yolu ile bile tahsil edebiliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X