Bölüm seçmek hakkında :)

Defnemdurum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2016
15
16
Merhaba kızlar :) Evliyim ve 7 aylık bir bebeğim var :) Bu sene üniversite sınavına girdim ve barajı geçerek 250 puan aldım. Anadolu Üniversitesi'nden 4 yıllık AÖF "FELSEFE - SAĞLIK YÖNETİMİ - SOSYAL HİZMET - SOSYOLOJİ - TARİH - TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI" Bölümlerinden hangisini okusam hangi işleri bulabilirim hangisi benim için daha faydalı olur? Üniversite okuyan ve bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan öneri ve yorum bekliyorum lütfen :)

Sosyal hizmet ama sosyal hizmete puanınız yetiyormu ki? Ben 319 hampuan aldım ben bile acaba diyorum suan. Diğerlerinin puanını bilmiyorum.

Merhaba kızlar :) Evliyim ve 7 aylık bir bebeğim var :) Bu sene üniversite sınavına girdim ve barajı geçerek 250 puan aldım. Anadolu Üniversitesi'nden 4 yıllık AÖF "FELSEFE - SAĞLIK YÖNETİMİ - SOSYAL HİZMET - SOSYOLOJİ - TARİH - TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI" Bölümlerinden hangisini okusam hangi işleri bulabilirim hangisi benim için daha faydalı olur? Üniversite okuyan ve bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan öneri ve yorum bekliyorum lütfen :)
Sosyal hizmet derim 250 üstüne okul puanda eklenecek ama tercihte yerlesirmisiniz 4 Yıllığa.çünkü anadolu Üniversitesi taban puan 353.
Erzurum Atatürk Üniversitesi ise 4 yıllık 306.307 arası bu sene puanlar ne olur bilinmez Erzurum Atatürk 300 altına düşmedi.
2 yıllık sosyal hizmetler verebilirseniz yada diğer bolimleri

Osymnin sayfasinda puanlar bu sekilde yazmiyor neden acaba? Lys ye girmedim henuz onunla beraber 300u gecer puanim. Okul puaniyla en kotu ihtimalle 370 - 380 olur diye dusunuyorum.

Osymnin sayfasinda puanlar bu sekilde yazmiyor neden acaba? Lys ye girmedim henuz onunla beraber 300u gecer puanim. Okul puaniyla en kotu ihtimalle 370 - 380 olur diye dusunuyorum.
Yazıyor geçen sene ki .klavuzu indirin klavuzda puanlar var
zaten 1.tercihi geçen senenin puanına göre yapacaksınız. Bu senenin puanları 1.tercih sonuçları aciklandiktan sonra belli olur.
AÖF için Lys şart değil. Lys girsen de ygs ham Puanınız 250 olur okul puanı eklenir üzerine 250 nin .en düşük 30 en yüksek 60.
Lys girseniz bile aöf ygs den yerleseceksiniz. 370.380 olmaz ygs Puanınız en fazla 60 puan gelir okuldan.

Hangi bölüme yerlestiniz okul puanı kaç geldi ve aöf değil mi orgun degil
Büyük ihtimalle aöf dür.4 yıllık aöf bölümlerinde lys şartı gelmiş diyorlar internette okudum daha önce ygs yetiyordu.

X