Bomba ses kaydı: Seçim için savaş planı

Ben dinledim...
Doğal ne mi var :KK14:
Özellikle Hakan Fidan'ı dinlediniz mi ?
''Savaş için gerekçe üretirim... 4 adam gönderirim... Gerekirse türbeye saldırı düzenleriz''
1938'den beri o türbeyi türk askerleri koruyor. Kendi askerimize :KK53: Füze. Bomba :KK53: Reva mı ????????????? Hak mı ????????????????????

Kendi askerini öldürmekten bahsetmiyor. Boş alana füze atmaktan bahsediyor. Daha önce ırakta yapılan sınır ötesi operasyon gibi. Sınır güvenliğini korumaktır bunun amacı. Kaldı ki olasılıklardan bahsediyorlar. Her türlü olasılığı düşünüp ona göre strateji planlamakla yükümlüler. Hata onlarda bu kadar Suriyeliyi alırsan içeriye sınır güvenliğini koruman mümkün değil. Bana göre normal bir konuşma. Asıl korkulması gereken bu toplantının bile dinlenebilmiş olması.
Ayrıca ünlemlerinizi bu kadar harcamayın ileride lazım olabilir.:KK34:

Kendi askerini öldürmekten bahsetmiyor. Boş alana füze atmaktan bahsediyor. Daha önce ırakta yapılan sınır ötesi operasyon gibi. Sınır güvenliğini korumaktır bunun amacı. Kaldı ki olasılıklardan bahsediyorlar. Her türlü olasılığı düşünüp ona göre strateji planlamakla yükümlüler. Hata onlarda bu kadar Suriyeliyi alırsan içeriye sınır güvenliğini koruman mümkün değil. Bana göre normal bir konuşma. Asıl korkulması gereken bu toplantının bile dinlenebilmiş olması.

Zamanında TSK için de "camileri bombalayacaklardı" demişlerdi. O zaman bu kadar normal kabul edilmemişti. Üstelik kağıt üzerinde "her türlü olasılığı düşünüp ona göre strateji planlamak" için yazılmış bir senaryoydu. Ama hapse girdiler.

Zamanında TSK için de "camileri bombalayacaklardı" demişlerdi. O zaman bu kadar normal kabul edilmemişti. Üstelik kağıt üzerinde "her türlü olasılığı düşünüp ona göre strateji planlamak" için yazılmış bir senaryoydu. Ama hapse girdiler.

Bana göre her "olasılık" düşünülmeli ve planlanmalıdır.
Ne demeye çalıştığınızı anlamadım? O zamanki olaylarda ki düşüncelerimi biliyor musunuz?
Bana göre "normaldir"

Bana göre her "olasılık" düşünülmeli ve planlanmalıdır.
Ne demeye çalıştığınızı anlamadım? O zamanki olaylarda ki düşüncelerimi biliyor musunuz?
Bana göre "normaldir"

O zaman öyle tepki verilmişti, şimdi de tepki verilmesi çok çok normal diyorum. Sizin düşüncenizle ilgisi yok yani. :KK31:

Ünlem değil, soru işareti :KK34:
Bana göre üzerinde düşünülmesi gereken bir konuşma. Sınır güvenliğinin nasıl korunacağını gayet iyi biliyorum üstelik ailem asker dolu. Bende onu sormuştum bir kaç mesaj önce, nasıl sızdı bu konuşmalar diye :97:

Ünlem değil, soru işareti :KK34:
Bana göre üzerinde düşünülmesi gereken bir konuşma. Sınır güvenliğinin nasıl korunacağını gayet iyi biliyorum üstelik ailem asker dolu. Bende onu sormuştum bir kaç mesaj önce, nasıl sızdı bu konuşmalar diye :97:

Herneyse siz ne demek istediğimi anladınız ya sorun yok:KK1:

Şimdi mantıklı düşünsek bu binalara girerken üst araması yapılmıyor mu? Ya güvenlik zayıf yada güvenlikten biri bu işin içinde.
Akp den bu üst düzey toplantıya katılabilecek yetkide biride olabilir. En korkunçları askeriye ya da mit ten biri olabilir.
Ya da hiç alakası olmayan bir temizlik işçisi olabilir.
Bir an önce açıklama yapmalılar, önlem almalılar. Çok önemli konular bunlar. Devlet güvenliği ve savaş stratejilerimizi kim bilir kimler dinledi.
Aslında bana sorarsanız paylaşılmaması gerekende bir kasetti. Sadece olasılık üzerine bir konuşma. Başında zaten Davutoğlu olasılığı düşünmeliyiz diye başlıyor. Sonradan savaş stratejileri üzerine konuşuluyor.

Son düzenleme:
Bırakın seçim derdini konuyla ilgili yaklaştıkları tek mantık bu konusmayı yayanlar vatan hainidir olması yani konuşmanın içeriği değil.
Yazıklar olsun!

kuzum iyimisiniz sizler adamlar savaş stratejilerimizi bile dinleyip yayıyor elbetteki vatan hainleri

ya siz hangi dünyada yaşıyorsunuz

amerika kendi ikiz kulelerini bompalatıp savaş nedeni oluştururken

israil bugün askerlerimin kafasına taş geldi diyerek bombalar yağdırrıken

neyi yorumladınız kafanıza göre

ortada bir tehdit var

kim hangi cürretle benim toprağım olan yanlızca kendi anakaramda bulunmayan bir yere göz dikebilir

ne yapalım oturup bekleyelimmi

ne yapalım hava sahamıza giren uçağı görmezden gelelimmi

hangi siyaset temiz ?????????????????

buna anladığı dilden konuşmak denir

savaş sitratejilerini yorumlamak kimin haddine

ama o konuşmaları dinleyip yayan zihniyetten

hangi vatan sevgisinden bahsedilebilir

ancak bu kadar düşünür bu kadar yorumlarsınız

Savaş çıkarsa, Akp'ye oy verenler gitsin, perdeden yapılma kefenleriyle bir zahmet:KK14:

olur canım seve seve :KK16:
savaş çıkarsa saklanıp kaçacaklar belli
biz burdayız
korkma geri döndüğünde
sana hoşgeldin diyebilecek kadarda
hoşgörülü oluıruz

Hepimiz ülke için endişe halindeyiz , burada hemfikiriz .

Ama kimimiz hükümetle uğraşırken aslolan tehlikeyi göz ardı ediyor , bu görüşmelerin dinlenmesi ve servis edilmesi , savaş casusluğudur , hükmü kesindir kanunda . Eskiden idam olan bu suç şimdi müebbet hapistir . Vatana ihanettir .

Şimdi bu konuşmaları hiç bir çekince yaşamadan gözlerini bürümüş hırsla ortaya atanların vatan sevgisinden bahsedilebilir mi ?Bunun ya şöylesi ya böylesi yoktur , bunun farklı bir bakış açısı da yoktur.

Konuşmanın içeriği ise görecelidir . Türkiye'nin savaşa sürüklenmesi , her türlü olasılığa karşılık önlem alınması ve strateji belirlenmesi ve dahi bunda kirli oyunlar dönmesi ''çirkin'' de olsa her dönem varolan bir durumdur .

Ülke yönetiliyor , çocuk oyunu değil bu . Hadi türbeyi vuralım diye call of duty oynamıyor bu adamlar .Ülke yönetim şekillerini beğenmemek , savaşa hazır olmalarını ve hatta savaşa meydan oluşturmalarını doğru karşılamamak ''halk'' olarak bizim tercihimizdir . Her önümüze konulanı yemeyeceğimiz gibi ''savaş stratejileri''konusunda yemeği pişirmekte bizim işimiz değil.

Kaldı ki yine son dönemlerin artık gına gelmiş bir söylemi var ortada ; tahrip edilmiş tapeler . Ahmet Davutoğlunun açıklaması bu ! Öyle kimse kimseye adamlar inkar etmiyor , sen daha neyi kabul etmiyorsun demeyelim , kimse aptal değil , hele bu dönemde ekstra çaba sarfedip ol-ma-ma-lı-da !

Vatanımıza selamet istiyorum canı gönülden , bir karış toprağı için de şartlar ne olursa olsun savaşacak ruha sahip olduğumuzu biliyorum . Şimdi biraz daha geniş bakmayı , biraz daha dışarıdan bakabilmeyi hepimiz için tavsiye ediyorum nacizane .

kuzum iyimisiniz sizler adamlar savaş stratejilerimizi bile dinleyip yayıyor elbetteki vatan hainleri

ya siz hangi dünyada yaşıyorsunuz

amerika kendi ikiz kulelerini bompalatıp savaş nedeni oluştururken

israil bugün askerlerimin kafasına taş geldi diyerek bombalar yağdırrıken

neyi yorumladınız kafanıza göre

ortada bir tehdit var

kim hangi cürretle benim toprağım olan yanlızca kendi anakaramda bulunmayan bir yere göz dikebilir

ne yapalım oturup bekleyelimmi

ne yapalım hava sahamıza giren uçağı görmezden gelelimmi

hangi siyaset temiz ?????????????????

buna anladığı dilden konuşmak denir

savaş sitratejilerini yorumlamak kimin haddine

ama o konuşmaları dinleyip yayan zihniyetten

hangi vatan sevgisinden bahsedilebilir

ancak bu kadar düşünür bu kadar yorumlarsınız

süleymaniyede türk askerlerinin başına çuval geçiren amerikan askerleri için, amerikaya nota bile vermedi bu hükümet!!! ne sınırından ne güvenliğinden bahsediyorsun? üstüne üstlük çuval geçirme emrini veren amerikan genarali aynı tiyniyetteki kabine mensuplarınca, bu ülkede en üst düzeyde ağırlandı. noldu?

ırak işgal edilirken amerikan askerlerinin sağ salim görevlerini yerine getirip evlerine dönebilmekleri için dua etti bu başbakan. ırakta amerikan kurşunlarıyla ölen, hapishanelerinde işkence gören, tecavüze uğrayanlar müslüman değil miydi?

yunanistanın egede el koymadığı kayalık, adacık kalmadı, ege kıta sahanlığımızı dingonun ahırına çevirdi, hani nerde hükümetten ses var mı? sınır güvenliğine girmiyor mu bu konu?

suriyeyle ilişkilerin iyi olmasını, sınırının güvende olmasını istiyorsan, IŞİD itlerini alıp da beslemeyeceksin, el-kaideyi kendi hastanelerinde tedavi ettirmeyeceksin. suriyenin teröristlerine silah yardımı yapmayacaksın, teröriste kucak açmayacaksın. hem bunları yap, hem de de ki sınır güvenliğimiz yok?
- valla mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
olur canım seve seve :KK16:
savaş çıkarsa saklanıp kaçacaklar belli
biz burdayız
korkma geri döndüğünde
sana hoşgeldin diyebilecek kadarda
hoşgörülü oluıruz

savaş çıkarsa saklanmayız canım, ama hayatımızda da bir değişiklik yapmayız kusura bakma.
savaşı kim çıkarıyorsa, bi zahmet gitsin kendi savaşsın.
bu kirli savaşa ortak olacak değiliz.

Kaydı kim yapmış olursa olsun ulusal güvenliğimize karşı açık bir saldırıdır ve evet açık bir hainliktir. Toplantıyı yapanlar böyle bir olasılığı göz önünde bulundurup önlem almak durumundaydılar.
Konuşmalar doğru ise kimse çıkıp montaj bunlar demedi bu saate kadar.
Süleyman Şah turbesinin gerekçe olarak gösterilip gerekirse Türkiyeye doğru füze arttırılıp müdahale için gerekli ortamın yaratılması konuşuluyor ki bu nokta çok vahim.
Suriyenin şu anda bizimle böyle bir savaşı göze alabilecek durumda olduğunu düşünmüyorum. Türkiye açısından da savaşılacak bir sebep görmüyorum.
Tabiki de Süleyman Şah turbesi bizimdir ve bizim tarafımızdan korunmalıdır. Güvenlik önlemlerini arttırarak bu sağlanabilir. Ben Suriyenin aleni bir şekilde Türkiye ile savaş istediğini sanmıyorum.

Kaydı kim yapmış olursa olsun ulusal güvenliğimize karşı açık bir saldırıdır ve evet açık bir hainliktir. Toplantıyı yapanlar böyle bir olasılığı göz önünde bulundurup önlem almak durumundaydılar.
Konuşmalar doğru ise kimse çıkıp montaj bunlar demedi bu saate kadar.
Süleyman Şah turbesinin gerekçe olarak gösterilip gerekirse Türkiyeye doğru füze arttırılıp müdahale için gerekli ortamın yaratılması konuşuluyor ki bu nokta çok vahim.
Suriyenin şu anda bizimle böyle bir savaşı göze alabilecek durumda olduğunu düşünmüyorum. Türkiye açısından da savaşılacak bir sebep görmüyorum.
Tabiki de Süleyman Şah turbesi bizimdir ve bizim tarafımızdan korunmalıdır. Güvenlik önlemlerini arttırarak bu sağlanabilir. Ben Suriyenin aleni bir şekilde Türkiye ile savaş istediğini sanmıyorum.

zaten suriye bizimle savaşmak istemediği için, hakan fidan suriye tarafından türkiyeye füze attırıp, suriye yapmış gibi göstererek savaş çıkarmak niyetinde. yoksa suriyenin öyle bir derdi yok, en ufak bir hamlesinde türkiyenin savaş çıkarmaya hazır olduğunun da gayet farkında.

Gerçekten inanmak anlamak o kadar güç ki

İşlerine geldiği gibi yönetiyorlar ülkeyi ne hukuk kaldı ne demokrasi

Hadi her şeyi geçtik bari böyle yönetebilselerdi her şeyi ellerine yüzlerine bulaştırdılar

Demek ki ne devlet nede politikaları sanıldığı gibi güvende... yaa adamlar senin en mahremini dinliyor bu nasıl olur

Bakın hala bir kaç cılız ses montaj dese de dünden beri yana yakıla arama yapılıyor nasıl dinlendiklerini bulmak için

Ses kaydının içeriği asıl vehamet konusu, sen hangi yetkiyle, hangi inanaçla, hangi vicdanla kendi askerinin ölümünü planlarsın, ülkeyi nasıl savaşa sürüklersin.

Youtube, twitter yasaklanmış ve facebook da yasaklanacakmış.... Güldürmeyin beniiiii bunlara zaten alıştık....

Hatırlayın Deniz feneri olayını, hatırlayın mavi marmarayı.....

Haksız olduğunu bilmeyen bir yönetim bu konuların konuşulmasını/yazılmasını mahkeme kararıyla yasaklar mı....

Allah sonumuzu hayır etsin...

İnşallah evlatlarımıza üzerinde yaşayabilecekleri bir ülke bir toprak bırakabiliriz...

zaten suriye bizimle savaşmak istemediği için, hakan fidan suriye tarafından türkiyeye füze attırıp, suriye yapmış gibi göstererek savaş çıkarmak niyetinde. yoksa suriyenin öyle bir derdi yok, en ufak bir hamlesinde türkiyenin savaş çıkarmaya hazır olduğunun da gayet farkında.

Evet düşürülen uçaktan sonra Suriye tarafından yapılan açıklamalarda bu yöndeydi zaten.
Türkiye'nin de savaşa girmesine bir gerekçe göremiyorum toplantıda konuşulanlarda gerekirse gerekçe yaratılabileceği söyleniyor.
Yani neden savaşalım sebep? eğer bunlar sadece seçim kaygısından yapılıyorsa çok yazık gerçekten.
Savaşın ne demek olduğunu hiçbirimiz bilmiyoruz. Sen savaş ben savaşmam, ben savaşırım sen gelme diyebileceğimiz bir ortam bile olmayacak ne yazık ki.
Bu gün bunları burada konuşuyor olmamız çok üzücü gerçekten.

Evet düşürülen uçaktan sonra Suriye tarafından yapılan açıklamalarda bu yöndeydi zaten.
Türkiye'nin de savaşa girmesine bir gerekçe göremiyorum toplantıda konuşulanlarda gerekirse gerekçe yaratılabileceği söyleniyor.
Yani neden savaşalım sebep? eğer bunlar sadece seçim kaygısından yapılıyorsa çok yazık gerçekten.
Savaşın ne demek olduğunu hiçbirimiz bilmiyoruz. Sen savaş ben savaşmam, ben savaşırım sen gelme diyebileceğimiz bir ortam bile olmayacak ne yazık ki.
Bu gün bunları burada konuşuyor olmamız çok üzücü gerçekten.

haklısın.
sanki suriyeyle savaşmak, cihad yapmakmış gibi de bir algı var. onların da müslüman olduğunu bile kabul etmeyenler var. canlarım; savaşmak istediğiniz ülke halkı da müslüman, bilin istedim.

haklısın.
sanki suriyeyle savaşmak, cihad yapmakmış gibi de bir algı var. onların da müslüman olduğunu bile kabul etmeyenler var. canlarım; savaşmak istediğiniz ülke halkı da müslüman, bilin istedim.

Ne cihadı hatta ne savaşı???? :KK20:
Biz bu topraklar için <zaten yeterince bedel ödedik. Doymadık mı savaşmaya doymadık mı ölmeye?
Umarım bu söylentilerin hiç biri gerçekleşmez. Umarım kendi ülkemizde huzurla, güvenle yaşayabiliriz.

30 Mart'dan sonra sağlam bir operasyon bekliyorum devletten. Eskiden derlermiş ya; çooook kişinin kellesi gidecek çoook! O hesap. Böyle bir vatan hainliği kabul sindirilemez, sindirilmemeli. Devletin savaş stratejelerini dünyaya servis etmeyi göze alan bir çete var karşımızda, ve bu duruma geldiklerine göre yolun da sonuna geldiklerinin pekâla farkındalar. Son kozlarını oynuyorlar. Allah vatanımı milletimi hainlerden, savaşlardan korusun.

Hayret vallahi. :KK53: Savaşırız, gideriz öyle mi? Bir savaş çıkarsa siz gitmeyeceksiniz hanımlar bizim asker babalarımız, eşlerimiz gidecek! Yapmayın gözünüzü seveyim bırakın savaşı askere evlat gönderirken bile içi gidiyor insanın, dönene kadar huzurlu uyku uyumuyor. Ayrıca 1800lü yıllardaki gibi meydan savaşı yapılıyor sanıyor bazıları sanırım. Evimizin tepesine füzeyi yiyince sen gittin ben gitmedim hesabını yapamayacağız maalesef. Allah göstermesin.

X