Bomba ses kaydı: Seçim için savaş planı

Bu olay bir vatanhainligidir amasi mamasi yok acik net...

Çok basit bir soru sorucam, öyle destan döşemeden, evirip çevirmeden cevap ver mümkünse..

"Gerekirse Suriyeye 4 adam gönderirim, Türkiyeye 8 füze attırıp savaş gerekçesi yaratırım..Süleyman şah türbesine saldırtırız"

Bildin mi bu konuşmaları?

Şimdi sorum şu, bu konuşmaların ve planların yapılması mı vatan hainliğidir, bu konuşmaların sızdırılması mı? Asıl vatan hainliği hangisidir?

MIT dinlenmiş, istihbaratın görevleri nelerdir?

Vatan hainliği bu evet ama Mit yahu bu da boru değil.

Onlar çürükse bunlara da çürük diyeceksin weiss. Hiç evirip çevirmeye gerek yok. Bunlar da demek ki kendi ülkesine füze attırıp yalandan bi sebeple ülkeyi cikmaza sokma ihtimalini düşünen çürüklermis

Saygısizlik yapmadan da yazabilirsin weiss. Yoksa yazamaz misin?

Son düzenleme:

Medcezir ben de ikisi de vatan hainliğidir.

Medcezir ben de ikisi de vatan hainliğidir.

İşte sadece kayıtların sızdırılmasını vatan hainliği ilan edip, bu konuşmaları görmezden gelmek çifte standarttır..Samimiyet değildir.

O kayıtların sızdırılmasından daha ciddi bir boyuttur orada yapılan planlar.
Yahu ülkeyi nasıl savaşa sokacaklarının planları var, daha ne olsun.

Ses kayitlarinin onlara ait oldugu net degil henuz, olsa dahi montajla cumle, kelimelerin yer degistirilmesi ihtimalini de ekleyelim.
Sadece mit degil tum devlet kademelerine kanser gibi bulasmis korkunc bir orgut var, onlari temizleyebilecek cesaret ve kararliliga sahip tek guc Erdogan ve ekibi.

Erdoğan ve ekibi bu örgüt devletin her kademesine yerlesirken neredeydi.? Dur ben soyleyeyim bizzat kendi yerlestiriyordu.

Hadi Erdoganin dedigi gibi yaniltildi. Bir Başbakan devlet içinde bu derece yanilip uyutulabilyorsa bi zahmet istifa ediversin.

Son düzenleme:

Samimiyet konusundan çok haklısın. Yine bi mağdur yaratma peşindeler. Evet bir mağdur var o da millet.

Suleymansah türbesinde bulunan askerlerin yakınıparını düşünüyorum da korkunç bir durum. Hele bu konuşmaların olağan sayılmasina söyleyecek söz yok.

O kadar sinir oluyorum ki bu duruma kpss de, polislik, savcılık vb sınavlarda kaç kişinin hakkını yediler de bunları doldurdular acaba?

O kadar sinir oluyorum ki bu duruma kpss de, polislik, savcılık vb sınavlarda kaç kişinin hakkını yediler de bunları doldurdular acaba?

Benim ablamin kuzenimin arkadaşımın herkesin hakkını yediler angry. Sinirimden agladigim günler cok oldu. Şimdi diyor ki kari koca aynı puanı almışlar. Biz o zaman kendimizi parcaladik neden suçlu bulunmadı. Bu sınav skandalları bile gitmesi için yeterli ama normal bi ülkede

onunla ilgili konu açılmıştı
soruşturma başlatılmış o zaman ancak sanırım savcılar takipsizlik kararı vermiş
bunu da şimdiki savcılar ortaya çıkarmış
sabahta yazıyodu hatta

Ben de cemaat icindeydim, kadrolasip halki askeri ve siyasi zulumden kurtaracaktik, basortulu basortusuz, kurt turk catismasi kaldirilacakti vs vs, kim derdi ki koynumuzda dost gorunumlu yilan beslemisiz. Meger normal vatan evladi masa olup cikmis.
Megr iktidar hirsi Allah korkusunu da unutturuyormus. Gulen ektigini bicecek er gec.
Eger Erdogan istifa ederse mit de lagvedilmeli ki bu da bassiz, kolsuz, ayaksiz kalmak demektir. Erdogan istifa edemez, millete karsi sorumlulugu artti, istifa etmesi millete ihanet olur.

Elleriyle şifreli kitapçık hazırladılar, son 10 yılda şaibesiz sınav yok nerdeyse şimdi çıkarlar ters düşünce mi farkettiler geçsinler bunları Bu ülkenin bu hale gelmesinde emeği geçen herkese yazıklar olsun.

Son düzenleme:

pekii bu olanlarda erdoğan'IN hiç mi hatası,kabahati yok

Ben üniversitedeyken cemaatçi arkadaşlar , doğu illerine okuma salonlari, dershaneler vs aciyoruz ki orada ki çocuklar pkkci olup dağa cikmasin diye derlerdi hep.

Diyorsun. Onlari o gücü verende Erdogandi. Bu ülkeyi bu haline getiren Erdogan, hiçmi suçu yok adamin? Daha dün hoca efendi diyen adam, simdi güya bagimsiz olmak istediginde elbette olmaz. Dün'e kadar cemaati kullandi, para için, geldigi yer için. Cemaat simdi herseyi birakacakmi saniyorsun? Cemaatte en az Erdogan gibi gücu seviyor. Bana sorarsan artik hiç birsey onlari tekrar indiremez, ülke temizlenemez. Erdogan ülkeyi ist bu hale getirdi. Diyor ya, lafa degil, icraata bakarim. Al sana icraat.

Banlı olduğum için yazamadım sadece okumakla yetindim be burada yazılanlara inanmakta gerçekten güçlük çektim. Sunulan bahanaler, savaş stratejisi, savaş olasılıkları vs..bu konuşmalara kılıftır bana göre.

Ben bu tapeleri defalarca dinledim emin olmak için, acaba ben mi yanılıyorum, hani bir tek yerde bir tek cümle de iyimserlik, gerçekten sınırları koruma, olasılıkları konuşma emaresi aradım ama bulamadım.

Savaş stratejisi ya da savaş olasılıkları dediğiniz şeyde ancak eğer savaş çıkarsa ne önemler alabiliriz askerlerimizi nasıl konuşlandırabiliriz, teçhizatlarımızı nasıl hazırlarız, sınırlarımızı nasıl koruruz bunlar konuşulur. Kaldı ki Suriye tarafından bize sözlü ve aleni hiçbir savaş tehdidi yok. Ne sınır ihlali var, ne sınırlarımızda askerleri var. Bir uçakları sınır ihlali yaptı düşürdük ona rağmen bile bize bir tehditte bulunmadılar çünkü çok iyi biliyorlar onlar tarafından yapılacak en küçük şeyin Türkiye için bahane olarak kullanılacağını Suriye’nin bizimle savaşmak gibi bir derdi yok ki olsa şimdiye kadar on kere aynı bizim bakanlarımızın konuştuğu gibi bir bahane yapar savaş açardı zaten. Yani ortada böyle bir tehtit bile yokken neyin konuşması bu hem de gündem bu kadar yoğunken bu mu kaldu düşünülecek.

Farkındaysanız Suriye bize saldırırsa sınırımızı ve askerimizi ne şekilde koruruz denmiyor, ne gibi önlemler alırız denmiyoe tam tersi Suriye’den bize açıkça bir savaş ilanı yok savaşı başlatmak için neler yapabiliriz diye konuşuluyor. Bırakın sınırımızı korumayı, sınırımızı kendileri tehtit ediyor atmayı düşündükleri füzelerle. Ne var canım bahane yaratmnak kolay iş yeter ki savaşa girmeye karar verilsin bu karar verildiği anda ki burada başbakandan sözediliyor, o bahaneyi yaratırız 4 adam gönderir 8 füze attırrız deniyor bu açıkça savaş çığırtkanlığı değil midir. Ortada olmaya bir savaşa zorla kendi çocuklarımızı sokmak değil midir hayatlarını hiçe saymak değil midir, Vurmayı düşündükleri türbedeki askerler hiç mi düşünülmüyor. Yok efendim görüşme 5 saat sürmüş neden 5 dakikası servis edilmiş kusura bakmayın o fikir ortaya atıldığı andan itibaren bir kişi de kalkıp ne diyorsunuz efendiler öyle şey mi olur kendi vatanımızı kendimiz vurup Suriye yapmış gibi gösterip o askerlerim vebalini mi alıcaz demiyor. Bahane atacaklarsa ortaya bizim evlatlarımızın canı üzerinden yapmasınlar. Önü arkası beni ilgilendirmiyor. O topraklarda insan bile olmasa benim kendi cebimden maaşını ödediğim kişiler benim askerdeki evladımın canı üzerinden savaş çığtkanlığı yapacak ben hala vay nasıl dinlemişler diye yakınacağım öyle mi yok öyle bir dünya. İnsan kendi toprağına kendisi füze atmayı başkasının üstüne yıkmayı nasıl düşünebilir bu nasıl bir stratejidir. Böyle bir strateji olabilir mi savaş bile çıksa Suriye bile çıkarsa sen askerini korumakla görevliyken senin stratejin kendi ellerinle askerini öldürmek.

Peki son bir şey sorucam. Ya bizim bu dinlemelerden haberimiz olmasaydı bu stratejiler gerçek olup o türbede askerler ölseydi savaşa giden evlatlarımız ölseydi ki cenazesi bile gelmez o topraklarıda kaybolup gider kaç ocağa da ateş düşer. Olan bu bahaneyi yaratıp evlatlarımızı kurtların önüne atan bakanların çocuklarına değil yoksul yetime olur. Onlar zevki sefa içindeyken istediklerini aldıklarını için ellerini ovuştururken o gözü dönmüş çocuk kadın demeden öldüren katiller bizim evlatlarımızı bir bir öldürecekti. Peki o canlar gittikten sonra bu dinlemeler ortaya çıksaydı o anne babalar vay efendim devlet nasıl dinlenirmiş mi derdi, yoksa evlatlarının vebalini boynunda taşıyan o insanlardan hesap mı sorardı. Şimdi daha ortada zarar gren kimse yokken konuşmak kolay kusura bakmayın ne kadar suç olursa olsun bu konuşmalar gerçekleşmeden bu dinlemeler orta çıktığı için ben buna şükrediyorum benim kuzenim askerde ve ben onun acı haberini bu insanların çıkardığı ve Suriye’nin üzerine attığı savaş bahaneleri yüzünden kaybetmektense önceden bu öğrenildiği için sevinirim.

Gerçekten bende daha iyi ifade edemezdim heralde. Artik bir can o kadar ucuzmu oldu? Üzerinden siyaset yapmak prim almak ne kadar kolay olmus. Bu düsünce tarzi, o kasetlerin çikmasindan bin kere daha kötü, insafsiz ve vicdansiz. Ülkeyi böyle insanlarin yönettigini bilmek gerçekten korkunç birsey.

Sehitler zaten genellikle genç insanlar, hayatina yeni basliyorlar, nisanli yada yeni evlenmis. Kaç hikayeler duyduk biz öyle haberlerde. Bu genelikle fakir ailelerin çoçuklari bir hiç ugrunu ölmeleri, yada öyle düsünülmesi bile gerçekten benim yüregimi acitiyor.

Bu ses kaydinin yayinlanmasi ihanettir vatana ihanettir!bu konusmalari kim servis ettyse bir kesimin agznin sulanmasina katkida bulumussa elbette cezasni ceksin.bu malazgirt savasnda alpaslanin savas straejisni bizans ordusuna vermekle es degerdir.bu talas savasinda muslumanlarn savas stratejisini cinlilere vermek gibi birseydir! Bu dinleme ve yaynlama dış guclerin isine yaramistr cia nin mossadi in isine yaramistr.bu baykal ve mhp kasetleryle mukayese edilemeyecek bir seydir.kilicdaroglunun hukumet secimden once suriyeye saldracak sozunu bosuna soyledigini mi saniyorsunuz vatan haini paralel yapi kulagina ufledi o da konustu.once ona soylendi kilicdaroglu vatan hainlerinin borozanligini yaptginin farkinda midr acaba.tc tarihinde boyle bir casusluk alcaklik yoktur.fakat ne yazik ki bir kesim bir arkadasin dedigi gibi akp gidecekse vatan teferruattir modunda.yazik cok yazik boylesine ciddi milli bir meselede el ovustrup bir cikar bekleyenlere...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…