Boş gebelik mi yoksa erken mi..

alpay3403

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2022
29
11
Merhaba hanımlar ben cuma günü bebeğimin kalp atışlarını dinlemek için hastaneye gittim dr kesenin boş olduğunu söyledi6+2 demişti gebelik için.Alltan muayene ile renkli ultrasonla baktı bu sefer 5+2 dedi kalp atışı yok kürtaj olacaksın dedi .. ilk gittiğimde gebeliğim rahat geçiyor dediğimde kalp atışı başladığında mide bulantılarında başlayacak demişti ve ben 10 gündür mide bulantısından uyku uyuyamıyorum. Ki geç döllenme olduğu için kesemide geç görmüştük.. çok moralim bozuk.. Ya düşük yapacaksın ya kürtaj dedi çok korkuyorum bu durumu yaşayıp bebeğini gören ve kalbini duyan var mı nolur dualarınızda benide ayırmayın… 😔

Biraz daha bekle ve başka doktora görün canım çok geçmiş olsun inşallah duyarsınız 🧡

İnşallah duyarsın bencede başka bir doktor gözüyle daha iyi olur, erken olabiliyormuş 6 haftada kalp atışı duyuluyor, 8 hafta bile bekleyen olmuş burda okuduğum kadarıyla.

Hanımlar ben 27-28 günde bir adet görüyorum genelde, bu ay 27 günden hesaplarsam yumurtlamamdan sonraki 5.günde, 28 günden hesaplarsam sonraki 4.günde partnerimle cinsel birlikteliğim oldu. Sadece başta korunmadan içime girdi sonrasında korunarak devam ettik. Yine de aklımda soru işareti olduğu için cinsel birliktelikten 8 gün sonra yani dün hastaneye gittim ve bi kan testi yaptırdım negatif çıktı. Bugün ya da yarın reglimin başlaması gerekiyor ama aklım orda kaldı. Sizce gebelik gibi bi ihtimalim söz konusu mudur?

İnşallah duyarsın bencede başka bir doktor gözüyle daha iyi olur, erken olabiliyormuş 6 haftada kalp atışı duyuluyor, 8 hafta bile bekleyen olmuş burda okuduğum kadarıyla.
İnşallah çevremde de böyle vakalar oldu bebek yok dediler kürtaj için gittiğinde bebekte kalp atışıda vardı nasip herşey artık

Canım merhaba ben 6+3 um 6 da kalp atışını alttan duyduk gayet iyi dedi doktorum. Ama senin belkide geç döllenme olmuş o yüzden geriden gelişiyor olabilir bence başka bir doktora görünmelisin. Ve eğer mümkünse daha kaliteli bir hastaneye git. Geç döllenme de şuan anlattiklarin gayet normal. Mesela benimde erken yumurtlamam olmuştu ve şuan tam adete göre günü gününe ilerliyor. İnsallaj bebişin sagljkla ilerlesin 🤲
Merhaba hanımlar ben cuma günü bebeğimin kalp atışlarını dinlemek için hastaneye gittim dr kesenin boş olduğunu söyledi6+2 demişti gebelik için.Alltan muayene ile renkli ultrasonla baktı bu sefer 5+2 dedi kalp atışı yok kürtaj olacaksın dedi .. ilk gittiğimde gebeliğim rahat geçiyor dediğimde kalp atışı başladığında mide bulantılarında başlayacak demişti ve ben 10 gündür mide bulantısından uyku uyuyamıyorum. Ki geç döllenme olduğu için kesemide geç görmüştük.. çok moralim bozuk.. Ya düşük yapacaksın ya kürtaj dedi çok korkuyorum bu durumu yaşayıp bebeğini gören ve kalbini duyan var mı nolur dualarınızda benide ayırmayın… 😔
3

Bana doktorum 6+5 Ken gittiğimde kalp atışı daha erken demişti 11+5 Ken duymuştum erkeğe benziyor demişti az daha bekle inşallah duyarsın sende bebeğinin kalp atışı şeklini 😍😍

Aynı şeyler benim başıma da geldi farklı bi doktora gittim doktor çok erken dedi dediği gibi de oldu evet biraz zor bi zaman ama geçiyo merak etmeyin bence sizde benim gibi geç görüceksiniz kesenin boş değil ♥️

Yaşamadım ama benzer durumları duydum. Doktorlar da insan yanılabilirler. Başka bi doktora daha sormakta fayda var bence.

Birebir ayni durumu yaşadım ayni haftalarda sonraki hafta gittigimde bebegi goemustum gec dollenme olmus. Kesenin boyu kac cnm ?

Bende doktora son gittiğimde 7. Haftada olduğumu söyledi ve boş gebelik kürtaj yapcaz dedi bende erken davranmak istemedim bayadır gitmiyorum bu pazartesi gidicem randevumu aldım bugün akıntım kahverengi kanlı gibi geldi korkuyorum bende

Bana doktorum 6+5 Ken gittiğimde kalp atışı daha erken demişti 11+5 Ken duymuştum erkeğe benziyor demişti az daha bekle inşallah duyarsın sende bebeğinin kalp atışı şeklini 😍😍
merhaba 11+5 e kadar devamlı kontrole gitmenize rağmen o zaman mı duyuldu? ben de dün doktora gittim 7+6 da , kese boş dedi, beklemek emin olmak istiyorum kese 14 mm ydi sizce hala umut var mı?

merhaba 11+5 e kadar devamlı kontrole gitmenize rağmen o zaman mı duyuldu? ben de dün doktora gittim 7+6 da , kese boş dedi, beklemek emin olmak istiyorum kese 14 mm ydi sizce hala umut var mı?
Cnm benim ki zaten ilk gittiğimde 6+5 kendi doktor daha küçük dedi bir dahaki gelişinde dedi 11+5 Ken gittim ikili teste alındım keşke girmez olaydim diyorum tarama sonucunda pozit Dow senduromlu dendi bende perinatoloji ye gidip bebeğime baktırdım herşey normal dedi doktorun dedigi şey bak dedi ulturoson da herşey gözükmez belli olmaz dedi sana diyicegim su Allah'a dua et Allah'ına sığın bize allahimdan başka kimse yardımcı olmaz kul sikismayinca Hızır yetişmez derler bekle sabret sen inan kendine

öyle tabi, sürekli dua ediyorum rabbim hayırlısını versin... şimdi sağlıklı ilerleyen bi hamileliğiniz var doğru mu anlıyorum?

Bende doktora son gittiğimde 7. Haftada olduğumu söyledi ve boş gebelik kürtaj yapcaz dedi bende erken davranmak istemedim bayadır gitmiyorum bu pazartesi gidicem randevumu aldım bugün akıntım kahverengi kanlı gibi geldi korkuyorum bende
doktora gittiniz mi acaba?inşallah güzel şeyler duymuşsunuzdur🙏🏻

X