Boş gebelik olabilir mi? Lütfen bir bakın

jeanneCdarc

my little warrior.....
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2011
2.837
1.975
herkese marhaba...

2 düşük ve bir ameliyattan sonra 2009 da başlayan anne olma isteğim sonunda gerçekleşiyor derken yine sorun ve çoook mutsuzum...sorun mu var doktor mu yanlış değerlendirdi sizlere, daha önce yaşamış olanlara danışmak istedim....

27 ekim son adet tarihimdi 22 kasım beklenen adet tarihimdi ve adet olmadım 23 ünde test yaptım pozitif bu pazartesi kan testi yaptırdım değerim 1787 çıktı ve küçücük keseyi gördük...doktor daha önce sorun yaşadığım için beta HCG takibi istedi bugün aldığım sonuç 3038 yani tam ki katı değil değer 3400 3500 lerde olmalıydı...vajinal ultrasonla bebeği görmek istedik ama göremedik...kesenin boyutu 6.6 mm...

doktor dış gebelik ya da boş gebelik olabilir dedi cuma tekrar beta HCG istedi...sonuç önemli dedi...

şimdi sorum şu: alper mumcunun sitesinde kese 12-16 mm olmadan yolk sac görünmez embriyo hiç görünmez diyor....ama doktor bu değerlere göre kesede bişeyler görünmeli dedi...diğer gebeliklerimde geç döllenme olmuştu bunda da böyle bişey olmuş ve doktor anlayamamış olabilir mi???

beta hcg ve kese boyutuna göre bebeğin görünmesi gerekir mi? haftam 4,6 sizler ne zaman görmüştünüz bebeklerinizi....yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum...lütfen tecrübelerinizi benimle paylaşınki içim rahatlasın ya da en azından başıma geleceklere hazırlanayım...lütfen....:KK43:((

Son düzenleme:
canım doktorun 6.6 mm lik keseyi nerde gördü?
yani bunu göre göre dış gebelik olabilir nasıl diyor yaa hayret bişey..

üstelik sen doğru biliyorsun, kese 1 cm e ulaştığında yolk sac,
kese 1,5 cm ulaştığında da bebek görünür..

hiç canını sıkma senin gebeliğin gayet iyi ilerliyor, rabbim korusun bebeğini de seni de..

Son düzenleme:
canım doktorun 6.6 mm lik keseyi nerde gördü?
yani bunu göre göre dış gebelik olabilir nasıl diyor yaa hayret bişey..

üstelik sen doğru biliyorsun, kese 1 cm e ulaştığında yolk sac,
kese 1,5 cm ulaştığında da bebek görünür..

hiç canını sıkma senin gebeliğin gayet iyi ilerliyor, rabbim korusun bebeğini de seni de..

iki saatir birilerinden güzel birşeyler duymayı bekliyordum. öyle iyi geldin ki çok ama çook teşekkür ederim...doktora güvenemedim zaten, kese rahim içinde göründüğü halde dış gebelikten bahsetti karın ağrın olursa acil gel dedi...devlet hastanesine gittim sadece kan testi yaptırmak için...niyetim 6. hafta ortalarında ya da 7. hafta başında kendi doktoruma gidip bebeği de görmekti ama bu doktor ultrason deyince en azından nasıl nerde yerleşmiş göreyim diye ultrason muayenesi oldum pztesi, kadına sorunlarımı anlattım daha önce sorun yaşadığımı söyleyince böyle garipleşti sanırım...bence görmek için daha çok erken...daha 4+6 dayım...tek endişem beta hcg sonucum...o sonuca göre değerlendirdi sanırım...pztesi 1787ydi bugün yani iki gün sonra 3038....3500 lerde olmalı dedi ama bilemiyorum 400-500 fark bu kadar önemli mi??? 3038 değere göre kese içinde bişeyler görmemiz gerekiyor dedi...

şimdi cuma nasıl gelecek bilemiyorum beta hcg takibi yapacağız...sonuç 6000 lerde olmalısonucu alıp doooğru doktoruma gideceğim zaten...

canım tekrar çok teşekkür ederim Allah sana da dilediğin gibi sağlıklı tosun gibi bir bebek versin...sizi de korusun gözetsin...:KK16:

iki saatir birilerinden güzel birşeyler duymayı bekliyordum. öyle iyi geldin ki çok ama çook teşekkür ederim...doktora güvenemedim zaten, kese rahim içinde göründüğü halde dış gebelikten bahsetti karın ağrın olursa acil gel dedi...devlet hastanesine gittim sadece kan testi yaptırmak için...niyetim 6. hafta ortalarında ya da 7. hafta başında kendi doktoruma gidip bebeği de görmekti ama bu doktor ultrason deyince en azından nasıl nerde yerleşmiş göreyim diye ultrason muayenesi oldum pztesi:KK3:, kadına sorunlarımı anlattım daha önce sorun yaşadığımı söyleyince böyle garipleşti sanırım...bence görmek için daha çok erken...daha 4+6 dayım...tek endişem beta hcg sonucum...o sonuca göre değerlendirdi sanırım...pztesi 1787ydi bugün yani iki gün sonra 3038....3500 lerde olmalı dedi ama bilemiyorum 400-500 fark bu kadar önemli mi??? 3038 değere göre kese içinde bişeyler görmemiz gerekiyor dedi...

şimdi cuma nasıl gelecek bilemiyorum beta hcg takibi yapacağız...sonuç 6000 lerde olmalısonucu alıp doooğru doktoruma gideceğim zaten...

canım tekrar çok teşekkür ederim Allah sana da dilediğin gibi sağlıklı tosun gibi bir bebek versin...sizi de korusun gözetsin...:KK16:

amiin canım.. rabbim hepimizin bebeklerini korusun, bizlere bağışlasın..
bak sen hiç canını sıkma, o doktorun bişeyden anladığı yok,
hcg değeri ile buna nasıl karar verir, benim doktorum pztesi hgcyi gördü daha da istemedi.

şimdi pazartesi kesen 6.6 mm se, günde ortalama 1.2 mm büyüyor, yani pazartesi bebeğini görebilirsin allahın izniyle.
ayrıca bhcg nin artışına da takılma çünkü asıl artması gereken oran 2 katı değil 1.66sı, buna göre seninki 2970in altında çıkarsa sorun olurdu, gelişmiyor denilebilirdi

Son düzenleme:
amiin canım.. rabbim hepimizin bebeklerini korusun, bizlere bağışlasın..
bak sen hiç canını sıkma, o doktorun bişeyden anladığı yok,
hcg değeri ile buna nasıl karar verir, benim doktorum pztesi hgcyi gördü daha da istemedi.

şimdi pazartesi kesen 6.6 mm se, günde ortalama 1.2 mm büyüyor, yani pazartesi bebeğini görebilirsin allahın izniyle.
ayrıca bhcg nin artışına da takılma çünkü asıl artması gereken oran 2 katı değil 1.66sı, buna göre seninki 2970in altında çıkarsa sorun olurdu, gelişmiyor denilebilirdi

patesi 6.6 bile değildi bugün 6.6 olmuş...yolk sac görmek için bile daha çok erken...bir daha gitmeyeceğim zaten ...leke, kanama vsvs olmadığı sürece canımı sıkmamaya karar verdim hatta cumayı beklemeden elimdeki sonuçları alıp yarın doktoruma gideceğim...gereksiz yere canımızı sıktı...zaten pimpirikliyim en ufak bir terslikte yıkılmaya hazırım...

bu akşam eşim gelince aramadan apar topar gittik doktora aslında ama çıkmıştı...yarın mutlaka gideceğim...dilerim pztesi görür güzel haberlerle gelirim...ama kararlıyım bu kez anne olacağım...

tekrar sağolasın canım...güzel gelişmeler ve güzel doğum hikayeleri dileklerimle :KK16:

burası da güzel haberlerle temmuz-ağustos anneleri topiğine döne umarım :))))

Son düzenleme:
patesi 6.6 bile değildi bugün 6.6 olmuş...yolk sac görmek için bile daha çok erken...bir daha gitmeyeceğim zaten ...leke, kanama vsvs olmadığı sürece canımı sıkmamaya karar verdim hatta cumayı beklemeden elimdeki sonuçları alıp yarın doktoruma gideceğim...gereksiz yere canımızı sıktı...zaten pimpirikliyim en ufak bir terslikte yıkılmaya hazırım...

bu akşam eşim gelince aramadan apar topar gittik doktora aslında ama çıkmıştı...yarın mutlaka gideceğim...dilerim pztesi görür güzel haberlerle gelirim...ama kararlıyım bu kez anne olacağım...

tekrar sağolasın canım...güzel gelişmeler ve güzel doğum hikayeleri dileklerimle :KK16:

inşallah canım.. rabbim gönlüne göre versin, sakın sen üzme kendini,psikolojimizi sağlam, moralimizi yüksek tutmak bu dönemde çok önemli:KK34:

Benim 16 aylık bir oglum var kese icinde bebegi 5+5 te gorebilmistik kalp atıslarınıda 6+4 te, bence endişelenmeyin, sakin ve huzurluca bekleyin ve 5+6 olmadan da tekrar usg ye girmeyin bence..

Benim 16 aylık bir oglum var kese icinde bebegi 5+5 te gorebilmistik kalp atıslarınıda 6+4 te, bence endişelenmeyin, sakin ve huzurluca bekleyin ve 5+6 olmadan da tekrar usg ye girmeyin bence..

5 haftalıkkne kase vardı 6.6 te flan kalp atımını duyduk ebnce artısın güzel bos gebelık olsa düşerdı deger yda kese küçülürdü yarın gıdıceksın sanırım dra bence gelisımıs ultrason cıhazı olan bır dr sec

cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar...dün doktoruma gittim içimi çoook ama çok rahatlattı...beta hcg değerlerimin çok iyi olduğunu söyledi...kese 6.6 mm den 8.4 mm ye çıkmış yani bir günde 1.8 mm büyümüş çok iyi dedi tam göremesekte köşede biyerde bir oluşum başlamış bile dedi ve %99.9 normal bir gebelik bu dedi...canını sıkma için rahat olsun haftaya cuma gel kalp atışlarına bakalım dedi...ve o da birşeyler görmek için henüz çok erken dedi....ve keseyi gördükten sonra beta hcg değerinin çok da anlamlı olmadığını takibin bebeğin gelişmesine göre yapılacağını söyledi...şimdilik bu kadar şimdi içim rahat cumayı bekliyorum

herkese marhaba...

2 düşük ve bir ameliyattan sonra 2009 da başlayan anne olma isteğim sonunda gerçekleşiyor derken yine sorun ve çoook mutsuzum...sorun mu var doktor mu yanlış değerlendirdi sizlere, daha önce yaşamış olanlara danışmak istedim....

27 ekim son adet tarihimdi 22 kasım beklenen adet tarihimdi ve adet olmadım 23 ünde test yaptım pozitif bu pazartesi kan testi yaptırdım değerim 1787 çıktı ve küçücük keseyi gördük...doktor daha önce sorun yaşadığım için beta HCG takibi istedi bugün aldığım sonuç 3038 yani tam ki katı değil değer 3400 3500 lerde olmalıydı...vajinal ultrasonla bebeği görmek istedik ama göremedik...kesenin boyutu 6.6 mm...

doktor dış gebelik ya da boş gebelik olabilir dedi cuma tekrar beta HCG istedi...sonuç önemli dedi...

şimdi sorum şu: alper mumcunun sitesinde kese 12-16 mm olmadan yolk sac görünmez embriyo hiç görünmez diyor....ama doktor bu değerlere göre kesede bişeyler görünmeli dedi...diğer gebeliklerimde geç döllenme olmuştu bunda da böyle bişey olmuş ve doktor anlayamamış olabilir mi???

beta hcg ve kese boyutuna göre bebeğin görünmesi gerekir mi? haftam 4,6 sizler ne zaman görmüştünüz bebeklerinizi....yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum...lütfen tecrübelerinizi benimle paylaşınki içim rahatlasın ya da en azından başıma geleceklere hazırlanayım...lütfen....:KK43:((

Bende aynı korku ve endişeyi yaşıyorum.pozitif sonucu görünce dr gittim hemen bebeğim verdiğim adet tarihine göre 5 haftalık olması gerikirken ultrasyonda 4 haftalık görüldü. gebeliğimin 6 haftasındayım,kalp atışı duyulmadı ve kesenin içinde görülmedi,dr bir hafta sonra tekrar gel dedi ama benim hiç ümidim kalmadı.bu bekleyişlerde insanı kahrediyor.her şey normal gebelik gibi,kese 5 mm idi 4 haftada ,5.haftada 12 mm olmuş.ama bazı bebekler kendini gizliyormuş 10 haftaya kadar bekleyeceğim ben.hemen karar vermek doğru olmaz.sende bekle canım.

:KK20:
herkese marhaba...

canım benim doktorun tamamen saçmalamış. sakın sen kendini strese sokma. bende hamileyim. 5 haftalıkken hiçbişey yoktu.kese felan da yoktu.6.haftada çok çok minik bi kese. sonrasında 8. haftada kalp atışları geldi sadece. boş gebelik olabilir demek için çok çok erken. sen sadece bebeğinin sana sıkı tutunması için dua et ve kendini boş yere stres yapıp bebeğinin oluşumunu rahatsız etme lütfen. kalp atışı geldiğinde bile bebek felan görünmüyodu kesenin içinde.

[SUP][/SUP]
Bende aynı korku ve endişeyi yaşıyorum.pozitif sonucu görünce dr gittim hemen bebeğim verdiğim adet tarihine göre 5 haftalık olması gerikirken ultrasyonda 4 haftalık görüldü. gebeliğimin 6 haftasındayım,kalp atışı duyulmadı ve kesenin içinde görülmedi,dr bir hafta sonra tekrar gel dedi ama benim hiç ümidim kalmadı.bu bekleyişlerde insanı kahrediyor.her şey normal gebelik gibi,kese 5 mm idi 4 haftada ,5.haftada 12 mm olmuş.ama bazı bebekler kendini gizliyormuş 10 haftaya kadar bekleyeceğim ben.hemen karar vermek doğru olmaz.sende bekle canım.

canım benin neden bukadar erken kendi umutlarınızı tüketiyosunuz anlamadım ki. 7. hafta bittikten sonra kalp atışı gelir.en erken 7.haftanın içinde. hem geç döllenme olduysa daha geç duyulur ve duyduktan baya sonra görürsün bebeğini. üzme kendini nolur. stres yapma.

Herkese merhaba,

Bende 6+3 günlük hamileyim.Dün 2. kez doktora gittim. 6+2 de kese var ama kalp atışı yok, hatta embriyo bile görünmüyor dedi. iki gündür ağlamaktan perişan haldeyim, dün gece anksiyete geçirdim, nefes almakta zorlandım eşim zor sakinleştirdi. Benim de içimde hiç ümidim yok ama insan yine de kabullenemiyor, haftaya belki bir mucize olur diye allaha dua ediyorum. Allah sizlere de bebeklerinizi kucaklarınıza almayı nasip etsin inşallah. 40 yaşındayım, 3 yaşında bir oğlum var. Bir kez oğlumdan önce 2 kezde ondan sonra düşük yaptım. Tekrarlanan düşükler de yeni bir düşüğe neden olabilirmiş kafam çok karışık. Bebeğimi istiyorum.

Kan pıhtılasması sorunu olabilir cnm, bende aynı seyleri yasadım ve hamileligim boyunca lkan sulandırıcı igne kullanarak su anda 16 aylık olan ogluma kavusabildim

Herkese merhaba,

Bende 6+3 günlük hamileyim.Dün 2. kez doktora gittim. 6+2 de kese var ama kalp atışı yok, hatta embriyo bile görünmüyor dedi. iki gündür ağlamaktan perişan haldeyim, dün gece anksiyete geçirdim, nefes almakta zorlandım eşim zor sakinleştirdi. Benim de içimde hiç ümidim yok ama insan yine de kabullenemiyor, haftaya belki bir mucize olur diye allaha dua ediyorum. Allah sizlere de bebeklerinizi kucaklarınıza almayı nasip etsin inşallah. 40 yaşındayım, 3 yaşında bir oğlum var. Bir kez oğlumdan önce 2 kezde ondan sonra düşük yaptım. Tekrarlanan düşükler de yeni bir düşüğe neden olabilirmiş kafam çok karışık. Bebeğimi istiyorum.

ben de 35 yaşındayım ve henüz anne olamadım 33 yaşımda evlendim iki düşüğüm var diğerlerinde bebekleri görmüştük kalpleri durduğuiçin kendiliğinden düştü....

bu üçüncü olacak gibi :KK43:((lekelenmem var cumartesi gününden beri ve bugün hafif kramplar başladı iki düşükten sonra her an bekliyorum....dün çok yalvardım çok dua ettim bebeğime ordaysan bana bir işaret ver sana sımsıkı tutunayım diye çünkü belirsizlik kadar berbat insanı yoran bişey yok...çok daha metanetliyim bu kez olaki boş gebelik olur da düşük yaparsam hemen toparlanıp çok daha hevesle yeniden başlayacağım...sakııınn canını sıkma kabullenmeye çalışma ama başına gelebileceklere hazırlıklı ol...olmayacak birşey yok yeter ki çok iste....ben çok yorulduğumu düşünürken burada 41 yaşında ve hamile bir arkadaşın hikayesi beni tokatlayıp kendime getirdi...utandım bu kadar çabuk yorulabildiğim için...şimdi ne olursa olsun güçlüyüm çünkü benim bir sorunum yok ve hamile kalmak konusunda pek zorlanmadım....(en çok bunda beklemiştim 4. ayda hamile kalmıştım birisinde 2. ayda birisinde de hemen o ay hamile kalmıştım yaşıma rağmen)

ama adım kadar eminim bu kez de aynı şey olursa ben umutla yoluma devam ettiğim sürece çoook güzel bir insan getireceğim dünyaya ve onu en güzel şekilde yetiştireceğimmm...haa bu arada ben hala 40 ımdan sonra 2. bebeğimi doğurma planları yapıyorum...hayalimde hep 7-8 yaşlarında bir oğlan çocuğu ve arkasında "abi-abi" diye dolaşan 3-4 yaşlarında mini mini bir kız çocuğu var....sakınnnn umudunu kaybetme ne olursa olsun....

Kan pıhtılasması sorunu olabilir cnm, bende aynı seyleri yasadım ve hamileligim boyunca lkan sulandırıcı igne kullanarak su anda 16 aylık olan ogluma kavusabildim

ben tüm tetkikleri yaptırdım canım geçen yıl...sorunum yok gibi...ikisi de tesadüfi dedi doktorlarım...ki bu kez hamile olduğumdan şüphelendiğim andan itibaren aspirin kullanmaya başlamıştım ve hala coraspin kullanıyorum...

bir de ben seni çooook eski dün okuduğum boşgebelikle ilgili bir konudan hatırlıyorum galiba...:26:

bu arada iyi dileklerin ve ilgilendiğin için çok teşekkür ederim

:KK20:

canım benim doktorun tamamen saçmalamış. sakın sen kendini strese sokma. bende hamileyim. 5 haftalıkken hiçbişey yoktu.kese felan da yoktu.6.haftada çok çok minik bi kese. sonrasında 8. haftada kalp atışları geldi sadece. boş gebelik olabilir demek için çok çok erken. sen sadece bebeğinin sana sıkı tutunması için dua et ve kendini boş yere stres yapıp bebeğinin oluşumunu rahatsız etme lütfen. kalp atışı geldiğinde bile bebek felan görünmüyodu kesenin içinde.

cuma gideceğim tekrar bu hafta bir kez gittim ultrason kontrolüne cuma günü bişey görmesekte ümidimi 10. hatfaya kadar kaybetmeyecektim ama bugün lekelenmem arttı biraz ve hafif karın ağrım var...o yüzden çok umutlanamıyorum...yine de hiiiççç belli olmaz...biz mucizelere inanmalıyız ki Yaradan gerçekleştirsin...

ben tüm tetkikleri yaptırdım canım geçen yıl...sorunum yok gibi...ikisi de tesadüfi dedi doktorlarım...ki bu kez hamile olduğumdan şüphelendiğim andan itibaren aspirin kullanmaya başlamıştım ve hala coraspin kullanıyorum...

bir de ben seni çooook eski dün okuduğum boşgebelikle ilgili bir konudan hatırlıyorum galiba...:26:

bu arada iyi dileklerin ve ilgilendiğin için çok teşekkür ederim

SENDE bana yabancı gelmedin cnm.. anımsıyorum ama

X