Boş gebelik olabilir mi? Lütfen bir bakın

ben de 35 yaşındayım ve henüz anne olamadım 33 yaşımda evlendim iki düşüğüm var diğerlerinde bebekleri görmüştük kalpleri durduğuiçin kendiliğinden düştü....

Bu üçüncü olacak gibi :KK43:((lekelenmem var cumartesi gününden beri ve bugün hafif kramplar başladı iki düşükten sonra her an bekliyorum....dün çok yalvardım çok dua ettim bebeğime ordaysan bana bir işaret ver sana sımsıkı tutunayım diye çünkü belirsizlik kadar berbat insanı yoran bişey yok...çok daha metanetliyim bu kez olaki boş gebelik olur da düşük yaparsam hemen toparlanıp çok daha hevesle yeniden başlayacağım...sakııınn canını sıkma kabullenmeye çalışma ama başına gelebileceklere hazırlıklı ol...olmayacak birşey yok yeter ki çok iste....ben çok yorulduğumu düşünürken burada 41 yaşında ve hamile bir arkadaşın hikayesi beni tokatlayıp kendime getirdi...utandım bu kadar çabuk yorulabildiğim için...şimdi ne olursa olsun güçlüyüm çünkü benim bir sorunum yok ve hamile kalmak konusunda pek zorlanmadım....(en çok bunda beklemiştim 4. Ayda hamile kalmıştım birisinde 2. Ayda birisinde de hemen o ay hamile kalmıştım yaşıma rağmen)

ama adım kadar eminim bu kez de aynı şey olursa ben umutla yoluma devam ettiğim sürece çoook güzel bir insan getireceğim dünyaya ve onu en güzel şekilde yetiştireceğimmm...haa bu arada ben hala 40 ımdan sonra 2. Bebeğimi doğurma planları yapıyorum...hayalimde hep 7-8 yaşlarında bir oğlan çocuğu ve arkasında "abi-abi" diye dolaşan 3-4 yaşlarında mini mini bir kız çocuğu var....sakınnnn umudunu kaybetme ne olursa olsun....

Yüreklendirdiğin için çok teşekkürler.Herkes aynı olamıyor işte, hemen enseyi karartıyorum. üstelik ben de 36 yaşından beri çocuk sahibi olmak için çok uğraştım. Çok şükür bir oğlum var ama o da çok zorluklarla geldi. Yaşım itibariyle de sanırım bunun son şansım olduğunu düşünüyorum. Düşüklerin sayısı arttıkça ve buna birde 40 yaş eklendikçe normal bir hamileliğin bile sağlıkla şekilde devam etme şansı %50 %60 civarındaymış.Yine de yazdıkların beni rahatlattı.Haftaya kadar sabırla ve ümitle ve tabiiki duayla bekliycem. Umarım senin de istediğin gibi boy boy çocukların olur.
Burayı çok takip ettim, ama ilk kez yazıy yazıyorum, bana cevap veren ya da sadece okuyan herkese çok çok teşekkürler, insanın kendini dinleyen birilerinin olduğunu bilmesi, üstelik empati kurmadan aynı hisleri paylaşan birilerinin olması gerçekten çok güzel. Yalnızlığım ve acılarım sayenizde biraz azaldı gibi.

Son düzenleme:
iyi haberlerle dönmek isterdim ama olmadı....yaşamam gereken buymuş....cuma akşam kanamam oldu apar topar hastaneye gittim ve beklediğim sonuç....test yapıldı beta hcg olması gereken değerin ancak 3 te biriydi kese de gelişmemiş yarın kürtaj olacağım...

bunun sonuncu olduğunu düşünüyorum bundan sonra en kısa zamanda toparlanıp yoluma devam etmek istiyorum...çok daha sakin ve kabullenmiş durumdayım ve inanılmaz, garip bir heyecan var içimde sanki kötü bir olay yaşıyormuşum gibi değil de anne olmak için hazırlık yapıyormuşum gibi geliyor...

Yüreklendirdiğin için çok teşekkürler.Herkes aynı olamıyor işte, hemen enseyi karartıyorum. üstelik ben de 36 yaşından beri çocuk sahibi olmak için çok uğraştım. Çok şükür bir oğlum var ama o da çok zorluklarla geldi. Yaşım itibariyle de sanırım bunun son şansım olduğunu düşünüyorum. Düşüklerin sayısı arttıkça ve buna birde 40 yaş eklendikçe normal bir hamileliğin bile sağlıkla şekilde devam etme şansı %50 %60 civarındaymış.Yine de yazdıkların beni rahatlattı.Haftaya kadar sabırla ve ümitle ve tabiiki duayla bekliycem. Umarım senin de istediğin gibi boy boy çocukların olur.
Burayı çok takip ettim, ama ilk kez yazıy yazıyorum, bana cevap veren ya da sadece okuyan herkese çok çok teşekkürler, insanın kendini dinleyen birilerinin olduğunu bilmesi, üstelik empati kurmadan aynı hisleri paylaşan birilerinin olması gerçekten çok güzel. Yalnızlığım ve acılarım sayenizde biraz azaldı gibi.

cesaret ve inanç canım başına ne gelirse gelsin....neler yaşadığını paylaşırsan çok sevinirim tüm iyi dileklerim seninle...

Arkadaslar gelişme var mı? Guzel haberlerinizi bekliyoruz..

kötü haber demiyorum canım ben buna çok daha iyi bir anne olmak için hazırlanıyorum....

bu arada ben seni oğlunun isminden hatırlıyorum yiğit ilk bebeğimiz için düşündüğümüz isimdi ve ömer kayınpederimin bizim de çook sevdiğimiz bir isim...oğluşunun ismi çok hoşuma gitmişti o yüzden unutmamışım....

iyi haberlerle dönmek isterdim ama olmadı....yaşamam gereken buymuş....cuma akşam kanamam oldu apar topar hastaneye gittim ve beklediğim sonuç....test yapıldı beta hcg olması gereken değerin ancak 3 te biriydi kese de gelişmemiş yarın kürtaj olacağım...

bunun sonuncu olduğunu düşünüyorum bundan sonra en kısa zamanda toparlanıp yoluma devam etmek istiyorum...çok daha sakin ve kabullenmiş durumdayım ve inanılmaz, garip bir heyecan var içimde sanki kötü bir olay yaşıyormuşum gibi değil de anne olmak için hazırlık yapıyormuşum gibi geliyor...

Gecmis olsun cnm Rabbim yardimcin olsun. Buarada lekelenmem oldu demissin. Nasil oldu biraz anlatabilir misin? Cunku dun ben 2 kere tuvalete gittim idrarimdan sonra peceteyle sildim 2 damla koyu sari acikkahve leke vardi. Ama pedde hic yoktu. 2. Sindede bir tane damla seklinde otatz bi leke geldi. Dun aksamdan beri hic bi leke falan yok agrida yok. Bende cok merak ediyorum neler oluyordiye yarin dr a gidicem insallah bi sorun yoktur

Gecmis olsun cnm Rabbim yardimcin olsun. Buarada lekelenmem oldu demissin. Nasil oldu biraz anlatabilir misin? Cunku dun ben 2 kere tuvalete gittim idrarimdan sonra peceteyle sildim 2 damla koyu sari acikkahve leke vardi. Ama pedde hic yoktu. 2. Sindede bir tane damla seklinde otatz bi leke geldi. Dun aksamdan beri hic bi leke falan yok agrida yok. Bende cok merak ediyorum neler oluyordiye yarin dr a gidicem insallah bi sorun yoktur

lekelenmem geçen hafta kurumuş kan rengiydi ve çok azdı ama cuma günü bildiğin adet başlangıcı gibi kanamaydı canım...sen mutlaka git yada doktorun varsa ara önemli olmayabilir sağlıklı ama ilk üç ayını kanamalarla geçiren çok hamile var...sen canını sıkıp moralini bozmadan doktora git bu tarz lekelenmeler çok olur hemen telaşlanma...bişey yoktur sanmıyorum...

Son düzenleme:
lekelenmem geçen hafta kurumuş kan rengiydi ve çok azdı ama cuma günü bildiğin adet başlangıcı gibi kanamaydı canım...sen mutlaka git yada doktorun varsa ara önemli olmayabilir sağlıklı ama ilk üç ayını kanamalarla geçiren çok hamile var...sen canını sıkıp moralini bozmadan doktora git bu tarz lekelenmeler çok olur hemen telaşlanma...bişey yoktur sanmıyorum...

Insallah cnm yaa. Insallah sende bir an once kendini toparlar ve hayirlisiyla guzel bir hamilelik gecirip bebisini kucagina alirsin. Dua edicem senin icin insallah Rabbim kabul eder

cesaret ve inanç canım başına ne gelirse gelsin....neler yaşadığını paylaşırsan çok sevinirim tüm iyi dileklerim seninle...

Senin bu pozitif tutumunu gördükçe inanki imreniyorum. Ama maalesef ben kötü haber diyicem. Dün doktora gittik 7+2 olması gerekiyordu kalp atışlarını duyarım ümidindeydim, kese normal boyutundaydı ama hala embriyo oluşmamıştı ve aynı gün aldılar. Tüm hamilelik belirtileri vardı oysa, göğüslerimde hassasiyet, mide bulantısı, kokulara karşı duyarlılık vs. vs. o yüzden son ana kadar içimde bir umutla yattım ultrason sandalyesine ama doktorum üzülmeyin diyince çığlık atmak istedim. Tabii ki sessizce ağlayıp odadan çıktım. Bu meleğimi de kaybettim. Doktor bu kez zor bir operasyon olduğunu söyledi. ilaçlarımı kullanıp dünden beri dinlenmeye çalışıyorum, aslında fiziksel olarak çok fazla ağrım yok, yalnız bu sefer arka tarafta bir ağrı hissediyorum, biraz karnımda biraz belimde o kadar. Ama içimdeki acı
anlatılır gibi değil, hiçbir şey, hiçbirşey yapmak istemiyorum. Yalnızca oğluma sarılınca acım biraz olsun hafifliyor. Bu pesimist halimle aynaya bakmak bile istemiyorum. Saçlar boyasız, gözaltları mor, üstte boktan bir pijama. Ve aklımdan hiç çıkaramadığım bebeğim.

Konuyu açalı tam 9 yıl olmuş....Boş gebelik ve son hüsranımdı..Hemen arkasından hamile kaldım...tam 1 yıl sonra ilk kızımı kucağıma aldım...Şimdi, biri 8 diğeri 3 buçuk yaşında iki harika yol arkadaşım var...🤗💕

Konuyu açalı tam 9 yıl olmuş....Boş gebelik ve son hüsranımdı..Hemen arkasından hamile kaldım...tam 1 yıl sonra ilk kızımı kucağıma aldım...Şimdi, biri 8 diğeri 3 buçuk yaşında iki harika yol arkadaşım var...🤗💕
Gözyaşlarıyla okudum yazdıklarınızı. Ben de şuan 36 yaşındayım ve 33 yaşımda evlendim 2 ay sonra 3 yıl olacak ve ilk günden veri çocuk istiyoruz. Hangi doktora gittiysem herşey çok güzel hemen hamile kalırsın deyip gönderdi. 6. Ayda kovid çıktı ki o ay aşılama deneyecektik. 1 yıl tam dolmuştu ki hamile olduğumu öğrenip sevinçten deliler gibi ağlamıştım. 1 hafta geçsin keseyi görelim diye randevu almıştım ama 2 gün sürdü mutluluğum kanama oldu birden ve o korkuyla hastaneye gittik dr dış gebeliğe benziyor ölüm tehliken var yatış dedi ama kovidden dolayı eşim istemedi ertesi gün iyi bir dr önerdiler gittik beta takip edilcek dışa benzemiyor dedi 2 gün dualarla nefes alamıyordum 3. Günün gecesi şiddetli ağrılarla hastaneye gittik ve gece yarısı iç kanamayla ameliyata alındım ben sadece onu kaybediyorum diye ağlıyordum canım gidiyordu. So ra korunduk bir süre denedik ama yine olmadı. Tek tüpüm yoktu artık tüp bebek dendi şimdi pişmanım ama özel kliniği olan bir dr a yaptık yumurtaların kalitesiz dedi 3. Güne 1 embriyo transfer sonuç hüsran 2. Denemede yine aynı kişiye yine 3. Güne 2 embriyo transfer sonuç hüsran artık yııkılmıştım benim çocuğum olmuyor olmayacak demiştim. 3. Deneme en iyi hastanelerden birinde yaptırdım. Ve çom güzel ambriyolar çıktı.
Negatiflerden dolayı genetik istedi dr ama eşim bu sefer olucak hissediyorum transfer dedi ve 5. Gün 5AA 1 ambriyo tranafer 2 tanede dondurduk. Hiç belirtim yok olmayacak dedim eşime ama 12. Gün pozitif biz ağlayarak yine kutladık. 1 hafta sonra gittik süper kesemiz de var ama dr biraz garantici sevinmeyelim kimseyle paylaşmayın kalp atışını bekleyelim diyerek küçük bir telaş ve korku ekti yüreğime. Bu arada ilaçları kullanıyorum düzenli çalışmıyorum. Derken ufak pembemsi akıntı dr bişey yok lutinus vajinal tablet tahriş olmuştur korkma dedi fakat lekelenme tabletin akıntısıyla oluyor arada sırada 2 haftayı bekleyemedim bugün başka bir dr a göründüm şehirdışında olduğumdan kesem karından göründü etrafı temiz şekli güzel ama hiçbir şey göremiyorum içinde acele etmeyelim bekleyelim dedi ama bir de benim içime sorun o korkuyu. Kendi dr yumurta toplamaya göre girp 5+4 girdi ultrasona boyutu 0.50 cm di ama sat ve transfere göre 4+6 olmalıydı bugünki dr kesenin boyutuna göre 5.4 dedi ve boyutu 1.2cm çok iyi bir cihaz değildi ve karından ölçtü kendi dr um vajinal ultrasonal bakıp ölçmüştü.
Kafam karışık duygularım allak bullak sürekli dua ediyorum ben artık anne olmak istiyorum sağlıklı bir evladım olsun istiyorum.
İçim kararıyor sürekli buraları kurcalıyorum bir umut ışığı bulayım içim rahatlasın diye. Size denk geldim o anki boş gebelik hikayeniz ve sonrasında 2 çocuklu bir anne oluşunuz bana umut oldu.
Yalvarırım benim için dua edin bebeğim görünsün benim ona çok ihtiyacım var, allahım dualarımı duysun bu uğurda emek veren dua eden anne olmak isteyen her kadına bu duyguyu tattırsın rabbim.

X