Bosanan cocuklu kadinlar

pembecicekli

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2023
103
35
27
Merhaba arkadaslar

Bir akrabam iki sene once bosandi, 5 yasinda cocugu var. Cocuk onunla yasiyor ama babasina haftasonlari gidiyor. Bugun telefonda bana agladi, eski esinin cok kotu birisi olugunu, cocukla ilgili konularda kadini uzmek icin terslikler yaptigini vesaire hep bir sorun oldugunu anlatti. Cocuga beyin yikamalari yaptigini, annen kotu annen soyle vesaire
Ben de uzulme cocuk biraz daha buyuyunce 10-12 yaslarina gelince rahatlarsin bu kadar kontrol edemez dedim. O da nereye rahatlicam bir omur boyu bu adam (bosandigi esi) basima bela dedi.

Bosanan cocuklu kadinlarin tecrubelerini sormak istiyorum. Eski esin kotu oldugu durumlar gercekten bir omur boyu basa bela mi oluyorlar yoksa cocuklar biraz buyudugunde bir rahatlama oluyor mu? Biliyorum cok kisisel bir durum fakat 10 yasina gelen bir cocugu, bosanan es ne kadar manipule edebilir anlamak istiyorum

Genelde kötü oluyor. Bizde mesela babannesi bir iki laf etmiş ilk zamanlar. Benim çocuklarım büyük (8-12) yaşındalar. anneniz hayatınızı mahfetti sizi babanızdan ayırdı demiş. Ki biz oğlunun yıllarca alkol alması ve beni aldatması yüzünden boşandık. Onlarada asla kötülüğüm dokunmadı. Her şeye rağmen ben sırf çocuklarım için yolladım en baştan beri. Birde çocukları tembihlemiş annenize demeyim sakın diye. Tabi çocuklar kapıdan girer girmez söyledi bana. Bende tabi açtım ağzımı yumdum gözümü. Bir daha en ufak bir şey duyarsam çocukların yüzünü asla göremezsiniz dedim. Ben ağzımı açıp onları sana karşı doldurmuyorsam sizin ağzınızı bile açmaya hakkınız yok dedim. Ondan sonra bir daha ağzını açan olmadı.

yorumunuz icin tesekkurler, benim akrabimda durumu ayni, cocugun babasi annen seni benden ayirdi, parami aldi gibi laflarla cocugun beynini yikiyor, zaman herseyin ilaci, insallah cocuk buyudugunde gercekleri ayirt edebilir, siz bu konuda sansliymissiniz

yorumunuz icin tesekkurler, benim akrabimda durumu ayni, cocugun babasi annen seni benden ayirdi, parami aldi gibi laflarla cocugun beynini yikiyor, zaman herseyin ilaci, insallah cocuk buyudugunde gercekleri ayirt edebilir, siz bu konuda sansliymissiniz
Bence bir psikologla görüşsün ablan çocuğuyla süreci daha sağlıklı yönetsin. Evet büyüyünce kendi görecek esas babasının kötü olduğunu ama yetiştiği yaşlarda çok önemli. Erkeklerde azımsanmayacak kadar iyi bir oyuncu çocuğu doldurma konusunda başarılı olabilir. Ablanız sürekli sevgi sözcükleri kullansın sasılsın sevgisini göstersin bunun yanı sıra çocuk anlayabilen yaşta ise hayallerimiz için geleceğin için çalışıyorum oğlum, babanla haftaici de görüşmek istersen görüşebilirsin falan desin en azından adamın ettiği lafların pratikte yapan olduğunu görür çocuk(ayy çok karışık yazdım arada yanlış yazım olabilir affola)

Tabi kötü niyetli olsa doldurmak isterse zehirlemek isterse yapar yani...Benim eski eş doldurmaya kalkarsa alnını karışlarım..Geçende annene söyle barışalım demiş çocuğa..Açtım ağzımı yumdum gözümü bir daha ağzını açamadı

Çocuğun beyni böyle şeylerle yıkanıyorsa annesi de yapsın, normalde hiç sağlıklı bir durum değil ama çoğu zaman kusurlu tarafın başvurduğu yöntem malesef, o vakit yapana yapacaksın. Bunun sonu çocuğunu kaybetmeye gidebilir yoksa.

Bir pedagogla görüşsün. İmkan varsa karşı tarafla konuşsunlar bu durumun çocuğun psikolojisinde yarattı etkiyle ilgili.

Genelde kötü oluyor. Bizde mesela babannesi bir iki laf etmiş ilk zamanlar. Benim çocuklarım büyük (8-12) yaşındalar. anneniz hayatınızı mahfetti sizi babanızdan ayırdı demiş. Ki biz oğlunun yıllarca alkol alması ve beni aldatması yüzünden boşandık. Onlarada asla kötülüğüm dokunmadı. Her şeye rağmen ben sırf çocuklarım için yolladım en baştan beri. Birde çocukları tembihlemiş annenize demeyim sakın diye. Tabi çocuklar kapıdan girer girmez söyledi bana. Bende tabi açtım ağzımı yumdum gözümü. Bir daha en ufak bir şey duyarsam çocukların yüzünü asla göremezsiniz dedim. Ben ağzımı açıp onları sana karşı doldurmuyorsam sizin ağzınızı bile açmaya hakkınız yok dedim. Ondan sonra bir daha ağzını açan olmadı.
çok çok iyi yapmışsınız

Çocuk büyüdükçe durum iyileşmiyor,aksine kötüleşiyor. Çocuklar küçükken masumdur,büyüyünce içinden ne çıkacak belli olmuyor. Kötü yetiştirilen çocuğun içinden iyilik çıkmasını bekleyemezsiniz haliyle.

Annem babamın kızlarıyla çok iyi ilişkiler kurmuştu. Kızlar küçükken sorun yoktu. Büyüdüklerinde kendilerine annelik yapan kişiyi değil de,bırakıp kaçan,arkadan arkadan iş çeviren biyolojik annelerini seçtiler. Seçmelerinde sorun yok elbet anneleri ama o kadın da sürekli kızları dolduruyordu.

Bir ömür manipüle edebilir. Çünkü boşanmış aile çocuklarının hassas noktası anne veya baba oluyor. Alakalı alakasız konularda etkilenebiliyorlar. Burda annenin yapacağı en doğru şey babayı güzellemeyecek. İyi veya kötü neyse onu anlatacak. Yani gerçekçi olacak ve aralarındaki iletişime karışmayacak. O senin baban, o seni çok seviyor, babana sık sık gitmelisin gibi arada bağ kurmayacak. Bu babanın görevi. Herkes çocukla kendi bağını oluşturacak.

Ben yeni boşandım iki tane çoçuğum var anlaşmalı olarak boşandık herşey birden oldu ne olduğumu anlayamadım zaten mutlu giden bir evlilik yoktu düzeltmeye çalışıyordum karşımdakini ama onun düzelmeye ne niyeti oldu ne de çabası çoçukları ile ilgilenmiyordu işten gelince bir yarım saat oyun oynamak öte dursun bir sohbeti bile yoktu tek yaptığı iyi şey işten elirken çoçuklara abur cubur almak bir karı koca ilişkisi bile doğru düzgün yoktu ailesine karşı bir kere beni savunmuşluğu yoktu babası ile 3 kere tartışmışlıpımız oldu hep ben Sözcü kendisi öyle bir kenarda babasına birşey söylemezdi en son babasının çok ağır bir ithamı oldu bırak bunu ben sana daha iyisini bulucam dedi ve ben bu cevap karşısında sen mi karar veriyorsun iyi git bul dedim ben cevap veriyorum diye eşim sus diye boğazımı şıktı ağzımı kapattı bana bunun öncesinde babası el bile kaldırdı bu sorun aramızda hiç halledilmedi eski eşim diyim babam hasta vebali ben olmak istemiyorum dedi ağzını açıp bir laf etmedi bu olayı düzeltmedi ve bu meseleden 3 buçuk yıl sonra birde ikinci çoçuk da oluyor bu süre zarfında ailesi sürekli tartışma sebebi iken artık ben onları takmamaya başladım onu değiştircem derken kendi benliğimi kaybettim kendime haksızlık ettim fedakarlık ettim çoçuklarıma eski eşimin yerine de ilgi göstermeye başladım vs vs bir gün kuzenimin karısı ile bir plan yaptık Uludağ a günübirlik gidelim diye kendi aramızda eşlerimizle konuşup uygun bir zamanda gidelim diye bunu eşim uyanınca söyledim ve olay burdan patladı ve ben ona burası otel değil bende senin ev arkadaşın değilim istemiyorsan bizi git evden de dedim ve gitti 1 gün sonra anlaşmalı prtokol yazmaya geldi ve biz ilk duruşmada boşandık inanın adamın gittiğine üzülmüyorum da verdiğim bunca emek bunca yıl kendime birşey harcamayıp İstanbul gibi bir yerde hem ev hem araba sahibi yaptım tuttum parayı çoçuklarım bile abilerimin çoçuklarının kıyafeti ile büyüyor bundan utanmıyorum da yaşları küçük büyüyünce elbet alacağım istediklerini düşüncesi ile giydirdim biri 5 buçuk erkek biri 2 yaşında kız evlatlarım var onlardan bir Allah’ın kulu da arayıp nasılsın kızım bu hale nasıl geldiniz oturup konuşalım diye sormadı bir kez annesi geldi ve bana ne diyorsun dedi ne demek ne diyorsun oğlun boşanmak istedi ve yapıyor beni ve çoçuklarını değil sizi tercih ediyor seçimini yaptı oğlun bana bişi sorma dedim bunu da şunun için dedim eşim beni annesine kötülemiş işte sizin gelmenizi istemiyor verdiklerini çöpe atıyor demiş ikiside yalan kayınvalidemle bana gelir 1 ay kalmak ister bende eşime 1 ay 20 gün değil de gelsin her ay 5 gün 5 gün kalsın kimse sıkılmamış olur hem dedim verdiklerini de hiç çöpe atmadım kullanmadım sadece kışlık domates suları yapıyoruz ve benim istediğim gibi hiç bişi yapmaz kendi bildiği gibi yapar bana inat bende hayır kullanmam demem alır getiririm gerginlik olmasın diye ama çöpe de atmam yani ailesine yamanmak için iyice bunları da yaptı çoçuklarına yüz çevirdi bana çevirdiği gibi sorumluluk ağır geldi ki zaten hiç almadı üstüne gecenin bir vakti alıp iki çoçugu acile gittiğim çok oldu öyle derin yaralarım var ki bunlara rağmen sıkmışım dişimi kapıyı çekip gitmemişim iyiki de gitmemişim diyorum aslında çünkü çoçuklarımın şu hallerini gördükten sonra bunun vebalini almamakla hep mücadele edip bir parça olsun şunu da söyle yapsaydım diyebileceğim bir pişmanlığım kalmadı herşeyi denedim çoçukların için ne kadınlığımı yaşadım nede mutlu bir yuvam oldu Allah’a emanet ederek gönderdiğim eşimi Allah’a havale ederek bitirdim evliliğimi yani onun açtığı davayı kabul ettim beni bu süreçte yıpratan tek şey çoçuklarımın baba özlemini tölere edememek onların baba baba diye ağlamalarını hergün görmek 2 yaşındaki kızım bile baba baba diye hem rüyasında hemde telefonda ağlıyor babasını görünce allahım herşeyi görüyor biliyor bana da bir yol nasip etsin ki önümü görmek bu Araf’tan çıkmak istiyorum herşeyi kabul edip hayatımı baştan yapmak istiyorum ama inanın çok yorulmuşum ayakta durmakta zorlanıyorum ama ayakta durmaya mecbur olduğumu da biliyorum iki evladım için allahım güç kuvvet versin herkes soruyor neden boşandınız diye söylediği bana senin dırdırın bunu da mesajla yazdı boşandık bitti gitti benimle oturup napıyoruz biz bile demedi yüzünü görmeye tahammülüm yok dedi protokol da ne istesem verdi çoçuklar için yazdığım izin bu kadar yetmez bana bile demedi herşey e okey verdi yeter ki düş yakamdan dedi o kadar ağır bişi ki bu tarif edilemez Allahım bu dünya da da öbür dünyadada bana yaşattığını bu çoçukların yüzünden düşen gözyaşlarını yaşatsın aynısını ne eksik ne fazla annesi babası da aynı şekilde rabbim benim gibi durumda olan herkesin yar ve yardımcı olsun

Çalışıyor musunuz? Evi arabayı bölüştünüz mü? Nafaka alıyor musunuz?
Ben yeni boşandım iki tane çoçuğum var anlaşmalı olarak boşandık herşey birden oldu ne olduğumu anlayamadım zaten mutlu giden bir evlilik yoktu düzeltmeye çalışıyordum karşımdakini ama onun düzelmeye ne niyeti oldu ne de çabası çoçukları ile ilgilenmiyordu işten gelince bir yarım saat oyun oynamak öte dursun bir sohbeti bile yoktu tek yaptığı iyi şey işten elirken çoçuklara abur cubur almak bir karı koca ilişkisi bile doğru düzgün yoktu ailesine karşı bir kere beni savunmuşluğu yoktu babası ile 3 kere tartışmışlıpımız oldu hep ben Sözcü kendisi öyle bir kenarda babasına birşey söylemezdi en son babasının çok ağır bir ithamı oldu bırak bunu ben sana daha iyisini bulucam dedi ve ben bu cevap karşısında sen mi karar veriyorsun iyi git bul dedim ben cevap veriyorum diye eşim sus diye boğazımı şıktı ağzımı kapattı bana bunun öncesinde babası el bile kaldırdı bu sorun aramızda hiç halledilmedi eski eşim diyim babam hasta vebali ben olmak istemiyorum dedi ağzını açıp bir laf etmedi bu olayı düzeltmedi ve bu meseleden 3 buçuk yıl sonra birde ikinci çoçuk da oluyor bu süre zarfında ailesi sürekli tartışma sebebi iken artık ben onları takmamaya başladım onu değiştircem derken kendi benliğimi kaybettim kendime haksızlık ettim fedakarlık ettim çoçuklarıma eski eşimin yerine de ilgi göstermeye başladım vs vs bir gün kuzenimin karısı ile bir plan yaptık Uludağ a günübirlik gidelim diye kendi aramızda eşlerimizle konuşup uygun bir zamanda gidelim diye bunu eşim uyanınca söyledim ve olay burdan patladı ve ben ona burası otel değil bende senin ev arkadaşın değilim istemiyorsan bizi git evden de dedim ve gitti 1 gün sonra anlaşmalı prtokol yazmaya geldi ve biz ilk duruşmada boşandık inanın adamın gittiğine üzülmüyorum da verdiğim bunca emek bunca yıl kendime birşey harcamayıp İstanbul gibi bir yerde hem ev hem araba sahibi yaptım tuttum parayı çoçuklarım bile abilerimin çoçuklarının kıyafeti ile büyüyor bundan utanmıyorum da yaşları küçük büyüyünce elbet alacağım istediklerini düşüncesi ile giydirdim biri 5 buçuk erkek biri 2 yaşında kız evlatlarım var onlardan bir Allah’ın kulu da arayıp nasılsın kızım bu hale nasıl geldiniz oturup konuşalım diye sormadı bir kez annesi geldi ve bana ne diyorsun dedi ne demek ne diyorsun oğlun boşanmak istedi ve yapıyor beni ve çoçuklarını değil sizi tercih ediyor seçimini yaptı oğlun bana bişi sorma dedim bunu da şunun için dedim eşim beni annesine kötülemiş işte sizin gelmenizi istemiyor verdiklerini çöpe atıyor demiş ikiside yalan kayınvalidemle bana gelir 1 ay kalmak ister bende eşime 1 ay 20 gün değil de gelsin her ay 5 gün 5 gün kalsın kimse sıkılmamış olur hem dedim verdiklerini de hiç çöpe atmadım kullanmadım sadece kışlık domates suları yapıyoruz ve benim istediğim gibi hiç bişi yapmaz kendi bildiği gibi yapar bana inat bende hayır kullanmam demem alır getiririm gerginlik olmasın diye ama çöpe de atmam yani ailesine yamanmak için iyice bunları da yaptı çoçuklarına yüz çevirdi bana çevirdiği gibi sorumluluk ağır geldi ki zaten hiç almadı üstüne gecenin bir vakti alıp iki çoçugu acile gittiğim çok oldu öyle derin yaralarım var ki bunlara rağmen sıkmışım dişimi kapıyı çekip gitmemişim iyiki de gitmemişim diyorum aslında çünkü çoçuklarımın şu hallerini gördükten sonra bunun vebalini almamakla hep mücadele edip bir parça olsun şunu da söyle yapsaydım diyebileceğim bir pişmanlığım kalmadı herşeyi denedim çoçukların için ne kadınlığımı yaşadım nede mutlu bir yuvam oldu Allah’a emanet ederek gönderdiğim eşimi Allah’a havale ederek bitirdim evliliğimi yani onun açtığı davayı kabul ettim beni bu süreçte yıpratan tek şey çoçuklarımın baba özlemini tölere edememek onların baba baba diye ağlamalarını hergün görmek 2 yaşındaki kızım bile baba baba diye hem rüyasında hemde telefonda ağlıyor babasını görünce allahım herşeyi görüyor biliyor bana da bir yol nasip etsin ki önümü görmek bu Araf’tan çıkmak istiyorum herşeyi kabul edip hayatımı baştan yapmak istiyorum ama inanın çok yorulmuşum ayakta durmakta zorlanıyorum ama ayakta durmaya mecbur olduğumu da biliyorum iki evladım için allahım güç kuvvet versin herkes soruyor neden boşandınız diye söylediği bana senin dırdırın bunu da mesajla yazdı boşandık bitti gitti benimle oturup napıyoruz biz bile demedi yüzünü görmeye tahammülüm yok dedi protokol da ne istesem verdi çoçuklar için yazdığım izin bu kadar yetmez bana bile demedi herşey e okey verdi yeter ki düş yakamdan dedi o kadar ağır bişi ki bu tarif edilemez Allahım bu dünya da da öbür dünyadada bana yaşattığını bu çoçukların yüzünden düşen gözyaşlarını yaşatsın aynısını ne eksik ne fazla annesi babası da aynı şekilde rabbim benim

Çocuğun beyni böyle şeylerle yıkanıyorsa annesi de yapsın, normalde hiç sağlıklı bir durum değil ama çoğu zaman kusurlu tarafın başvurduğu yöntem malesef, o vakit yapana yapacaksın. Bunun sonu çocuğunu kaybetmeye gidebilir yoksa.
Birbirlerinin hıncını cocuktan mi alsınlar ? Siz o çocuğun arada kalmışlık psikolojisini hiç düşünmüyor musunuz ? Baba anneyi , anne babayı kotuluyorsa ortada iyi yoktur ve çocuk iki kötünün arasında iyi kalamaz.

Birbirlerinin hıncını cocuktan mi alsınlar ? Siz o çocuğun arada kalmışlık psikolojisini hiç düşünmüyor musunuz ? Baba anneyi , anne babayı kotuluyorsa ortada iyi yoktur ve çocuk iki kötünün arasında iyi kalamaz.
Hınç almaktan değil meydanı boş bırakmamaktan bahsediyorum. Yapmaktan çekindikçe karşı taraf dozajı kat be kat artırabiliyor. Misliyle kendine döndüğünü görünce durabiliyorlar. Bazı insanlar bundan anlıyor malesef yapacak bir şey yok.

Ben yeni boşandım iki tane çoçuğum var anlaşmalı olarak boşandık herşey birden oldu ne olduğumu anlayamadım zaten mutlu giden bir evlilik yoktu düzeltmeye çalışıyordum karşımdakini ama onun düzelmeye ne niyeti oldu ne de çabası çoçukları ile ilgilenmiyordu işten gelince bir yarım saat oyun oynamak öte dursun bir sohbeti bile yoktu tek yaptığı iyi şey işten elirken çoçuklara abur cubur almak bir karı koca ilişkisi bile doğru düzgün yoktu ailesine karşı bir kere beni savunmuşluğu yoktu babası ile 3 kere tartışmışlıpımız oldu hep ben Sözcü kendisi öyle bir kenarda babasına birşey söylemezdi en son babasının çok ağır bir ithamı oldu bırak bunu ben sana daha iyisini bulucam dedi ve ben bu cevap karşısında sen mi karar veriyorsun iyi git bul dedim ben cevap veriyorum diye eşim sus diye boğazımı şıktı ağzımı kapattı bana bunun öncesinde babası el bile kaldırdı bu sorun aramızda hiç halledilmedi eski eşim diyim babam hasta vebali ben olmak istemiyorum dedi ağzını açıp bir laf etmedi bu olayı düzeltmedi ve bu meseleden 3 buçuk yıl sonra birde ikinci çoçuk da oluyor bu süre zarfında ailesi sürekli tartışma sebebi iken artık ben onları takmamaya başladım onu değiştircem derken kendi benliğimi kaybettim kendime haksızlık ettim fedakarlık ettim çoçuklarıma eski eşimin yerine de ilgi göstermeye başladım vs vs bir gün kuzenimin karısı ile bir plan yaptık Uludağ a günübirlik gidelim diye kendi aramızda eşlerimizle konuşup uygun bir zamanda gidelim diye bunu eşim uyanınca söyledim ve olay burdan patladı ve ben ona burası otel değil bende senin ev arkadaşın değilim istemiyorsan bizi git evden de dedim ve gitti 1 gün sonra anlaşmalı prtokol yazmaya geldi ve biz ilk duruşmada boşandık inanın adamın gittiğine üzülmüyorum da verdiğim bunca emek bunca yıl kendime birşey harcamayıp İstanbul gibi bir yerde hem ev hem araba sahibi yaptım tuttum parayı çoçuklarım bile abilerimin çoçuklarının kıyafeti ile büyüyor bundan utanmıyorum da yaşları küçük büyüyünce elbet alacağım istediklerini düşüncesi ile giydirdim biri 5 buçuk erkek biri 2 yaşında kız evlatlarım var onlardan bir Allah’ın kulu da arayıp nasılsın kızım bu hale nasıl geldiniz oturup konuşalım diye sormadı bir kez annesi geldi ve bana ne diyorsun dedi ne demek ne diyorsun oğlun boşanmak istedi ve yapıyor beni ve çoçuklarını değil sizi tercih ediyor seçimini yaptı oğlun bana bişi sorma dedim bunu da şunun için dedim eşim beni annesine kötülemiş işte sizin gelmenizi istemiyor verdiklerini çöpe atıyor demiş ikiside yalan kayınvalidemle bana gelir 1 ay kalmak ister bende eşime 1 ay 20 gün değil de gelsin her ay 5 gün 5 gün kalsın kimse sıkılmamış olur hem dedim verdiklerini de hiç çöpe atmadım kullanmadım sadece kışlık domates suları yapıyoruz ve benim istediğim gibi hiç bişi yapmaz kendi bildiği gibi yapar bana inat bende hayır kullanmam demem alır getiririm gerginlik olmasın diye ama çöpe de atmam yani ailesine yamanmak için iyice bunları da yaptı çoçuklarına yüz çevirdi bana çevirdiği gibi sorumluluk ağır geldi ki zaten hiç almadı üstüne gecenin bir vakti alıp iki çoçugu acile gittiğim çok oldu öyle derin yaralarım var ki bunlara rağmen sıkmışım dişimi kapıyı çekip gitmemişim iyiki de gitmemişim diyorum aslında çünkü çoçuklarımın şu hallerini gördükten sonra bunun vebalini almamakla hep mücadele edip bir parça olsun şunu da söyle yapsaydım diyebileceğim bir pişmanlığım kalmadı herşeyi denedim çoçukların için ne kadınlığımı yaşadım nede mutlu bir yuvam oldu Allah’a emanet ederek gönderdiğim eşimi Allah’a havale ederek bitirdim evliliğimi yani onun açtığı davayı kabul ettim beni bu süreçte yıpratan tek şey çoçuklarımın baba özlemini tölere edememek onların baba baba diye ağlamalarını hergün görmek 2 yaşındaki kızım bile baba baba diye hem rüyasında hemde telefonda ağlıyor babasını görünce allahım herşeyi görüyor biliyor bana da bir yol nasip etsin ki önümü görmek bu Araf’tan çıkmak istiyorum herşeyi kabul edip hayatımı baştan yapmak istiyorum ama inanın çok yorulmuşum ayakta durmakta zorlanıyorum ama ayakta durmaya mecbur olduğumu da biliyorum iki evladım için allahım güç kuvvet versin herkes soruyor neden boşandınız diye söylediği bana senin dırdırın bunu da mesajla yazdı boşandık bitti gitti benimle oturup napıyoruz biz bile demedi yüzünü görmeye tahammülüm yok dedi protokol da ne istesem verdi çoçuklar için yazdığım izin bu kadar yetmez bana bile demedi herşey e okey verdi yeter ki düş yakamdan dedi o kadar ağır bişi ki bu tarif edilemez Allahım bu dünya da da öbür dünyadada bana yaşattığını bu çoçukların yüzünden düşen gözyaşlarını yaşatsın aynısını ne eksik ne fazla annesi babası da aynı şekilde rabbim benim gibi durumda olan herkesin yar ve yardımcı olsun
sizi çok iyi anlıyorum ben de ayrılık aşamasındayım dava açılmadı nafaka vermemek için bekliyor ailem de benim açmamı istemiyor ekonomik şiddet de vardı benim 20 gündür kızımla evde tek kalıyoruz ailesinden kimse ne aradı kızım yapmayın etmeyin diye herşeyi geçtim ailesi olacak insanlar ne yiyorsunuz içiyorsunuz diye soran yok hakkımı helal etmiyorum

Hınç almaktan değil meydanı boş bırakmamaktan bahsediyorum. Yapmaktan çekindikçe karşı taraf dozajı kat be kat artırabiliyor. Misliyle kendine döndüğünü görünce durabiliyorlar. Bazı insanlar bundan anlıyor malesef yapacak bir şey yok.
Ama ya çocuk🥺 düşünsene babaya gidiyor annen kötü anneye gidiyor baban kötü her seferinde diğeri dozajı artırıyor bu çocuk kime güvenecek 🥺🥺🥺🥺

Ama ya çocuk🥺 düşünsene babaya gidiyor annen kötü anneye gidiyor baban kötü her seferinde diğeri dozajı artırıyor bu çocuk kime güvenecek 🥺🥺🥺🥺
Benim eşim "Senin anan o... onu gördüğün yerde öldüreceksin." diye büyütülmüş, çocuk kim ne dese ona inanır, ya benim babam da anamı fırın küreğiyle dövüyordu demez belli yaşa kadar, çocuk nedeni değil sonucu görüyor, sonuçta anası gitmiş yani, bir ev dolusu kafasını saçma sapan şeylerle söz hakkı bile verilmemiş birine karşı dolduran insan var. Bu zaten çocuğu kaybetmek demek.

Benim eşim "Senin anan o... onu gördüğün yerde öldüreceksin." diye büyütülmüş, çocuk kim ne dese ona inanır, ya benim babam da anamı fırın küreğiyle dövüyordu demez belli yaşa kadar, çocuk nedeni değil sonucu görüyor, sonuçta anası gitmiş yani, bir ev dolusu kafasını saçma sapan şeylerle söz hakkı bile verilmemiş birine karşı dolduran insan var. Bu zaten çocuğu kaybetmek demek.
Yaa çok üzüldüm. 🥺

Dünyanın en kötü adamı yada kadını da olsa bir çocuk böyle doldurulmaz .
Çocuğun piskolojisi açısından .
Ama bizim milette insan gibi ayrılmak olmadığı için herkes kendi derdinde olduğu için çocukların piskolojisi düşünülmüyor.

X