boşanma davası

B

baby_face_

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi baby_face_
bir avukat arkadaşın yardımına ihtiyacım var bir arkadaşım eşinden boşanmak istiyor ancak eşi aynı görüşte değil anlaşmalı boşanmayı kabul edecegini düşünüyor ancak bunun için evliliin 1yıl sürmesi gerekiyormuş arkadaşım 6aylık evli 3aylık bir süre sonunda dava açamayı düşünüyor eşinin bu duruma yanaşması için ne gibi şeyler yapmalı şiddetli geçimsizlikten dava açılsa boşanma ne kadar sürede sonlanır karşı taraf istememekte diretirse hukuki prosedür ne kadar zaman alır bu konuda geniş bir bilgi edinmek istiyorum lütfen yardımcı olun eşi ekonomik özgürlügünü eline almış çalışan bir bayan artık nefret boyutunda aralarında hiçbir cinsel şey geçmedi ve zorla yanında durdugunun kızda farkında neler yapılabilir yardım edin lütfen

• Konu Sahibi baby_face_
aramızda bir avukat arakadaş yok sanırım hala bir yanıt alamadım bayanlarrrrrr

• Konu Sahibi baby_face_
bir avukat arkadaşın yardımına ihtiyacım var bir arkadaşım eşinden boşanmak istiyor ancak eşi aynı görüşte değil anlaşmalı boşanmayı kabul edecegini düşünüyor ancak bunun için evliliin 1yıl sürmesi gerekiyormuş arkadaşım 6aylık evli 3aylık bir süre sonunda dava açamayı düşünüyor eşinin bu duruma yanaşması için ne gibi şeyler yapmalı şiddetli geçimsizlikten dava açılsa boşanma ne kadar sürede sonlanır karşı taraf istememekte diretirse hukuki prosedür ne kadar zaman alır bu konuda geniş bir bilgi edinmek istiyorum lütfen yardımcı olun eşi ekonomik özgürlügünü eline almış çalışan bir bayan artık nefret boyutunda aralarında hiçbir cinsel şey geçmedi ve zorla yanında durdugunun kızda farkında neler yapılabilir yardım edin lütfen

Anlaşmalı boşanabilmek için nikah tarihinden itibaren 1 yıl geçmek zorundadır.
Ayrıca tazminat, nafaka, velayet, eşya paylaşımı vs. her konuda eşler anlaşmaya varmış olamlıdır.
Şiddetli geçimsizlikten dava her zaman açılabilir.
Bu durumda boşanma sebeplerini varsa yazılı belge yahut tanıklarla ispatlamanız gerekir.
Şiddetli geçimsizlikten boşanma davaları minimum 3-4 celse sürer.
Bu da 9-12 aydan az değildir.
Arkadaşınız halen bakireyse bunu doktor raporuyla kanıtlayıp boşanma davasında gerekçe olarak ileri sürebilir.

• Konu Sahibi baby_face_
verdiginiz bilgiden dolayı tşk ederim ancak anlamadıgım arkadaşım karısı bakire raporu aldıgında bu kimin lehine gelişecek bi durum.yani kzın bakire olması davayı çabuklaştırırmı şiddetli geçimsizlikten açılacak bi davada tek celsede bitmesi gibi bi olay olmuyomu deliller ve şahitler olması durumunda dava çabuk bitmezmi

• Konu Sahibi baby_face_
Arkadaşınızın bakire raporu alması kendi lehine gelişecek bir durum, davada bir delil sayılır, yani cinsel ilişkiye dahi giremiyorlar, evlilik birliğinin sarsıldığının bir göstergesi. Tüm deliller ve şahitlerin ilk celseye hazır olması çok zor, boşanma anlaşmalı olmadığına göre en iyi ihtimalle 2-3 celse uzar dava. Tek celsede bitmesi imkansız değil ama imkansıza yakın.

• Konu Sahibi baby_face_
verdiginiz bilgiden dolayı tşk ederim

X