Boşanma davasında ücret

drygmsy

Guru
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2008
9
1
Boşanmak istiyorum ama çalışmıyorum hiç bir birikimim de yok eşim boşanmak istemiyor çekişmeli dava açmak için avukata gideceğim ama ücreti eş mi ödüyor ben mi ilk başta kimisi yasalara göre ben çalışmadığım için eş ödüyor diyor kimisi ilk etapta benim ödeyeceğimi ama daha sonra bu paranın bana geri ödeneceği söyleniyor

Avukat sizin vekilliginizi yapacak, siz ödeyeceksiniz ücretini. Mahkeme kararında vekalet ücretine de hükmedilir doğrudur ancak bu da avukatin payıdır. Kanunen bu böyledir. "Ben ücretini ödeyeyim, sen sonra hükmedilen vekalet ücretini bana verirsin" gibi bir durum söz konusu olamaz.

Maddi durumunuz yoksa bağlı bulunduğunuz baroya başvurarak avukat talep edebilirsiniz ücretsiz. Ancak onun dışında avukatlık vekalet ücretini müvekkil olarak sizin ödemeniz gerekir. Eşinizin ödemesi söz konusu olmaz.

Avukat sizin vekilliginizi yapacak, siz ödeyeceksiniz ücretini. Mahkeme kararında vekalet ücretine de hükmedilir doğrudur ancak bu da avukatin payıdır. Kanunen bu böyledir. "Ben ücretini ödeyeyim, sen sonra hükmedilen vekalet ücretini bana verirsin" gibi bir durum söz konusu olamaz.

Maddi durumunuz yoksa bağlı bulunduğunuz baroya başvurarak avukat talep edebilirsiniz ücretsiz. Ancak onun dışında avukatlık vekalet ücretini müvekkil olarak sizin ödemeniz gerekir. Eşinizin ödemesi söz konusu olmaz.
Teşekkür ederim 😊

Size özelden bir şey sorabilir miyim ozele kapalymissiniz

Canım avukat ücretini sen oduyorsunuz.cunku senin vekilin.barodan talep edebilirsin.onun için belgeler isteniyor.
Kendin avukat tutacaksan taksitli ödeme yöntemine bı bakın.belki biraz faydası olur.
Ben eşimden ayrıldığımda masraflar ve ücretleri karşı tarafın ödenmesine hukmedildi.ama 12 yıldır bana bı para gelmedi.bu para avukatin payı oluyor.ona bel bağlama.

Canım avukat ücretini sen oduyorsunuz.cunku senin vekilin.barodan talep edebilirsin.onun için belgeler isteniyor.
Kendin avukat tutacaksan taksitli ödeme yöntemine bı bakın.belki biraz faydası olur.
Ben eşimden ayrıldığımda masraflar ve ücretleri karşı tarafın ödenmesine hukmedildi.ama 12 yıldır bana bı para gelmedi.bu para avukatin payı oluyor.ona bel bağlam
Size özelden bir şey sorabilir miyim ozele kapalymissiniz
Mesajlar nasıl açılıyor kapalı olduğunu bilmiyordum

X