Düğün Boşanma davasında ziynet eşyası

dora16

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
3
0
25
Herkese merhabaaa

şimdiii ben 1 yıllık evliyim bosanma kararı aldık bütün ziynet esyalarım kayınvalidemin evindeydi bize yakın oturuyor diye onun kasasına koyma kararı aldık yeni evliyiz evde durmayız çalınır falan diye ama bosanmaya karar verdiğimizde bana bunları geri vermediler bende dava açtım daha sonuclanmadı ama büyük ihtimalle bana iade edilmesine yönelik karar çıkacak ama eşim bunu bana ödememek için birsürü kurnazlıklar yapacak gibi duruyor altınlarımı geri ödememek için kendini başkasına borçlu gösterme vs. Baska bisey yaparsa sıyrılma şansı varmı bu işten yoksa hiç bir mal varlığı yok gibi gözükse bile ilk bana olan ödemesinimi yapmak zorunda

teşekkürleeer

Evden cıkarken eşim belki gelir barısırız gibi bi düsüncem vardı bide giderayak altınlarımı verin demek ayıbıma geldi zaten birden kavga ortamı oldu olduğu gün ikimizde evden çıktım gittik

Merhaba ben de darp edildim eşim tarafından evden kaçtı memur olduğu icin yıllık izin sağlık raporu alarak memleketinde geçirdi 5 ay boyunca bir oğlum var o giderken 18 aylıktı ne aradı ne sordu bekledim gelmesini ama geri gelip bir özür bile dilemedi sonra işinden atılacağı zaman geri döndü ben den habersiz tayin aldırmaya çalışmış ailesi desen bir kere bile aramadı siz neyapıyoraunuz diye onlarda onu destekledi araya ortak arkadaşlar girdi onlara itiraf etmiş vurdum diye ben baktım umursamaz tavırları var boşanma davası açtım ama bu aşamada da çocuk olduğu icin Boşanmak istemiyordum da evlendıgımız zaman altınları ben buna borçlar vardı kapatsın diye vermıstım demiş ki avukata ben giderken evdeydi diyerek yalan konuşmuş alabılır mıyım alamaz mıyım altınları

Kendi rızanla verdiysen bunu kanıtlarsa alamazsın ama benden zorla aldı dersen altınları alırsın ben giderken evdeydi dediyse evden kaçan o olduğu için giderken götürdü diyebilirsin kadın beyanı esastır mahkemede

X