Boşanma , Dul kadın damgası vs

Merhaba ;

Boşanma davası açtım dava sürecindeyim aile evinde yaşıyorum ilk zamanlarda iş bulamadım çocuğum var .

Çok kötü bir günümde bizi misafirliğe çağırdılar annemde açılırsın sende gel dedi birlikte gittik . Gittiğimiz akrabamızın evinde başka misafirler de vardı kadının biri gelinine beni göstererek “bak sakın boşanayım deme bunun gibi rezil olursun” dedi . Çok üzüldüm ağzımı açamadım şoka girdim zaten eski eşin üzerimde kurduğu baskıdan dolayı hiç kimseye bişey söyleyemiyordum korkuyordum insanlardan . Sonra misafirlik bitti bizi uğurlarken ev sahibi amca “sende iyisin ekmek elden su gölden baban çalışsın dursun” dedi gene ben bişey diyemedim .
Aradan 1 yıl kadar vakit geçti . Bu yukarda bahsettiğim amcalar bize geldi oturduk amca pat diye babama boşanma aşamasında olduğum eşimi kastederek “senin damat ne yapıyor” dedi . Damat mı denir adama dava açmışım alay eder gibi . Bıktım

Beni gelinine gösterip “bak sakın boşanayım deme bunun gibi rezil olursun “ diyen teyzeyi kocası boşadı . Teyze 5 kuruşsuz kaldı .

Dünde bana “sende iyisin ekmek elden au gölden baban çalışsın dursun . Sizin damat ne yapıyor “diyen amcanın kızı boşanıyor Muş bende bunu duyunca anneme bende aynısını ona söyleyeceğim dedim . Annemde ayıp söylenmez vs dedi ama neden bana ayıp değilmiydi . Herkes herseyi bana söyleme hakkını kendinde buluyor ama ben söyleyince ayıp !
Kız arkadaşım mahkemede şahidim di nişanlısı niye şahit oldun olmasaydın demiş . Sonra bunlar evlendi bend hediye falan götürdüm düğün öncesi düğününe gittim . Ev görme için müsait olduğun bir gün gelmek isterim dedim ama kız biraz uzaklaştı benden sanki. Sonra doğum yaptı ben gene bebek görmeye gelmek istiyorum dedim oda kayınvalidem bizde ben sana müsait olunca haber veririm dedi . Bikaç gün sonra başka arkadaşları bebek görmeye gitmiş resim paylaştı . Bana haber verecek hala . Geç de olsa anladım bende uzak durmaya karar verdim .

Teyzemin oğlunu başka şehirde olduğu için hayatım boyunca 3 defa gördüm ve benden 20 yaş büyük isterse aynı yaşıtım olsun önemli olan bu değil alakasızlığı anlatmak istiyorum . Bizim yaşadığımız şehirde işi varmış bizede uğrayacağını söyledi . Sonra eşi istememiş dul kızları var evde gitme diye bunuda dolaylı yoldan öğrendim . Neden kime ne zararım var senin kocanın üstüne atlayacak değilim herhalde

Yeni taşınan komşumuz bize geldi biz onlara gittik kadın benim boşandığımı bilmiyormuş sonra akşam oturmaya ailemle yaşadığım eve geldiler bende hareketlerime dikkat ettim dikkatli davrandım boşanma aşamasında olduğum konuşuldu öylemi falan dediler sonra şimdi bizimle hiç konuşmuyorlar . Kadınla kocası beni görünce yolunu değiştiriyor . Aman kaçın belki vebam bulaşır. . Mesela kadının yanında karı koca hiç muhattap olmuyorlar benimle karısı yokken adam çocuğuma merhaba nasılsın falan diye soruyor

Diyeceğim o ki ben mi yanlış anlıyorum bazı şeyleri . Yada neden böylesiniz . Kocanızdan kardeşinizden neden kıskanıyorsunuz neden hayatı bana daha da zorlaştırıyorsunuz . Bunları aslında takmıyorum kafaya ama dün bütün hepsi bi birikim gibi patladı . Dul kadınlar sizin düşündüğünüz gibi erkek meraklısı değil meraklı olsalardı zaten kendi kocalarını boşamazlardı
Evli kadınlarda yok muymuş öyle meraklılar?? Arayış içinde olanlar.Kocasinin ekmeğini yiyip arkadan işler çeviren?? TV'lerde, sağda solda görüyoruz, duyuyoruz.Aldatma konusunda, erkek meraklıları konusunda artik evli, bekar, bosanmis fark etmiyor.Insan karakteri, ahlaki, iffeti, vicdanı ile alakalı bir durum.Beş parmağın beşi bir değil.Benim anladığım sizin etrafınızda haddinden fazla cahil insanlar var.

Allah Allah neresi orası, önünden bile geçmeyelim. Etrafınızdaki cahillere bir kere cevap verin bir daha konuşamazlar. Ben bile sinir oldum.. Ben de boşandım, ailemde de bir sürü boşanan var herkes birbirini incitmemek için elinden geleni yapıyor. Bu ne biçim çevre..

Valla ilahi adalet mi nedir bilmiyorum ama.. O kinayanlarin hepsinin basina gercekten geliyor. Yillar once (9 yil oldu) benimde ustumden talihsiz bir evlilik gecti ve kisa zamanda bosandim. O zamanlar amcamin bana surat yaptigini salakmisim ezikmisim gibi hissettirdigini hatirliyorum. Simdi gecen ay kizi (yani kuzenim) cok travmatik bir sekilde bosandi.
Bi de bi akrabamizin kizi benim bosanma zamanimdan bir sure sonra bir ameliyat gecirmisti tabi maaile ziyarete gitmis, orada herkesin arasinda anneme 'senin evde kalik napiyor' demis anestezinin etkisi ile. Bu yil ikinci kocasindan bosandi o kiz hahha. Ve bana o lafi yetistiren akrabanin kocasida metresiyle yasiyor simdi. Bense hayatimi cok ileri tasidim, hepsinin simdi gipta ile baktigi, benimle iletisimde olmak icin can attiklari bir yere.
O yuzden iciniz rahat olsun diyecegim..

birincisi artık evli bulmak zor:)
herkes boşanmış.
geçen kızım anltıyor ,sınıftaki arkadaşları evdeki durumlarını hep anltıyorlarmış,sınıfın yüzde 80 i boşanmış aile .
artık dul kavramı mı kaldı?
hatta yakında boşananlara iyi gözle,evlilere kötü gözle bakacaklar:)
bu yaşanılanları Türkiyenin nadide bölgesi seçebiliriz bence:)
ayrıca siz dilsiz misiniz?
ağızlarına 2 laf çakıp oturtamıyor musunuz?
yapamıyorsanız burada lütfen ağlamayın.
azıcık dik durun ya.

Son düzenleme:
Merhaba ;

Boşanma davası açtım dava sürecindeyim aile evinde yaşıyorum ilk zamanlarda iş bulamadım çocuğum var .

Çok kötü bir günümde bizi misafirliğe çağırdılar annemde açılırsın sende gel dedi birlikte gittik . Gittiğimiz akrabamızın evinde başka misafirler de vardı kadının biri gelinine beni göstererek “bak sakın boşanayım deme bunun gibi rezil olursun” dedi . Çok üzüldüm ağzımı açamadım şoka girdim zaten eski eşin üzerimde kurduğu baskıdan dolayı hiç kimseye bişey söyleyemiyordum korkuyordum insanlardan . Sonra misafirlik bitti bizi uğurlarken ev sahibi amca “sende iyisin ekmek elden su gölden baban çalışsın dursun” dedi gene ben bişey diyemedim .
Aradan 1 yıl kadar vakit geçti . Bu yukarda bahsettiğim amcalar bize geldi oturduk amca pat diye babama boşanma aşamasında olduğum eşimi kastederek “senin damat ne yapıyor” dedi . Damat mı denir adama dava açmışım alay eder gibi . Bıktım

Beni gelinine gösterip “bak sakın boşanayım deme bunun gibi rezil olursun “ diyen teyzeyi kocası boşadı . Teyze 5 kuruşsuz kaldı .

Dünde bana “sende iyisin ekmek elden au gölden baban çalışsın dursun . Sizin damat ne yapıyor “diyen amcanın kızı boşanıyor Muş bende bunu duyunca anneme bende aynısını ona söyleyeceğim dedim . Annemde ayıp söylenmez vs dedi ama neden bana ayıp değilmiydi . Herkes herseyi bana söyleme hakkını kendinde buluyor ama ben söyleyince ayıp !
Kız arkadaşım mahkemede şahidim di nişanlısı niye şahit oldun olmasaydın demiş . Sonra bunlar evlendi bend hediye falan götürdüm düğün öncesi düğününe gittim . Ev görme için müsait olduğun bir gün gelmek isterim dedim ama kız biraz uzaklaştı benden sanki. Sonra doğum yaptı ben gene bebek görmeye gelmek istiyorum dedim oda kayınvalidem bizde ben sana müsait olunca haber veririm dedi . Bikaç gün sonra başka arkadaşları bebek görmeye gitmiş resim paylaştı . Bana haber verecek hala . Geç de olsa anladım bende uzak durmaya karar verdim .

Teyzemin oğlunu başka şehirde olduğu için hayatım boyunca 3 defa gördüm ve benden 20 yaş büyük isterse aynı yaşıtım olsun önemli olan bu değil alakasızlığı anlatmak istiyorum . Bizim yaşadığımız şehirde işi varmış bizede uğrayacağını söyledi . Sonra eşi istememiş dul kızları var evde gitme diye bunuda dolaylı yoldan öğrendim . Neden kime ne zararım var senin kocanın üstüne atlayacak değilim herhalde

Yeni taşınan komşumuz bize geldi biz onlara gittik kadın benim boşandığımı bilmiyormuş sonra akşam oturmaya ailemle yaşadığım eve geldiler bende hareketlerime dikkat ettim dikkatli davrandım boşanma aşamasında olduğum konuşuldu öylemi falan dediler sonra şimdi bizimle hiç konuşmuyorlar . Kadınla kocası beni görünce yolunu değiştiriyor . Aman kaçın belki vebam bulaşır. . Mesela kadının yanında karı koca hiç muhattap olmuyorlar benimle karısı yokken adam çocuğuma merhaba nasılsın falan diye soruyor

Diyeceğim o ki ben mi yanlış anlıyorum bazı şeyleri . Yada neden böylesiniz . Kocanızdan kardeşinizden neden kıskanıyorsunuz neden hayatı bana daha da zorlaştırıyorsunuz . Bunları aslında takmıyorum kafaya ama dün bütün hepsi bi birikim gibi patladı . Dul kadınlar sizin düşündüğünüz gibi erkek meraklısı değil meraklı olsalardı zaten kendi kocalarını boşamazlardı
Sizin sesinizi cikaramamanizdan mi kaynaklaniyor acaba? Bu kadar ezik durmazsaniz mi? Yanlis anlama bende bosanmis birisi olarak yaziyorum bana bu laflari söyleyecekler he ben laflari geri tikardim.. sizin birsey dememenizden bundan sonra basin yere degil dik duracaksin bacim. Birsey mi laf atti sana geri tikacaksin gerekirse kavga edeceksin.. hangimiz bosanmayi ister ki esler de yaptiklari seyleri de affedilecek gibi degiller bizim sucumuz yok..

Ezdirme kendini ya ben okurken deli oldum.
Gerçi konudaki herkes belasını bulmuş sonunda da🤣🤣
Boşanma bunun gibi rezil olursun diyen teyzenin bosanmasi bomba .
Nasıl ahını almış nasıl kırmış demek ki seni .
Yahu bu insanlar hiç düşünmez mi yani benimde başıma gelebilir bir gün diye hos gelmese de nasıl bu kadar kırıcı vicdansız olabiliyorlar durup dururken.
Pes ki ne pes .
Bence sen sadece boşandığın için değil alımlı güzel bir kadınsan tehlikeli görüyor olabilirler kendilerince hiç evlenmemis olsan da aynı durumlari yaşıyorsun zaten emin ol

Ne biçim insanların arasında yaşıyorsunuz, dul diyerek kadının kapısına dayanılan dandik Türk filmleri geldi aklıma, leş gibi.
9 senedir boşanmış bir kadınım, bi tane böyle saçmalık yaşamadım.
Allah aşkına bi şekilde değiştir hem kafanı hem çevreni. Avamlık, cehalet, hadsizlik, vizyonsuzluk dizboyu. Kafanı değiştir diyorum, çünkü sen de kusurlu görmeye başlamışsın kendini.
İş imkanı falan yok mu?

Son düzenleme:
3 büyük şehirden birinde yaşıyorum ama zihniyet kötü cidden siz ve diğer yorum yapan herkes iyi hissetmemi sağladınız teşekkür ederim hepinize

Nerede yaşıyorsunuz? Anlattıklarınız balçıklı köyünde mi oluyor?

Nerede yaşıyorsunuz siz? Nedir bu boşanmayı öcüleştirme? Hayatımda ilk defa bu kadarını görüyorum.

Ahırda dönüyor gibi bi hikaye hakikaten, çevre her şeydir.

Nerde yaşıyorsunuz çok merak ettim!

Sizi mutsuz eden insanlardan uzak durun. yaşadığınız yer küçük bir yer galiba, bu düşüncelerde insanlar tükenmiştir diye düşünürdüm. açıkcası kimsenin dediğinin önemi yok siz kendinizme barışın kendinizi dul değil bekar olarak görün ve asla kendinii ezdirmeyin

Hangi sehirde yasiyorsunuz, yolundan bile gecmeyelim 😱 bizde boyle bir sey yok, zaten sulalemde o kadar cok bosanmis ikinci ucuncu evliligini yapmis insan var ki. Bazen esimle kafa buluyorum, bak hele koronadan sonra bir biz evli kaldik, ona gore diye.
3 büyük şehirden birinde yaşıyorum . Siz be diğer yorum yapanlar benim iyi hissetmemi sağladınız teşekkür ederim hepinize

Ne biçim insanların arasında yaşıyorsunuz, dul diyerek kadının kapısına dayanılan dandik Türk filmleri geldi aklıma, leş gibi.
9 senedir boşanmış bir kadınım, bi tane böyle saçmalık yaşamadım.
Allah aşkına bi şekilde değiştir hem kafanı hem çevreni. Avamlık, cehalet, hadsizlik, vizyonsuzluk dizboyu. Kafanı değiştir diyorum, çünkü sen de kusurlu görmeye başlamışsın kendini.
İş imkanı falan yok mu?
Çalışıyorum istediğim sevdiğim bir işim var fakat asgari ücretten biraz fazla maaşım . ayrı eve çıkma imkanım yok .ev kirası çocuğun okulu maaşıma yakım miktarlar . Biraz param var ailemin verdiği onun üzerine para biriktirip ufak bir ev almak istiyorum bu sebeplerden dolayı ayrı eve çıkamıyorum

kadının biri gelinine beni göstererek “bak sakın boşanayım deme bunun gibi rezil olursun” dedi
Burayı okurken içimden dedim ki çoluk çocuğundan değil senden çıksın be kadın... İleri de boşandı yazınca siz, kısa zamanda çıkmasına çok sevindim. Siz gençsiniz çalışır, ayakta durursunuz. O kendi derdine yansın.

Cevap vermemişsiniz ama nasıl bir ah ettiyseniz hepsinden çıkmış. Annenize ayrı kızdım kızına arkadaşları bir sürü şey söylüyor hadi siz konuşmuyorsunuz anneniz de iki kelam edememiş 🙄

Tüm bunların hepsi leş gibi bir çevreden kaynaklı düzgün bir çevreye alın gidin çocuğunuzu. Ona da laf eder bu leş çevre.

Sizin yaşadığınız yer sıkıntılı hatta aileniz de bana garip geldi kusura bakmayın. Kızıma biri bunun gibi rezil olursun derse sanırım bende onu orda rezil ederim. Yani bu kdr ezdirmemeli insan kendini. Boşanmış arkadaşlarım var bekar arkadaslarim var evimize girer çıkarlar eşim evlerine bırakır geç saatte bizden donuyorlarsa vs vs ne benim aklıma öyle şey gelmez arkadaşım dediğim kişi icin

Çevrenizdeki insanlar hem kara cahil hem kötü. Bu tarz insanlara cevap vermekten çekinmeyin

Bu kadar cahil insanı nereden buldunuz çevremde boşanan bir sürü kadın var hiç böyle şey duymadımda düşünmedimde.

X