Boşanma icin mahkeme masraflarini karsilamak mi yoksa barodan ucretsiz avukat tutmak mi dogru

Yarın eş kişisi ile ilk defa adliye önünde buluşup anlasmali boşanma karari vereceğiz. 30 gram mehirimle birlikte ceyizimi de alacağım. Lakin takılarimi onlar aldi. Vermeyecekler istesem bile çekişmeli uzatacaklar. 20 gram altin ve nafaka istemeyi düşünüyorum. Annemse rezil ederler bizi diyor. ( es kişisi annemin teyzesinin oglu) bense birakmak istemiyorum. En azindan o evde yasadiklarimin ve babamin emeginin manevi tazminati olsun istiyorum. Ne yapabilirim. Avukat tutup tutmadigini bilmiyorum net bisey demiyor bile. Para gidecek diye tutmaz gerci.
Dosya masraflari avukatsiz 1000 tl kadar tutarmis. Buna mi başvursam direkt. Yoksa ben fakirlik kağıdı aldim baro ucretsiz avukat veriyomus. Hic bi ücret Vermeyeceksem buna mi basvursam. Biraz karisik oldu ama allak bullak oldum nolur yardim edin
Paraniz varsa normal avukata gidin daha iyi ilgilenir. Yoksa da baroya gidin. Avukatsiz iş yapmayın derim ben. 30 vermeyen 20 de vermez acin cekismeli alin her hakkinizı

Altinlari ispat etmen lazim ben alamadim mesela. ispat ettigim halde fotoğraf video kiralik kasa dedik dokumler yinede karsinin yalanci sahitleri vs digerleri hakkimi cok guzel yediler ben alamadim ust mahkemeye gidicem ama oda olursa .ugrasma üzüldüğünde kalıyorsun

Barodan avukatı kabul edin. Çekişmeli olacaksa diğer avukatla anlaşırsınız. Eş kişisine de söyleyin eğer bunları kabul etmezse 2 senedir ödediği krediyi ve ek bir sürü şey alabileceğinizi söyleyin. Benim nafakam her türlü başlayacak boşanma davası başlayınca diyin. Boşanmanın sizin için değil onun için önemli olduğunu empoze edin. Ben beklerim sen bilirsin diyin. Her şeyde anlaştıktan sonra anlaşmalı boşanma ve protokol hazırlanacak.

vallla benim arkadaşım 1 yıl uğraştı aldı bi araba parası
Benim davam bugün görürdü karşı taraf kendi ailesini tanık olarak yazmış ve benim takıları paralari aldigimi iddia ediyor. Ama yalan söylüyorlar. Dava ertelendi şahitleri dinleyecekler ben de kendi ailemi yazdık şahit olarak.

Benim davam bugün görürdü karşı taraf kendi ailesini tanık olarak yazmış ve benim takıları paralari aldigimi iddia ediyor. Ama yalan söylüyorlar. Dava ertelendi şahitleri dinleyecekler ben de kendi ailemi yazdık şahit olarak.
Ailesinin Allah korkusu kalmamış . Artık millet yalan yere şahitlik yapar olmuş. Benim DVD ve fotolarım var bir de karşı tarafın el yazısıyla düğün takilarini paralarini yazdığı kendi el yazısıyla kağıdı var. İnşallah Allahimdan temmnim adalet sağlansın. O kadar çok güvenmez oldumki adalete . Adalet kalmamış ülkede onu gördüm bu dava süreçlerinde

Yarın eş kişisi ile ilk defa adliye önünde buluşup anlasmali boşanma karari vereceğiz. 30 gram mehirimle birlikte ceyizimi de alacağım. Lakin takılarimi onlar aldi. Vermeyecekler istesem bile çekişmeli uzatacaklar. 20 gram altin ve nafaka istemeyi düşünüyorum. Annemse rezil ederler bizi diyor. ( es kişisi annemin teyzesinin oglu) bense birakmak istemiyorum. En azindan o evde yasadiklarimin ve babamin emeginin manevi tazminati olsun istiyorum. Ne yapabilirim. Avukat tutup tutmadigini bilmiyorum net bisey demiyor bile. Para gidecek diye tutmaz gerci.
Dosya masraflari avukatsiz 1000 tl kadar tutarmis. Buna mi başvursam direkt. Yoksa ben fakirlik kağıdı aldim baro ucretsiz avukat veriyomus. Hic bi ücret Vermeyeceksem buna mi basvursam. Biraz karisik oldu ama allak bullak oldum nolur yardim edin
bence farkirlik belgesi alıp barodan avukat ile ilerleyin. hakkınız neyse onu alın çıkın ...

Düğünde takılanlari onlara bırakmayın.

Avukat icin fakirlik belgem var onu mu sunsam dosya masrafi dahil hic bir ücret ödememek adına bilemedim
Hemen olsun bitsin istiyorum. O da uzatmaz inşallah diye umuyorum bakicaz artik. Ona soyledim. Bak 10 avukatla konustum hersey benim hakkim dedim. Odedigin kredinin yarısı ziynetlerimin hepsi benim dedim dugun cd si var dedim. Mehir benim kagitlarim var dedim. Ceyizler benim faturalarim var ozellikle beyaz eşya için. Evimin videosunu da cektim 8 mayista sesli bir sekilde 8 mayistan once karistirmislar evimi. Nafaka da hakkim dedim. O da araştırmıştir. Insallah istediğim gibi hallederim.
Anlaşmalı boşanmada 1070 tl gibi bir harç ödeniyor avukata gerek yok zaten dava sonuçlanınca da mahkeme bu miktarı size geri ödüyor

X