Boşanma kararı aldim hamile olduğumu öğrendim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ahudee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2023
2
-4
Merhaba arkadaş. 1 yıllık evliyim berbat bi evlilik ve nişanlilik geçirdim aile baskısı yüzünden buralara kadar geldi. Ama olmuyor daha fazla götüremiyorum. Kırılma noktam eşimin seni anneme babama bak diye aldım demesi. Lisan mezunuyum atanmak için çabalıyorum oda babasının dükkanın başında oturup sigara içiyor akşama kadar. Bu düşüncede bi insan atansam bile yollamiycak. Boşanmak istiyorum konuşması yapmaya hazirlanirken hamile olduğumu öğrendim.
Ailemin evine bu şekilde gidemem arkadaslarim başka sehirlerden kapilarini açıyor onlara gitmeye de cesaretim yok bu kaçmak olacak. Eşim ve ailesi bebeği ögrenirse beni asla birakmaz kiz çocuklarını 15 yaşında satan erkek çocuğa tapan bi aile evliliğimi sürdürsem eşim bana onun malıymışım gibi yaklaşıyor dayanamiyorum ne yapcam bilmiyorum

Merhaba arkadaş. 1 yıllık evliyim berbat bi evlilik ve nişanlilik geçirdim aile baskısı yüzünden buralara kadar geldi. Ama olmuyor daha fazla götüremiyorum. Kırılma noktam eşimin seni anneme babama bak diye aldım demesi. Lisan mezunuyum atanmak için çabalıyorum oda babasının dükkanın başında oturup sigara içiyor akşama kadar. Bu düşüncede bi insan atansam bile yollamiycak. Boşanmak istiyorum konuşması yapmaya hazirlanirken hamile olduğumu öğrendim.
Ailemin evine bu şekilde gidemem arkadaslarim başka sehirlerden kapilarini açıyor onlara gitmeye de cesaretim yok bu kaçmak olacak. Eşim ve ailesi bebeği ögrenirse beni asla birakmaz kiz çocuklarını 15 yaşında satan erkek çocuğa tapan bi aile evliliğimi sürdürsem eşim bana onun malıymışım gibi yaklaşıyor dayanamiyorum ne yapcam bilmiyorum
Bir şekilde o aileden kurtulun, bebeği ya aldırın ya da bebekle beraber çıkın o evden , asla böyle insanlarla yaşamayın, ne demek anama babama bak diye aldım 🤬

Canim benim calismayan boş adamla evlilik yurumez bir egitimci olarak soyluyorum cocugun psikolojisi mutlulugu icin... bence ayril. Yeniden anne olursun seni seven sana saygi duyan bir adamin cocugunu buyutursun. Saygisiz herifi boşa gitsin. Bebeginle ilgili karar senin. Bence tek basina da zorlukla mucadele edebilirsin. Bebegine kiyma

Mune Mune Abla konu yanlış yere açılmış.

atansam bile yollamiycak.

Eşim ve ailesi bebeği ögrenirse beni asla birakmaz kiz çocuklarını 15 yaşında satan erkek çocuğa tapan bi aile

bana onun malıymışım gibi yaklaşıyor
Korkunç. Çok korkunç. Kaçıncı yüzyıldayız. Hemen kurtulun o manyaklardan.

Söyleyeceğim şey çok acımasız gelebilir size ama bebeği aldırmanız lazım. Sizin koşarak kaçmanız gereken bi aileye bir de bebek mi emanet edeceksiniz? Ne suçu var o bebeğin? Ya kız çocuğu olursa? Size asla bırakmazlar dediğiniz gibi bi aileyse.

O adamla bir ömür boyu sürmek zorunda kalacak bir bağ mı kurmak istiyorsunuz? Bebeği hemen aldırıp boşanmanız lazım. Gerçekten bunu hemen yapın.

Nisanliyken bile belli etmiş ki berbat geçti diyorsunuz. Neden o zaman evlendiniz demeyeceğim çünkü anlamı yok.
Bence biran önce o evlilikten kurtulun gerekirse boşanana kadar söylemeyin gebeliğinizi bilmesin. Piskopat oldukları için o da babası onun da bilmeye hakkı var gibi zırvalıklara girmeyeceğim. Aileniz destek olmaz ise kendinize bir hayat kurmalısınız demesi kolay biliyorum ama o piskopatla kendinize ve çocuğunuza ömür boyu eziyet etmekten iyidir.

Bebeği aldırma konusuna karşı bir insanım bu yüzden asla aldırın diyemem. Hayat sizin hayatınız karar sizin kararınız.

Merhaba ben uzun zamandır çocuk için uğraşan biriyim hayalim hep bir bebeğim olması. Asla bir cana kıyma taraftarı değilim ancak böyle bir durumda çok önemli bir karar almalısın kocan değişecekse bebeği duyunca o ayrı ama bence o bebeği kimse duymadan kürtaj olmak en iyisi tabi alınacak boyuttaysa yoksa zaten aldırtamazsın. Beni lütfen kınamayın 😥 sadece bu acıların iki mislisini yaşarsın diye düşünüyorum bebekle bu halini düşünmek bile istemiyorum bi an evvel kurtul ve yoluna bak çok daha güzel hayatın olabilir doğru zamanda ve doğru kişiden çocuğun olabilir .. umarım güzel karar verirsin 🙏🏼

Adamla nikahta tanışmamışsın, bal gibi nişanlıyken de belliymiş. Ne demeye evlendin? Böyle kötü giden süreçlerde cinselliği de nasıl yaşıyorsunuz aklım almıyor. Düzgün Korunmak da hak getire. Ailemin evine bu şekilde gidemem ne demek kocandan hamilesin ne var bunda? Allah akıl fikir versin ne diyim. Doğru aldığın 1 karar yok kendi kendine etmişsin

Çocuk doğarsa maalesef ömür boyu bu aileyle bağınız devam edecek. Aldırın diyemem asla çok zor bir karar bu. Yalnız bu durumda çok güçlü durmanız gerekecek.

Karar sizin aslında boşanıcam diyip vazgeçen çok insan var. Aldırdıktan sonra pişmanda olabilirsiniz aldırmadığınız içinde. İlerde tekrar bebek sahibide olabilirsiniz olamazsınız da. Karar sizin. Yolunuz aydınlık olsun. Eşiniz içinde evet ayrılmanız daha iyi olur.

Kendimize istediğimiz eziyeti çektirmekte özgürüz, ama çocuğa bunu yaşatmayı hak görmeyin. Kız evladınız da olabilir . Oğlan olursa da sıkıntı, evde ne görse kendisinin karakteri de öyle şekillenir. Bebekle yada bebeksiz o evden kurtulmanızı tavsiye ederim. Şu anı değil ileriyi düşünün. Ayrıca aldırmak istemezseniz de aileniz neden kabul etmesin sizi ediyorlarsa? Babası belli çocuğun yani bu halde aileme gidemem demişsiniz. Bence oturup sakince düşünüp plan yapın. Ailenize haber verin . Eş kişisi en son duysun kararınız ne ise

Benim en kızdığım mesele boşanacak kadar kötü evliliklerde cinsellik yaşanması. Hadi adam bunu düşünmüyor zorladı(ki buna hakkı yok ama anlattığınız adam bir zorba) kendiniz tüm önlemleri almalıydınız.
Size tavsiyem bebekten şu an kimseye bahsetmeyin. Aile evine geçin. Davanızı açın. Sonrasında da sınav hazırlığı, iş, güç deyip bir hayat kurun kendinize ve sağlıkla bir doğum yaparsanız çocuğunuza.

aile baskısı yüzünden buralara kadar geldi.
Aileniz arkanızda durmamış hele şimdi hiç durmazlar. Şanslısınız destek olup evini açan arkadaşlarınız varmış. Şöyle düşünün sizin başınız yanmış bari günahsız bir çocuğu yakmayın. İsterseniz doğurun tabi ama bu adamdan ayrılmazsanız sizin mutsuzluğunuz katlanacağı gibi çocuk da kavga gürültü içinde heba olacak.

Evlenirken gözünüz kör müydü? Eş ailesinin zihniyetini eşinizin zihniyetini hiç mi görmediniz? Daha bir senelik evlisiniz, boşanmayı düşünürken nasıl seviştiniz daha bir kaç ay önce? Anlattığınız sorunlar bir ay önce farklı şimdi farklı olan şeyler değil ki. Neyse olan olmuş, doğurup doğurmamak sizin tercihiniz ama şunu bilin çocuk demek bir ömür eşinizle aranızda bağ demek.

Cocugu aldir .bu afamin cocugunu dogursan ne olacak ki ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X