Boşanma kararı lütfen yardım :(

hepsini okuyamadım ama bütün bu olaylarda eşin napıyor?neden sen olayların içinde tek başınasın?afedersin ama sorun eşinde gibi geldi bana
Eşim sürekli babama saygısızlık yapamam babama birşey diyemem onun huyuna gitmen lazım yoksa her şey daha da kötü olur diyor bundan başka yaptığı bir şey yok

Son cumlen var ya mantıklı düşünemiyorum gerçekten çok doğru düşünemiyorsun.
Eşimden soğudum galiba demişsin soğumalisin zaten hatta nefret etmelisin.
Ailen arkadaşların ne diyor bu konuda hiç mi paylaşmadın onlarla bundan çok daha önce ayrılma kararı almış olman gerekirdi
İnsan kendine bu kadar zulüm ettirmemeli
Hemen bir avukata danış ve hem paranı hem de altınlarını almaya çalış

herşeye burnunu değil kendini sokması böyle hayat mı geçer boşan kurtul canını sokakta mı buldun verdiğin paralarında bırakmA onlara boşanırkende iste
Aynen ayrılacağım zaten kararlıyım çok haklısın canımızı sokakta mı bulduk😞

Son cumlen var ya mantıklı düşünemiyorum gerçekten çok doğru düşünemiyorsun.
Eşimden soğudum galiba demişsin soğumalisin zaten hatta nefret etmelisin.
Ailen arkadaşların ne diyor bu konuda hiç mi paylaşmadın onlarla bundan çok daha önce ayrılma kararı almış olman gerekirdi
İnsan kendine bu kadar zulüm ettirmemeli
Hemen bir avukata danış ve hem paranı hem de altınlarını almaya çalış
İlk başta farkedemedim yani sorunu hep kendimde aradım yeni girdiğim için ailelerine her şeyi tolere etmeye çalıştım sürekli hatanın bende olduğunu söyleyerek beni manipüle etmeye çalıştılar yani mesela babası birşey dese ya da eşim birşey dese artık dayanamadığım için cevap vermeye başladım sen ne kadar saygısız birisin ilk başta böyle değildin sessizdin büyüklere laf edilmez o senden büyük baba bile demiyorsun onun huyuna gitmezsen her şey daha da kötü olacak gibi sürekli beni suçlu hissettiriyorlardı ben kendimi dipte hissetmeye başladım artık dayanamıyorum ailem arkamda değil bizde boşanma olmaz sen onlar ne derse evet dersen sorun kalmaz diyorlar ama bu insan hakkına saldırı resmen ben kendim gibi olamıyorum resmen robot gibi hissetmeye başladım artık😞

A aybukedmr evlilikte kök aile sorunu gibi görünen tüm problemlerin nedeni eştir.
Sizi bu kadar maruz bıraktıysa buna, demekki yetişkin olamamış.
Çocuk gibi büyütmeye razı olursanız sonunuz gelmiş demektir.
Size erkek lazım, ergen değil.
O kadar haklısınız ki babası olmadan hiç birşeye karar veremiyor babası olmadan birşey yapamıyor evdeki perdeyi takarken bile bana değil annesine soruyor siz ne iyi tespit yaptınız bravo size 👏

Kendime olan özsaygımı kaybettirdiler bana 😞
Aybüke naptın? İş falan buldun mu ? Bir düzen oturttun mu
Aybüke naptın? İş falan buldun mu ? Bir düzen oturttun mu ?
Part time çalışıyorum şimdilik bir düzen oturtana kadar ev arıyorum ayrıca ve pazartesi günü randevum var avukat buldum her şeyi anlatacağım tüm haklarım neyse öğreneceğim..

Eşim sürekli babama saygısızlık yapamam babama birşey diyemem onun huyuna gitmen lazım yoksa her şey daha da kötü olur diyor bundan başka yaptığı bir şey yok
canım tabi durumlarını çok bilemiyorum ama böyle zor ömür geçer..ya takmamayı öğrenicen yada..eşinin yapması gereken şeyi sen yapınca ondan gerginlik yaşanıyor

O da doğru rabbim onları ailecek ıslah etsin sizde üzülmeyin zaten o evde de huzurlu değildiniz
Evet ailesinin yüzünü hiç görmek istemiyorum hiç😔
canım tabi durumlarını çok bilemiyorum ama böyle zor ömür geçer..ya takmamayı öğrenicen yada..eşinin yapması gereken şeyi sen yapınca ondan gerginlik yaşanıyor

Sanki ilerde daha pişman olacağım gibi hissediyorum 😞 çünkü bence insanlar değişmez ki böylesine inatçı insanların değişeceğini hiç zannetmiyorum babası kendi dedi bana bizde laz inadı var biz pir pireye yorgan yakarız haberin olsun diye 😞

Sanki ilerde daha pişman olacağım gibi hissediyorum 😞 çünkü bence insanlar değişmez ki böylesine inatçı insanların değişeceğini hiç zannetmiyorum babası kendi dedi bana bizde laz inadı var biz pir pireye yorgan yakarız haberin olsun diye 😞
bende onu söylemek istiyorum,insanlar değişmezz.ne eşin ne babası.ya sen olanları görmicen sinir olmıcan yapçak bişey yok canım.allah yardımcın olsun

bende onu söylemek istiyorum,insanlar değişmezz.ne eşin ne babası.ya sen olanları görmicen sinir olmıcan yapçak bişey yok canım.allah yardımcın olsun
Olanları olacakları görmek değil düşündükçe sinirlerim bozuluyor

Aynen ayrılacağım zaten kararlıyım çok haklısın canımızı sokakta mı bulduk😞
sen ilk sorunlar yaşayan yasa boşanan değilsin herkesin ailesi canı kıymetli ayaklarının üstüne basıp herşeye rağmen mutlu olmayı seçmelisin bu şekilde sadece kendini mahvedersin

Hiçbirimiz hayatımızı bu segmentte insanlar için harcamaya gelmedik.
Ben de bu kafada bir ailenin oğlunu boşadım aylar önce.
Ailenin oğlu diyorum, çünkü öyle geldi öyle gitti.
Eş olsaydı eş derdim.

Olanları olacakları görmek değil düşündükçe sinirlerim bozuluyor
😔😔 ve hala biz sonuna kadar haklıyız sen Güleryüz göstermiyorsun diyorlar yani bu durumda nasıl bir Güleryüz bekliyorlar ben de anlamadım

Hiçbirimiz hayatımızı bu segmentte insanlar için harcamaya gelmedik.
Ben de bu kafada bir ailenin oğlunu boşadım aylar önce.
Ailenin oğlu diyorum, çünkü öyle geldi öyle gitti.
Eş olsaydı eş derdim.
Ben de sizin gibi düşünüyorum fakat ne var bunda amma büyütüyorsun bunlar gayet normal şeyler diyorlar normalmiş onlara göre bunlar

sen ilk sorunlar yaşayan yasa boşanan değilsin herkesin ailesi canı kıymetli ayaklarının üstüne basıp herşeye rağmen mutlu olmayı seçmelisin bu şekilde sadece kendini mahvedersi
sen ilk sorunlar yaşayan yasa boşanan değilsin herkesin ailesi canı kıymetli ayaklarının üstüne basıp herşeye rağmen mutlu olmayı seçmelisin bu şekilde sadece kendini mahvedersin
hala da mahvediyorum kendimi onlara açıklama yaparak ama beni kimse anlamıyor.. Allah ıslah etsin

Ben de sizin gibi düşünüyorum fakat ne var bunda amma büyütüyorsun bunlar gayet normal şeyler diyorlar normalmiş onlara göre bunlar

Onlar kurtarıcı olmaya niyetli ise, o onların tercihi.
Ben kimseyi kurtarmaya mesai harcayamam, ki değişim dışardan baskıyla olacak bir şey değil.
Olmamış için hayatımı adayacağıma, olmuşu olduğu gibi kabul etmeyi tercih ederim.
Böyle güven vermeyen eşlerin kaygı ve stresten başka ne getirisi var?

X