Boşanma süreci ..

sonanda sonanda Ben de evı satalım sen payına dusen parayı al , kalan tutarla bana yenı ev alınacak dedim ama yenı ev alınana kadar da burda yasamaya devam edecegız kızımla dedim.
Böyle maalesef biraz karısık işte ..tamamen ıyı nıyetle destek olundu ev alınırken ama maalesef böyle nankörlukle karsılastık... O da kredı cekmis kredi odemıs kac yıl öyle dıyor , bütün altınları bozdurduk o zaman onların hıc konusu bile olmuyor.
Taki davasi acip takilarini alabilirsin. Buna benzer sey ben de yasadim. Takilarimi ev almak icin verdim. O da kredi cekip ev almisti. Bosanirken kredileri ben odedim ev benim dedi. Ama mahkeme oyle dusunmuyor. O kredi oderken sen calismasan da eve onun kadar katki yaptigini dusunuyor. Cunku sen olmasan o eve temizlikci tutacakti, cocuguna bakici tutacakti, vs. Dolayisiyla hayat musterek. Senin de onun kadar katkin var. O kredi oderken sen yan gelip yatmadin ki. Ben takilarimin parasini aldim taki davasi acarak. Evin de yari parasini aldim. Yani o isler esinin dusundugu gibi degil. Sen bilirsin ama ben olsam madem bu evlilik bitiyor pürüz kalmasin herkes hakkini alsin derdim. Yok evin yari hissesi onun olacak ben yasayacagim falan bunlar ileride problem yaratabilir. Adam iki gun sonra ev benim, evimde isgalci diyebilir. Iki gun sonra evlenir yeni es bunlari sorun edebilir, ne biliyim birsuru sey yasanabilir. Ben bunu kabul etmezdim. Evlilik bitiyorsa tum baglar bitsin, tam bitsin isterdim, o evde oturmak da istemezdim. Hayatima yeni sayfa acmak isterdim. Sen bilirsin.

Taki davasi acip takilarini alabilirsin. Buna benzer sey ben de yasadim. Takilarimi ev almak icin verdim. O da kredi cekip ev almisti. Bosanirken kredileri ben odedim ev benim dedi. Ama mahkeme oyle dusunmuyor. O kredi oderken sen calismasan da eve onun kadar katki yaptigini dusunuyor. Cunku sen olmasan o eve temizlikci tutacakti, cocuguna bakici tutacakti, vs. Dolayisiyla hayat musterek. Senin de onun kadar katkin var. O kredi oderken sen yan gelip yatmadin ki. Ben takilarimin parasini aldim taki davasi acarak. Evin de yari parasini aldim. Yani o isler esinin dusundugu gibi degil. Sen bilirsin ama ben olsam madem bu evlilik bitiyor pürüz kalmasin herkes hakkini alsin derdim. Yok evin yari hissesi onun olacak ben yasayacagim falan bunlar ileride problem yaratabilir. Adam iki gun sonra ev benim, evimde isgalci diyebilir. Iki gun sonra evlenir yeni es bunlari sorun edebilir, ne biliyim birsuru sey yasanabilir. Ben bunu kabul etmezdim. Evlilik bitiyorsa tum baglar bitsin, tam bitsin isterdim, o evde oturmak da istemezdim. Hayatima yeni sayfa acmak isterdim. Sen bilirsin.
Aslında ben de o evde oturmak istemıyorum ama bu sefer o evden cıkmıyor.. Şimdi yıne orda, ben annemlerdeyim.. yoksa en kısa surede yeni eve gececegim zaten..Bir de calısıyor olmama ragmen hıc bir katkım olmadıgını söyluyor , krediyi o ödedigi icin ..
Ama ben cekısmeli ugrasmak istemıyorum , yoksa aynı dedıgınız gibi tum haklarımı almam gerekıyor .. ama saglıgımdan olacagım onunla ugrasırken..

Herkese merhaba ,
35 yasındayım ,8 yıllık evlıyım ve 6 yasında bir kızım var.Eşimle evlilik öncesi de 4 yıllık beraberliğimiz oldu.Eşim hem müzisyen hem de bir firmada satıs müdürü ben de 8 yıldır bankada calısıyorum.2 sene önce tamamen ilgisizliği sebebıyle bosanma surecıne girdik , işten cıktıgı gibi üst katta sadece gitar calıp saatlerini geciriyordu ben de kızımla ilgileniyordum. O da sürekli kendı çizdigi cemberın ıcınde yasıyordu. Aynı evde ama ayrı dunyaları yasıyorduk.O dönemde bir sarkı seslendırme programında bırıyle yakınlastıgını bırbırlerının cep numaralarını aldıklarını ögrendım.Sonrasında ben evden cıktım kızımla annemlere gectim ,15 ay ayrı kaldık anlasmalı actıgım halde kendısı nafaka yuksek geldıgı ıcın cekısmelıye cevırdı ben de kendısıne hem zına hem de sıddetlı gecımsızlık sebebıyle karsı dava actım. Bu sureclerde son 6 ay durmaksızın agladı yalvardı ıntıharlara kalkıstı .Sürekli kuzenlerımı , dayımları amcamı herkesi aradı .. bana her gün onlarca mesaj yazdı yalvardı .. Sensiz olamam anladım , affet vs...Avukatıma kadar arayıp agladı..Avukatım da öz ablam gibidir.Cocuklugumdan berı tanır benı.Sonra cok kararlı olmama ragmen son bir sans olsun dedim tamam dedım kabul ettim döndüm.18 ay oldu döneli. Bunun ıcın pişman degilim cunku artık ıcımde zerre suphe yok degısmıyor ınsan gercekten de ben bunu tamamen şüphesiz ögrendım içim rahat vıcdanım rahat.. En azından kızım ıcin degerdi bu 18 ay dedım.
Yalnız; baskasına o ayrı oldugumuzdönemde ev tuttugunu (ayrıca sonrasında o kadınla tuttukları evdeki esyaları annesının evıne getırmıs ve o esyalar su an kayınvalıdemın evınde kulllanılıyor bunu gordugumde de kımseye söylemedım bildigimi ama şoke oldum gordugumde)bir baskasıyla yasadıklarını unutamadım bir dakıka bile , sonra ciddi hastalık gecırdım beyın damarımda pıhtı attı 1 hafta gecıci felc gecırdım ıkı kolumda tutmadı,ömür boyu ilaç kullanacagım.Baktım ben gercekten kendımden olacagım , hala bir sey oldugunda aynı bagıran adam, gönül almayan özür dılemeyen sımdı de ust katta gitar degıl de sımdı odadan cıkmayıp oyun oynayan adam .. yanı hem beraber hem yalnızız ..
Bosanmak ıstıyorum dedım , mutsuzum böyle yasamak ıstemiyorum dedım. Yıne aglamalar basladı , aglamasından artık hıc etkılenmıyorum ama sureklı bana bunu kızımıza nasıl yaparsın nasıl böyle bir bencillik yaparsın , Senın mutlulugun daha onemlı gibi mi psikolojık olarak baskı uyguluyor.. Bu bencillik mi arkadaslar ... Benı sürekli her anne gibi evladımdan hassas noktamdan vurmasına dayanamıyorum.. Etkılenmıyorum desem de ıcten ıce etkılıyor benı .. Şimdiden zaman ayırıp yorum yapan paylasan herkese cok tesekkur ederim...
Size vicdan yaptırmasına izin vermeyin.
Canınızdan oluyormuşsunuz Allah korusun
Kendi kızını çok düşünüyorsa başka kadına ev tutmayaydı.....
Aile boyu her haltı yapıp üste çıkıyorlar.

Aslında ben de o evde oturmak istemıyorum ama bu sefer o evden cıkmıyor.. Şimdi yıne orda, ben annemlerdeyim.. yoksa en kısa surede yeni eve gececegim zaten..Bir de calısıyor olmama ragmen hıc bir katkım olmadıgını söyluyor , krediyi o ödedigi icin ..
Ama ben cekısmeli ugrasmak istemıyorum , yoksa aynı dedıgınız gibi tum haklarımı almam gerekıyor .. ama saglıgımdan olacagım onunla ugrasırken..
Hakkini almak icin asla vazgecme. Ister anlasmali olsun, baktin anlasmayla olmayacak cekismeli. Sen ugrasmayacaksin ki. Herseyi avukatina birak. Davalara gitmene gerek yok, avukatin halleder. O evde ister o otursun isterse baskasi, yeter ki hakkini versin. Sen kendine yeni bir duzen kur evladinla. Ayri bir ev. Hayatina yeniden basla. Birak o ne yapiyorsa yapsin.

Size vicdan yaptırmasına izin vermeyin.
Canınızdan oluyormuşsunuz Allah korusun
Kendi kızını çok düşünüyorsa başka kadına ev tutmayaydı.....
Aile boyu her haltı yapıp üste çıkıyorlar.
Maalesef.. Sanki bu kadar seyi yasamamısız gibi , hicbir sey yokmus gibi ben sanki kendı kendime bela arıyormusum gibi davranıyor.. Ama unutulmuyormus o yasananlar ; cok sacma ama ben kendı kendıme evet ilgilenmedim yalnız bıraktım cocukla ılgılenırken onunla ilgilenmedim gibi aptalca bir dusunceye bile inandım..

Maalesef.. Sanki bu kadar seyi yasamamısız gibi , hicbir sey yokmus gibi ben sanki kendı kendime bela arıyormusum gibi davranıyor.. Ama unutulmuyormus o yasananlar ; cok sacma ama ben kendı kendıme evet ilgilenmedim yalnız bıraktım cocukla ılgılenırken onunla ilgilenmedim gibi aptalca bir dusunceye bile inandım..
Artık geçmişi düşünmeyin.
Önünüzde güzel günler olacak inşallah
İyi dileklerim sizinle

Hayatta herşeyden önemli sizin sağlığınız çocuğunuzdan bile .Allah göstermesin size birşey olsaydı o çocuk.annesiz kalacaktı.O kadar söz verdi affettiniz sonuç değişen.birsey yok.Siz bosanmayin canı istesin siz evde olun çocuk olsun.O müzikle ilgilensin başka kadınla.msjlassin hayat ona güzel.Sonrada siz ilgisiz olun.Gunduz çalışın sonra ev çocuk hep sizde ..Elinizden geleni yapıyorsunuz .Çocuğunuza da çok iyi bakarsınız.Karar sizin eşinizle devam edip.sagliginzdan olmaktan da inceldigi yerden kopsun.

İnansan iyi edersin, zannetmiyorum zaten olacağım deseydiniz bari. Hayat mutsuz olmak için çok kısa inanın. Sizinde kendinize güveniniz var. Boşanma kararı vermek uygulamaya koymak kolay şeyler değil inanın. Bunları yapmaya başlamanız bile güveniniz olduğunun ispatı ve zamanla artacaktır inşallah. Dediğiniz gibi narsist ise hissetikleriniz çoook normal. Kendinize olan güveninizi sarsarlar. Sizi kendi başınıza hiç birşey yapamayacak bir insana çevirirler. Bağımlı olmanızı isterler çünkü. Şimdi bir karar aldınız ve uyguluyorsunuz ya afedersiniz nasıl kuduruyordur o... Dik durun sizi duygusal olarak çökertmesine izin vermeyin. Bu yolculuğun sonu aydınlık ❤
Ben de öyle olacagına inanıyorum.. inanın ilaç gibi geliyor böyle motıve eden güç veren paylasımlar olması..
çok cok tesekkür ederim 💐

Hayatta herşeyden önemli sizin sağlığınız çocuğunuzdan bile .Allah göstermesin size birşey olsaydı o çocuk.annesiz kalacaktı.O kadar söz verdi affettiniz sonuç değişen.birsey yok.Siz bosanmayin canı istesin siz evde olun çocuk olsun.O müzikle ilgilensin başka kadınla.msjlassin hayat ona güzel.Sonrada siz ilgisiz olun.Gunduz çalışın sonra ev çocuk hep sizde ..Elinizden geleni yapıyorsunuz .Çocuğunuza da çok iyi bakarsınız.Karar sizin eşinizle devam edip.sagliginzdan olmaktan da inceldigi yerden kopsun.
Evet artık zaten iyice tadı kaçtı zaten herseyin..Sadece kagıt üstünde evlilik ...Yıne de gercekten zor süreçler ama gececek bitecek inşallah.. Cok tesekkür ederim , zaman ayırıp yazdıgınız ıcın ..💐💐

X