Boşanma ve düşünceler

seldacpr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2024
31
30
35
Merhaba hanımlar
Eşimle boşanma sürecine girdik. Sevgi olsa da, bitmeyen kavgalarımız vardı toksik bunaltan hareketleri olduğu için.

Düşünmeden edemiyorum, çok doğru bir düşünce tarzı da değil farkındayım. Ben iyi bir insanım kimseye bir kötülük yapmadım, hayatımda kimsenin hakkını yemedim, neden benim başıma bu geldi, neden evliliğim yolunda gitmedi? Benim bir suçum hatam yoktu, iyi bir eş oldum hep üzerime düşenleri fazlasıyla yaptım, hep verici oldum. Ben böyle bir şey yaşamayı haketmemiştim.

Tüm arkadaşlarımın evlilikleri devam ederken neden benim benim evliliğim bitiyor. Neden bu "benim" başıma geldi, neden ben diye düşünmeden edemiyorum... Kuzenlerimde, arkadaşlarımda saçma sapan, toksik, gerçekten mutlu olmadıkları evlilikler de görüyorum, bir şekilde devam ettiriyorlar bu berbat evlilikleri.
Onlar hala evli oldukları için başarılı da ben toksik bir evliliği bitirdiğim için başarısız mıyım?

Çok kötü kalpli birkaç insan var mesela etrafımda onların bile evliliği devam ederken, ben iyi niyetli iyi bir insanken bu benim başıma geldi. Hayattan adalet beklemem saçma farkındayım:)

Bundan sonra neler olacak hayatımda acaba, kimlerle karşılaşacağım.
Yüksek beklentilerim yoktu, lüks şeylerde gözüm yoktu. Mutlu huzurlu bir yuva istemiştim.
Gerçekten mutlu bir aşk,sevgi,guven evliliği yok mu? Eşimle birbirimize sonsuz değer ve güvenle bağlı olduğumuz, birbirimiz için çabalayacağımız bir yuva. Eşimin ailesini bir gram sevemedim kendimi asla onlarin yanina iyi hissedemedim, yok mu eşimin ailesiyle de aile gibi hissedeceğim, daha samimi olabileceğim bir evlilik.

Ben kendimi seçtim, toksik bir evlilik yaşamak yerine huzuru seçtim. İçimde bir yerlerde doğru kararı verdiğimi hissetsem de, yine de bu soruları sormadan edemiyorum.

Son düzenleme:
Bu sorularınızı cevabını biz versek bile bir bütünlük sağlayamaz. Bence bir psikolojik destekle olaya daha bütüncül bakarak zihninizdeki sorulara cevapları bulup süreç sonunda daha sağlam adımlayabilirsimiz.

Hatalı siz değilsiniz önce onunla başlayın. Sonra bu herkesin başına gelebilirle devam edin. İyi ,kötü,güzel,çirkin ayırt etmez.

Önünüze bakın. Hayat gerçekten kısa . Ve mutlu olmayı hepimiz hakediyoruz.
Bundan sonraki hayatınız güzel olsun. Son sınavınız bu yaşadıklarınız kalsın 🌸🙏

Tüm arkadaşlarımın evlilikleri devam ederken neden benim benim evliliğim bitiyor. Neden bu "benim" başıma geldi, neden ben diye düşünmeden edemiyorum... Kuzenlerimde, arkadaşlarımda saçma sapan, toksik, gerçekten mutlu olmadıkları evlilikler de görüyorum, bir şekilde devam ettiriyorlar bu berbat evlilikleri.
Onlar hala evli oldukları için başarılı da ben toksik bir evliliği bitirdiğim için başarısız mıyım?

Onlar senden +10 yıl hızla yaşlancak sen güller açacak yeni aşklara bile yelken açmış olacaksın kafa dengi biri ile belki de . Gerçi hayatın da biri olmasına gerek yok toksik ilişkiden kurtulduğun için anında modun yükselecek. Unutma sen çevre baskısına boyun eğmedin onların şart ve durumlarını bilemezsin belki de ayrılmak istiyor cesareti yok , evlilik bir statü ve başarı unsuruda değil medeni bir hal sadece 😆 Herkes kendi hayatından sorumlu millete bakarsan asla memnun edemezsin.
Bunun iyiliğinle kötülüğünle alakası yok kafa yapınız uymuyor ve ayrılıyorsun dünyanın ennn normal olayı 1 kere geliyosun hayata canımcım.

Kötü, toksik evliliklerini 'bir şekilde' devam ettirenlere özenmem, aksine acırım. Hem onlar boşansa sizin üzüntünuz azalmayacak sonuçta. Sizi ilgilendiren bi durum yok.
Belki de siz çok iyi bir insan olduğunuz için bu evlilikten kurtulma cesaretini buldunuz.
Belki de ilerdeki çok daha güzel günler için ayrılıyorsunuz.

Bende sormuştum bunları.Sonrada o iyi biri değilmiş ki beni kaybetti demiştim.Bu yanlış cevapti.Biz birlikte iyi değildik Sonra sonra hayat gerçek cevabı verdi bana.Cunku benim yaşamam ve başkasıyla daha mutlu güvenli olarak yaşamam gereken bir başka hayat varmış bir yerlerde beni bekleyen.Sizinde cevapları alacağınız bir gün gelir elbet

Boşanmanın ilk dönemlerinde bu şekilde düşünmeyen yoktur bence.Yavaş yavaş yaşadıklarınızı arkanızda bırakın,biraz zaman geçtikten sonra aklınıza gelmeyecek zaten.Bende ikinci evliliğimi yaptım çok mutluyum,eğer ilk evliliğimi yapmamış olsaydım muhtemelen şu anda ki kişiye dönüşmemiş olacaktım.

Hatalı siz değilsiniz önce onunla başlayın. Sonra bu herkesin başına gelebilirle devam edin. İyi ,kötü,güzel,çirkin ayırt etmez.

Önünüze bakın. Hayat gerçekten kısa . Ve mutlu olmayı hepimiz hakediyoruz.
Bundan sonraki hayatınız güzel olsun. Son sınavınız bu yaşadıklarınız kalsın 🌸🙏
Çoook teşekkür ediyorum çok incesiniz🙏

Onlar senden +10 yıl hızla yaşlancak sen güller açacak yeni aşklara bile yelken açmış olacaksın kafa dengi biri ile belki de . Gerçi hayatın da biri olmasına gerek yok toksik ilişkiden kurtulduğun için anında modun yükselecek. Unutma sen çevre baskısına boyun eğmedin onların şart ve durumlarını bilemezsin belki de ayrılmak istiyor cesareti yok , evlilik bir statü ve başarı unsuruda değil medeni bir hal sadece 😆 Herkes kendi hayatından sorumlu millete bakarsan asla memnun edemezsin.
Bunun iyiliğinle kötülüğünle alakası yok kafa yapınız uymuyor ve ayrılıyorsun dünyanın ennn normal olayı 1 kere geliyosun hayata canımcım.
Çok teşekkür ediyorum yorumunuza🙏 doğru söylüyorsunuz, başlarda biraz bu kafalarda dolanıyor insan iste

Kötü, toksik evliliklerini 'bir şekilde' devam ettirenlere özenmem, aksine acırım. Hem onlar boşansa sizin üzüntünuz azalmayacak sonuçta. Sizi ilgilendiren bi durum yok.
Belki de siz çok iyi bir insan olduğunuz için bu evlilikten kurtulma cesaretini buldunuz.
Belki de ilerdeki çok daha güzel günler için ayrılıyorsunuz.
bu zaten olabilecek en iyi ihtimal, neden olmasin :) çok teşekkür ederim

Bende sormuştum bunları.Sonrada o iyi biri değilmiş ki beni kaybetti demiştim.Bu yanlış cevapti.Biz birlikte iyi değildik Sonra sonra hayat gerçek cevabı verdi bana.Cunku benim yaşamam ve başkasıyla daha mutlu güvenli olarak yaşamam gereken bir başka hayat varmış bir yerlerde beni bekleyen.Sizinde cevapları alacağınız bir gün gelir elbet
ne kadar güzel daha mutlu olun insallah 🙏

Boşanmanın ilk dönemlerinde bu şekilde düşünmeyen yoktur bence.Yavaş yavaş yaşadıklarınızı arkanızda bırakın,biraz zaman geçtikten sonra aklınıza gelmeyecek zaten.Bende ikinci evliliğimi yaptım çok mutluyum,eğer ilk evliliğimi yapmamış olsaydım muhtemelen şu anda ki kişiye dönüşmemiş olacaktım.
siz olmuşsunuz bence:) bu zaten en doğru kafa yapısı. bu insanlar bizi dönüştürüyor ve umarım sizin gibi daha iyi günlerde bulurum kendimi ben de 🙏

Siz başkalarının ilişkilerinin toksik olduğunu nereden biliyorsunuz? insanların ilişkilerine laf edip benim neden böule oldu demek çok iyi niyetli bir insan göstergesi değil maalesef 🤷‍♀️ herkes hayatta bir şeklide imtihan oluyor. Çocuk, sağlık, eş, iş vb. Kötü şeyler size özel değil bunu bilin. Her üzücü şeyin arkasında bir güzellik mutlaka gelir

Aslında çok basit. Çevreniz mağara döneminde yaşamıyorsa ve boşanmış “dul” olarak görmeyeceklerse sizi boşandıktan sonra üstünüzden tonlarca yük kalkar iyi ki diyeceksiniz.Tabi siz de kendinize o gözle bakıp vahvah beni kim ne yapsın defoluyum diye saçmalamazsanız.
Ak’a varmak için kara’dan geçmek gerek.
Boşanmak,evlililiği şu veya bu nedenlerle yürütememek bir başarısızlık değildir.
Sevgiliden ayrılınca acı çekilir zor süreç atlatılır,hayata yeniden başlanmıyor mu? Evlilikte bu işte tek farkı resmi ve imzalı. Çocuk da yoksa mis.

X