Boşanma ve korkularım, yakın zamanda boşananlar

konunuzu hatırlıyorum, boşanmak da geç bile kaldınız bence.
illa istanbul yada izmir olmak zorunda değil aslında, geçinebileceğiniz daha küçük bir şehirde yeni bir yaşam kurabilirsiniz.
teşekkür ediyorum. annem psikolojik rahatsız maalesef. yanında asla yapamam ama biliyorum ki ne olursa olsun yine onlar destek çıkacak, bir süre sonra kabul edecek. o yüzden istanbul istiyorum.

İşiniz yok İstanbulda nasıl iş bulacaksınız bulsanız da asgari ücretin 3-4 bin tl üstüdür.

Baska sehirden sattığınız evin yarı degeri size istanbulda ev aldıracak mi?

İstanbulda geçim ciddi anlamda isi gücü iyi olmayan insanlarin kaldirabilecegi düzeyde degil…

Yorumlarda şimdi okudum, vajinadan iğneriyorum diyen bir adam gizli çevresinde ünlü bir gay’dir. Eee vajinadan iğreniyor ise ne diye evlenmiş. Tabi kendilerine aklama operasyonu evlilik onlar için…

Bu adamın çocuğunu bosandiktan sonra pek de arayacağını sanmıyorum.

Ayşe Armanın bu konu üzerine röportaji vardı, arayıp bulup okumanızı tavsiye ederim.
Adamın kolisi kanatları açık kartal heykeli ( yanlış hatırlamıyor isem kartaldı galiba) vermiş evlilik hediyesi olarak. Kocasıda yatak odasına koymuş. Kadına neler yaşatmış yıllarca…

annemlerin yanına dönmek istemiyorum. annemlerin yanına taşınıp bekar gibi olacağım diye düşünmüyorum. anneme hiç yanına geleceğim de demedim. konu mesajına ilk konumu ekledim, merak ediyorsanız durduk yere mi boşanmak istiyorum diye, okuyabilirsiniz.

Evet eşiniz a seksüel ya da homoseksüel sanırım.

Annenizin yanına gidemeyecekseniz nasıl yapacaksınız? Nafaka yetmez ki.

Eşinize terapi aldırmayı deneyin derim. Hazır bitirtmek istemiyorsa şart koyun. Belki istismara uğradı geçmişte.

Ben ilk konunuzu okumadan da sizi anladım zaten .Kimseyede canı sıkılan boşanıyor demem.İnsanlar kendi kararlarını kendi verir ben baskının hiç bir halini sevmem.Evlilik kurumu bekçisi ben değilim.Evliliğede bosanmayada karşı değilim.Bir sabah uyanıp dur bosanayım diyene bile sen bilirsin diyecek tek insanım .Herkesin aklı kendine yeter beni anladiginiz için asıl ben teşekkür ederim alıntı içinde teşekkürler 🌹🌹🌹

Boşanmış çalışma arkadaşlarımın çocuklarına anneleri bakıyor. Sizi hırpalayan annenize çocuk bırakılır mı? Siz en erken 18.00 önce işten çıkamazsınız ki çoğu zaman 19.00 ve İstanbul'da 2 saatten önce eve varmanız akşam trafiğinde düşünemiyorum bile.

Çocuğunuzu kreşten kim alacak ??

Kreş ve servis ücretini nasıl ödeyeceksiniz ?

Asgari ücret veya bi tık üstü maaşla kendi başınıza bile yaşayamazsınız. İstanbul'da kendi eviniz olsa bile çocuk ile
ya-şa-ya-maz-sı-nız. Yok yani oluru yok.

Burada "yaparsın,edersin, sen güçlü kadınsın " diye gaz verenler ülkenin gerçeklerinden haberi yok.

Çocuğum olmadığı halde boşanırken 3 kez düşündüm ve de ayrı eve çıkamadım. Ev kiraları uçmuş. Kaldı ki sizin bütçenizin yettiği mahallelerde size ev vermezler ben size söyleyeyim. Bekar/boşanmış kadınlara ev vermiyorlar. Ya tanıdık ev sahibi bulmanız gerek ya da ev arkadaşı..3 yaşındaki bebek ile kimse ev arkadaşı olmaz.

Ortodontik tedavinizi bile eşiniz yaptırıyor.

Bu kadar nankör olmayın.

Ama siz diyorsanız ki ben şiddete uğruyorum, kayınvalidemin aşağılamalarına dayanamıyorum, eşim çalışmıyor, aldatıyor v.s..durum başka

Memurlar, mühendisler, öğretmenler, polisler İstanbul'u tercih etmiyor geçinemiyoruz diyorlar.

Aylık ücretinizin tamamı kiraya gidecek.

Siz 5.000 TL den fazla nafaka alamayacaksınız şimdiden söyleyeyim.

Eşiniz kreş sağlık masraflarını ödese bile yetmez.

Boşanırsanız ziyan olursunuz. Çocuk mahvolur. Hayat kaliteniz düşer.

Hemen iş bulun.
Noktası virgülüne katılıyorum bu yazıya hayata bu kadar pembe gözlükle bakmayın konu sahibi gerçekler dan diye önüne düşünce kalırsın öyle.

Evet eşiniz a seksüel ya da homoseksüel sanırım.

Annenizin yanına gidemeyecekseniz nasıl yapacaksınız? Nafaka yetmez ki.

Eşinize terapi aldırmayı deneyin derim. Hazır bitirtmek istemiyorsa şart koyun. Belki istismara uğradı geçmişte.

ben bitirmek istiyorum. hiçbir şey hissetmiyorum artık. sadece nafaka değil, ben nafakayla geçineceğim demedim ki. hangisi daha doğru olur diye danışmak istedim. yani nafaka almasam sadece okul masraflarını ödese mesela? ya da hem kendime hem çocuğa mı alsam? bunu merak ediyorum hani. ev arabadan gelen para başlangıç için yeter diye düşünüyorum. iş bulacağım ama çocukla çalışmak, kreş düzeni, hastalandığında nasıl oluyor, işyeriyle sıkıntı yaşanıyor mu bunları merak ediyorum aslında.

ben bitirmek istiyorum. hiçbir şey hissetmiyorum artık. sadece nafaka değil, ben nafakayla geçineceğim demedim ki. hangisi daha doğru olur diye danışmak istedim. yani nafaka almasam sadece okul masraflarını ödese mesela? ya da hem kendime hem çocuğa mı alsam? bunu merak ediyorum hani. ev arabadan gelen para başlangıç için yeter diye düşünüyorum. iş bulacağım ama çocukla çalışmak, kreş düzeni, hastalandığında nasıl oluyor, işyeriyle sıkıntı yaşanıyor mu bunları merak ediyorum aslında.
Evet maalesef sıkıntı yaşanıyor. Ben ilk ayrıldığım dönem çok rahat geçiniyordum ama son altı aydır bende zorlanmaya başladım madddi yönde. Ayriyetten çocuğu kreşe getirme ve alma saatlerinden baya sorun yaşadım çünki yetişemiyordum, allahtan ailem destek oluyor bu konuda. Güzelleme yapamayacağım çünkü her iş size bakacak. Hem çalışıp evi geçindirmek zorunda kalacaksınız, hemde çocuk ve ev işleriyle uğraşacaksınız. Çok büyük sorunlarınız yoksa ben olsam bir süreliğine sadece çocuğumu büyütmek için beklerdim. Bu süreci yaşamış biri olarak yazıyorum.

Geç bile kalmışsınız. Keşke çocuk olmadan boşansaydınız. Eğer boşanmazsanız büyük ihtimal kocanızı aldatırsınız. Cinsellik olmadan evlilik olmaz.

Evet maalesef sıkıntı yaşanıyor. Ben ilk ayrıldığım dönem çok rahat geçiniyordum ama son altı aydır bende zorlanmaya başladım madddi yönde. Ayriyetten çocuğu kreşe getirme ve alma saatlerinden baya sorun yaşadım çünki yetişemiyordum, allahtan ailem destek oluyor bu konuda. Güzelleme yapamayacağım çünkü her iş size bakacak. Hem çalışıp evi geçindirmek zorunda kalacaksınız, hemde çocuk ve ev işleriyle uğraşacaksınız. Çok büyük sorunlarınız yoksa ben olsam bir süreliğine sadece çocuğumu büyütmek için beklerdim. Bu süreci yaşamış biri olarak yazıyorum.
kirada mısınız? hangi ilçedesiniz? annem bir süre sonra kabul etmek zorunda kalacak, hele ki hemen ayrı düzen kurup ona çok bulaşmazsam. Allahtan babam var, biliyorum ki seve seve alır da bırakır da..

Ben calisan ve bosanmis bir anneyim. Ozel sektorde sık izin alamazsınız. Hele bide tecrubeniz azsa, kalifiye eleman degilseniz isverenin gozden cikarmasi daha kolay oluyor maalesef.
Cocuk hastalandiginda sabah hastaneye goturup, cocugu anneme ya da halasina teslim edip işe gidiyorum. Devlet Hastanesinde hemen randevu bulunmuyor, ozele gidiyorsun hoop 1000tl gitti.

Cocuga halasi, anneannesi dönüşümlü bakıyor bu arada. Yani calisirken mutlaka destek lazim bence

Ben calisan ve bosanmis bir anneyim. Ozel sektorde sık izin alamazsınız. Hele bide tecrubeniz azsa, kalifiye eleman degilseniz isverenin gozden cikarmasi daha kolay oluyor maalesef.
Cocuk hastalandiginda sabah hastaneye goturup, cocugu anneme ya da halasina teslim edip işe gidiyorum. Devlet Hastanesinde hemen randevu bulunmuyor, ozele gidiyorsun hoop 1000tl gitti.

Cocuga halasi, anneannesi dönüşümlü bakıyor bu arada. Yani calisirken mutlaka destek lazim bence
teşekkürler..

Sürekli boşanmak istiyorum diyorsunuz ama devamı yok sonuç yok. Adam da alışmış artık. 2 hediyeyle kurtuluyorum rahatlığı var. Adam da sizin istediğiniz yönde küçücük bir gelişme olsa bu kadar uzatmanizi anlicam ama adam hâlâ aynı adam.

Yaşadığın şeylerin birebir aynılarını ve daha fazlalarını yaşadım.. 4 ay önce boşandım.. 15 aylık bir oğlum var.. insan bazen değersiz görülmeye o kadar katlanamıyor ki.. seni çok iyi anlıyorum.. ama çocuk olunca tamamen de kopamıyorsun.. ben de yazın başka şehre taşınmayı düşünüyorum.. oğlum babasıyla farklı şehirlerde büyüyecek sık görüşemeyecekler diye üzülüyorum fakat şehri değiştirmezsen de sıkıntı.. bu sefer evlilik hayatının aynısı boşanmış olarak devam ediyor.. sık sık çocuğu görmek için eve gelecek gidecek… görüş günüyle sınırlandırsan sıkıntı sınırlandırmasan ayrı sıkıntı.. özelden mesaj atıp bana ulaşırsan yaşadıklarımı ben de sana net bir şekilde anlatırım.. boşan ya da boşanma demem.. çünkü yaşamış bir insan olarak söylemeliyim ki ikisi de zor.. ikisinin de sonuçlarına hakim olan bir insan olarak kendimi anlatırım ne yapacağını yine sen bilirsin..

X